Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2015-05-20 15:40:01

Vespan

http://i.imgur.com/EwtZm.png

Zarejestrowany: 2014-05-08
Posty: 404

Jednostki Skitarii/ Cult mechanicus

Planuję zebrać niewielką armię Adeptus Mechanicus (na początek ~1000 ptk na turnieje deblowe) i jako ewentualny sojusz dla tyranidów. W podręczniku do Skitariich jest kilka kontrowersyjnych jednostek (wg mnie) i chciałbym usłyszeć Wasze opinie na ich temat.

1. Sicarian Ruststalkers. Oddział dedykowany do walki wręcz, 5 modeli kosztuje 160 ptk (więcej niż 30 hormagantów... ) Do tego mają T3, Save 4+ i FNP, który biorąc pod uwagę wytrzymałość w wielu sytuacjach nie pomoże. Broń transsonic niby fajna, ale dopiero od drugiej tury combatu. Mam wrażenie, że taki oddział zostanie albo zastrzelony w 1 salwie przez dowolny oddział dedykowany do strzelania, albo zabity w 1 turze combatu przez dowony inny dedykowany do assaulta.
Może coś mi umyka ?

2. Broń dla rangerów/ vangardów- transuranic arquebus. 60" zasięgu, Siła X, AP3, armourbane, sniper, heavy 1, koszt 25 ptk.
Pięcioosobowy oddział może wzięć dwie takie bronie, co daje 2 strzały. Wydaje mi się, że to raczej mało. Jak dobrze pójdzie to salwa z 2 takich broni wbije HP na pojeździe/ zastrzeli marina z savem 3+. Nie jestem pewien, czy warto. Może jak się precision shot trafi to ściągnie kolesia z bronią specjalną....


Pokrzyw: [...] przypomniałem sobie że centki mają boltery na cyckach nie po to by im sutki zasłaniały, tylko do strzelania

Offline

 

#2 2015-05-20 16:03:07

 raeone

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

9826067
Call me!
Skąd: Festung Breslau/Herdain
Zarejestrowany: 2013-06-01
Posty: 857
WWW

Re: Jednostki Skitarii/ Cult mechanicus

Vespan napisał:

...

ADMIN: Obrazek usunięty - regulamin I.2, przeczytaj regulamin... to takie trudne? Jeśli tak to się go naucz... albo wydrukuj i przejrzyj przed wrzucaniem posta?

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fiore.pun.pl www.matematyka2010.pun.pl www.naszastrefa.pun.pl www.velpadrino.pun.pl www.herosofpoland.pun.pl