Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

#1 2015-04-21 19:07:48

cinek74

http://i.imgur.com/XJ88n.png

Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 15

Głogowskie potyczki flamesowe

Widzę, że wątek battlereportowy niezbyt jest ożywiona a szkoda, bo wiele można się nauczyć z gier innych, a niestety nie zawsze jest możliwość wzięcia udziału w takowych w charakterze obserwatora. Zwłaszcza gdy mieszka się poza większymi miastami ...

Może więc zachęcę innych udostępniając raporty ze swoich gier. Będę wdzięczny za uwagi zarówno do raportów jak i samych rozgrywek - to drugie w szczególności jako że graczem początkującym raczej jestem.

Zapraszam więc do lektury http://fowglogow.blogspot.com/

Dodatkowo może zachęcę do gry kogoś w bliższej okolicy ...

Ostatnio edytowany przez cinek74 (2015-04-21 19:11:11)

Offline

 

#2 2015-04-21 22:20:50

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

To od razu pierwsze uwagi!
Jeśli choć raz kiedyś chcesz zagrać poważniej turniejowo garść dobrych rad weterana:

- kompania musi zawierać parzystą liczbę plutonów (naliczyłem 9, to źle);
- plutony czołgów powinny liczyć parzystą liczbę pojazdów (masz 5 PzIV, o jednego za dużo);
- podstawą kompanii zmechu jest...pluton zmechu, nie możesz grać plutonami 5 podstawek piechoty, każda wroga piechota pokona ich w pierwszej udanej szarży!
- nie bierzemy snajperów, chyba że nie ma na co wydać punktów (tu jest - na piechotę!);
- jak już bierzesz do wsparcia Lehr, to lepiej zrób z nich kompanię (mają w pełnym plutonie zmechu 10 podstawek, to 2x więcej niż Ty tu użyłeś!);
- niemieckie niszczyciele mają niezłą przeżywalność, Stugi zamiast Marderów na okres late zawsze!
- pluton Paków powinien być jak największy (3 sztuki jak się nie mylę są w Weapon Platoonach);

Tyle na pierwszy rzut oka.


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#3 2015-04-22 08:38:35

 cymek

http://i.imgur.com/xz5u7.png

Zarejestrowany: 2014-07-22
Posty: 119

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

Dzięki za wrzucenie linka i udostępnienie zawartości bloga. Odwalasz kawał dobrej roboty. Może zdopinguje to niektórych zblazowanych wrocławskich graczy do ruszenia tyłków z zimowych barłogów .

Natomiast jeśli zechcecie pograć kiedyś turniejowo, czy to u nas (Zapraszam!), czy w Poznaniu (Polecam!) czy organizując własna imprezę podpisze się pod radami Zielarza. Niestety reguły są tak stworzone, że wymuszają pewne rozwiązania w grach turniejowych, gdzie rywalizuje się z przeciwnikiem.

Niektóre to:
-Parzysta ilośc plutonów bo: w rezerwach najczęściej zostawia się minimum połowę plutonów grając np. siedmioma plutonami startujesz z czterema w rezerwach, dotyczy to też testu morale kompanii testujesz po utracie ponad połowy plutonów które weszły na stół. Granie Niemcami pomaga- tworzysz Kampfgruppe jako "parzysty" pluton. Podobnie branie plutonu , którego elementy można dołączyć do innych oddziałów- rozmieniasz w razie konieczności 'nieparzysty' pluton.
-Parzysta ilość pojazdów w plutonach(jeśli możliwe, tak zwana "stara szkoła") bo morale plutonu testujesz po utracie ponad połowy pojazdów. Obojętnie czy masz 4, czy 5 morale testujesz po utracie 3 wozów. Z drugiej strony robi różnicę wejście w assault piątką(lub 6 z dowódca kompanii) modeli a nie czwórką.
-Plutony które biorą na siebie ciężar gry możliwie jak najsilniejsze (wzmacniane przez dołączenie modeli z dowództwa czy z innych plutonów), a część plutonów które mają pozostać w rezerwach i wyjdą jako ostatnie wręcz symboliczna (np. para moździerzy, tanie pelotki, resztki plutonu CKM z którego dołączyłeś teamy do innych plutonów, lub słabiutka Kampfgruppe).


Niestety turniejowa META potrafi czasem zabić całą radość z gry. Połowy modeli które wziąłem do Amerykanów na Late War nie wystawiłem nigdy na stół "bo niegrywalne".


"Vote for Radovid V!"

Offline

 

#4 2015-04-23 09:13:39

cinek74

http://i.imgur.com/XJ88n.png

Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 15

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

Dzięki za poświęcony czas i uwagi - co prawda akurat to uwagi do mojego sparingpartnera bo ja gram głównie Polakami, czasem na innych brytyjskich rozpiskach, ale uwagi przekażę.

Co do uwag:
- parzystą ilość plutonów - to wiemy, tyle że po rozstawieniu kolega tworzy kampfgrupę, co oznacza że ma nie 9 tylko 10 plutonów. Może powinienem podając rozpiski wyraźniej to zaznaczać - to cenna uwaga dla nowych graczy. Chyba że źle gramy i kamfgruppe nie liczy się jako pluton.
- co do parzystej ilości modeli - poprawcie mnie ale morale zdaje się gdy jest więcej zniszczonych niż operacyjnych - więc czy 4 czy 5 jest w plutonie to morale jest przy 3 - czyli wszystko jedno a 5 czołgowy pluton jest mocniejszy a więc zgodnie z tym co piszecie dalej korzystniejszy

Resztę uwag przekażę koledze ... abo nie ;-) przekażę, przekażę - gramy na luzie i się obaj uczymy

Co do grania turniejowego - bardzo chętnie pojawię sie czy to we wrocku czy w poznaniu jak będą jakieś turnieje na late - jak już jechać te 100 km to uczyć się od najlepszych i nie na jedną grę , mam nadzieję że aż tak źle z odczuwaniem radości z gry w turnieju nie jest - nawet jak mnie leją ...

Ostatnio kupiłem Cromwelle bo mi się ten model bajecznie podoba - po prostu mi się podoba i Sextony - i niezależnie od sensu rozpiskę postawiłem na nich - przegrałem (zresztą przez głupotę) ale bawiłem się świetnie ... jeszcze jakbym je miał czas pomalować ... choćby bazowym kolorem ... więc jak mam modele które mi sie podobają to gram nimi mniej "kompetatywnie" ;-)

Ostatnio edytowany przez cinek74 (2015-04-23 09:14:25)

Offline

 

#5 2015-04-23 13:37:44

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

Trochę sam sobie przeczysz z tą parzystą ilością. Jeśli mając 4 i 5 czołgów zdajesz morale tracąc 3, to jak się nie udało, grając czterema uciekł Ci 1, grając 5 uciekły Ci 2. Strata boleśniejsza w tej samej sytuacji, a różnicę punktową można zainwestować w co innego.

Kampfgruppa się liczy, ale powoduje, że nagle masz 2 "śmieciowe" plutony - samą Kampfgruppe i osłabiony nią pluton. To ciekawa opcja, ale nie bez wad. Zbilansowana parzysta ilość to zawsze ciekawy punkt wyjścia budowania rozpiski, jak się nie da, rzucamy się na nieparzystą.

Cromwelle z Sextonami są super ale tylko w wersji Desert Rats.


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#6 2015-04-25 02:58:50

cinek74

http://i.imgur.com/XJ88n.png

Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 15

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

I kolejna bitwa na naszym blogu - http://fowglogow.blogspot.com/2015/04/2 … olsku.html

Offline

 

#7 2015-04-25 09:38:21

Zalew

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 1690

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

Obserwator w pierwszej turze wypatrywał na 5+ bo StuG'i są concealed (ze względu na noc)

A tak po za tym to bardzo elegancka bitwa. Choć niemiecki dowódca za bardzo zachowawczo- pozwolił Polakom zająć pozycje obok znacznika za darmo, a potem sam stał się stroną nacierającą D :


Prowadzę dystrybucję miodu pszczelego, więcej informacji w dziale handlowym oraz pod telefonem
Telefon kontaktowy:5II774288

Offline

 

#8 2015-04-25 13:11:05

cinek74

http://i.imgur.com/XJ88n.png

Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 15

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

Obserwator nawet nie namierzał bo najpierw sprawdziliśmy czy widzi - z racji nocy zasięg widzenia zależy od rzutu kością o ile się nie mylę - i na 2 obserwatorów i jeden team z baterii który też próbował namierzać wypadły dwie jedynki i dwójka - czyli ciemno było jak w ... piwnicy u Czereśniaków.

A niemiecki dowódca czyli mój kolega faktycznie pozwolił mi się przegrupować w zasadzie bezboleśnie - dlatego inna nazwa meczu to Oktoberfest na Rynku ... ale zmieniłem na jeszcze inną i taka już zostanie "Niemiec płakał jak szarżował ..." ;-)

Offline

 

#9 2015-04-27 00:24:30

cinek74

http://i.imgur.com/XJ88n.png

Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 15

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

Ależ udany weekend - dwa mecze w jeden weekend i jeszcze z różnymi graczami?! Super! Zapraszam na drugi w ten weekend raport - http://fowglogow.blogspot.com/2015/04/2 … ciaki.html

Offline

 

#10 2015-04-27 23:50:27

 cymek

http://i.imgur.com/xz5u7.png

Zarejestrowany: 2014-07-22
Posty: 119

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

Adrian ma nietęgą minę...

Modele przeciwnika nie zasłaniają strzelającemu Teamowi ani linii widzenia, ani linii strzału.

O trafianiu transportu
- Armored Transport Teams procedura jak przy czołgach: trafianie, alokacja hitów, Armored Team save (pancerz plus k6 przeciw AT broni , rzut Fp etc)  jeśli zniszczysz pojazd transportowane teamy (w tym holowane działa ) wykonują passenger save (zazwyczaj 5+, chyba że specregułka dla danego oddziału mówi inaczej) przy nieudanym pasażer ginie, przy udanym przeżywa i musi wykonać Dismount Under Fire (str 101 mini rulebooka). jeśli transport jest Bailed Out połóż marker jako" przypominajkę". Na koniec fazy strzelania jeśli jakiekolwiek  Armored Transport zostały zbailowane lub zniszczone to wykonujesz test motywacji dla plutonu: przy nieudanym wykonujesz Dismount under Fire całym plutonem,  jest on spinowany, a transportery zostają odesłane na tyły, przy udanym zdejmujesz markery Bailed out . (Transportery z Mounted Assault nie są odsyłane na tyły, automatycznie usuwasz markery Bailed out, przy nieudanym teście motywacji pluton pozostaje jednak spinowany).

-Nieopancerzone transporty : każde TRAFIENIE lub zniszczenie powoduje konieczność wykonania Passenger Save. jeśli jakikolwiek transport team zostaje zniszczony nieopancerzone Transport Teamy są odsyłane na tyły ich pasażerowie wykonują Dismount under Fire,  pluton zostaje spinowany.

EDYTOWANE: poprawiłem, jak to pisałem padałem ze zmęczenia.

Ostatnio edytowany przez cymek (2015-04-28 12:03:31)


"Vote for Radovid V!"

Offline

 

#11 2015-04-28 10:37:58

cinek74

http://i.imgur.com/XJ88n.png

Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 15

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

Dzięki za wyklarowanie - wieczorem na spokojnie się wczytam z RB w ręku ...

A mina nie tyle nietęga co skupiona raczej - na tym etapie dobrze mu szło - szczerze mówiąc to ja miałem nietęgą minę tego dnia zwłaszcza jak szósty raz nie zdałem morale z przerzutem! (na 3+ czyli 11% i tak ze 6 razy - to jest kruca bomba 0,0002%) w tym dwa razy pluton piechoty (po 3 teamy mi uciekły).

O nieustraszoności moich Polaków świadczy fakt że sprzątając pole bitwy znalazłem jeden team dekowników w piekarni zamelinowanych ... to jakaś CK kompania chyba była nie II Korpus

Offline

 

#12 2015-05-03 00:08:42

cinek74

http://i.imgur.com/XJ88n.png

Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 15

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

Zapraszam do przeczytania kolejnego raportu - Bogdan Party


http://fowglogow.blogspot.com/2015/05/2 … party.html

Offline

 

#13 2015-05-16 19:41:15

cinek74

http://i.imgur.com/XJ88n.png

Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 15

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

W ten weekend mam wziąć udział w swym pierwszym turnieju - we Wrocławiu, sądząc nie wiedzieć czemu że będzie on miał miejsce w sobotę nie umawiałem się nawet na nasze tradycyjne piątkowe, wieczorne granie ... W piątek rano zorientowałem się że turniej jest jednak w niedzielę więc jest szansa pobawić się żołnierzykami ...

I oto raport z tego wiekopomnego wydarzenia ...

http://fowglogow.blogspot.com/2015/05/2 … ny_16.html

Miłego czytania ...

Offline

 

#14 2015-05-24 15:40:30

cinek74

http://i.imgur.com/XJ88n.png

Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 15

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

Najnowszy raport - tym razem pierwszy raz z okresu Early - wypad polskich oddziałów pod Wschową, który miał miejsce 2 września 1939 roku ...

http://fowglogow.blogspot.com/2015/05/2 … .html#more

Offline

 

#15 2015-05-31 22:04:47

cinek74

http://i.imgur.com/XJ88n.png

Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 15

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

No i kolejna bitwa tym razem kompania czołgów 4 Kanadyjskiej Dywizji Pancernej z kompanią zmechanizowaną 116 Dywizji Pancernej

http://fowglogow.blogspot.com/2015/05/2 … nowym.html

Offline

 

#16 2015-07-20 00:42:30

cinek74

http://i.imgur.com/XJ88n.png

Zarejestrowany: 2015-02-25
Posty: 15

Re: Głogowskie potyczki flamesowe

I kolejna bitwa - tym razem niemieckiej hordzie przeciwstawiła się 1 Samodzielna Brygada Spadochronowa

http://fowglogow.blogspot.com/2015/07/2 … estwo.html

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ziomy3zkm.pun.pl pomysł na okładkę płyty opowiadania erotyczne matka i córka www.fantasyrpg.pun.pl atopowe zapalenie skóry dieta przepisy