Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2010-09-08 18:19:35

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Blitzkrieg Test

Jeżeli ktoś chce zobaczyć armie blitzkriegowe w akcji będę grał z Adrianem w Bolterze na 2000pkt w Sobotę o 9:00 testową bitwę. W niedziele postaram się napisać jakiś raport. Adrian będzie grał motocyklistami SS a ja polską kompanią zmotoryzowaną lub kompanią piechoty. Oczywiście z powodu chwilowego braku modeli będzie mieli armie proxowane.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#2 2010-09-09 17:29:11

 Adrian

http://i.imgur.com/jgZgn.png

Zarejestrowany: 2010-09-09
Posty: 236

Re: Blitzkrieg Test

Myślę, że warto, bo okres early zapowiada się wyśmienicie. Niewątpliwie zmienia dotychczasową rozgrywkę (jestem pełen podziwu dla nieopisanej agresji kompanii motocykli, jednak doświadczymy również nowych bardzo defensywnych rozpisek).

Jednak jest kilka rzeczy, które przykuły moją uwagę, na początek bardzo dziwne jest to, że jedynie Niemcy mają wsparcie lotnicze. Trochę szkoda, że nie będzie można polatać Karasiami, czy Łosiami.

Po drugie zadziwiający jest brak jakiejkolwiek jednostki aa w kompaniach polskich.

Na tym zakończenie, bo nie wiem w którym temacie powinienem się rozwijać.
Pozdrawiam

Offline

 

#3 2010-09-09 17:56:32

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Blitzkrieg Test

Broni AA u Polaków nie ma, bo szczytem możliwości naszej armii było wystawienie zwykłego Vickersa na stojaku (karabin kupili poza tym kioskarze) do obrony Warszawy przed samolotami.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#4 2010-09-09 19:19:28

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Blitzkrieg Test

Co do naszego lotnictwa, to owszem, istniało i dzielnie się odgryzało Niemcom, ale na tak niewielką skalę, że w FoW trzeba by zrobić specjalną tabelkę supportu lotnictwa, które pojawiało by się raz na kilka bitew, a nie raz na kilka tur. Niestety, na podniebne batalie Polska nie była przygotowana i nawet heroiczne popisy PZL P7a  oraz PZL P11 nie miały szans tego zmienić, szkoda.


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#5 2010-09-09 19:41:52

Zalew

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-20
Posty: 1690

Re: Blitzkrieg Test

Z tego co mi wiadomo to Luftwaffe była w owym czasie postrachem całej europy i to właśnie strach przed siłami powietrznymi rzeszy sprawił że zachód nie chciał 'drażnić' Hitlera.
Całe szczęście że Anglicy byli w stanie bronić wysp do ostatniego Polaka...

Chętnie bym przyszedł i popatrzył, ale taka godzina skłania mnie ku rozważaniom nad tym czy w ogóle opłaca mi się kłaść spać...
Przewidzieliście to i specjalnie się tak ustawiliście. Niedoczekanie, założę sobie zapałki i przyjdę.


Prowadzę dystrybucję miodu pszczelego, więcej informacji w dziale handlowym oraz pod telefonem
Telefon kontaktowy:5II774288

Offline

 

#6 2010-09-09 19:55:22

 Adrian

http://i.imgur.com/jgZgn.png

Zarejestrowany: 2010-09-09
Posty: 236

Re: Blitzkrieg Test

Chciałem zwrócić uwagę na to, iż Brytyjczycy i Francuzi też nie mają wsparcia lotniczego.

Trochę poczytałem o wojnie obronnej i znalazłem informację o tym, że nasza armia dysponowała 306 boforsami, to więcej aniżeli czołgów typu vickers czy 7tp, a tych akurat w kompaniach jest całkiem sporo, a plutonem aa nie zostaliśmy uraczeni.

Dwie powyższe rzeczy są dla mnie dziwne, bo Niemcy dostali priority support Stuka-sów, za 175 punktów z możliwością rzutu dwoma kostkami na liczbę samolotów i wyboru lepszego wyniku.

Co do testu, bardzo prawdopodobne, że po pierwszej bitwie rozegramy drugie starcie, w którym Maciek zagra kompanią brytyjskich czołgów piechoty, a ja francuskimi motocyklistami (wbrew temu co mówiono Francuzi mogą grać bardzo ofensywnie, chociaż zostali raczej stworzeni do gry defensywnej).

Na koniec jeszcze jedno, jak ktoś ma jakieś pytania, to przede mną leży Blietzkrieg i chętnie udzielę odpowiedzi;)

Offline

 

#7 2010-09-09 20:25:57

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Blitzkrieg Test

Zalewie wpadaj oglądać bo o 9 gramy pierwszą bitwę, a później kolejną więc skończymy grać coś około 15.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#8 2010-09-09 20:30:35

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Blitzkrieg Test

Pewnie przyjadę, bo będę chciał obejrzeć książkę... Wstyd mi za siebie.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#9 2010-09-09 22:15:17

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Blitzkrieg Test

Maciek napisał:

Jeżeli ktoś chce zobaczyć armie blitzkriegowe w akcji będę grał z Adrianem w Bolterze na 2000pkt w Sobotę o 9:00 testową bitwę.

Chciałem uprzejmie przypomnieć, że sobota w Bolterze to Władca Pierścieni i Star Wars, a po godz. 15.00 nie wykluczam MtG.

Jeśli będzie miejsce na Flamesy OK, jak nie to może być mały zgrzyt.

Proszę o niezapędzanie się z ilością bitew i graczy.

Najlepiej zróbcie całość w tzw. biurze.
Trochę będzie zalatywać thużovretką, ale na wojnie jak to na wojnie - bród, smród i ubóstwo.

AVE


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#10 2010-09-10 06:03:48

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Blitzkrieg Test

Graczy będzie 2, ale obserwatorów może być więcej , ale skoro twierdzisz, że może być dużo to ludzi rozłożymy się w biurze.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#11 2010-09-10 10:00:01

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Blitzkrieg Test

Na upartego, to klatkę można przenieść w bardziej odpowiednie do tego miejsce.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#12 2010-09-10 13:12:51

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Blitzkrieg Test

Wierz mi jak klatkę przeniesiemy to smród i tak zostanie


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#13 2010-09-10 15:17:52

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Blitzkrieg Test

Bardziej chodziło mi o zrobienie więcej miejsca dla flamesowców. Co do smrodu, to zawsze można wziąć ze sobą Brise, Ajaxa czy innego ToiToia.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#14 2010-09-12 10:14:37

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Blitzkrieg Test

A więc pierwsza bitwa była pojedynkiem brytyjskich czołgów piechoty...

Company HQ (Matilda A12) 235pkt
A11 Tank Platoon (3xMatilda A11) 200pkt
A12 Tank Platoon (3xMatilda A12) 710pkt
A12 Tank Platoon (3xMatilda A12) 710pkt
Tarritorial Rifle Platoon 145pts

Całość Confident Trained

...i niemieckiego SS na motorach którego dokładnie nie pamiętam, ale były to chyba 2 plutony motocyklistów, pionierzy, stugi, czeskie czołgi, artyleria 105mm i artyleria 155mm no i oczywiście samoloty.

Mimo tego, że Matylda jest twardym czołgiem jak na ten okres to jest jej "za mało". Artyleria, samoloty i flamery mocno mnie siekały ale reszta za dużo nie robiła. Na początku w miarę dobrze mi szło, ale gdy na lewej flance pluton ciężkich Matyld zakopał się w lesie i nie chciał wyjechać nie było ciekawie bo było mnie za mało, żeby pilnować objectivów. Ogólnym wnioskiem jest to, że czołgi w Early warto dawać jako dodatek do piechoty bo są dosyć drogie, no może poza Polskimi Vickersami i 7TP bo te są tanie i dobre. A swoją drogą większość czołgów ma slow tanka albo nawet very slow tanka i kiepsko się tym jeździ po stole.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#15 2010-09-12 17:35:19

 Maciek

http://i.imgur.com/4G36a.png

5139955
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 1593
WWW

Re: Blitzkrieg Test

Druga bitwa na szczęście trwała więcej niż godzinę, a dzięki temu iż grałem polskim batalionem zmotoryzowanym na rozpisce:

Regiment HQ 40pts
Kompania Kawalerii Zmotoryzowanej 270pts
Kompania Kawalerii Zmotoryzowanej 270pts
Kompania Kawalerii Zmotoryzowanej 270pts
Pluton Dział Przeciwpancernych 130pts
Pluton Dział Przeciwpancernych 130pts
Pluton Dział Przeciwpancernych 130pts
Zmotoryzowana Bateria Artylerii 385pts
Pluton Czołgów "Vickers"
Pluton Czołgów "7TP jw"

W tej bitwie poszło mi lepiej gdyż 3 plutony piechoty da się rozlokować na całej długości stołu, pomieszane razem z działami 37mm stanowią bardzo dobrą linię obrony. Atakował głównie Adrian z racji tego, że miał bardzo agresywną rozpiskę. Jednak dużym utrudnieniem dla SS było to, że są Trained a ja byłem Veteranem. Plutony motocyklistów porządnie przerzedziłem dzięki "Vickersom" i działom 37mm. Sytuacja się pogorszyła gdy do akcji wkroczyli pionierzy i 2 plutony czeskich czołgów ale masą piechoty uda mi się je odepchnąć. SS mimo swojej motywacji na 3+ uciekło ze stołu poprzez nieudanego company morale checka.
Podsumowując w Early działa będą robiły grę, artyleria jest bardzo mocna ale zarazem bardzo droga. Piechota jak zawsze gdy się okopie i jest weteranem jest ciężka do zabicia. Motory są wg. mnie bardzo dobre gdyż po pełnym ruchu strzelają pełnym rof-em a są MG teamami które mają reconesans mova więc jak zaczynają to są w stanie wybić duże ilości nie okopanej piechoty.


"Świadek jest alkoholikiem i czasem nie wie co się z nim dzieje a czasem wie. Przy czym nie wie, kiedy nie wie a kiedy wie."

Offline

 

#16 2010-09-12 18:51:52

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Blitzkrieg Test

Jak prorokowałem przed bitwą, Matyldy (skądinąd wszyscy lubimy to imię z powodu wiadomo jakiego filmu) są idealnym przykładem niezabijalnego czołgu, który nic nie robi. Jest to klasyczna jednostka typu MO (Można Olać). Nieuchawość czołgów i ich zawodność, to prawdziwa katastrofa - każdy bog in może być twoim ostatnim.
Sam jestem pod ogromnym wrażeniem Polaków (ktoś tam na antypodach bardzo lubi naszych wojaków) i podliczyłem już brygadę kawalerii. Przyzwyczajony do szybkości (speed kills!) już ślinię się na myśl o całej kompanii, która rusza się co najmniej 8 cali i nic jej nie spowalnia! Szczerze mówiąc trudno mi wytypować równie mocną nację jak nasza w tym okresie. Jest nadzieja na odwrócenie typowego turniejowego zwyczaju wręczania nagrody dla "najlepszego alianta", żeby promować stoicki heroizm wariatów z góry skazanych na pożarcie w medium i late. Dobrze grana Polska powinna być nie do zatrzymania.


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#17 2010-09-14 18:53:06

 Adrian

http://i.imgur.com/jgZgn.png

Zarejestrowany: 2010-09-09
Posty: 236

Re: Blitzkrieg Test

Po pierwsze polemizowałbym z tym, że matyldy są "niezabijalne"- normalnie je niszczyłem samolotami, artylerią, miotaczami ognia i szarżami piechoty. Ogólnie fakt jest to bardzo słabe, bite wygrałem szybko przez to, że Maciek nie miał czym bronić objecitva. Na dodatek w walce uczestniczyło około 1400 punktów, bo reszta pod postacią moich czołgów nie robiła absolutnie nic.

Po drugie krótki opis bitew nie daje pełnego obrazu. Druga walka była  mordercza, jednak dużo się nauczyłem- przede wszystkime tego, że motocyklistami się gra inaczej (zresztą zapomniałem o disengage przez co przyjmowałem 37mm i vickersy na klatę...).

Przegrałem po nieudanym moral check-u, ale po rzucie zorientowaliśmy się, że Maciek powinien robić swojego już od co najmniej dwóch tur:)

A co do Polaków, nie uważam aby byli aż tak dobrzy. Owszem nie są słabi (mówię o piechocie zmotoryzowanej i może kawalerii, bo piechota i czołgi to jest żart), ale też nie są zbyt mocni, ot tak grywalna nacja, jak pozostałe trzy, nie wydaje mi się, aby któraś się wybijała, wszystkie są ciekawe, interesujące i każda ma coś innego do zaoferowania.

Offline

 

#18 2010-09-14 21:40:26

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Blitzkrieg Test

Przed flamerem, artylerią okrętową i samolotem nie obroni się żaden czołg w tej grze. Niezabijalność polega na niewrażliwości na atak z dystansu. Istnieją rozpiski, w których praktycznie nie figuruje żadne z powyższych i wtedy robi się kłopot. Do takich przeciwników z pewnością należą Matyldy. W late nie ma takich obiektów za wiele: Churchil VII, Kingtiger i Elefant. Resztę da się skasować tak czy inaczej. Zasadnicza różnica polega na tym, że latowe potwory robią poważną krzywdę, a Matyldy są niegroźne. To smutne.
Moc Polaków (zwłaszcza kawalerii) to możliwość zbudowania bardzo mobilnej masy manewrowej i wbicia się w walkę wręcz na jednym wybranym odcinku. Do tego atak zza pleców i kłopot gotowy. Dołóżmy wstawanie z przerzutami dwoma plutonami i można nawet zaryzykować jakiś straszny ostrzał bo ma się pewność, że potem i tak wstaną, i zrobią porządek. Wielkie morale i wielka szybkość nie dają czasu na odpowiedź. Francuzi mają za wolne czołgi żeby zrobić coś takiego, Niemców jest za mało i mają słabsze morale, a Brytole w ogóle nie mają czym tak agresywnie najeżdżać. Motocyklistów ogólnie jest za mało na takie akcje, choć strzelają okrutnie. Dlatego w natarciu Polacy prezentują się bardzo dobrze. Biedę rifle teamów równoważą przyzwoitą artylerią.


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#19 2010-09-15 22:58:51

 Adrian

http://i.imgur.com/jgZgn.png

Zarejestrowany: 2010-09-09
Posty: 236

Re: Blitzkrieg Test

Nie mówię, że są słabi, generalnie uważam, że wszystkie armie są mocne, Polakom nic nie odbieram. Pewnie i tak wszystko wyjdzie w praniu, każdy z nas będzie raz wygrywał, raz przegrywał. Francuzi raz okażą się linią obrony nie do przejścia, a innym razem łatwo się posypią itd. Najważniejsze abyśmy mieli co najmniej tyle zabawy ile na late. Wszystko wyjdzie w praniu i pozdrawiam.

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.metin3birth.pun.pl www.narutoninjaforum.pun.pl www.poke-fan.pun.pl www.megaman-axess.pun.pl www.cserwery.pun.pl