Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2011-05-17 13:08:13

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Pierwsze wrażenia po starciu z podręcznikiem

Wczoraj odebrałem świeżutki podręcznik do Noble Armada i chciałem napisać kilka refleksji po pobieżnej lekturze zasad.

Początkowo - rozczarowanie objętością podręcznika. 120 stron, z czego może jakieś 40 zasad. Później - "Hej, w tych 40 stronach jest wszystko świetnie opisane, wraz z prowadzeniem kampanii a na pozostałych stronach jest opis świata i kojojowe listy flot ze statami".

Tak, obszernie opisany świat Gasnących Słońc, listy flot, tutorial jak nakleić wydrukowaną planetę na płytę CD oraz bonusik w postaci zdjęcia przedstawiającego statki domu Hazat oraz Ligi!

Ale teraz to, czego wszyscy się obawiają, czyli zasady. Nie wiem co na nie powiedziałby stary wyjadacz tego typu systemów, ale jak dla mnie - bomba. Zasady są dokładnie takie jak opisywali twórcy reklamując system - "Easy to learn, hard to master". Podzielone zostały na dwie sekcje - basic i advanced. Nie korzystanie z advanced to zbrodnia, bo są świetne
Tura podzielona na fazy inicjatywy, ruchu, ataku, abordażu i końcową. Gracze aktywują swoje statki naprzemiennie, więc nawet w dużych bitwach nie ma mowy o długim czekaniu na swoją kolejkę, a sytuacja na polu (przestrzeni?) bitwy ulega zmianie z każdym ruchem. Jednym statkiem deaktywujemy tarcze wroga, żeby przyłożyć innym, a tu się okazuje, że nasz drugi statek dostał krytycznie w napęd i odlatuje bezwładnie gdzieś w pustkę...
Bronie ze swoimi arcami działania, tarcze energetyczne, lasery, blastery, torpedy, uniki, zestrzeliwanie rakiet i torped, lotniskowce wypluwające z siebie myśliwce. Abordaże zwykłymi crew memberami i specjalnie szkolonymi wojakami, działka bezpośredniej obrony zestrzeliwujące nadlatujących marines wroga i niszczące liny, którymi wrogi statek się przypiął. Wiele akcji specjalnych, które może wykonać każdy statek, specjalne technologie typu stealth, statki dowodzenia. Orbitowanie wokół planety w studni grawitacyjnej i wystrzeliwanie się sling shotem w przeciwnika. Świetny system kumulatywnych trafień krytycznych zależny od trafionego modułu statku.
To wszystko i jeszcze więcej ładnie opracowane na klasycznych kościach k6. Z tego co zauważyłem, to większość rzutów będzie na 4,5+. Zapomnijcie o Power Armorach
Do tego naprawdę dużo scenariuszy oraz zasady prowadzenia kampanii (do której starcza starter).

Ja wchodzę w to bankowo! Szczerze polecam system i mam nadzieję, że znajdzie się trochę graczy

Zgodnie z obietnicą, na WW 20 maja przyniosę Rulebooka.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#2 2011-05-17 16:23:33

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Pierwsze wrażenia po starciu z podręcznikiem

Ja na coś takiego czekałem od czasu, jak się okazało, że StarTrek Armada już nie chodzi na moim PC.
Jak tylko znajdę grosz i poczytam fluff, to się zaopatrzę w starter.


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#3 2011-05-17 16:30:30

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Pierwsze wrażenia po starciu z podręcznikiem

Proponuje kolektywnie... ewentualnie hurmem kupić podstawki u:
Dystrybutora lub Producenta lub w innym miejscu (w tej kolejności)

Proponuje sierpień/wrzesień co byśmy mogli nagromadzić kasiurę

Pracuję obecnie nad ugadaniem dystrybutora i/lub producenta... jak to nie wypali rzucimy się na inne miejsce.

Jeśli dogadamy się z jednym z powyższych na pewno zaproponuje wam jakieś zniżki (stałe) za cierpliwość


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#4 2011-05-18 12:57:35

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Pierwsze wrażenia po starciu z podręcznikiem

Mongoose Publishing w mail'u do mnie napisał:

The miniatures for Noble Armada are made from Pewter

Czyli metalowe

Bomba


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ktnewsfansubs.pun.pl www.aurora-forum.pun.pl www.juniorzypodokregsosnowiec.pun.pl www.biolgeo0910.pun.pl www.dodatkipttm.pun.pl