Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2014-03-19 18:58:36

 Breslauer91

http://i.imgur.com/pMY5v.png

Skąd: Festung Breslau
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 95

1780 Late Grenadierkompanie

Witam wszystkich jako, że jest to mój pierwszy post tutaj. Zamierzam wbić się w system Flames of War i interesuje mnie Kompania Grenadierów, ale z Panterami Taką kompanię widziałem jedynie w książce Bridge by Bridge. Oto moja pierwsza rozpiska, chciałbym żeby ją oceniono i powiedziano mi czy taka rozpiska jest grywalna

Compulsory Grenadierkompanie HQ - 1x CinC SMG, 1x 2iC SMG (45 pts)
- Panzerschrek - 1x Panzerschrek (25 pts)
- Sniper - 1x Sniper (50 pts)

Compulsory Grenadier Platoon - 1x Command Rifle/MG, 6x Rifle/MG (155 pts)

Compulsory Grenadier Platoon - 1x Command Rifle/MG, 6x Rifle/MG (155 pts)

Grenadier Machine-gun Platoon - 1x Command SMG, 4x MG42 HMG (135 pts)

Grenadier Machine-gun Platoon - 1x Command SMG, 4x MG42 HMG (135 pts)

Grenadier Mortar Platoon - 1x Command SMG, 3x Observer Rifle, 6x 8cm GW34 mortar (180 pts)

Panther Platoon - 1x Command Panther G, 2x Panther G (430 pts)

Fallschirmjager Platoon - 1x Command Rifle/MG, 9x Rifle/MG (265 pts)

Divisional Anti-tank Gun Platoon - 1x Command SMG, 4x 7.5cm PaK40 gun (205 pts)

1780 Points, 8 Platoons

Dzięki za opinie i pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Breslauer91 (2014-03-19 20:04:46)


Flames of War [Middle - Division Azul / Schwere Panzer-Abteilung] [Late - 78 Sturmdivision]
Batman Miniature Game - Joker Team
X-Wing - First Order

Offline

 

#2 2014-03-19 20:32:09

 Aspirant

http://i.imgur.com/mmPko.png

Zarejestrowany: 2013-10-15
Posty: 188

Re: 1780 Late Grenadierkompanie

Patrząc się jako rusek z czołgami, to według mnie powinieneś mieć panzerfausty albo panzershreki w każdym oddziale, przynajmniej po jednej podstawce, oraz 3 razy Panzerschreki zamiast jednego.
Takie jest moje widzenie jako ruska.


︻╦╤─   
    ☻/             
    /▌                              ︻╦╤─   ︻╦╤─   ︻╦╤─   ︻╦╤─   ︻╦╤─  ︻╦╤─
    / \                              ︻╦╤─   ︻╦╤─   ︻╦╤─   ︻╦╤─   ︻╦╤─  ︻╦╤─
/""""""""""""\=======  ︻╦╤─   ︻╦╤─   ︻╦╤─   ︻╦╤─   ︻╦╤─  ︻╦╤─

Offline

 

#3 2014-03-19 21:51:22

 Adrian

http://i.imgur.com/jgZgn.png

Zarejestrowany: 2010-09-09
Posty: 236

Re: 1780 Late Grenadierkompanie

Cześć,

Te HMG i spadochroniarzy to na pewno możesz sobie darować, są dużo ciekawsze rzeczy za to:)

Można się też zastanowić nad moździerzami. Ale w sumie to dawno nie grałem na LATE, także nie wiem czym ludziki grają teraz. Jednak sądzę, że moździerze można sobie darować:)

Offline

 

#4 2014-03-19 22:14:18

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: 1780 Late Grenadierkompanie

Generalnie, to Pantery są bardzo w plecy odkąd Firefly & Co. mają AT15, a każdy zachodni Aliant bierze artylerię okrętową - znacznie lepsiejszą opcją są StuGi/PZIV/brak czołgów, a przy okazji zaoszczędzisz punkty.
Jak zauważył Adrian, HMG kompletnie Ci się nie przydadzą - na Late to chyba tylko Finowie z nich skorzystają, a i to nie koniecznie.
Obowiązkowo będziesz natomiast potrzebował Pionierów z miotaczami ognia, najlepiej w obu możliwych wersjach, tj. czarnej i białej - za punkty z jegrów i czołgów masz bezproblemowo 2x Pionierów (c + b), a to będzie twoja główna broń ofensywna.
Poza tym, ja osobiście nie wyobrażam sobie wychodzenia z domu bez trzeciego plutonu Grenadierów (ale ja mam zboczenie na tym punkcie od grania Rumunami i Finami, gdzie piechota to moja główna siła) - punkty na to masz z jegrów i czołgów.
MUSISZ też mieć Panzerfausty gdziekolwiek tylko da się je wstawić - w tą grę tylko ja gram bez czołgów, a punkty na nie masz z jegrów i czołgów oraz snajpera (bo póki co, to on nie ma racji bytu, nawet w grze przeciw mnie).
Moździerze bierze się maksymalnie cztery, bo sześć jest drogie, a zbyt łatwo jeden stracić (i wtedy odpada bonus), aczkolwiek lepiej jest wziąć coś z większym kopem (Neble albo normalną artylerię) - punkty na to masz z jegrów i czołgów.
PaKi są w porządku, ale znacznie lepszą opcją jest wzięcie 2x 2szt. (o ile tylko możesz) - ta gra preferuje parzyste liczby w rozpiskach, poza tym dwa plutony łatwiej jest dopasować do pola bitwy.
To chyba na tyle.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#5 2014-03-19 22:14:34

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: 1780 Late Grenadierkompanie

Wywal snajpera, maksymalnie powiększ plutony grenadierów, wypchaj po zęby sprzętem AT. 2 schreck do commanda się przyda. Wywal HMG (jak dla mnie oba plutony są zbędne, to nic nie robi zazwyczaj). Moździerze bym zamienił na rakiety no i brakuje Ci 2 plutonu pancernego jakiegoś. 3 Pantery nie zatrzymają kompanii czołgów. Ale 3 paki, 3 pantery i np 4 stugi już tak. Spady są ciekawe, ale za to właśnie są punkty na jakieś czołgi. Nie masz zwiadu i się bronisz, może pluton pionierów zamiast spadów? Możesz mieć nieparzystą liczbę plutonów Niemcami, bo sobie dosztukujesz kolejny parzysty z Kampfgruppy (chociaż parzysta ilość zawsze lepsza...).


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#6 2014-03-20 05:23:38

 Breslauer91

http://i.imgur.com/pMY5v.png

Skąd: Festung Breslau
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 95

Re: 1780 Late Grenadierkompanie

Dzięki za porady, tak więc zmodyfikuję rozpę lecz chciałem przypomnieć, że bardzo mi zależy na posiadaniu Panter ale zarazem z Grenadierami
Gdy nowa rozpiska będzie gotowa to wrzucę ją tutaj do kolejnych porad


Flames of War [Middle - Division Azul / Schwere Panzer-Abteilung] [Late - 78 Sturmdivision]
Batman Miniature Game - Joker Team
X-Wing - First Order

Offline

 

#7 2014-03-20 09:06:40

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: 1780 Late Grenadierkompanie

To zamień mortary na werfery i parasów z hmg na jakieś stugi albo pz4. Razem z wannami grenadierów da Ci to możliwość sensownego ataku (tak, czasem w tej grze sie atakuje niestety!)


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#8 2014-03-20 15:55:02

 Breslauer91

http://i.imgur.com/pMY5v.png

Skąd: Festung Breslau
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 95

Re: 1780 Late Grenadierkompanie

Zielarz napisał:

To zamień mortary na werfery i parasów z hmg na jakieś stugi albo pz4. Razem z wannami grenadierów da Ci to możliwość sensownego ataku (tak, czasem w tej grze sie atakuje niestety!)

W tej liście kompani nie ma opcji wzięcia werferów (bo chodzi o wyrzutnie rakiet?) + nie ma opcji dobrania stugów czy panzerów IV
Może ktoś poleci jakąś listę kompani tak by dobrać piechotę odpowiednią i najlepiej przy tym by były pantery + stugi? Zalezy mi na grze Wehrmachtem, nie chcę grać SS. Dzięki za wszelkie porady i pomoc Jak zbiorę armię z pewnością będę uczęszczał na turnieje


Flames of War [Middle - Division Azul / Schwere Panzer-Abteilung] [Late - 78 Sturmdivision]
Batman Miniature Game - Joker Team
X-Wing - First Order

Offline

 

#9 2014-03-20 16:08:03

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: 1780 Late Grenadierkompanie

Każda sensowna kompania z Normandii może to zrobić. Ja gram Panzer Lehr i tam jest to w standardzie. Ale inni też to robią. Przerzuć się na zachód!
21 pancerna pozwoli Ci wystawić Fireflaya niemieckiego!


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#10 2014-03-21 00:23:00

 Breslauer91

http://i.imgur.com/pMY5v.png

Skąd: Festung Breslau
Zarejestrowany: 2014-03-19
Posty: 95

Re: 1780 Late Grenadierkompanie

A jeszcze podrzucę takie cuś...

Panzerkompanie z Atlantik Wall

Compulsory Panzerkompanie HQ - CinC Panther A, 2iC Panther A (375 pts)

Compulsory Panther Platoon - Command Panther A, 2x Panther A (560 pts)

Compulsory Panther Platoon - Command Panther A, 2x Panther A (560 pts)

Grenadier Platoon - Command Rifle/MG, 6x Rifle/MG (120 pts)
- Command Upgrade - Upgrade Command Rifle/MG to Command Panzerfaust SMG (10 pts)

Rocket Launcher Battery - Command SMG, Observer Rifle, Kubelwagen, 3x 30cm NW42 rocket launcher
(150 pts)

1775 Points, 4 Platoons

Ostatnio edytowany przez Breslauer91 (2014-03-21 08:20:55)


Flames of War [Middle - Division Azul / Schwere Panzer-Abteilung] [Late - 78 Sturmdivision]
Batman Miniature Game - Joker Team
X-Wing - First Order

Offline

 

#11 2014-03-21 20:34:47

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: 1780 Late Grenadierkompanie

Na te punkty wystawiam 30 panzerfaustów, Angole stado Fireflyów z eskortą 17pdr i M10, Hamburgery kupę chłopską z bazookami i Jumbo, Niemcy kilka Królewskich. Generalnie będziesz miał mocno pod górkę. Zawsze myśl o tym, czym przeciwnik może cię skontrować i czym ty możesz odbić jego kontrę. Póki co to nie masz czym.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#12 2014-03-21 23:39:19

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: 1780 Late Grenadierkompanie

Niniejszym stwierdzam, że Krecha nie umie składać armii brytyjskich. Pancerki nie mają opcji wzięcia 17 pdr i Fireflaya razem NIGDY (z prostej przyczyny, pepance z buta są zintegrowane z piechotą, a więc nie ma tam etatowo czołgów). Co nie zmienia faktu, że przegrywasz tym z automatu z brytyjskimi kompaniami:
- spadochroniarzy (w dowolnej wersji, 8 czołgów z pancerzem 1 u góry nie wygra z piechotę fearless/veteran z AT3);
- Cromwelli (najgorszy wróg pantery, przeciętna brytyjska rozpa na tych czołgach to ponad 20 pojazdów);
- piechoty zwykłej (bo ta ze wsparciem liczy od 8 do 12 plutonów i nie zdążysz ich rozmontować 6 czołgami).

Generalnie pluton złożony z 2 pojazdów nie jest w stanie zrobić nic sensownego w tej grze, to zdecydowanie za mało. Panterki dobrze sprawdzają się jako wsparcie piechoty, ale pełne kompanie tych czołgów mają sens dopiero w wersji trained, kiedy są tanie jak barszcz. Powód jest jeden: ilość!


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.biolgeo0910.pun.pl www.svminefb.pun.pl www.ktnewsfansubs.pun.pl www.juniorzypodokregsosnowiec.pun.pl www.dodatkipttm.pun.pl