Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


  • Index
  •  » Gry Karciane
  •  » Piąty Turniej Ligi Ekstraordynaryjnej w Bolterze - 9 marca (piatek)

#1 2012-03-04 17:44:41

wodzu

http://i.imgur.com/fphFl.png

Zarejestrowany: 2012-02-07
Posty: 9

Piąty Turniej Ligi Ekstraordynaryjnej w Bolterze - 9 marca (piatek)

9 marca, 16-20, Bolter.

Gramy dwufrakcyjnie:

Można zgłosić do niego dwa rodzaje kredensów – tradycyjne, zawierające karty wyłącznie jednej frakcji, oraz dwufrakcyjne.
Grając jednofrakcyjnie, gracz buduje talię zupełnie normalnie. Może być to zasadniczo nawet taki sam kredens, jak ten, którym graliście ostatnio. Nie ma żadnych wykluczeń, ani obostrzeń w konstrukcji krednesu.

Grając dwufrakcyjnie przyjmujemy pewne ograniczenia w zamian za określone i wymierne bonusy wynikające z synergii kart różnych frakcji w tym samym kredensie.

Nasza główna frakcja jest reprezentowana przez Kartę Frakcji, ze wszystkimi swoimi zasadami oraz początkowym skarbem i dochodem.
Sojusznicza nie posiada karty frakcji.
W kredensie możemy posiadać karty z obu frakcji, zarówno głównej, jak i sojuszniczej, poza kartami wyłączonymi. Karty ze słowem kluczowym lojalny (a więc np. wszyscy kompanioni) możemy wykorzystywać wyłącznie z frakcji głównej. Podobnie rzecz ma się z zamkami - możemy korzystać z nich wyłącznie, jeśli są z frakcji głównej.

Oto lista kart wykluczonych:
- Awanturnicy:
Rabunek
Zajazd

- Dworscy:
Manipulanci
Koncept

- Osmanowie:
W jasyr
Kazindżi

- Radziwiłłowie:
Kompanija cała
Kłody pod nogi

- Wiśniowieccy:
W potrzasku
Hej kto szlachta / Towarzysze ze zbaraża

- Wielofrakcyjne:
Warchołowi nikt nie da rady
Mądry salwuje się ucieczką
Ciach, idzie krach

Bezfrakcyjne:
Krew jego dawne bohatery

Przykłady:
grając sojuszem Wiśniowieccy + Radziwiłłowie (główna frakcja – wymieniana zawsze jako pierwsza, to Wiśniowieccy), nie możemy mieć zarówno karty Hej kto szlachta / Towarzysze ze Zbaraża, jak i W potrzasku oraz Kłody pod nogi i Kompanija cała. Natomiast możemy mieć Twierdzę Bar lub Twierdzę Kudak, ale już nie Zamek w Nieświeżu, ponieważ są to karty w tym formacie zarezerwowane dla frakcji głównej. Możemy mieć Jeremiego Wiśniowieckiego, ale nie możemy mieć Janusza Radziwiłła, ponieważ lojalnych można wystawiać wyłącznie z głównej frakcji.
Grając Osmanami w sojuszu z Awanturnikami, mogę mieć w kredensie karty frakcji głównej, które są lojalne, a więc np. kompanionów, Ibrahima I, lub Szacha Nizara. Nie mogę mieć kart lojalnych Awanturników, czyli np. Bohdana Chmielnickiego. Mogę mieć zamki osmańskie, np. Twierdzę Or-Qapi, ale nie mogę mieć zamków awanturniczych.
Natomiast nie mogę mieć jakiejkolwiek karty z wyłączonych. Jakiejkolwiek. Ani awanturniczej, ani osmańskiej.

Offline

 
  • Index
  •  » Gry Karciane
  •  » Piąty Turniej Ligi Ekstraordynaryjnej w Bolterze - 9 marca (piatek)

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.aurora-forum.pun.pl www.juniorzypodokregsosnowiec.pun.pl www.dodatkipttm.pun.pl www.biolgeo0910.pun.pl www.svminefb.pun.pl