Wargaming Wrocław

Baner 26cm

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2012-02-21 13:00:33

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Witam serdecznie!

Zgodnie z tym, co pisałem wam w SMSach, udało mi się zorganizować wsparcie dla inicjatywy organizacyjnej.
Może nie jest to wielkie wsparcie, ale zawsze to coś.


Na chwilę obecną mamy zagwarantowane następujące rzeczy:

1. Salę na Kozanowie, w której mieści się do 20 dużych stołów. Możemy tam organizować turnieje, o ile zgłosimy z miesięcznym wyprzedzeniem zapotrzebowanie na lokal. Za używanie lokalu nic nie płacimy, zobowiązani jesteśmy do sprzątania po sobie i nie niszczenia mienia spółdzielni.

2. Miejsce na składowanie naszych pudeł z makietami oraz warsztat, w którym możemy sobie skrobać nowe makietki. Ci, którzy byli na moim wieczorze kawalerskim zapewne pamiętają (lub mają mgliste wspomnienia) piwnicę, w której siedzieliśmy.

3. Dostaliśmy pakiet startowy w wysokości 500zł, do zagospodarowania w dowolny sposób - tylko od nas zależy to, na jaki cel te pieniądze spożytkujemy. Zarząd nie wymaga przedstawiania faktur ani paragonów.


Czego wymaga od nas Spółdzielnia:

1. Mamy sobie zrobić koszulki z umieszczonym na nich napisem OKS "Sokół" Wrocław - napis może być dowolnej wielkości, ale ma być. Reszta wzorków zależy od nas.

2. Musimy zorganizować minimum jeden turniej na minimum 20 osób w dowolną grę w ciągu roku.

3. Musimy zaliczyć minimum jeden wyjazd turniejowy poza miasto w ciągu roku, z którego przywieziemy minimum jedną nagrodę (i nie - Mastery FOW z nagrodami dla wszystkich się nie liczą, chyba że przywieziemy jakiegoś boxa lub zrobimy jednemu z nas zdjęcie ze wszystkimi zdobytymi łupami).

4. Musimy na koniec roku przedstawić sprawozdanie z działalności sekcji wargamingowej (tym zajmę się sam).


Jak wygląda przydzielanie dotacji od Spółdzielni dla wszystkich sekcji:

Kwota dotacji uzależniona jest od sukcesów, jakie sekcja uzyskuje na zawodach, w których bierze udział.
Im lepsze wyniki, tym więcej kasy się dostaje.

Dla porównania - podział, jaki ustalono wczoraj:

Wargamingowcy - 500zł (pakiet startowy)
Petanque - 8000zł (bez zmiany)
Piłka nożna - 1000zł (3000zł poprzednio)
Siatkówka - 800zł (4000zł poprzednio)
Warcaby - 13000 (6000zł poprzednio)
Szachy - 2000zł (700zł poprzednio)
Wędkarze - 4000zł (bez zmiany)
Szydełkujące emerytki (serio - jest taka sekcja) - 1000zł (500zł poprzednio)
Chór chłopięcy (też całkiem serio) - 500zł (bez zmian)

Jak widać, kasa do podziału jest dość spora i warto o nią walczyć.
Warcabiści mają obecnie drugie miejsce w Polsce, bularze są bodajże na piątym. Wiem z pierwszej ręki, że oprócz opłacania sobie wyjazdów (m.in. do Czech i Austrii), finansują z tego wpisowe na turnieje.
Jeśli zaciśniemy poślady, jesteśmy w stanie wyciągnąć przy następnym podziale ładnych parę tysiączków - będzie ciężko, ale damy radę.

Bardzo prosiłbym osoby, z którymi się kontaktowałem (i które są już członkami sekcji), aby podały poniżej propozycje tego, na co najlepiej spożytkować przyznane nam pieniądze.


W chwili obecnej w skład sekcji wchodzą:

Krechafety
Zielarz
Maciek
Diabeu
Zalew
Suzan
Garghor
Cymek
Blackout
i moja córka w roli maskotki

Ostatnio edytowany przez Krechafety (2012-02-21 18:36:42)


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#2 2012-02-21 13:24:07

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Kolejny Master z Infinity,jakiś drużynowy i przy aktualnym stanie ligowym, pierwsze miejsce w zasięgu

Co do rozwoju, to moim zdaniem, co do spożytkowania to stoły, makiety i jeszcze raz makiety. Jeśli to będzie to będzie można pomyśleć o akcjach promocyjnych.

Ostatnio edytowany przez KvaNfield (2012-02-21 13:31:11)

Offline

 

#3 2012-02-21 13:33:07

 czlowiek.morze

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-17
Posty: 995

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Brawa za organizacje 


http://i906.photobucket.com/albums/ac269/Slawol666/seaman1-2.jpg

Offline

 

#4 2012-02-21 13:34:14

Alek

http://i.imgur.com/pMY5v.png

Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 86

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Czy mógłbyś coś nakreślić wiecej na ten temat Krechafety? Sam tez szukałem ludzi/miejsca klubowego do grania i jeśli jest miejsce szansa na to żeby się spotykac w wiekszym gronie Wargamingowców to chętnie sam bym się na to pisał.
pozdrawiam

Offline

 

#5 2012-02-21 13:56:51

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

I tak trzymać. Konkretna decyzja i zero demokracji


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#6 2012-02-21 14:06:55

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Super. Sądzę że master Infinity (gg Kvan) i master FOW (było super w zeszłym roku) załatwią duże turnieje raz na rok i jakieś sukcesy sekcji, bo w obie gry jest nieźle we Wro. Co spółdzielnia na to, że pojedziemy w ich koszulkach na mistrzostwa Europy FOW? Już pospadali z krzeseł?
Myślę, że skoro to wargaming, to fajnie byłoby wydać część kwoty na makiety 1/72 do Kampfruppe Normandy, bo do tego nie mamy stołów w ogóle, a książka desantuje się w piątek i coś trzeba ruszyć z tematem. Druga pula to makiety Infinity byłoby dobrze dozbierać, bo tego ciągle mało. A co zostanie po tym i koszulkach (jeśli zostanie) to zarzucimy na materiały do dłubania makiet. Tylko czy wtedy jeździmy na turnieje za swoje (jak zawsze) czy wyjazdy są finansowane ekstra?

Tyle ode mnie.


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#7 2012-02-21 14:07:22

Zalew

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 1690

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Jestem za przeznaczeniem ww kwoty na odznaczenia klubowe, wlepy, rzepy, chorągiewki, koszulki- niepotrzebne skreślić. Nie jestem osobą wybredną, nie musi być to ortalion ze złotym paskiem, T-shirty w hurtowni kosztują 9zł/za sztukę; napisy mogę robić nawet osobiście.
Bardzo chętnie wpłacę do wspólnej kasy zwrot za T-shirt i robociznę, po wykonaniu pierwszej partii, by można było wydać kwotę na ogólnie pojęte wyposażenia stołu. Może to brzmieć bez sensu, ale podejrzewam że zakup hurtem wyjdzie taniej, a i łatwiej znaleźć będzie zakład to robiący (nie wiem, nie znam się, jak się mylę to mnie poprawcie).


Prowadzę dystrybucję miodu pszczelego, więcej informacji w dziale handlowym oraz pod telefonem
Telefon kontaktowy:5II774288

Offline

 

#8 2012-02-21 15:29:16

 Xyxel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-21
Posty: 2191

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

A czy w tym lokalu dostępne są już jakieś krzesła i stoły? Jeśli są np. małe stoły do warcabów, to wystarczy na początek zorganizować same blaty w wymiarach turniejowych.
Na jakieś większe imprezy część makiety być może będzie można wypożyczać. Ale na pewno trzeba będzie zorganizować bazową ilość makiet własnych.

Czy koszulki to dla oks "Sokół" to priorytetowa sprawa? Może identyfiaktory dla stałych członków i gości na turniejach z dużym logo oks? Wyjdzie taniej i poręczniej.


edit. Skoro nie będzie systemów w które gram, to nie było pytań z mojej strony.

Ostatnio edytowany przez Xyxel (2012-02-21 22:00:23)


-------------------------------------------------------------------------------------------
Chaos Space Marines, Necrons, Chaos Daemons, Warriors of Chaos, Tomb Kings.

Offline

 

#9 2012-02-21 17:07:31

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Wyposażenie jest na poziomie dużej klasy szkolnej. Brakuje "tylko" blatów, które jakoś tam udało się zorganizować. Zalew jak chcesz "osobiście robić napisy na koszulkach"? Aż taki zdolny jesteś?! Koszulki są priorytetem, bo sponsor to podmiot, który kontroluje swoje wydatki i jak dają, to musimy ich reklamować na zewnątrz. Osobiście mi to nie przeszkadza, dopóki koszulka będzie gustowna (a napis nie za wielki, najlepiej na piersi lub rękawie)!


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#10 2012-02-21 20:31:12

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Jak już wspomniał mój znamienity przedmówca, każdy klubowicz ma obowiązek mieć koszulkę klubową, jak również posiadanie koszulki klubowej jest jednym z warunków przyjęcia do sekcji.

Co do samych koszulek:

Z racji tego, że każda z sekcji ma tradycyjnie inny kolor koszulki, musimy wybrać inny niż już zajęte.
Na chwilę obecną NIE MOŻEMY używać kolorów czerwonego, niebieskiego, białego, różowego, czarnego, brązów wszelakich, szarego oraz pomarańczowego.

Co do wyboru osób, które są już w sekcji:
Wybór nie był przypadkowy - są to osoby, które znam i którym jestem w stanie zaufać na tyle, by w razie mojej nieobecności powierzyć im klucze od sali. Jako że sam najbardziej jestem zainteresowany rozwojem FoW i Infinity, dlatego też wybrane osoby musiały być w jakiś sposób związane z tymi grami. Jako że nie jestem zainteresowany rozwojem produkcji GW (całkowicie) i Privateer Press (dopóki jestem biednym studentem), nie kontaktowałem się z osobami, które zajmują się tymi grami bardziej niż tymi, którymi zajmuję się sam.
Nie znaczy to, że nie przewidujemy powiększenia sekcji o takie osoby w przyszłości. Poza tym, do większej liczby osoób nie miałem numerów telefonów.

Co do ew. wypożyczania sali osobom trzecim:
W sali są stoły (30 sztuk) oraz krzesła (60 sztuk), dwie toalety, zaplecze ze zlewem, szklankami i czajnikiem.
Sala ma swój grafik. Korzystać z niej będziemy nie tylko my, ale również inne osoby, jak np. szkoła tańca, która ma zajęcia co dwa tygodnie.
W związku z tym musimy zgłaszać miesiąc wcześniej, że będziemy chcieli skorzystać z sali w konkretnych dniach. Spontaniczne zloty nie mają większych szans na powodzenie, gdyż pani nadzorująca sale pracuje w godzinach 8:00 do 12:00 i później kluczy się nie dostanie, a zwrócić je należy najpóźniej o godzinie 8:00 dnia następnego (lub za dwa dni w przypadku Masterów). Klucze dostać do ręki może jedynie członek sekcji, gdyż nikomu więcej pani kluczy nie da - tak po prostu. W każdym momencie, w którym na sali będzie więcej niż zero osób spoza klubu, musi w niej przebywać minimum jeden członek sekcji. Na chwilę obecną (dopóki nie wyrobimy sobie dobrego imagu w klubie, tą osobą z sekcji musi być do wyboru ktoś z następującej listy - Zielarz, Blackout i tyle, bo ja nie mam czasu ani ochoty spędzać wieczorami czasu poza domem, a w weekendy mam szkołę). Nie ma możliwości takiej, by zostawić osoby trzecie samopas w sali - tak jak to było w czasie mastera FoW, będziemy zawsze kontrolowani (głównie przez szydełkujące emerytki, bo dzielimy z nimi salę, a one uważają, że kiedyś młodzież była zdecydowanie lepsza), a w przypadku złamania regulaminu możemy liczyć na podkablowanie nas do prezesa. Jako że musiałem podpisać zgodę na ponoszenie odpowiedzialności majątkowej za osoby przebywające w sali, nie mam zamiaru zwracać przyznanej dotacji z własnej kieszeni.
Co całkowicie zabronionych rzeczy podczas przebywania na sali należą m.in alkohol, papierosy, narkotyki i niekulturalne napisy na ubraniach.

Co do organizowania turniejów:

Cieszy mnie niezmiernie fakt, że Coolkon został odwołany, bo możemy spokojnie zrobić mastera Infinity w domowym zaciszu i z dala od wścibskich oczu oraz lepkich rączek innych "konwentowiczów".
Jeśli mamy go organizować u siebie, musimy zgłosić datę jak najszybciej.
Chciałbym wiedzieć, co ustaliliście z Wargamerem w tej sprawie. Skoro odpada koszt wejściówki, można wpisowe pozostawić takie samo - w zeszłym roku z mastera FoW, już po zakupie nagród dla wszystkich uczestników, zostało 100zł, które zainwestowałem w makiety (leżą w sklepie). W tym roku można spokojnie zrobić tak samo. Dodam, że wszystkie sekcje odciągają sobie procent od wpisowego, który mają potem na własne wydatki. U nas budżet na razie jest ograniczony, więc to chyba rozsądne zagranie.

Sprawa makiet i finansowania ich z budżetu klubu:
Generalnie, to w przypadku Infinity najlepiej wyglądają makiety zrobione ze śmieci, co wyraźnie pokazał ostatni event. Podobny myk da się zrobić w każdym systemie - ja sam wyżebrałem niedawno dość sporo materiałów na makiety do FoW.
Jedyne czego nie jestem w stanie zorganizować własnym sumptem bez ponoszenia kosztów, to farby. Jak wiadomo, makiety trzeba pomalować i jest to fakt niezaprzeczalny. Potrzebować będziemy minimum 4 kolorów (czarna, szara, brąz, piaskowa), należy więc dowiedzieć się, ile takie coś będzie kosztowało. Podejrzewam, że korytko jest nie do dostania w cenie poniżej 35zł, co daje nam około 160zł na starcie.
Każda z tych farb ma 2.5L pojemności, więc wystarczą na jakiś czas. Jeśli jednak ktoś ma możliwość załatwienia farb taniej, to niech da znać, bo farby to podstawa. Resztę śmieci możemy załatwić sobie sami - nie wywalajcie kartonów, puszek po napojach i innych ciekawych rzeczy, bo się one nam po prostu przydadzą.



Co jest na chwilę obecną potrzebne:


1. Paczka papieru toaletowego - 10 rolek
2. Butelka wikolu x 2
3. Farby
4. Masa śmieci do robienia makiet
5. ... (sporo innych rzeczy, na które wpadniemy niedługo)
6. Blaty na stoły, czyli płyta meblowa x dużo


Kwestie organizacyjne:


Każdy członek klubu ma kilka obowiązków. Należą do nich m.in

1. Posiadanie koszulki klubowej
2. Sprzątanie po sobie i innych członkach klubu (w przypadku gdy przebywało się na sali)
3. Uiszczenie rocznej składki na działalność klubu w wysokości 20zł

Co do składki, to CAŁOŚĆ przeznaczana jest na działalność sekcji, która składkę zebrała, niemniej muszę przekazać zarządowi protokół zebrania składki od członków sekcji (osoby, które składki nie wpłacą, zostają automatycznie skreślone z listy członków klubu - i nie są to żarty, bo siatkarze nie dostarczyli kompletnego protokołu i obcięto im dotację o ponad 3000zł). W naszym przypadku byłoby to 200zł łącznie na chwilę obecną, co daje nam razem 700zł do zagospodarowania. Po odjęciu farb zostaje 540zł, czyli tak naprawdę składka idzie na zakup farb.
Co się tyczy fundowania sobie wyjazdów, to o ile ktoś nie znajdzie drugiego sponsora, to nasz budżet nie bardzo będzie pozwalał na sfinansowanie wyjazdów za miasto.

Na razie to tyle. Jeśli macie jeszcze jakieś pytania, to postaram się odpowiedzieć.

Ostatnio edytowany przez Krechafety (2012-02-21 20:37:22)


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#11 2012-02-21 22:29:34

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Dobrze rozumiem, że 20 zeta ma być wykazane w protokole po roku działalności? Czy płacimy już i wydajemy na np. farby? Ogarnijmy się z koszulkami szybko , bo tak naprawdę to zupełnie się na tym nie znam i wymiękam, nie umiejąc nic a nic pomóc czy zorganizować. W przypadku pozostałych kwestii mogę coś tam przedsięwziąć. Farby uważam za wtórne wobec narzędzi, kleju i materiałów do budowy makiet, bo trzeba mieć co malować, żeby malować.

Co do wyjazdów, to i tak jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że się sami finansujemy, więc nic to nowego, natomiast ekstraśnym novum wydają mi się...nowe makiety i stoły, które sobie sami zrobimy.

Co do kolorów, to wolne są granaty i fiolety, ja preferuję ciemne odcienie tychże (ze względu na preferencje estetyczne moje i bliskich mi koleżanek, którym ufam w tej kwestii).

Co do "młodzieży" to raczej starymi koniami jesteśmy i ryzyka wielkiego nie ma (chyba że jakichś buraków zaprosiłeś Bartku do współpracy, ale nie wydaje mi się). Z obleśnymi napisami, piciem i paleniem damy radę, zresztą uważam wszystkie 3 elementy za niedopuszczalne w żadnej zorganizowanie-spotkaniowej formie aktywności, więc problem sam odpadł.

Ostatnio edytowany przez Zielarz (2012-02-21 22:45:05)


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#12 2012-02-21 22:41:02

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Akurat farby to jest bardzo dobry wydatek, bo niedługo będzie co malować - w niedzielę zabieram od Bartka górkę materiałów i biorę się za nasz FoWowy wkład w mistrzostwa europy (6 modularnych stołów) a te stoły pewnie będą głównie klubowe i trzeba będzie je czymś pomalować.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#13 2012-02-21 22:46:03

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Ok, starczy i na inne rzeczy. Dalej jest 540. Kiedy, jak i komu płacimy składkę?


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#14 2012-02-21 23:46:52

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Ja mogę wspomóc w kwestii Infinity, ostatnio zakupiłem trochę makiet z Microartu które posłużą stworzeniu podstawy miasta które zamierzam skończyć. Tylko jeśli miałbym je zostawić do użytku, chciałbym być członkiem sekcji na rzecz której się udzielam.

Offline

 

#15 2012-02-22 00:04:27

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

a mnie ciekawi organizacja takiej sekcji:

1. czy każdy będzie mógł zostać członkiem?
2. kto i w jaki sposób będzie decydował o możliwości członkostwa?
3. czy będzie ktoś w roli prezesa, czy rządy demokratyczne?
4. czy będzie konieczne opracowanie statutu itp?
5. czy będzie wybrana osoba skarbnika trzymająca pieczę nad skarbcem?

Offline

 

#16 2012-02-22 00:26:41

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Odpowiem zgodnie ze swoim stanem wiedzy i tym, co przeczytałem w postach Bartka oraz zasłyszałem "z pierwszej ręki":
1. Na pewno nie.
2. Najprawdopodobniej na zasadzie "złotego łańcuszka" z głosowaniem aktualnych członków lub przez Bartkowe "widzi mi się", bo tylko on umie dopełnić stosownych formalności.
3. Nawet jeśli będzie prezes, to raczej od kontaktów z "górą" i załatwiania z nią formalności, więc nie w sensie sprawowania władzy.
4. Nie widać takiego zapotrzebowania, skoro nie ma to żadnej osobowości prawnej po kija robić coś, co nic nie zmienia. Regulamin jest narzucony odgórnie, więc i tak mamy aż nadto formalności, na które trzeba uważać.
5. Jest taka szansa.

Ostatnio edytowany przez Zielarz (2012-02-22 00:30:25)


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#17 2012-02-22 10:31:31

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Do sekcji może wstąpić każdy kto uiści wpłatę 20zł i zrobi sobie koszulkę klubową. Musi mieć też nienaganną opinię wśród dotychczasowych klubowiczów. Skarbnikiem jestem ja i jest to zapisane w potwierdzeniu powołania sekcji, w którym zgodziłem się na ponoszenie odpowiedzialności majątkowej za fundusze sekcji. Klub ma swój statut, prezesa itd. Każda sekcja ma skarbnika i członków. Co do demokracji i podobnych bzdur, to Piotr napisał wcześniej, że będą tylko konkretne decyzję i zero demokracji (będą rządy jednej partii Póki co mamy sytuację jak po wojnie i musimy wziąć się za działanie. Czcze gadanie już było dwa razy i wyszło z tego nic.

@xyxel
Jeśli jesteś w stanie zebrać ludzi do tego, by zrobić sobie makiety do 40k i battla, to nie ma problemu i zapraszamy. Ja nie będę ingerować w wasze sprawy bo nie ( ). Nie zmienia to faktu iż nadal będziecie musieli się stosować do wszystkich pozostałych warunków.


Składkę musimy zebrać do końca marca. Koszulki musimy mieć przed pierwszym turniejem jaki chcemy zorganizować.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#18 2012-02-22 11:46:58

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Ja mogę wziąć na siebie kilka spraw z Infinity i wesprzeć Blacka, np przy masterze (mam już scenariusze i fluff w zasdzie) i wyrażam chęć wstąpienia. Składkę wpłacę jak wróce do PL.

Offline

 

#19 2012-02-22 12:10:04

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Jeśli mogę coś zasugerować, to proponowałbym termin mastera Infinity ustalić na weekend 27 i 28 kwietnia. Da mam to wystarczająco dużo często na przygotowania, a dodatkowo jest to jedyny weekend w kwietniu kiedy mam wolne i mogę pomagać w organizacji. W innym wypadku nie będę mógł was wspierać swoją osobą i wszelkie kwestie organizacyjne w te dwa dni będziecie musieli załatwiać sami.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#20 2012-02-22 13:03:23

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Mi odpowiada, niech się Black wypowie

Offline

 

#21 2012-02-22 13:09:42

Alek

http://i.imgur.com/pMY5v.png

Zarejestrowany: 2011-10-05
Posty: 86

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Widzę, że gracze spoza najbliższego otoczenia "szefa" nie są na razie potrzebni ani w planach. Jeśli zdecydujecie się jednak wspierać klubowo WFB, to chętnie się przyłączę z wszystkimi obowiązkami mi przynależącymi. Z góry mówię, że nie jestem fanem spin turniejowych i wykłócań o zasady, jestem fun'owym/fluffowym graczem od wielu lat. Przez kilka lat byłem członkiem Twierdzy Wrocław, może nie za wiele miałem czasu wtedy - studia zaoczne trochę konkurowały z sobotnimi grami w bitewniaki, ale zawsze była tam super atmosfera i kultura. Mimo że graliśmy w gry ze znaczkiem GW, więc proszę nie traktować tych graczy jako gorszej kategorii.
pozdrawiam
Alek

Offline

 

#22 2012-02-22 13:40:00

 pokrzyw

http://i.imgur.com/gZjTx.png

382176
Skąd: Siechnice
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 1585

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Popieram Alka, są gracze - głównie starsi , którzy chętnie pograliby przy herbacie w gry by GW. Brakuje takiego klubu z prawdziwego zdarzenia. Jeżeli wyszliście z tematem na forum ogólnodostępne - to rozumiem że jest to propozycja dla innych ludzi by się przyłączyli - zapłacili skladkę, porobili makiety i grali?

ps. Nie chce się wpraszać z buciorami do spółdzielni, bo i tak czasu pewnie na to nie mam,  ale to tak trochę nieładnie wygląda

Ostatnio edytowany przez pokrzyw (2012-02-22 13:44:33)

Offline

 

#23 2012-02-22 13:45:57

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Mnie też zdarzało się pograć na luzie w WFB, 40K, Inkwizytora, Mordheim czy Lotra i nie umarłem od tego. Zobaczymy najpierw jak to będzie działać, bo na razie jest wszystko na papierze i musimy się ogarnąć. Myślę, że nie powinno być problemu z innymi grami, pytanie na teraz jest inne: czy to w ogóle zadziała? Na razie to pomysł konkretnych osób, które mają konkretne oczekiwania i poglądy, od tego się nie ucieknie.

Ostatnio edytowany przez Zielarz (2012-02-22 13:49:50)


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#24 2012-02-22 20:21:40

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

@Alek & Pokrzyw

Na chwilę obecną nie mamy warunków do tego, by spotykać się wieczorkami, przy herbacie.
Na chwilę obecną mamy warunki do organizowania turniejów większych niż lokalne i wspólnego wyjeżdżania do innych miast - im lepiej będziemy do tego przygotowani, tym łatwiej nam będzie zorganizować coś lżejszego w przyszłości (bo dostaniemy więcej funduszy na ten cel).
Dlatego też w pierwszej kolejności nastawiamy się na ludzi, którzy są w stanie skupić się na graniu turniejowym i potencjalnie osiągać dobre wyniki. Osoby, które są obecnie w sekcji, postrzegam jako grupę pionierów, którzy wyruszają na Zachód (tudzież w Polskę) by okiełznać ten dziki kraj i wybudować lepsze jutro dla siebie oraz tych, którzy przybędą po nich.
Na osoby, które chcą jedynie pograć sobie bez współdziałania z ekipą "turniejowiczów", czas przyjdzie dużo później.

Na wieczorne spotkania przy herbacie i w lightowej atmosferze, zaprasza w każdy piątek sklep Bolter, w którym można również w atrakcyjnych cenach nabyć modele do waszych ulubionych gier.


Póki co nie mam czasu (ani chęci) by tłumaczyć wszystkim topografię Kozanowa. Powiem tylko, że między piwnicą (skład makiet) a salą jest około 150m, których się nie przebędzie samochodem (bo dojazd jest zamknięty już na stałe). Tak więc noszenie blatów najpierw przez dwie kondygnacje piwniczne, a potem po ulicach, jest męczące i zabiera dużo czasu. Jak pisałem, zapotrzebowanie na salę trzeba zgłaszać wcześniej i musi być wówczas obecny na sali Blackout, Zielarz albo ja (niedługo dołączy do nas też Kvanfield), a o kwestii oddawania kluczy nawet nie wspomnę. Z tych powodów spontaniczne spotykanie się wieczorami nie wchodzi w rachubę (chyba, że uda wam się przekonać moją żonę, że powinienem spędzać czas z wami, a nie z córką) - przynajmniej do końca wakacji.

Ostatnio edytowany przez Krechafety (2012-02-22 20:30:28)


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#25 2012-02-22 20:48:26

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

Na początek ogłoszenie półprywatne. Odpowiednie osoby powinny chwycić o co mi chodzi. Z postów Bartka może wynikać, że jestem współorganizatorem tej akcji. Otóż nie jestem, to od początku inicjatywa Bartka, ja zostałem po prostu wymieniony jako klucznik - być może dlatego, że jeszcze nigdy nie zgubiłem żadnych kluczy, a nawet mam jeszcze do poprzedniego mieszkania (ale o tym sza!).

Teraz pytania ogólne. Jak wyglądałoby organizowanie dużych turniejów? Czy wypożyczenie sali na dwa dni oznacza, że dostajemy klucze na dwa dni i mamy 48h do dyspozycji? Czy może Pani Jadzia wpuści nas o 8 i wyrzuci o 18? Czy może się zdarzyć, że zrobimy turniej i w połowie wbiją starsze Panie z ostrymi włóczkami i ciętymi językami? Czy poza nami ktoś będzie miał również dostęp wtedy do sali - w sensie, czy bezpieczne byłoby pozostawienie stołów zastawionych makietami na drugi dzień?

No i na koniec jeszcze jedno pytanie. Wspomniałeś Bartku, że na początek chcesz współpracować z osobami grającymi turniejowo i osiągającymi jakieś wyniki. Czy widziałeś kiedyś listę wyników Mastera Infinity w Lublinie? Przyznaję, że jest na liście moja ksywka, ale chyba nie w tej części, o której myślisz...


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#26 2012-02-22 21:38:19

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

@Blackout

Co do listy wyników:
Ważne jest to, że jesteś na liście - to wystarczyło zarządowi klubu byśmy dostali dofinansowanie. Przedstawiłem im ranking FoW oraz ranking z Lublina z zaznaczonymi "naszymi" ludźmi i byli ukontentowani.

Co do kluczy:
Kompletów kluczy jest trzy - dwa ma Pani Opiekunka, a trzeci ma prezes spółdzielni. Kiedy zwoziliśmy makiety na mastera FoW, akurat odbywały się w sali zajęcia szkoły tańca i nie było żadnych spięć.
Nikt nas nie wyrzuci jeśli mamy zaklepany termin - dostajemy czas na przygotowania i na posprzątanie. Poprzednio wyglądało to tak, że dostaliśmy klucze w czwartek, a oddaliśmy we wtorek i nikt nie robił nam problemów - ważne było, że po sobie posprzątaliśmy, a wszystkie sprzęty wróciły na miejsce. Pierwsi gracze przyjechali w sobotę, a sprzęt od czwartku był w sali i leżał tam do wtorku. Nic nie zginęło, bo nie miało prawa zginąć.

Co do Szydełkujących Emerytek
Z racji tego, że babcie się nami brzydzą (bo jesteśmy rozwydrzoną, obrzydliwą młodzieżą, co to pali, pije i ćpie), więc najwyżej będą zaglądać przez okna czy nie składamy ich kotów w ofierze Szatanowi.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#27 2012-02-23 02:39:11

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: OKS "Sokół" - czyli trzecie podejście do organizowania się

[OF Top Mode On]
eee to nie mogę mruczka w ofierze złożyć??? PSSS.... $%%^$%##@$%^&^ :
[OF Top Mode OFF]

Tak na poważnie, to sprawa wygląda ciekawie a i wykorzystanie tej sali na Mastera rokuje IMHO. Można by nawet o jakiś dodatkowych konkursach pomyśleć jak wejściówka zostanie do zagospodorawania.

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gniotki.pun.pl www.nspjmyslowice.pun.pl www.pokemonmistrz-chimchar.pun.pl www.szkoladomaniew.pun.pl www.aghgpz.pun.pl