Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


  • Index
  •  » Rozpiski
  •  » Pierwsza rozpiska na Early - Schutzenkompanie, 2k pkt

#1 2010-09-13 22:10:00

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Pierwsza rozpiska na Early - Schutzenkompanie, 2k pkt

Po dłuższym namyśle, doszedłem wreszcie do tego, co będę najprawdopodobniej wystawiał na Early.

HQ - (45pkt)

Combat platoon - 3 Schutzen Squads /MG teams/ + anti-tank rifle (230pkt)
Combat platoon - 3 Schutzen Squads /Mg teams/ + anti-tank rifle (230pkt)
Combat platoon - 2 Schutzen Squads /MG teams/ (155pkt)
Combat platoon - Schutzen machine-gun platoon /1 sekcja/ (75pkt)

Weapons platoon - Schutzen mortar platoon /3 sekcje/ (180pkt)
Weapons platoon - Schutzen anti-tank gun platoon /2x PaK36/ (75pkt)

Support platoon - Panzer III platoon /3 czołgi/ (390pkt)
Support platoon - Motorised light artillery battery /4x 10.5cm leFH18/ (360pkt)
Support platoon - Heavy anti-aircraft gun platoon /2x 8.8cm FlaK36/ (260pkt)

Zostaje mi pkt, których nie mam fizycznie jak zużyć.
Jako że w większości wypadków będę musiał się bronić, plutony piechoty są dość spore, by mieć odpowiednio duży wygar w strzelaniu.
Moździerze mają w tym okresie ogromny potencjał i są tanie, więc spokojnie mogę zainwestować w ten przerzut missów.
Artyleria zawsze jest dobra, więc jest.
Karabiny są supportem dla małego plutonu piechoty, który pilnuje artylerii i objectiva.
Nie jestem do końca przekonany do PaK36, bo większość czołgów albo jest tak słaba, że można je rozwalić piechotą w defensive fire (czy nawet w zwykłym strzelaniu) albo do ruszenia tylko w combacie lub przez atrtylerię/Luftwaffe. Na plus można im policzyć 24 cale zasięgu, ROF3 i FP4+, dzięki czemu dobrze nadają się do bicia w piechotę (nawet okopaną).
Czołgi będą raczej służyły jako wsparcie dla piechoty niż jako broń stricte ofensywna, więc tylko 3 sztuki (za to robiące 5 strzałów z karabinów).
FlaK w wersji C/T i bez gun shielda: jeśli będę się bronił, to i tak będę okopany; jeśli będę atakował, to będę miał turę na okopanie się (co przy rzucie na 4+ jest ryzykowne, ale cóż...). Jest to też jedyna moja broń przeciw Matyldom i Char B1.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#2 2010-09-14 17:46:33

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Pierwsza rozpiska na Early - Schutzenkompanie, 2k pkt

Tak jak już pisałem, piechota bardzo dobrze działa w Early więc każdą rozpiskę na piechocie uważam za dobrą. Ja bym zrezygnował z HMG na rzecz dodatkowego plutonu PaKów 36. Mimo tego, że czołgi są słabe to jednak jak ktoś wystawi czołgi po przeciwnej stronie stołu niż Twoje działka to może Ci się przejechać po flance. Do tego czołgi mające zazwyczaj 1 albo 2 na froncie nie jest łatwo rozwalić strzelając do nich z karabinów.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 
  • Index
  •  » Rozpiski
  •  » Pierwsza rozpiska na Early - Schutzenkompanie, 2k pkt

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.praetorians.pun.pl www.trzepiecinska.pun.pl www.tirup2010.pun.pl www.konohadojo.pun.pl www.klasa2bgimanr2.pun.pl