Wargaming Wrocław

Baner 26cm

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2011-05-24 15:12:19

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Etyka na forum...

cavalierdejeux napisał:

suzan napisał:

To nie jest sklep...

To był przykład, a nie porównanie... chodzi o to co wypada, a co nie i nie chodzi tu o Forum, ale o pewne prawdy uniwersalne

Na poziomie etyki... hmm... 99% z Nas uczestniczy w życiu co najmniej 2 for. Stąd każdy z Nas się zgodzi, że są specjalizowane fora tematyczne i fora ogólno tematyczne. W przypadku tych ostatnich pewnie większość z Nas potwierdzi, że zdarzają się posty: Zapraszam na forum specjalizujące się w... zapraszam do Naszego klanu... zapraszam.... To nie to samo, co moje pytanie? A fakt... ale jak ktoś pyta, gdzie mogę kupić... gdzie mogę znaleźć...? ...to już bliżej, prawda? A jak ktoś pyta, gdzie są specjalistyczne fora poświęcone Flames of War, bo jest zainteresowany rozwinięciem tematu, to... no właśnie, to?


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#2 2011-05-24 15:38:45

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Etyka na forum...

Ale czy takie osoby piszą?

suzan napisał:

Dla mnie obecnie fajnym miejscem jest TO... ...ale... mam swoje ale

Czyli nie podoba Ci się to Forum... i chcesz zmienić (a nie dodać) miejsce dyskusji.


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#3 2011-05-24 16:19:26

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Etyka na forum...

...a świstak siedzi i dalej ślepo zawija je w te same sreberka

Offline

 

#4 2011-05-24 16:23:19

 czlowiek.morze

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-17
Posty: 995

Re: Etyka na forum...

Suzan, jak wielu z nas jest aktywnym uczestnikiem tego forum i jak kazdy z nas ksztaltuje jego wizerunek.
Tutaj pojawia sie problem, poniewaz to forum przestaje byc forum ludzi zainteresowanych tematem figurek, a staje sie wlasnoscia administratorow.
Zarejestrowanych jest 128 uzytkownikow (aktywnych kolo 50), a tylko 2 osoby okreslily zasady i autorytarnie decyduja jak to forum wyglada. Przyklady:
1. dlaczego nie mozna wspominac o istnieniu serwisow aukcyjnych?
2. dlaczego nie mozna umieszac linkow do aukcji a nawet sklepow we wszystkich watkach?
3. dlaczego umieszczanie kwot jest zle?
4. wspominanie o innych forach tez nie moze odbyc sie publicznie...     
Przekonanie jednej osoby na temat zla jakie portale aukcyjne przynosza nie powinno miec wplywu dyskusje innych osob, tylko dlatego ze administrator ma opcje "usun tego posta".
Administrowanie nie polega na egzekowaniu swoich wlasnych wyobrazem w formie zasad do ktorych maja sie wszyscy stosowac.

Co do sposobu dyskusji tez sposob mi sie nie podoba. Jezeli komus cos nie pasuje to ma pelne prawo do podzielenia sie swoimi przemysleniami i nie powinno sie sugerowac mu spakowania swoich zabawek i znalezienia nowej piaskownicy.

Przypominam, ze to forum podczas zakladania mialo spelniac 2 funkcje:
1. byc forum dla ludzi polaczonych pasja grania w bitewniaki
2. byc niezalezne od jakiegokolwiek sklepu
To forum przeciez powstalo tylko dlatego, ze upadla Enklawa i kolejne po SFanie forum sklepowe. Wprowadzony regulamin sugeruje ze jest to forum sklepowe, poniewaz rynek wtorny i portale aukcyjne szkodza sklepom stacjonarnym, a nie ludziom ktorzy kupuja figurki! To tam mozna kupic taniej oraz dostac rzeczy, ktorych nie ma w lokalnym obiegu (instant mould).
Jezeli ktos kupuje figurki w sklepach internetowych, czy na allegro, a pozniej przychodzi do sklepu stacjonarnego tylko pograc bo oni maja stol i pare marnych makiet to jest burakiem. Ale to forum nie jest forum sklepowym!!! Jezeli jakis stacjonarny sklep ma problem z takimi osobami to niech sobie radza w inny sposob, a nie poprzez ograniczanie wolnosci slowa.

Poproszono mnie abym moderowal dzialem hobbystycznym i zgodzilem sie na to, poniewaz podpisywalem sie pod wymienionymi wyzej ideami.
Jestem zarejestrowany na kilku innych forach (duzo duzo wiekszych i dluzej dzialajacych niz to nasze) i nigdzie nie ma takiej cenzury jak u nas. Nie widze zasadnosci, zeby ktos mial mnie ograniczac, a tym bardziej dyktowac warunki co moge pisac a co nie.

Ostatnio edytowany przez czlowiek.morze (2011-05-24 16:34:48)


http://i906.photobucket.com/albums/ac269/Slawol666/seaman1-2.jpg

Offline

 

#5 2011-05-24 16:57:09

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Etyka na forum...

Jako osoba całkowicie bezstronna i nielubiąca was wszystkich bez wyjątku, powiem tak:

1. Do Allegro jest wydzielony temat i (z tego co widzę) można tam wspominać o serwisach aukcyjnych
Oto link do tego tematu http://www.wargaming.pun.pl/viewforum.php?id=40

2. Po co zaśmiecać forum, skoro są do tego odpowiednie tematy? Na przykład tutaj:
http://www.wargaming.pun.pl/viewforum.php?id=40

3. Też nie rozumiem, dlaczego umieszczanie kwot na forum jest piętnowane... No dobra, ja akurat wiem dlaczego, ale (jak to było wielokrotnie wspominane) to forum miało działać NIEZALEŻNIE od jakiegokolwiek sklepu, więc Cz.M. ma tym razem absolutną rację.

4. Nie zauważyłem. Nikt mi nie wycina postów, w których piszę o http://www.wargamer.pl/forum.

Mi osobiście nie podoba się to, że edytowane są moje posty wtedy, gdy piszę o tym, że się wku....łem i nie będę grał w 40k, bo mam żal (wszyscy wiedzą i tak o czym mówię, więc nie będę się rozpisywał) i podpina się to pod ten punkt regulaminu "5. Posty zniechęcające graczy do grania w daną grę będą usuwane.". Nigdy nikogo nie zniechęcałem, a jedynie pisałem, że zostałem przez co niektórych ostro wku...ony i dlatego przestałem w to grać.
Co do instant moulda, to tak długo, jak nie będzie z jego pomocą uskuteczniane piractwo figurkowe, to jestem całkowicie za, bo sam mam duże zapotrzebowanie na rozmaite bitsy. Jestem jednak całkowicie przeciw, gdy co niektórzy piszą, że za jego pomocą będą robić odlewy oryginalnych figurek (czy to GW czy innych firm).
Jestem też całkowicie przeciw postom typu "...a świstak siedzi i dalej ślepo zawija je w te same sreberka", bo łamią one 12. punkt regulaminu.
Jestem też kompletnie, w 100% i w całości przeciwny pozwoleniu ludziom na pisanie głupot w miejscach do tego nieprzewidzianych - nie chcę, aby to forum się zmieniło w kolejne 4chan.org

I stanowczo podpisuję się pod tym:

"Przypominam, ze to forum podczas zakladania mialo spelniac 2 funkcje:
1. byc forum dla ludzi polaczonych pasja grania w bitewniaki
2. byc niezalezne od jakiegokolwiek sklepu "

Mam nadzieję, że wreszcie te założenia (zwłaszcza to drugie) wejdzie w życie. Jeśli "administratorzy" (a w szczególności p. Pomarańczowy, bo wiemy, że to do niego pije Cz.M.) uważają, że punkt nr. 3 zażaleń Cz.M. jest nieistotny, to może lepiej po prostu zmienić nazwę forum na taką:
"Forum sklepu Bolter. I siusiak." a na zamiast logo dać http://sklep.korfed.pl/img/p/51-136-thickbox.jpg

Na zakończenie powiem tak:
Jeśli macie się kłócić, to wyjdźcie sobie na ulicę, dajcie sobie po mordach, a jak wam już przejdzie, to idźcie razem na piwo. Nie jestem tutaj od tego, żeby słuchać i czytać o tym, że jednemu albo drugiemu się coś nie podoba i myślę, że większość ludzi też ma wasze widzi-mi-się i gorzkie żale głęboko w tyłku. Nie po to się zalogowałem na tym forum, żeby znosić wasze płacze i kłótnie.
Dodam tylko, że albo przestaniecie (bo to już nie jest zabawne) albo obaj dostaniecie wpierdol od ludzi z miasta.

Ps. Jak mi ktoś wyedytuje tego posta, to też ma wpierdol.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#6 2011-05-24 16:59:23

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Etyka na forum...

cavalierdejeux napisał:

Ale czy takie osoby piszą?

suzan napisał:

Dla mnie obecnie fajnym miejscem jest TO... ...ale... mam swoje ale

Czyli nie podoba Ci się to Forum... i chcesz zmienić (a nie dodać) miejsce dyskusji.

Nie... to była typowa prowokacja słowna, która miała na celu wywołanie Twojej odwiedzi w formie negatywnej. Prowokacja się udała w 100%... zostałem odesłany z forum na GG. To jest właśnie to ALE, które miałem na myśli...

Artois napisał:

...a świstak siedzi i dalej ślepo zawija je w te same sreberka

Nie rozumiem kontekstu, ale... jeżeli twierdzisz, że się czepiam niepotrzebnie, to przyjmuje to do wiadomości. Jeżeli Twoja wypowiedź dotyczy odpowiedzi cavalieradejeux to dziękuję za poparcie. Tak czy inaczej, szanuję Twoje zdanie i dziękuję za jego wyrażenie.

czlowiek.morze napisał:

(...)

Ooo... ...to ja powiem tylko jedno. Dzisiejsza dyskusja o "innych forach" oraz to co napisał czlowiek.morze przywodzi mi na myśli Folwark Zwierzęcy. Dla tych co nie znają skrót treści z Wikipedii:

Zachowania, postaci czy aksjomaty zostały tu odniesione do zwierząt, które pewnego dnia postanawiają przejąć gospodarstwo (po namowie przez pewnego bardzo krasomówczego knura Majora, który zapowiadał m.in. lepszą przyszłość, wzrost produkcji, równe prawa). Kiedy zarządca zostaje wygnany, zwierzęta wspólnie tworzą siedem podstawowych zasad, które zapisują na ścianie obory, aby nikt nie zapomniał. Podstawowym było: Wszystkie zwierzęta są równe. Z czasem wszystko zaczyna się zmieniać, a zapowiadana idylla okazuje się antyutopią. Knur Napoleon za pomocą terroru czyni się przywódcą, wygania swojego byłego współpracownika, z czasem łamie kolejne punkty wcześniej ustalonego prawa, wmawiając zwierzętom, iż czyni wszystko zgodnie z prawem (zaczyna spożywać alkohol, kontaktuje się z ludźmi, zajmuje dom, śpi w łóżku i zaczyna chodzić na dwóch nogach).

Żeby nie było, nierówność powstała wraz z założeniem fora. Wszyscy zgodziliśmy się na istniejące zasady dołączając się do tego forum. Niemniej, jak czas pokazuje, niektóre zasady uwierają... a może nie tyle zasady co gorliwe ich egzekwowanie. Chociaż, gdyby nie było zasad, nie byłoby też egzekucji...

Pytanie tylko dokąd zmierza ta dyskusja?? Czy jesteśmy w stanie zmienić niektóre zasady? Myślę, że TO właśnie zmiana zasad powinna być podstawą do dalszej dyskusji...


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#7 2011-05-24 17:02:42

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Etyka na forum...

Krechafety napisał:

(...)Dodam tylko, że albo przestaniecie (bo to już nie jest zabawne) albo obaj dostaniecie wpierdol od ludzi z miasta.(...)

Oj będzie się działo... ale jak widzisz dyskusja zmierza w inną stronę


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#8 2011-05-24 17:10:32

 czlowiek.morze

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-17
Posty: 995

Re: Etyka na forum...

suzan napisał:

Pytanie tylko dokąd zmierza ta dyskusja?? Czy jesteśmy w stanie zmienić niektóre zasady? Myślę, że TO właśnie zmiana zasad powinna być podstawą do dalszej dyskusji...

dokladnie do tego zmierzam, regulamin jest zly

@Krechafety
dzial aukcyjny jest tylko jezeli samemu cos sprzedaje, mowie o wspolnym kupieniu od kogos/zamowieniach/ podaniu linku ze cos gdzies fajnego mozny kupic

Ostatnio edytowany przez czlowiek.morze (2011-05-24 17:11:52)


http://i906.photobucket.com/albums/ac269/Slawol666/seaman1-2.jpg

Offline

 

#9 2011-05-24 17:13:33

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Etyka na forum...

Artois napisał:

...a świstak siedzi i dalej ślepo zawija je w te same sreberka

Gratuluję poziomu wypowiedzi...

czlowiek.morze napisał:

1. dlaczego nie mozna wspominac o istnieniu serwisow aukcyjnych?
2. dlaczego nie mozna umieszac linkow do aukcji a nawet sklepow we wszystkich watkach?
3. dlaczego umieszczanie kwot jest zle?
4. wspominanie o innych forach tez nie moze odbyc sie publicznie...     
Przekonanie jednej osoby na temat zla jakie portale aukcyjne przynosza nie powinno miec wplywu dyskusje innych osob, tylko dlatego ze administrator ma opcje "usun tego posta".
Administrowanie nie polega na egzekowaniu swoich wlasnych wyobrazem w formie zasad do ktorych maja sie wszyscy stosowac.

1. Jak najbardziej można, wtedy gdy wspominamy o własnych aukcjach
2. Jak najbardziej możesz umieszczać linki do aukcji SWOICH, do sklepów nie umieszczamy linków aby żadnego nie reklamować (co innego strony producenta)
3. Nie jesteśmy działalnością gospodarczą i możemy zostać obciążeni za nie płacenie podatków.
4. Jakoś jeszcze nie zauważyłem takiej sytuacji.

Skoro forum zostało stworzone według danych reguł to moim zdaniem powinno ich przestrzegać.

czlowiek.morze napisał:

Co do sposobu dyskusji tez sposob mi sie nie podoba. Jezeli komus cos nie pasuje to ma pelne prawo do podzielenia sie swoimi przemysleniami i nie powinno sie sugerowac mu spakowania swoich zabawek i znalezienia nowej piaskownicy.

Jeżeli ktoś nie wypowiada się na temat, to nie ma prawa.

czlowiek.morze napisał:

To forum przeciez powstalo tylko dlatego, ze upadla Enklawa i kolejne po SFanie forum sklepowe.

Nie, to forum zostało stworzone, bo było potrzebne miejsce do umawiania się na granie. Uskutecznianie handlu na tym forum jest tylko dzięki temu, że poproszono mnie o taką możliwość.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#10 2011-05-24 17:19:37

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Etyka na forum...

czlowieku.morze...

Z tego co wiem to Forum to powstało, żeby skonsolidować graczy działających we Wrocławiu, a co za tym idzie wspomóc istniejące sklepy, bo to one są ośrodkami gdzie jest to możliwe.

Zastanów się ile akcji nie miało by miejsca, gdyby nie było NA PRZYKŁAD Wieczorów Weteranów we Wrocławiu.

Bardzo łatwo powiedzieć: Kupujcie tanio i grajcie za darmo na sklepowych stołach... nie ma sprawy... można tak robić, ale ja długo pociągnie sklep w ten sposób... no chyba nie długo. I pal licho sklep jako taki, ale chodzi o miejsce do grania.

Jeśli pijesz do Boltera a propose krzywego patrzenia się na nie kupione u nas modele to wyssałeś to z palca, bo nikt tak nie robi. Owszem rozmawiamy z Wami oraz z rodzicami młodszych graczy DLACZEGO WARTO wspomagać sklep stacjonarny... Jeśli Ty tego nie rozumiesz no to masz problem, bo promując kupowanie gdzie indziej i granie gdzie indziej powodujesz zanik tego hobby.

Zapytaj sam siebie ile osób odeszło w ogóle od zainteresowań po tym jak padł Sfan i kilka innych sklepów/punktów?

Co do poniższego cytatu:

czlowiek.morze napisał:

i nie powinno sie sugerowac mu spakowania swoich zabawek i znalezienia nowej piaskownicy.

To tak jest urządzony cały Świat. Jak gdzieś nie pasujesz albo nie chcesz być, bo się z czym nie zgadzasz to po prostu opuszczasz takie mejsce.

Od innych For różnimy się tym, że nie banujemy za zachowanie wbrew regulaminowi, a staramy się załagodzić sytuacje i dojść do porozumienia.

Dodatkowo wbrew temu co sugerujesz jako Admini przestrzegamy regulaminu na równi z innymi użytkownikami.

Co do innych pomówień to radziłbym się trochę uspokoić i skończyć z tą krucjatą przeciw regulaminowi w Twoim wykonaniu, bo zachowujesz się (wbrew temu co chcesz pokazać) jakbyś to Ty miał jako JEDYNY decydować co jest dobre a co złe.


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#11 2011-05-24 17:49:07

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Etyka na forum...

Maciek napisał:

Artois napisał:

...a świstak siedzi i dalej ślepo zawija je w te same sreberka

Gratuluję poziomu wypowiedzi...

chodziło mi o to że ludzie mogą twierdzić że coś im nie pasuje a administracja forum i tak nie ma sobie nic do zarzucenia twierdząc że problem nie istnieje

może nie koniecznie w tych samych miejscach co cz.m. jednakże miałbym kilka zastrzeżeń odnośnie regulaminu stąd moja prośba do adminów o ponowne przemyślenie jego treści gdyż nie tylko ja mam przeczucie że rzeczywiste forum nieco rozjechało się z pierwotnymi założeniami i zamiast "grupy znajomych których łączy jedno hobby" powstała "grupa trzymająca władzę" głucha na wszelkie oznaki niezadowolenia z własnych rządów oraz "grupa szarych myszek" które albo zaakceptują ostre warunki albo do widzenia

Panowie Administratorzy, historia uczy że im bardziej będziecie cisnąć tym częściej będą się pojawiać sytuacje takie tak ta obecna, apeluję o opamiętanie się!

Offline

 

#12 2011-05-24 17:50:27

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Etyka na forum...

To ja bym chciał się jeszcze dowiedzieć co ma "dlaczego umieszczanie kwot jest zle?" do "Nie jesteśmy działalnością gospodarczą i możemy zostać obciążeni za nie płacenie podatków.", bo ni cho-cho nie widzę żadnego logicznego połączenia tych dwóch myśli.
Czy jeśli będziemy dyskutować o cenach pampersów, to skarbówka każe nam za to płacić podatki? No bez jajec.

Kodeks mówi:

"Sprzedaż rzeczy używanych, która:

    nie następuje w wykonywaniu działalności gospodarczej;
    nie następuje przed upływem pół roku, licząc od końca miesiąca, w którym nastąpiło nabycie (czyli w praktyce po przetrzymaniu rzeczy przez 6 pełnych miesięcy kalendarzowych),

nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych i nie wiąże się z obowiązkiem składania jakiegokolwiek zeznania podatkowego czy zapłaty podatku dochodowego PIT.

Od 1 stycznia 2007r. podatek od czynności cywilnoprawnych rozlicza kupujący. Jeżeli cena rzeczy ruchomej nie przekroczy 1’000zł, wówczas kupujący nie będzie miał obowiązku zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych i złożenia deklaracji PCC-3."


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#13 2011-05-24 17:58:27

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Etyka na forum...

Do tych co się wypowiedzieli w międzyczasie:

Artois napisał:

...a świstak siedzi i dalej ślepo zawija je w te same sreberka

Wypowiedź typowa, ale to Off-Top więc można pisać co się chce.

czlowiek.morze/Krechafety napisał:

byc niezalezne od jakiegokolwiek sklepu

rozumiem, że chodzi Wam o zakupy czy o granie też? I pokażcie mi sklep, który cokolwiek zrobił dla tego Forum poza Bolterem. Wszyscy chcą wyciągnąć od Was kasę, ale czy ktoś daje W OGÓLE COŚ w zamian? Z tego co żaliliście się to nie (a to tu krzywo patrzą, a to tu nie ma stołów, a to tu odebrano nam zarezerwowane stoły bo coś tam). Interpretujecie obecność sklepu tak jak wam wygodnie... taki fakt.

Krechafety napisał:

Dodam tylko, że albo przestaniecie (bo to już nie jest zabawne) albo obaj dostaniecie wpierdol od ludzi z miasta

Po pierwsze się nie boję , a po drugie NIGDY nie zacząłem chorej dyskusji... odpowiadam tylko na emocjonalne żale spowodowane rzekomym naruszeniem godności

suzan napisał:

to była typowa prowokacja słowna, która miała na celu wywołanie Twojej odwiedzi w formie negatywnej. Prowokacja się udała w 100%... zostałem odesłany z forum na GG

A jaki to miało cel? To bawi mnie najbardziej. Prowokujecie specjalnie, a później podnosicie krzyk jak macie odzew... negatywny. A nawiasem mówiąc to była rada, bo na GG można łączyć się z kilkoma osobami na raz. No ale każdy interpretuje tak jak chce... szczególnie jak ktoś mnie nie zna prywatnie


Folwark Zwierzęcy napisał:

Ciekawe, bo to jest w sumie obrona naszego adminowego stanowiska. Nowe prawa nie oznaczają lepszych, a zazwyczaj są gorsze, bo powstają na zasadzie:"zróbmy na odwrót", a z czasem zamieniają się w poprzednio, bo jednak były lepsze

Krechafety napisał:

Czy jeśli będziemy dyskutować o cenach pampersów, to skarbówka każe nam za to płacić podatki? No bez jajec.

Dopiero teraz zajarzyłem, że coś mi umknęło. Chodzi tylko o sytuacje, gdy ktoś pisze, że chce coś SPRZEDAĆ za taką, a taką sumę. Przecież ceny są w działach np.Flames of War, Mallifaux i innych... kiedy dyskutuje się o koszcie armii, produktów itp.
Co do Działu Handlowego to proste... dmucham na zimne, bo jak się okaże że Skarbówka sprawdzi/zacznie sprawdzać takie lokalizacje to nie będzie miał nieprzyjemności użytkownik X, ale Administrator taki a taki. Powód prowadzenie działalności gospodarczej bez rejestracji i bez odciągania podatków.


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#14 2011-05-24 18:03:43

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Etyka na forum...

cavalierdejeux napisał:

Zastanów się ile akcji nie miało by miejsca, gdyby nie było NA PRZYKŁAD Wieczorów Weteranów we Wrocławiu.

WW jest sukcesem i to na wielką skalę. Dzięki niemu takie osoby, jak ja (czyli staruchy, co mają za dużo modeli), mogły wyjść ze swoich grajdołków i miło spędzać czas w tych nielicznych momentach, kiedy życie im pozwoli.

cavalierdejeux napisał:

Jeśli Ty tego nie rozumiesz no to masz problem, bo promując kupowanie gdzie indziej i granie gdzie indziej powodujesz zanik tego hobby.

Myślę, że wszyscy rozumiemy dlaczego trzeba wspierać sklepy. Niestety.. kiedy idzie o kasę, zawsze powstaje problem. Zarówno sprzedający jak i kupujący chcą jak najbardziej skorzystać na tej transakcji... normalne. To tak jakby próbować rozstrzygnąć spór, kto ma więcej szczęścia: żonaty czy kawaler?

maciek napisał:

(...) Nie jesteśmy działalnością gospodarczą i możemy zostać obciążeni za nie płacenie podatków.

Eee... to ja przepraszam. Od kiedy rozmowa o wartości modeli przez osoby stowarzyszone może zostać obciążona płaceniem podatków?? Bo ja też prowadzę działalność, to się może douczyć muszę?

cavalierdejeux napisał:

czlowiek.morze napisał:

Co do sposobu dyskusji tez sposob mi sie nie podoba. Jezeli komus cos nie pasuje to ma pelne prawo do podzielenia sie swoimi przemysleniami i nie powinno sie sugerowac mu spakowania swoich zabawek i znalezienia nowej piaskownicy.

To tak jest urządzony cały Świat. Jak gdzieś nie pasujesz albo nie chcesz być, bo się z czym nie zgadzasz to po prostu opuszczasz takie mejsce.

Wow... no i człowiek zapytał tylko, czy są inne fora... a w zamian karzą mu pakować zabawki...

maciek napisał:

Nie, to forum zostało stworzone, bo było potrzebne miejsce do umawiania się na granie.

...? Skoro tak mówisz, to pewnie tak jest.

cavalierdejeux napisał:

suzan napisał:

to była typowa prowokacja słowna, która miała na celu wywołanie Twojej odwiedzi w formie negatywnej. Prowokacja się udała w 100%... zostałem odesłany z forum na GG

A jaki to miało cel? To bawi mnie najbardziej. Prowokujecie specjalnie, a później podnosicie krzyk jak macie odzew... negatywny. A nawiasem mówiąc to była rada, bo na GG można łączyć się z kilkoma osobami na raz. No ale każdy interpretuje tak jak chce... szczególnie jak ktoś mnie nie zna prywatnie

Eee... szczękop. Wytłumaczyłem Ci na GG, że... rozmowa wielu osób wymaga, aby były one online. Pisanie na forum jednoczy i pozwala brać udział w rozmowie w czasie odpowiednim dla uczestników. A cel? Cel był prosty - pokazać co oznacza ALE, jakie mam do tego forum. Cel został osiągnięty.

OK. Do meritum Panowie... czytając Wasze posty odnoszę wrażenie, że zmian nie będzie. Zmienić można tylko podwórko. Cóż...

Natomiast rozpoczęto tą dyskusję od etyki. Prośba do adminów: zastanówcie się dwa razy zanim odeślecie kogoś do PW, GG, chatboxa. To mocno zniechęca do... udziału w forum. Z tego co zauważyłem edytowanie postów stało się rzadkością, za co dziękuję... to osobiście doprowadzało mnie do szału... Macie prawa admina, a to wymaga uwagi w postępowaniu...

Życzę udanej pracy. Dla mnie to koniec tej dyskusji... ale może chcecie jeszcze sobie pogadać, więc proszę o nie zamykanie wątku...

Ostatnio edytowany przez suzan (2011-05-24 18:10:40)


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#15 2011-05-24 18:09:41

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Etyka na forum...

cavalierdejeux napisał:

Do tych co się wypowiedzieli w międzyczasie:

Artois napisał:

...a świstak siedzi i dalej ślepo zawija je w te same sreberka

Wypowiedź typowa, ale to Off-Top więc można pisać co się chce.

Hiperbola – środek stylistyczny polegający przejaskrawieniu cech przedmiotów, osób, zjawisk. Może dotyczyć ilości, rozmiaru, stosunku emocjonalnego, przyczyny, znaczenia lub skutku. Stosowany dla wywarcia mocnego wrażenia, spotęgowania ekspresji.

Ostatnio edytowany przez Artois (2011-05-24 18:12:40)

Offline

 

#16 2011-05-24 18:12:08

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Etyka na forum...

suzan napisał:

maciek napisał:

(...) Nie jesteśmy działalnością gospodarczą i możemy zostać obciążeni za nie płacenie podatków.

Eee... to ja przepraszam. Od kiedy rozmowa o wartości modeli przez osoby stowarzyszone może zostać obciążona płaceniem podatków?? Bo ja też prowadzę działalność, to się może douczyć muszę?

Ja nie mówię o podawaniu cen w przypadku dyskusji, tylko w przypadku sprzedawania swoich modeli. Tylko to jest uwzględnione w regulaminie.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#17 2011-05-24 18:14:33

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Etyka na forum...

Co do tej "niezależności" od sklepów, to chodziło mi bardziej o to, że na forum chciałbym pisać vel rozmawiać z Piotrem W., a nie z Piotrem Bolterem.

Ostatnio edytowany przez Krechafety (2011-05-24 19:10:16)


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#18 2011-05-24 18:29:20

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Etyka na forum...

Bartku... Moja prywatna osoba nie może załatwić Ci na przykład miejsca do grania, towaru do kupienia lub turnieju do zagrania. To robi inna osoba, która wygląda zupełnie jak ja ale siedzi w sklepie.

Widzisz każdy z nas nosi różne maski w różnych miejscach. I ja też na Forum wolałbym rozmawiać z Tobą a nie z Krechafetym... I tu widzę problem, że często na Forum mylicie mnie z innymi osobami.

Jak coś idzie po nie Waszej myśli to jestem tym złym panem ze sklepu, który robi wszystko żeby wyciągnąć z Was ostatnią kasę... jak potrzebujecie czegoś to jestem Piotrkiem, który dla Was jest w stanie zrobić wszystko.


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#19 2011-05-24 21:31:26

Mozdzierz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2011-02-27
Posty: 1094

Re: Etyka na forum...

Człowieku.Morze, tak czytam sobie Twoje posty i proponuje, żebyś przesiadł się mo(rz)że na wymienionego przez Bartka 4chana, tam odnajdziesz swoją nirwannę.

EDIT: Regulaminową nirwannę, oczywiście.

Ostatnio edytowany przez Mozdzierz (2011-05-24 21:38:05)


JF 100%

Offline

 

#20 2011-05-24 23:10:20

 Asar

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

status asar.bs@gmail.com
3594059
Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 2238
WWW

Re: Etyka na forum...

Miałem się nie wypowiadać w tym temacie ale jednak muszę, bo nie daje mi to spokoju.

Piotrze: Skoro występuje tutaj konflikt ról w jakich występujesz proponowałbym rozdział ich. Znaczy to abyś miał konto  cavalierdejeux dla Ciebie jako osoby prywatnej oraz drugie konto dla Ciebie jako przedstawiciela sklepu.

Po przez "konflikt" widzę tutaj problem wśród użytkowników forum aby zorientować się w jakiej roli występujesz pisząc danego psota.


Bartosz Skorupa [ skorupa.net ] -- kramik
PanO: 2885p, CA, Toha, SM: 2000, Wolfeny: 200, Empire of the Jade Triad, Khaliman republic

Offline

 

#21 2011-05-24 23:54:45

Zalew

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 1690

Re: Etyka na forum...

Asar napisał:

Piotrze: Skoro występuje tutaj konflikt ról w jakich występujesz proponowałbym rozdział ich. Znaczy to abyś miał konto  cavalierdejeux dla Ciebie jako osoby prywatnej oraz drugie konto dla Ciebie jako przedstawiciela sklepu.

Ale która z osobowości Piotra będzie wtedy odlatywać spodkiem dr Jekyll, czy mr Hyde?

Swoje zdanie na ten temat wypowiadałem już nie raz na forum, przy okazji różnych.. literówek. I wielu pamięta o czym była mowa. Pragnę jedynie wspomnieć że Forum jest domeną wolnej wymiany poglądów, nawet takich które są sprzeczne ze zdaniem innych wypowiadających się czy nawet regulaminem. Drugą, nie mniej ważną funkcją forum, jest wymiana informacji. A jeśli ktoś prosi o informację nie wypada mu jej odmówić, o ile nie kłoci się to z regulaminem. Niemniej zadaniem admina (/modera) jest utrzymanie forum niezaspamowanego wesołą twórczością forumowiczów. To że to trudne zadanie spada na barki trzech osób, z których nie wszystkie zgadzają się co do tego co jest informacją, a co poglądem to już inne grabki.
Liczę na to że nawet jeśli zostałem opacznie zrozumiany to nikogo nie uraziłem swoim wywodem.


Prowadzę dystrybucję miodu pszczelego, więcej informacji w dziale handlowym oraz pod telefonem
Telefon kontaktowy:5II774288

Offline

 

#22 2011-05-25 00:13:24

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Etyka na forum...

Asar napisał:

Piotrze: Skoro występuje tutaj konflikt ról w jakich występujesz proponowałbym rozdział ich. Znaczy to abyś miał konto  cavalierdejeux dla Ciebie jako osoby prywatnej oraz drugie konto dla Ciebie jako przedstawiciela sklepu.

Konflikt ten występuje w głowie osób, które mają TAK ZWANY problem z dostosowaniem się do Forum. Zwróć uwagę jaka OGROMNA ilość wypowiada się skrajnie negatywnie
Poza tym nie mogę byc przedstawicielem sklepu, bo Forum jest poza sklepowe i była by to kryptoreklama.

Zalew napisał:

Pragnę jedynie wspomnieć że Forum jest domeną wolnej wymiany poglądów, nawet takich które są sprzeczne ze zdaniem innych wypowiadających się czy nawet regulaminem.

No pierwsze jak najbardziej, a drugie nie za bardzo


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#23 2011-05-25 01:01:16

 Figl4rz

http://i.imgur.com/OW0fZ.png

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 56

Re: Etyka na forum...

Pierwszy post i od razu w takim temacie....
(Na szybko się przedstawiam- Mikołaj K. jestem)

To tylko moje 3 grosze jako osoby, która obserwowała to forum od jakiegoś czasu, jest częścią wrocławskich "bitewniakowców"(ach wesołe słowotwórstwo) i czasem chciała nawet coś napisać, ale facepalm był silniejszy i nie dała rady.

Oczywistym jest, że temat pojawił się w związku z tym, że kilku ludzi chciało udowodnić że: "się im nic nie zabroni".(Jeśli się mylę albo ego nie pozwala wam się przyznać, że się nie mylę to poprawcie mnie).

Rzecz leży w tym, że czuję się trochę jakbym oglądał demonstrację anarchistów pod sejmem- hasła piękne, masa krzyku, kolorowe transparenty tylko, że to wszystko jakieś takie nie do zrobienia.

Co prawda tym razem zamiast pięknych transparentów mamy cytaty ze słowników i tanie manipulacyjne chwyty ładowane "na betona", ale do rzeczy, bo jak przesadzę to sam otworzę wir flame'u który będzie nie do zatrzymania.

Nie da się funkcjonować bez regulaminu, widziałem fora które próbowały to robić, po tygodniu własnego profilu nie znajdziesz na takim śmietnisku. Jest jakiś powód tego, że da się tutaj znaleźć kawałek merytorycznej dyskusji i to bynajmniej nie dlatego, że może tu każdy pisać co kiedy i gdzie chce.

Konkluzja: Myślę że forum o bitewniakach to kiepskie miejsce, na rozwiązywanie egoproblemów pod tytułem "nikt nie może ograniczać mojej wolności". W razie czego mogę polecić kilka książek na temat tego, jak można takie rzeczy załatwić samemu w domowym zaciszu.

PS. Wolałbym, żeby Piter nie dostał rozszczepienia osobowości od bycia adminem i sobą na jednym forum.

Offline

 

#24 2011-05-25 02:05:33

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Etyka na forum...

Figl4rz napisał:

Wolałbym, żeby Piter nie dostał rozszczepienia osobowości od bycia adminem i sobą na jednym forum.

Zapominasz o mojej trzeciej osobie w dwóch odsłonach - Zły/Dobry Pan ze Sklepu :


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#25 2011-05-25 02:31:58

 ULTRAMARINE

http://i.imgur.com/LOEAg.png

7731650
Zarejestrowany: 2010-11-22
Posty: 635

Re: Etyka na forum...

Oczywiste jest że to forum nie powinno być powiązane z żadnym sklepem i potencjalne pośrednie lub bezpośrednie czynniki nie powinny mieć wpływu na zamiesczane tutaj posty (jeżeli było takie założenie twórców), natomiast jest kilka ale:

- forumowy konkurs malarski       ale umiejscowienie gabloty z pracami oraz nagrody.
- Temat Infinity                           ale event, żródło figurek itp.
- Wieczory weteranów, wspólne malowanie, wspólne makiety itp      ale miejsce gdzie to wszystko się odbywa.

itd.

Chcąc, nie chcąc forum a przynajmniej niektóre jego aspekty są powiązane z miejscem na sokolniczej i wg. mnie jest to bardzo pozytywne i niesie ogromne korzyści zarówno niezależnym forumowiczom jak i drugiej stronie.

Ze względu na tą "cichą" współpracę niektóre aspekty regulaminu i działania adminów powinny być przez nas zrozumiane lub przynajmniej akceptowane.


https://lh3.googleusercontent.com/-ydOXxYLejHM/Ur4QoYLrNAI/AAAAAAAABoc/gDipsHKsaOk/s389/steampowered%2520brush%2520na%2520forum.jpg

Offline

 

#26 2011-05-25 08:28:46

 czlowiek.morze

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-17
Posty: 995

Re: Etyka na forum...

Poniewaz nie zgadzam sie na bycie pracownikiem jakiegokolwiek sklepu stacjonarnego (ktore to forum tak dzielnie broni), nie bede dalej moderowal dzialu hobbystycznego.

poniewaz...

Ze względu na tą "cichą" współpracę niektóre aspekty regulaminu i działania adminów powinny być przez nas zrozumiane lub przynajmniej akceptowane.

i dokladnie tak to wlasnie teraz wyglada.


http://i906.photobucket.com/albums/ac269/Slawol666/seaman1-2.jpg

Offline

 

#27 2011-05-25 08:31:46

 pokrzyw

http://i.imgur.com/gZjTx.png

382176
Skąd: Siechnice
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 1585

Re: Etyka na forum...

ULTRAMARINE napisał:

...
- forumowy konkurs malarski       ale umiejscowienie gabloty z pracami oraz nagrody.
...

Nie znam całego tła, i nie chcę wpychać kija w mrowisko, ale też było w piątek bodajże jakieś spięcie na ten temat. Nie opowiadam się po żadnej ze stron, ale wydaje mi się że Nasze Forum straciło w 4 dni dwóch dość aktywnych i chętnych do animizowania pewnych akcji figurkowych użytkowników. Może jednak aktualnie obrany kurs wymaga delikatnej korekty.

Powiem tak - ja czasami też nie wiem czy coś co napiszę nie spotka się z jakimiś represjami (edit: uwagami powinno tu stać - represje to zbyt mocne słowo).. Może wydzielić jakąś część forum(tematów) na "imprezy bolterowe" i "pozostałe" i będzie jasność jak interpretować pewne eventy. Chciałbym by Bolter funkcjonował jak najlepiej, ale też chciałbym korzystać i wiedzieć o innych eventach.

Chciałbym by zostało to zinterpretowane nie jako chęć burzenia systemu, czy lania protestujących, tylko delikatną sugestię czegoś co wyklaruje sytuację

Ostatnio edytowany przez pokrzyw (2011-05-25 08:52:00)

Offline

 

#28 2011-05-25 08:43:21

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Etyka na forum...

Jako arbiter elegantiae powiem tak:

Pogadaliście sobie? Powiedzieliście co wam leży na wątrobie? Jeśli tak, to zamknijcie już buzie i wracajcie do zabawy swoimi plastikowymi/metalowymi ludzikami, a nie obrażajcie się nawzajem.
Te wasze kłótnie powodują, że psują się relatywnie dobre relacje, jakie póki co między nami panują.
Bardzo podobał mi się wywód Figlarza, który trafnie porównał co niektórych do anarchistów pod sejmem.
Gdyby naprawdę zależałoby wam na zmianach, to wpadlibyście po Piotra do domu/sklepu i puścili go z dymem (czego oczywiście nie popieram), a nie dywagowali o dobru i złu na świecie.
O ile pamiętam, to przy rejestracji wyrażaliście zgodę na przestrzeganie regulaminu forum, to raz.
Forum założył Maciek i poprosił Piotra o pomoc, więc mają prawo zarządzać forum, które jest ich pomysłem, w taki sposób, jaki uznają za stosowny, to dwa.
No dobra, może nie do końca im to wychodzi tak, jak powinno i niekiedy gubią się i podczepiają pod punkty regulaminu rzeczy, które nie mają z nimi nic wspólnego, ale kuźwa... no chyba nie jest aż tak źle?
Skoro współpracujemy, jak to trafnie ujął kolega Ultramarine, ze sklepem, to chyba nie dziwota, że Piotr, będąc jego głównym pracownikiem, musi koordynować tematy, które się ze sklepem wiążą w ten sposób, by były korzystne dla sklepu, prawda? Zawsze uważałem, że forum to nie miejsce do pisania głupot w celu pisania głupot. Dobrze chociaż, że ten temat trafił do off topu, bo to jest jego miejsce.
Wydaje mi się, że skoro jesteśmy bandą ludzi, która poniekąd zrzeszona jest głównie wokół sklepu Bolter, to może przestańmy już wreszcie pojeżdżać po biednym Piotrze i nie róbmy gnoju, bo to też w naszym interesie jest, by współpraca ze sklepem przebiegała jak najlepiej.
Źle wam jest? Zapewniam was, że może być gorzej. Gdyby to było forum stricte sklepowe, to wtedy mielibyście cenzurę - teraz to jest tylko usuwanie głupawych postów.

Dziękuję za uwagę.

Ps. Może warto by owi dwaj "poszkodowani" wypowiedzieli się jasno o co im chodzi, bo nigdzie nie jest powiedziane, dla czego się obrazili.
O ile Suzan (o ile zrozumiałem) ma pretensje o to, że Piotr śmiał zasugerować mu rozmowę z nami na GG, to ni cholery nie wiem, o co tak na prawdę chodzi Cz.M, bo idę o zakład, że wcale nie o to, że forum współdziała ze sklepem (bo taki powód byłby po prostu śmieszny).
Ps2. Z ostatniego posta Cz.M. wnioskuję, że zaproponowaliście mu pracę w Bolterze. Jeśli to jest powód obrażania się, to "ja prdole"...

Ostatnio edytowany przez Krechafety (2011-05-25 08:49:40)


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#29 2011-05-25 09:19:50

 czlowiek.morze

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-17
Posty: 995

Re: Etyka na forum...

Krechafety napisał:

J to ni cholery nie wiem, o co tak na prawdę chodzi Cz.M, bo idę o zakład, że wcale nie o to, że forum współdziała ze sklepem (bo taki powód byłby po prostu śmieszny).

Forum moze sobie wspolpracowac z jakimkolwiek sklepem chce. Korzysci sa dla obu stron, ale nie moze byc tak ze w zamian rezygnujemy z rozmawania o jakichkolwiek sklepach nie producentow, portalach aukcyjnych , zakazie umieszania linkow do nieswoich aukcji...

Krechafety napisał:

Ps2. Z ostatniego posta Cz.M. wnioskuję, że zaproponowaliście mu pracę w Bolterze. Jeśli to jest powód obrażania się, to "ja prdole"...

Skoro to forum dla mnie jest forum sklepowym to tak sie czuje.


http://i906.photobucket.com/albums/ac269/Slawol666/seaman1-2.jpg

Offline

 

#30 2011-05-25 09:24:30

 Xeratus

Zbanowany

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 86

Re: Etyka na forum...

Zawsze można założyć nowe forum gdzie będzie więcej wolności i normalności. Co nie jest jednoznaczne z offtopami i flejmami.


+ Vostroyan Firstborn +
+ Gloria Imperator +

Offline

 

#31 2011-05-25 13:12:43

 Figl4rz

http://i.imgur.com/OW0fZ.png

Zarejestrowany: 2011-05-20
Posty: 56

Re: Etyka na forum...

Skoro to forum dla mnie jest forum sklepowym to tak sie czuje.

Dlaczego forum wg ciebie jest forum sklepowym?(no offence po prostu jestem ciekaw) Czy gdzieś tutaj jest zasyp ofert b. o których nic nie wiem? Gdyby był tutaj zakaz umieszczania czegokolwiek co nie jest z tym sklepem związane to mógłbym zrozumieć, że to "forum sklepowe". O b. gadamy w opór wychwalając co sekundę a wszystko inne należy usunąć.

Tak wiem kiedy dzieją się tam eventy i wtedy się o tym pisze- mrok i zagłada że są tu głównie ludzie którzy tam się spotykają.

Forum moze sobie wspolpracowac z jakimkolwiek sklepem chce. Korzysci sa dla obu stron, ale nie moze byc tak ze w zamian rezygnujemy z rozmawania o jakichkolwiek sklepach nie producentow, portalach aukcyjnych , zakazie umieszania linkow do nieswoich aukcji...

W zamian za co? Z czego rezygnuje? I kto?

W mojej ocenie to w zamian za twoją halucynację na temat tego forum ty musisz zrezygnować ze swojego obrazu o sobie wg. którego możesz robić co chcesz i nikt nie ma prawa ci w tym przeszkodzić.

Przy okazji próbujesz nam udowodnić, że my też musimy z czegoś zrezygnować. Z całym szacunkiem bierz odpowiedzialność za siebie i przestań mówić o tym co inni tracą, czego potrzebują itp itd.

Popraw mnie jeśli się mylę.

Offline

 

#32 2011-05-25 14:02:07

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Etyka na forum...

Krechafety napisał:

Z ostatniego posta Cz.M. wnioskuję, że zaproponowaliście mu pracę w Bolterze. Jeśli to jest powód obrażania się, to "ja prdole"...

Do pracy w sklepie trzeba mieć jednak pewne predyspozycje. Niektórzy je mają a niektórzy nie

Xeratus napisał:

Zawsze można założyć nowe forum gdzie będzie więcej wolności i normalności

Oczywiście. Nikt nikomu nie broni.

Xeratus napisał:

Co nie jest jednoznaczne z offtopami i flejmami.

W sensie, że ich nie będzie czy że właśnie będą i tak? A jeśli że ich nie będzie to co? Będziecie ludzi wyrzucać z nowego Forum czy będziecie kasować ich posty/tematy jak zaczną się burzyć? A może wprowadzicie weryfikację rejestracji? To Ci dopiero wolność

czlowiek.morze napisał:

Jesteś osobą, która bez żenady korzysta ze zniżek w naszym sklepie, masz/miałeś nasze poparcie w praktycznie każdej swojej inicjatywie, kiwasz głową ze zrozumieniem jak tłumaczymy Ci twarzą w twarz o potrzebie wspierania sklepów stacjonarnych... a tu proszę zupełnie inny człowiek. Wszystko co z Boltera to złe... Ponieważ Admin w jednej ze swoich postaci jest pracownikiem Boltera to argument za tym, że regulamin to samo ZŁOOOOOO


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.psychologiaogolna.pun.pl www.foruminformatyczne.pun.pl www.czarny-lew.pun.pl www.shinsoo.pun.pl www.finanse.pun.pl