Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2011-02-25 11:56:43

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Przygotowania do turniejów

Chciałbym poruszyć dość ważny dla nas temat, jakim jest przygotowanie terenów do grania na turniejach.
Jak wszyscy dobrze wiedzą, makiety do naszej gry pochodzą z dwóch źródeł:

1. Sklepowe górki
2. Cała reszta, którą kupujemy sami

Jak wszyscy też dobrze wiedzą, w ostatnim czasie zniknęła w tajemniczych (aczkolwiek oczywistych) okolicznościach, znakomita część naszych elementów wyposażenia stołu, a dokładnie niemal wszystkie "pola uprawne" oraz pewna ilość "lasów". Wiadomym jest, że zostały skradzione przez młodzież w wieku gimnazjalnym, która to przychodzi grać do sklepu (choć konkretnej osoby nie dane mi było złapać za rękę). Nie mam tylko pojęcia, po jaką cholerę komuś potrzebne mają być tereny przystosowane do gry w FoW.
Tak czy inaczej, zaistniała konieczność uzupełnienia braków, bo bez tego nie da rady rozegrać turnieju.
Dlatego też zwracam się do wszystkich z prośbą o to, by w miarę swoich możliwości, dokupili brakujące kawałki wykładziny. Nie oczekuję od nikogo tego, by wziął cały ciężar na siebie - mam nadzieję, że uda nam się dogadać polubownie.

Będziemy potrzebować około 8-10 "pół uprawnych" w kolorze przynajmniej zbliżonym do koloru zboża w sierpniu, koniecznie z frędzlowatej wykładziny (przewidywany koszt to około 20zł)

Jak wszyscy doskonale wiedzą, w ostatnim czasie nabyłem drogą kupna kilkanaście domków Fallera, które będziemy wystawiali na stołach. Oczywiście jest to kropla w morzu potrzeb, więc musimy zorganizować więcej. Wpadłem na pomysł, żeby zrobić brakujące budynki własnym sumptem. Wszystko jest na dobrej drodze i mam już gotowe elementy do budowy domków. Okazuje się jednak, że pomimo tego, iż planuję stworzenie dla nas stołu zimowego (czyli nie będzie potrzeba zbyt wiele zachodu do jego wykonania), sam sobie z tym nie poradzę. Do ukończenia domków potrzebuję dwóch rzeczy - balsy i chętnego do pomocy.

Balsa jest dostępna na Zawalnej, w cenie ok. 6zł za arkusz grubości 1.5-2mm (potrzebować będziemy 3 arkusze), czyli całość wyniesie około 20zł.

Co do chętnego do pomocy, to jego zadaniem byłoby złożenie domków z elementów, a następnie wykonanie faktury desek z balsy oraz pomalowanie całości (więc doszedłby koszt farby - około 20zł).

Ostatnim elementem, jaki jest nam potrzebny, będą nasze własne górki i stół zimowy.
Jak wiadomo, górki z powodzeniem można zrobić ze styropianu, natomiast stół będzie wymagał piaskowania oraz malowania na zimowo. Płytę na stół jestem w stanie załatwić, jednak będę potrzebował kolejnego chętnego do zajęcia się górkami i malowaniem stołu (koszt styropianu i farby to znów jakieś 20zł).

Wszystkie wykonane przez nas elementy mogą zostać zdeponowane w magazynie firmy, w której pracuję, więc nie będzie obawy o to, że ktoś nam je znów ukradnie, a że firma jest na tyle blisko sklepu, będzie można w każdej chwili je nawet piechotą przynieść na turniej czy towarzyskie granie.

Bardzo prosiłbym o zgłaszanie się w tym temacie chętnych do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu. Jako że jest nas dość sporo, a większość ma masę wolnego czasu, liczę na waszą inicjatywę.


Drugą sprawą jest organizacja większego turnieju na naszym terenie. Jak wiecie, jesteśmy jedynym ośrodkiem, który nie organizuje żadnych turniejów dla ilości osób większej, niż my sami.
Dlatego też potrzebujemy dość sporej bazy terenowej, dzięki której udałoby się nam coś takiego zrobić.
Chciałbym wiedzieć, czy ktoś pomógłby mi w wykonaniu makiet na pokrycie minimum 10 stołów (w chwili obecnej nasze możliwości terenowe szacuję na maksymalnie 5 stołów, wliczając w to wsparcie terenami sklepowymi).


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#2 2011-02-25 12:22:03

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Przygotowania do turniejów

Bartku...

1. Dlaczego dowiaduje się o tym wszystkim z Forum dopiero?
2. Sprawdź raz jeszcze ilość wykładzinowych elementów, bo ostatni znalazłem podczas sprzątania kupę tego poupychane pod stołem.
3. Na półkach w sali głównej są jakieś zwoje wykładziny. Może to da radę wykorzystać?

Pozdrawiam


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#3 2011-02-25 12:34:22

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Przygotowania do turniejów

Resztki tych dwóch wykładzin twoich leżą jeszcze w pewnym mrocznym zakątku. Z tych rolek chyba sporo jeszcze wyjdzie pól.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#4 2011-02-25 13:44:18

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Przygotowania do turniejów

Zgodnie z moją listą wyposażenia, powinniśmy mieć następujące ilości elementów:

1. Pole z frędzelkami - 10 sztuk (było 2 ostatnio)
2. Pole bez frędzelków, ale za to z wzrokami - 14 sztuk (było 0 ostatnio)
3. Lasy - 20 sztuk (było ostatnio 16, ale akurat o lasy się nie czepiam, bo nadal ich wystarczy)
4. Rzeka - 16 sztuk (było ostatnio 10, ale nadal nam wystarcza)

Co do zwiniętych w rolki rzeczy, to niestety nie bardzo wyglądają jak wysokie zboże

Podjadę do sklepu w sobotę zapewne i przeglądnę wszystko, bo może faktycznie gdzieś ktoś sprytnie schował część terenów, aczkolwiek jestem na 100% pewien, że ktoś podprowadził kilka elementów (brakuje choćby brunatno-zielonego materiału, z którego było zrobione "bagnisko").


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#5 2011-02-25 13:51:25

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Przygotowania do turniejów

Ja sam ciąłem pola z frędzelkami i wyciąłem ich tylko 4 i tyle dalej jest. I dalej leży prawie cała rolka tego frędzlowatego czegoś. Reszty pól nie liczyłem ale jest ich około 10.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#6 2011-02-25 13:55:46

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Przygotowania do turniejów

cavalierdejeux napisał:

1. Dlaczego dowiaduje się o tym wszystkim z Forum dopiero?

Mnie interesuje ciągle odpowiedź na to pytanie... może być na PW

... Acha i jeszcze jedno skoro pojawił się ten problem.
Poproszę o zrobienie przy mnie inwentaryzacji rzeczy (chociaż sam to pewnie zrobię też), które są na sklepie dzięki Waszej uprzejmości. Będę miał wtedy czarno na białym co było, a nie jest.

Krechafety napisał:

jestem na 100% pewien, że ktoś podprowadził kilka elementów

Jesteśmy w Polsce więc ja też jestem na 100% pewien, że coś wynieśli/wyrzucili/zniszczyli.
Są połamane krzesła, poobgryzane ściany... ostatnio jakis debil wysypał torebkę z zupką do rezerwuaru wody nad kiblem itp. itd.


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#7 2011-02-25 14:51:33

piecu

http://i.imgur.com/Nznpf.png

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-12-29
Posty: 60

Re: Przygotowania do turniejów

Jakie są wymiary jednego pola tz. ile potrzebujemy tej wykładziny z frędzlami? (rozmiar)

Offline

 

#8 2011-02-25 15:04:11

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Przygotowania do turniejów

Dodatkowo jeśli się żalimy to proszę bardzo...

Bolter miał na początku przygody z Flames of War makiety do skonstruowania jednego porządnego stołu do grania.

Większość z nich stanowiły niskie domki-ruinki odziedziczone po poprzedniej firmie (... i parę innych drobnych rzeczy, a nie same górki jak napisałeś Bartku!). Były schludne i na temat. Nie były jakieś tam odjazdowe, ale były CAŁE. Teraz wstyd z nimi grać i można o nich powiedzieć wszystko, ale nie to, że są CAŁE.

Dodam, że używane są od kilku miesięcy TYLKO przez graczy w FoWa. Zaraz pewnie usłyszę, że nimi nie rzucacie, nie kładziecie się na nich i inne takie... i oczywiście macie racje. ...Ale je pakujecie po turnieju i niestety czasami widzę jak to wygląda. Staram się je przepakowywać albo po prostu robię to za was, ale na dzień dzisiejszy nie ma to już znaczenia.

Jeśli ktoś kupi duży czarny akrylowy spray (12zł) i listewkę sosnową 3x5x1500mm to mogę to odnowić.

TYLE W TEMACIE

Jeśli się nie zgadzacie z powyższym to macie takie prawo


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#9 2011-02-25 15:12:19

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Przygotowania do turniejów

piecu napisał:

Jakie są wymiary jednego pola tz. ile potrzebujemy tej wykładziny z frędzlami? (rozmiar)

Maciek zmierzył: ok. 11" na 9" na element


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#10 2011-02-25 16:37:09

Zalew

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 1690

Re: Przygotowania do turniejów

cavalierdejeux napisał:

Jeśli ktoś kupi duży czarny akrylowy spray (12zł) i listewkę sosnową 3x5x1500mm to mogę to odnowić.

Listewka na 1,5metra? Mogę skołować taką, tylko zastanów się czy musi być koniecznie sosnowa i czy mówimy o 1,5metra..
Jeśli będzie potrzeba rąk do pracy to moje, choć obie lewe, chętnie użyczę.


Prowadzę dystrybucję miodu pszczelego, więcej informacji w dziale handlowym oraz pod telefonem
Telefon kontaktowy:5II774288

Offline

 

#11 2011-02-25 16:45:15

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Przygotowania do turniejów

Szczerze mówiąc nie wiem ile potrzeba listewki, bo musiałby zobaczyć ile mi trzeba
Napisałem 1.5m bo takie się sprzedaje zazwyczaj...

Sosnowa lub inna na tyle twarda, żeby po przyklejeniu trzymała pion i na tyle miękka by można ją było ciąć za pomocą skalpela
Balsa na przykład odpada

Za pomoc dziękuję i jak będzie potrzebna to skorzystam z niej niechybnie


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#12 2011-02-25 18:36:22

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Przygotowania do turniejów

Rozmawiałem dzisiaj z Maćkiem. Zginęła wykładzina, która była w reklamówce Super-Pharm i którą przyniosłem razem z elementami drewnianymi oraz ten burozielony kawałek bagniska i lasy.
Lasów nam nie potrzeba więcej, bo było ich aż za dużo. Co do pól, to ustaliliśmy, że mieliśmy spory zapas, o którym nie wiedziałem dokupując wykładzinę, więc też nie będzie nam tego potrzeba więcej.
Bagnisko może być problemem, bo nabyłem je na wyprzedaży, więc wątpię, by udało się je jeszcze znaleźć, ale to i tak mało istotne.
Co do starych domków, to wystarczy je tylko usztywnić, więc to też nie będzie problemem - wezmę pomiar przy najbliższej okazji i dorobię wzmocnienia. Bardzo dziękuję, Piotrze, że zwróciłeś moją uwagę na ten problem, bo zupełnie o nim zapomniałem . Wezmę makietki do siebie i załatwię wszystko w ciągu kilku dni (łącznie z malowaniem).

I nie chodzi tutaj o żalenie się, a o zmobilizowanie naszego kółka do nieco żywszego działania, bo póki co nie jesteśmy w stanie zorganizować imprezy, na którą będzie można zaprosić ludzi spoza Dolnego Śląska.
Dlatego też prosiłbym o wzięcie się za siebie i zabranie się za kolektywną produkcję potrzebnych nam makiet, bo ja sam nie dam rady się tym zająć.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#13 2011-02-25 21:06:22

piecu

http://i.imgur.com/Nznpf.png

Skąd: Jelenia Góra
Zarejestrowany: 2010-12-29
Posty: 60

Re: Przygotowania do turniejów

Rozglądałem się dzisiaj za "frędzelkami" na pola, niestety koloryt odpada, a i ceny mnie zaskoczyły rozstrzał jest rzeczywiście od ok 20PLN za m2 do ponad 60PLN.

Offline

 

#14 2011-02-26 12:47:36

Diabeu

http://i.imgur.com/mmPko.png

Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 178

Re: Przygotowania do turniejów

Ostatnio cięzko u mnie z czasem na granie, a tym bardziej na szukanie elementów makiet. niemniej chętnie się dorzucę jakąś kasą na tereny. Pytanie Bartku, czy można by np tobie skoro już zacząłeś wątek... No i drugie pytanie jaką ewentualnie byśmy składkę przyjęli. Proponuję po 10 zł miesięcznie od gracza. Szybko by się coś zebrało, a obciążenie finansowe też nie duże.

Offline

 

#15 2011-02-26 12:59:47

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Przygotowania do turniejów

Dzisiaj zakupiłem, 2 płytki PCW w castormaie i będę produkował europejskie domki. Domki docelowo są na stół który mam zamiar mieć w domu więc w razie jakiegoś większego turnieju będę starał się je dowozić od siebie.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#16 2011-03-01 10:22:42

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Przygotowania do turniejów

http://www.chilternminiatures.co.uk/onl … 3c1a9d1177

Znalazłem stronkę producenta elementów makiet z żywicy. Ogólnie rzecz ujmując, to przeliczyłem sobie koszta i wyszło mi, że zagospodarowanie jednego stołu ich asortymentem (w sensie domki i stogi siana) kosztowałoby wraz z wysyłką ok. 190zł, a górki i inne tego typu rzeczy możemy szybko robić sami.

Korzystając z faktu, że poruszony został w innym topiku temat powstania klubu dla grających, proponowałbym istotnie wprowadzenie miesięcznej składki na zakup makiet. Myślę, że stawka 5zł na miesiąc nikogo specjalnie nie obciąży, a naprawdę przydadzą nam się dodatkowe domki i górki.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#17 2011-07-06 18:31:53

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Przygotowania do turniejów

Dostałem spory zapas cienkiej balsy, który możemy z powodzeniem przeznaczyć na budowę kolejnych makiet.
Byłbym też wdzięczny, gdyby ktoś załatwił tory od kolejki - tak ze cztery metry, coby wystarczyło na stworzenie pojedynczej linii kolejowej w dwie strony. Nie jest istotny stan szyn, byleby tylko były.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#18 2011-07-06 18:38:54

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Przygotowania do turniejów

Myślę, że składka nawet 25 nie urwie nikomu głowy, a zbierzemy co trzeba 5 razy szybciej. Wracam 18 i jestem do dyspozycji. Na wyjeździe spróbuję zwymiarować obiecane domki.


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#19 2011-07-06 18:46:52

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Przygotowania do turniejów

Z innej beczki:
Jak tylko wiadoma osoba opuści Boltera z końcem lipca to doprowadzam tzw. biuro do ładu i można urządzać makieciarnię oraz przechowalnię dla wartościowych makiet.

Co do torów:
W Składnicy w Feniksie pewnie są tory na metry
1 metr KIEDYŚ kosztował około 12-15zł.


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#20 2011-07-06 19:47:32

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Przygotowania do turniejów

On it! Oficjalnie biorę sprawę torów i kolejek na klatę.


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#21 2011-07-28 20:08:08

Diabeu

http://i.imgur.com/mmPko.png

Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 178

Re: Przygotowania do turniejów

A ja bym się chciał zapytać o miesięczną składkę. Działa to czy umarło. Jeżeli działa czuję się zobligowany zapłacić za wcześniejsze miesiące.
A teraz z innej beczki. Co z rejestracją naszych turniejów lokalnych na lidze ogólnopolskiej? Dobrze bu było jednak rejestrować. Wtedy nasi krajanie też by byli wyżej w klasyfikacji. Ostatnio było nas  osób czyli już całkiem nieźle...

Offline

 

#22 2011-07-29 00:22:14

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Przygotowania do turniejów

Co do rejestracji, to jestem za...   ...w końcu jakieś punkty zdobyłem, więc...


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#23 2011-07-29 09:24:29

Diabeu

http://i.imgur.com/mmPko.png

Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 178

Re: Przygotowania do turniejów

Pozwolę sobie przypominieć,że na rejestrację jest tydzień, więc jeszcze dwa dni...

Offline

 

#24 2011-08-27 08:38:00

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Przygotowania do turniejów

Zapełnianie stołów do FoWa czas zacząć. Zrobiłem rozeznanie w kosztach materiałów (poza farbami) niezbędnych do zapełnienia wrocławskich stołów do FoWa.

Podstawową rzeczą jest styrodur (polistyren ekstrudowany xps). Koszt paczki tego wspaniałego materiału o grubości 2 lub 3cm wynosi około 140-150zł za paczkę która zawiera od 14 do 20 płyt w zależności od firmy (wymiary jednej płyty to 1,25mx0,6mx0,2/0,3m) Nie wiem ja dokładnie będzie to wyglądało we wrocławskiej hurtowni. Wysłałem maila w poniedziałek powinny być jakieś szczegóły.

Następnie potrzebujemy płytki pcv (pienione pcv) o grubości 3mm. Robi się z nich domki, ruinki, podstawki pod drogi, rzeki i inne ruchome elementy terenu. Jedna taka kosztuje w castoramie jakieś 20zł (Z tego co pamiętam wymiary to 1x0,5mx0,003m)

Po zakupie opakowania styroduru będziemy w stanie zrobić makiety wzgórz, skałek, grobli i innych tego typu terenów na około 3-4 stołów. Dodatkowo od razu trzeba będzie kupić od 2 do 5 płyt pcv na ruiny, domki i podstawki pod inne tereny. Dzięki temu będziemy w stanie zrobić 2 porządne stoły - pustynny i włoski. Wiadomo dodatkowo trzeb będzie na pewno kupić około 5 farb (czarna, biała, brązowa, żółto-brązowa, beżowa), wikol, klej do styropianu i pędzle.

Teraz pytanie do was ile jesteście się w stanie zrzucić na makiety i kto jest chętny do pomocy bo sam się nie podejmę robieniu takiej ilości makiet.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#25 2011-08-27 09:01:14

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Przygotowania do turniejów

Ja mogę kupić wycieraczkę z kokosa. Po pocięciu piękne zboże wychodzi. Takie jak na stronie FoW... ...koszt 17 PLN w Castoramie.

To dorzucę się do 30 PLN, czyli 13 na inne materiały.


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#26 2011-08-27 13:21:04

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Przygotowania do turniejów

@suzan

Wycieraczka z kokosu była pierwszą rzeczą, jaką grono sędziowskie wykreśliło z listy użytecznych materiałów. Jest ona zbyt sztywna, żeby cokolwiek z niej wyszło. Wycieraczki ogólnie się nie nadają z tego powodu.
O wiele lepsze są miękkie wykładziny z długim włosiem. Potrzebować będziemy około dwudziestu-trzydziestu kawałków o wymiarach około 20x20cm.

@Maciek

Mam wikol i klej do styropianu (sztuk kilka), mogę go przeznaczyć na ten szczytny cel.
Mogę służyć niemal nieograniczoną ilością płyty HDF o grubości 3mm - podstawki pod drogi, rzeki i inne ruchome elementy terenu

Pytanie: na co ci taki gruby XPS? Rozumiem, że zrobione z niego górki wylądują w pudle z napisem "Flames of War" i będą używane tylko przez nas. Prawdę powiedziawszy, to górki da się bez problemu zrobić ze styropianu + papier ścierny, a wychodzi dużo taniej.

Co do domków, to moja sugestia jest następująca - cały budynek z płyty HDF, okna i drzwi z balsy. Budynek zamknięty, standy w nim działają na zasadzie 2 standy na piętro i po kłopocie. Oszczędność dość duża. Jeśli potrzebne jest żłobienie, to izofloor jest też z XPS, a wychodzi taniej.
Co do skałek itp. to od tego występują w naturze, by z nich korzystać. Mam u siebie całkowicie nieograniczone źródło kamienia drobnych rozmiarów, więc wystarczy przyjść i wybrać.

Tyle jestem w stanie zrobić. Nie pomogę w tworzeniu makiet, bo jestem w pracy od 7 to 15, a potem pomagam przy dziecku. Nie dorzucę się też gotówką, bo moje makiety w sklepie kosztowały mnie już kilka sztuk króla Jagiełły (i bynajmniej nie wymagałem od nikogo, by się dokładał).
Resztę zostawiam wam.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#27 2011-08-27 13:28:51

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Przygotowania do turniejów

Bartku powiem tak, styropian 2cm na prawdę jest teraz ciężko znaleźć, poza tym ja nie mam zamiaru pracować w styropianie. Po pierwsze syf po drugie syf i potrzecie jeszcze więcej syfu. Co do domków z HDFu - płytki PCV tnie się o wiele łatwiej i można na nich "rysować" ostrzem - cegły, obicia, dziury po kulach itd.

A co do dorzucania się - twoja decyzja, ja zrobiłem parę makiet, wydałem na nie trochę kasy i włożyłem dużo pracy ale się dorzucam. I po pierwsze nikt od nikogo nie wymaga żeby się dorzucał - to jest prośba. Jeśli ktoś nie chce to się nie dorzuca i tyle.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#28 2011-08-27 13:36:21

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Przygotowania do turniejów

Maciek napisał:

ja zrobiłem parę makiet, wydałem na nie trochę kasy i włożyłem dużo pracy ale się dorzucam.

Młody jesteś i dzieci ci nie płaczą
Do niedawna też tak miałem i bardzo tęsknię za tymi czasami.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#29 2011-08-28 20:20:14

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Przygotowania do turniejów

Dobra... ja, jako ten co to już trochę się odbił, wrzucę 30 PLN do puli. Do kogo?


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#30 2011-08-29 10:26:26

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Przygotowania do turniejów

Podejrzewam, że 30zł nie wystarczy na zbyt wiele.

1. Mam już niemal gotowy prototypowy egzemplarz domku na makietę. Kiedy jesteś Maćku w pracy, żebym ci go dostarczył do obejrzenia?

2. Do robienia górek z powodzeniem nada się piana montażowa - łatwo ją urobić gdy lekko przeschnie, potrzeba małej ilości piany na każdą górkę, a same górki zawsze mają ciekawe kształty (można ją z powodzeniem obrabiać nożem). Poza tym, piana nie jest droga, a jest wydajna.

3. Kto ma tory do kolejki?


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#31 2011-08-29 10:35:44

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Przygotowania do turniejów

Tory załatwiam ja. Na turniej dojadą 72 cale na jeden stół.


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#32 2011-08-29 11:27:52

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Przygotowania do turniejów

@Suzan
To może po prostu 35zł które jestem Ci winny za Poznań przeznaczymy na makiety i to będzie ta zrzuta??

@Bartek
1. Już Ci nie wiem który raz piszę, że jestem w poniedziałki i piątki

2. Nie, nie nada się - będzie to brzydko wyglądało i tyle z tego wyjdzie - jak chcemy mieć ładne górki to styrodur + podstawka z czegoś twardego, ostatecznie styropian ale ja się nie podejmuję sprzątania po takiej robocie.
No chyba, że chcemy mieć brzydkie górki jak do battla albo 40k to OK. Jak dla mnie do FoWa powinny mieć ładne, równe stoki, skałki itd.

@Marcin
Super, zrobi się je na grobli, z jakimś tunelem - niedużo roboty a efekt super

Jak już wszyscy coś załatwiają to ja kupiłem 1kg zieleniny (mielonej gąbki) na bocage, potrzebuję jeszcze watę stalową rozmiar 1 albo 2, tylko narazie nie miałem czasu zaatakować jakiegoś sklepu.

EDIT: Dokładnie sprawdziłem - paczka styroduru o grubości 2cm zawiera 20 płyt czyli 15m2. Kosztuje to dokładnie 153,15zł. Myślałem, że będzie tylko 14 płyt więc 20 starczy na prawdę na bardzo dużo.

Grubość 3cm to 14 płyt czyli 10,5m2 i taka przyjemność kosztuje 130,2zł


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#33 2011-08-29 12:53:03

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Przygotowania do turniejów

Maćku, może być te 35 + 15 dodatkowo ode mnie. To daje składkę 50 PLN, więc... ...co do innych materiałów, to na razie nie bardzo mam co dostarczyć z tego co piszecie. Maćku, zajrzę dzisiaj do sklepu, bo mam trochę Star Warsów do kupienia, to jeszcze pogadamy

Krechafety, pewnie i 50 nie starczy. Ale na początek... załóżmy jakąś skrzyneczkę / skarbonkę i już. Po prostu jak ktoś będzie miał coś do wrzucenia, to wrzuci. I z tego będzie się robić bieżące zakupy...


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#34 2012-01-15 17:16:05

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Przygotowania do turniejów

Z innej beczki, aczkolwiek nie offtopowo:

W tym roku czekają nas cztery duże wydarzenia.
1. 24 marca będzie turniej na Early w Poznaniu (jadę)
2. Na przełomie maja i czerwca będzie master na Mid w Poznaniu (jadę)
3. W czerwcu (30-1 lipca) lub lipcu (7-8) master u nas (będę)
4. ETC w Gorzowie (c.uj wie czy pojadę )

Powinniśmy podjąć w miarę sprawnie decyzję, czy planujemy u nas rozgrywać przygotowania w wersji "rozpoznanie bojem" czy też spotykamy się na wieczorach i czy w ogóle ktoś poza mną będzie się wybierał na wspomniane przeze mnie imprezy. Jeśli mamy zamiar uczestniczyć w imprezie nr 4, powinniśmy w miarę się ograć na ten format (1750, Late, punktacja BF) i podbić sobie statystyki na T3.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#35 2012-01-16 05:56:43

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Przygotowania do turniejów

Bartku ja na te turnieje z chęcią pojadę - pierwsze 3 przypuszczam bez problemu a z ostatnim co najwyżej może być problem. I myślę, że jeżeli będzie team Wrocław w Gorzowie to powinniśmy przez najbliższy czas tłuc do oporu to 1750 na late.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#36 2012-01-16 10:04:24

Zalew

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 1690

Re: Przygotowania do turniejów

Early w Poznaniu brzmi kusząco, ale jednak nie zabiorę się z czystej złośliwości i przez brak możliwości wystawienia mojej sztandarowej armii jaką są sowiety.
Mid w Poznaniu, podobnie jak master u nas, brzmi kusząco, ale wszystko zależy od tego jak będę wtedy stał z czasem i pieniądzem.
Gorzów- jeszcze nie grałem na stadionie przy pełnych trybunach.. Już widzę falujący tłum skandujący "POLSKA PANY". A tak na poważnie. Jeśli chodzi o ten akurat turniej to ja chyba odpadam.


Prowadzę dystrybucję miodu pszczelego, więcej informacji w dziale handlowym oraz pod telefonem
Telefon kontaktowy:5II774288

Offline

 

#37 2012-01-17 13:15:24

zamli

http://i.imgur.com/jjB7m.png

Zarejestrowany: 2011-05-12
Posty: 27

Re: Przygotowania do turniejów

W tym roku czekają nas cztery duże wydarzenia.
1. 24 marca będzie turniej na Early w Poznaniu (jadę)
2. Na przełomie maja i czerwca będzie master na Mid w Poznaniu (jadę)
3. W czerwcu (30-1 lipca) lub lipcu (7-8) master u nas (będę)
4. ETC w Gorzowie (c.uj wie czy pojadę  )

to ja jeszcze dodam iż czeka was Master w Szczecinie - 21-22.04.2012

4. ETC w Gorzowie (c.uj wie czy pojadę  )

pojedziesz, pojedziesz (Izrael w końcu czeka, nie?), a na dodatek dopilnuję by było to równiez przez T3

Ostatnio edytowany przez zamli (2012-01-17 13:17:44)

Offline

 

#38 2012-01-23 14:55:07

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Przygotowania do turniejów

Celem inspiracji: http://wiki.worldoftanks.com/Maps

chociaż dużo bardziej polecam skorzystanie z: http://gis.um.wroc.pl/imap/?gpmap=gp11

Po przybliżeniu jakiegoś fragmentu mamy piękne mapy... do skopiowania na tereny

Ostatnio edytowany przez suzan (2012-01-23 15:04:26)


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#39 2013-07-25 13:36:15

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Przygotowania do turniejów

suzan napisał:

Skoro już zaczęliście Panowie admini off-topa, to bardzo proszę. Kasę na makiety przekazywałem kilkukrotnie poza ostatnim razem przy okazji challengera. Za przekazaną kasę zostały zakupione różne rzeczy z których miały powstać makiety. Część tych makiet powstała, a część nie. Reasumując, będę sponsorował pewne działania, o ile będę widział ich efekty. Nie tylko w postaci rachunku za materiały, ale przede wszystkim w postaci realizacji celów dla których zbierano kasę.

To super bo ja dołożyłem 150zł z własnej kieszeni ponad składkę żeby były blaty. I jak najbardziej są... 8 sztuk. Dorzucałeś się na blat zimowy i makiety do niego i jak najbardziej wszystko zostało zrobione więc nie wiem za bardzo o czym piszesz.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#40 2013-07-25 20:23:35

Mozdzierz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2011-02-27
Posty: 1094

Re: Przygotowania do turniejów

Suzan stonuj trochę po palcem nie ruszyłeś, faktycznego stanu nie znasz, a ozorem mielesz jak baba na straganie. Pi*** o bzdurnych blogach internetowych które znudzą się wszystkim po pół roku a w tym czasie maciek zrobił 8 blatów na których jakby nie patrzeć grało się i gra się nadal.

Pozdro i poćwicz.


JF 100%

Offline

 

#41 2013-07-26 02:14:20

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Przygotowania do turniejów

Maciek napisał:

To super bo ja dołożyłem 150zł z własnej kieszeni ponad składkę żeby były blaty. I jak najbardziej są... 8 sztuk. Dorzucałeś się na blat zimowy i makiety do niego i jak najbardziej wszystko zostało zrobione więc nie wiem za bardzo o czym piszesz.

A kto powiedział Maćku, że chodzi o Ciebie? Była jeszcze taka składka i nie wszystko powstało. A przynajmniej ja nie mam takiej wiedzy. Inna strona medalu jest taka, że ja płaciłem a Wasze insynuacje odebrałem personalnie. Być może zbyt personalnie, bo przecież nie napisaliście że chodzi o mnie

Co do dodatkowo wyłożonych przez Ciebie pieniędzy, to dawno temu proponowałem założyć skarbonkę. W takiej sytuacji by się przydała, bo przy realizacji większych przedsięwzięć zawsze brakuje kasy. Były też propozycje założenia klubu i zdobycia finansowania oraz miejsca dla FOW (i nie tylko). Ba, nawet z Krechafety byliśmy na zebraniu osiedlowym na Kozanowie, gdzie spełniliśmy wszelkie niezbędne formalności. Niestety wszystko się rozeszło po kościach...

Mozdzierz napisał:

Suzan stonuj trochę po palcem nie ruszyłeś, faktycznego stanu nie znasz, a ozorem mielesz jak baba na straganie. Pi*** o bzdurnych blogach internetowych które znudzą się wszystkim po pół roku a w tym czasie maciek zrobił 8 blatów na których jakby nie patrzeć grało się i gra się nadal.

Mozdzierz, to mi opisz ten stan faktyczny. Bo ja przez ostatnie miesiące ruszałem palcem głównie w celu ukończenia studiów, co mi się szczęśliwie udało. Spinałem też tłumaczenie podręcznika do FOW, które jest prawie na ukończeniu, m.in. dzięki pomocy Maćka. W projekt ten włożyłem sporo czasu, pracy i trochę środków. Nie umiem robić blatów, ale robię coś innego, co będzie służyć o wiele większej ilości osób.

Blog? Nie jest mi niezbędny. Byłem ciekawy czy będą chętni, bo chcę popularyzować FOW. Bo większa popularność, to więcej graczy, którzy będą składać się np. na makiety do FOW. Z drugiej strony miej na uwadze, że więcej makiet / stołów wcale nie oznacza, że będzie na nich grało więcej ludzi, którzy kupią więcej modeli, przez co sklep będzie miał więcej zysków. A te zyski zainwestuje np. w większe, fajniejsze miejsce do grania, gdzie pomieści się więcej graczy. Oczywiście bez większej ilości blatów się nie obędzie...

Ale dzięki za opinię o blogu. O to właśnie mi chodziło w tym wątku... a cała dyskusja o makietach, firmach oraz kasie jest nadmiarowa. Osobiście mam nadzieję, że CDP uruchomi taki projekt i nawiąże z Nami, graczami FOW (nie koniecznie ze mną), kontakt w celu jego realizacji.

Ostatnio edytowany przez suzan (2013-07-26 02:20:04)


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#42 2013-07-26 08:04:14

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Przygotowania do turniejów

suzan napisał:

Maciek napisał:

To super bo ja dołożyłem 150zł z własnej kieszeni ponad składkę żeby były blaty. I jak najbardziej są... 8 sztuk. Dorzucałeś się na blat zimowy i makiety do niego i jak najbardziej wszystko zostało zrobione więc nie wiem za bardzo o czym piszesz.

A kto powiedział Maćku, że chodzi o Ciebie? Była jeszcze taka składka i nie wszystko powstało. A przynajmniej ja nie mam takiej wiedzy. Inna strona medalu jest taka, że ja płaciłem a Wasze insynuacje odebrałem personalnie. Być może zbyt personalnie, bo przecież nie napisaliście że chodzi o mnie

I dobrze odebrałeś bo miało być personalnie. Tekst pokroju "dałem kasę i część makiet powstała a część nie" obieram personalnie bo należę do kilku osób które starają się coś robić żeby stoły wyglądały lepiej... kasa ze zrzut zawsze trafia do mnie, i zawsze przeznaczam ją na materiały. Myślisz, że materiały na wszystkie makiety które robię - nie tylko w ramach zrzut to za darmo mam?? Styrodur, styropian, gips, kleje, pędzle, farby, trawki, flocki... wymieniać mógłbym dużo więcej.

suzan napisał:

Co do dodatkowo wyłożonych przez Ciebie pieniędzy, to dawno temu proponowałem założyć skarbonkę. W takiej sytuacji by się przydała, bo przy realizacji większych przedsięwzięć zawsze brakuje kasy. Były też propozycje założenia klubu i zdobycia finansowania oraz miejsca dla FOW (i nie tylko). Ba, nawet z Krechafety byliśmy na zebraniu osiedlowym na Kozanowie, gdzie spełniliśmy wszelkie niezbędne formalności. Niestety wszystko się rozeszło po kościach...

Klub jak najbardziej jest. Robiliśmy w ramach klubu challengera i robimy parówkę. A wszystkie zrzuty zawsze kończył by się takimi samymi problemami jak zrzuty na makiety.

Over and Out


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#43 2013-07-26 09:46:24

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Przygotowania do turniejów

Maciek napisał:

I dobrze odebrałeś bo miało być personalnie (...)

Czyli "jak Kali ukraść krowa to dobrze, ale jak Kalemu ukraść krowa to źle"? Mówiąc wprost, jak dawałem kasę to nie dawałem i dlatego mam grać na pustym stole.

Maciek napisał:

tekst pokroju "dałem kasę i część makiet powstała a część nie" obieram personalnie

Tak jak napisałem, zagalopowałem się i mogę przeprosić za to. Z drugiej strony informacji rozliczającej nie ma np. w stylu: za zrzutkę wykonano... byłoby miło. Nie każdy chodzi często do sklep / na turnieje i ma okazję zobaczyć co i jak.

Maciek napisał:

należę do kilku osób które starają się coś robić żeby stoły wyglądały lepiej...

Fakt. Właśnie przypomniałem sobie, że w sklepie stoi jedno pudło z makietami ode mnie nadającymi się do WH40K / Infinity. Zupełnie "za darmo"....

Maciek napisał:

Klub jak najbardziej jest

A tutaj jestem najmocniej zdziwiony. Skoro klub jest i działa na podstawie złożonego m.in. przeze mnie wniosku (o ile to ten sam klub), to... dlaczego nic nie wiem? Fajny przepływ informacji... ...tak czy inaczej gratuluję.

Maciek napisał:

Over and Out

Me too.


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#44 2013-07-26 10:22:14

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Przygotowania do turniejów

Informacje o turniejach są ZAWSZE umieszczane na tej czy innej stronie, dzięki czemu ogół ma możliwość zapisania się na nie.
Na razie jesteśmy w fazie raczkowania, ale mamy dużą, darmową miejscówkę, gdzie możemy robić duże turnieje (byle zgłosić to wcześniej).
Klub działa na podstawie wniosków złożonych przez (info z dzisiaj) 238 osób, podzielonych na różne sekcje, w tym sekcję wargamingową.
Na razie mamy możliwość organizacji turniejów bez kosztów, jeśli uda nam się przewieźć z wyjazdów jakieś nagrody w postaci medali/pucharów/złotych cielców/czegokolwiek-na-wystawę, otrzymamy również dofinansowanie. Póki co, to tylko sekcja petanque ma swoją własną stronę, więc nawet kwestia tego bloga byłaby dość przekonująca dla władz spółdzielni. Wszystko zależy tylko od nas i naszego zapału.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#45 2013-07-26 10:43:23

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Przygotowania do turniejów

Krechafety napisał:

Informacje o turniejach są ZAWSZE umieszczane na tej czy innej stronie, dzięki czemu ogół ma możliwość zapisania się na nie.
Na razie jesteśmy w fazie raczkowania, ale mamy dużą, darmową miejscówkę, gdzie możemy robić duże turnieje (byle zgłosić to wcześniej).
Klub działa na podstawie wniosków złożonych przez (info z dzisiaj) 238 osób, podzielonych na różne sekcje, w tym sekcję wargamingową.
Na razie mamy możliwość organizacji turniejów bez kosztów, jeśli uda nam się przewieźć z wyjazdów jakieś nagrody w postaci medali/pucharów/złotych cielców/czegokolwiek-na-wystawę, otrzymamy również dofinansowanie. Póki co, to tylko sekcja petanque ma swoją własną stronę, więc nawet kwestia tego bloga byłaby dość przekonująca dla władz spółdzielni. Wszystko zależy tylko od nas i naszego zapału.

Ale mi nie chodzi o info o turniejach, tylko o info o klubie. To że jest sekcja wargamingowa, że ma tylu a tylu członków (ilość osób w klubie jest tutaj bez znaczenia), że jednak się udało, że ciągniesz ten temat dalej... ...z tego co pamiętam była też jakaś składka klubowa, ale to było dawno-dawno temu, jak załatwialiśmy to... podaj więcej informacji proszę. Bardzo proszę.


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#46 2013-07-26 10:51:31

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Przygotowania do turniejów

Jasne, pokłóćmy się wszyscy i najlepiej wpadajmy na turnieje z nożami. no i miejmy w kieszeni obowiązkowy śrubokręt,  a nuż spotkamy kogoś znajomego na ulicy... Po ile wy macie lat?

Co do makiet to zrzutki i inne tego typu akcje opierają się na wzajemnym zaufaniu i ewentualnie pewnej ilości wolnego czasu. Jak są pieniążki i tania siła robocza, rzeczy dzieją się szybko i są widoczne. Jeśli nie - idą wolno, bo Maciek dłubie sam w domu. Efekty są i to konkretne: jak 8 blatów, stół zimowy z dodatkami, makiety Boccage, zniszczone kamienice czy ostatnio stół Market-Garden oraz makiety na pustynię. Wszystko to gra i żyje, więc nic nie przepada.

Ja nie pracuję w korporacji i mam zawód opierający się na wzajemnym zaufaniu, nie potrzebuję od Maćka rachunków i zadowalam się informacjami zwrotnymi oraz rezultatami. Bywam w sklepie i gram na nich, więc jestem doinformowany. Jeśli zaistnieje potrzeba jakiś poważnych oficjalnych środków kontroli finansów, to będziemy myśleć. Póki co nie wpadajmy w paranoję, sumy składek na pojedynczego zawodnika są raczej skromne, więc nie ma co przesadzać.

Jeśli chodzi o klub i przepływ informacji to Challenger był pierwszą oficjalną dużą imprezą w jego ramach i udał się wyśmienicie. Turniej parowy też zapowiada się na 16 osób i powinno być ciekawie. Są to nasze pierwsze zorganizowane kroki, stąd brak jakiegoś info...gdyż o czym tu informować?

Zaś co do bloga i popularyzacji to CDP pracuje nad tym. Dajmy im trochę czasu. Jeśli będzie okazja się podczepić i współpracować, na pewno będę ich o to molestował i się odezwe. Na razie współpraca CDP-społeczność koncentruje się wokół wymiany informacji oraz promocji na ETC. Po powrocie odbędzie się duże spotkanie i debata co można zrobić na własnym podwórku. Wtedy padną propozycje, pomysły, plany i terminy, na razie CDP się wdraża. Ludzi mają do FOW skromną ilość, dajmy im żyć, nas jest 100 w Polsce, ich zdaje się 4. Są plany wizytacji sceny turniejowej, fotorelacji, zapowiedzi, może i blog się zmieści. Pożyjemy, zobaczymy.

Info Bartka jest konkretne, wiec do roboty panowie i coś powygrywajmy. Przywiozę zdjęcia i relacje z Mistrzostw Europy, jak "na górze" potrzebują coś dużego to damy im na razie głównego sędziego największego turnieju na świecie. Jak wrócę możemy spróbować się z prezesostwem spotkać i ich tym zaszachować. Potem parę wyjazdowych osiągnięć i za rok mamy pieniążek. To jest do zrobienia panowie...


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.dadex.pun.pl www.joshgroban.pun.pl www.kingsajzforum.pun.pl www.grhfront.pun.pl www.narutots.pun.pl