Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


  • Index
  •  » Zasady
  •  » Całe to fajfoklokowe towarzystwo wystawiane razem

#1 2010-08-31 21:40:42

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Całe to fajfoklokowe towarzystwo wystawiane razem

Mam w końcu poważną wątpliwość, która mnie męczy od dawna, a teraz gdy zacząłem wystawiać od kija "żuczków" jeszcze bardziej zgłupiałem. Weźmy na ten przykład taką oto sytuację z dnia dzisiejszego:
Biorę kompanię kanadyjską w składzie:
Hq, 2 combat platoony piechoty, w weaponach 4x carrier patrol, pluton 6pdr, 2 armoured platoony, jakieś moździerze, pluton komandosów i podwójne royal artillery. Pojawia się oto pytanie dnia: ile to jest właściwie plutonów w armi?
Nasza dotychczasowa odpowiedź brzmiała: 9. Jak sądzę była z gruntu błędna.
Pierwszy zgrzyt to 8 dział 25 pdr, zorganizowane w dwa plutony. Czytamy przy nich: "jakkolwiek w każdych innych okolicznościach traktowane są jako osobne plutony, wystawiane są oba jednocześnie" (ambush, rezerwa, roadblock). Oznacza to, że są to 2 plutony w liczebności armii, a nie jeden.
Podobnie z carrier patrolami. Czytamy: "Choć kupowane są osobno, wystawiane są razem i liczą się za jeden pluton jeśli rozpatrujemy ambush lub rezerwę".

Oznacza to ni mniej ni więcej, iż odpowiedź "9 plutonów" dotyczy liczebności przy ustalaniu rezerw w odpowiednich scenariuszach, które wymagają tego zabiegu. Do company morale checków na stole mam plutonów 13. Widać tę różnicę wyraźnie na stole, jeśli liczymy straty do company morale checka (traciłbym 1 pluton z armii po faktycznym wyginięciu dopiero 4 plutonów carrierów, coś tu jest nie tak). Żeby pogorszyć sytuację dodam, że w tejże kompanii można jeszcze bardziej nagrzeszyć (3 kanadyjska z Monty's Meatgrinder pozwala postawić jeszcze jeden "potrójny" pluton zwiadu samochodowego, co powoduje rozstrzał nie 9 - 13, a 10 - 16!!!)

Co wy na to panowie?

Ostatnio edytowany przez Zielarz (2010-08-31 22:11:12)


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#2 2010-09-01 10:40:16

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Całe to fajfoklokowe towarzystwo wystawiane razem

Widać zawsze byłem do przodu z liczeniem, bo nawet na dniach Fantastyki liczyłem Carriery osobno w swojej rozpisce.
I tak - zgodnie z zasadami, plutony brytyjskiej artylerii oraz recon są liczone osobno do company morale checku.
Jeśli ktoś liczył inaczej, to faktycznie był w błędzie (aczkolwiek nie przypominam sobie, żeby ktoś tak robił).


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#3 2010-09-16 11:46:51

Rebel

http://i.imgur.com/OW0fZ.png

Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 45

Re: Całe to fajfoklokowe towarzystwo wystawiane razem

do liczenia plutonów do rezerw czy do wystawienia na początku masz 9 plutonów.

Natomiast do Company Morale Checka aryleria jest licozna osobno i tak samo carriery. Czyli mając wszystko na stole masz 13 plutnów.

Należy pamiętać że jak rzucisz na rezerwy i wchodzi ci pluton to pojawia sie np. 4x carrier patrol jako jedno wejście mimo że potem jest liczony do liczebności kompani jako 4 plutony.

Offline

 
  • Index
  •  » Zasady
  •  » Całe to fajfoklokowe towarzystwo wystawiane razem

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.czarny-lew.pun.pl www.foruminformatyczne.pun.pl www.craftujemy.pun.pl www.finanse.pun.pl www.shinsoo.pun.pl