Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

#1 2016-01-09 14:31:15

 SamboR

http://i.imgur.com/gZjTx.png

986760
Skąd: Steinau an der Oder
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 1242

"Paradiso: Aftermath" - AARy

Temat stricte "fabularny", czyli miejsce na nasze (foto)relacje z rozegranych scenariuszy w ramach kampani.

Sprawy Paradiso (Paradiso Affairs) - historyczna nazwa używana na określenie serii starć i wydarzeń, które doprowadziły do kontaktu Ludzkiej Sfery z Trójmianem Tohaa oraz zaowocowały wznowieniem konfliktu przez siły Połączonych Armii w teatrze operacji na Paradiso.
[cyt. za: Conciliański Słownik Uniwersalny, edycja uproszczona, Manaheim, Concilum Prima]

Paradiso: Aftermath


W wyniku ostatnich wydarzeń na Paradiso, ludzie zdobyli tak im potrzebnego, choć nieoczekiwanego, sojusznika. Przepełnione wzajemnymi podejrzeniami nacje Ludzkiej Sfery nie mogą się zdobyć na choćby cień zaufania wobec nowoprzybyłych kosmitów. Połączone Armie wycofały się na swoje umocnione pozycje i zdają się tylko czekać, aż ziarna nieufności zaczną kiełkować i rozsadzą kruchy sojusz ludzi i Tohaa.

Front na Paradiso został ustabilizowany wspólnym wysiłkiem frakcji Ludzkiej Sfery i zbrojnego ramienia Tohaa - Trójzębu. Siły Połączonych Armii, pozbawione przywództwa w epickim pojedynku Achillesa i Avatara podczas operacji przejęcia Kosmolitu, zaszyły się w bazach wypadowych na terenie NiemandsZone. Ludzkość korzysta z krótkich chwil spokoju, aby przeprowadzić niezbędne uzupełnienia materiałów wojennych. Biuro AEGIS - militarne ramię międzynarodowej organizacji O-12, usiłuje utrzymać w ryzach skłócone siły Ludziej Sfery.

Wobec utraty stacji orbitalnej “EveningStar” O-12 zaproponowało Trójmianowi Tohaa utworzenie ambasady na wolnej wyspie Salvorze. Kosmici przystali na tę propozycję, kierowani dokładnie tymi samymi pobudkami, co ich ludzcy alianci. Propaganda, którą karmione są społeczeństwa Ludzkiej Sfery to tylko przykrywka dla rozlicznych, ścisle tajnych operacji prowadzonych na Paradiso, wśród ruin Ravensbrucke, w duszącej zieleni dżungli, na pokładach krążowników blokady planetarnej i w na wpół zapomnianych podziemnych kompleksach badawczych ...


Jakby ktoś chciał nauczyć się grać w Infinity, to niech daje znać
Mam 4 armie na start (Ariadnę, Combined Army, Haqqislam oraz Yu-Jing), mogę użyczyć i wytłumaczyć co z czym, jak i dlaczego.

Offline

 

#2 2016-01-10 17:15:14

 SamboR

http://i.imgur.com/gZjTx.png

986760
Skąd: Steinau an der Oder
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 1242

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Galeria poległych


Spoiler:

Gui Feng Kousei - poległa w starciu z Military Order
Intel Gawain - spopielony po trafieniu rakietą zapalającą od Suryata


Jakby ktoś chciał nauczyć się grać w Infinity, to niech daje znać
Mam 4 armie na start (Ariadnę, Combined Army, Haqqislam oraz Yu-Jing), mogę użyczyć i wytłumaczyć co z czym, jak i dlaczego.

Offline

 

#3 2016-01-13 00:54:59

 vanTroff

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 999

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Posterunek Caledonii „Hadrian” na planecie Paradiso

    O tym, że kosmiczne małpy są w natarciu na nasz posterunek dowiedzieliśmy się dopiero kiedy pierwszy wystrzał z shotguna zabił naszego snajpera wypatrującego dżunglę, poranki na Paradiso są naprawdę mgliste. Później było tylko gorzej.

http://i67.tinypic.com/24vmb7a.jpg


   
         Włochate koczkodany rozwaliły połowę załogi posterunki w pierwszych sekundach ataku. Nie wiedzieli jednak, że od dwóch dni stacjonuje u nas William Wallace. Przejął dowodzenie i razem z dwoma góralami ruszył do ataku. Szkoci nie rozumieją czym jest obrona na pozycjach, wybiegli więc z krzykiem na ustach za swoim wodzem i ostrzelali obcych.
   
         Nie widzieliśmy przeciwników skrytych w drzewach, aż z odległego wzgórza usłyszałem wystrzał karabinu snajperskiego, Wallace wykrzyknął „Cuidich n’ Clan!”, a drugi snajper z regimentu Cateran ustrzelił małpiego strzelca.
   
         Kiedy myślałem, że najgorsze za nami zza drzew wyszedł Kornak Gazrot z dwoma przybocznymi Sogaratmi. Moi koledzy z oddziału, którzy tydzień temu orali pole w Caledonii, dzisiaj stali na przeciwko  jednemu z najgroźniejszych wrogów ludzkości. Z historii jakie słyszałem od Williama, Sogaratów nie sposób zabić, opowiadał że widział tych gigantów wpadających w ogień krzyżowy ciężkich karabinów maszynowych i wychodzili z tego ledwo draśnięci, a ci którzy wydawali się śmiertelnie ranni wstawali na nogi i walczyli z taką samą zapalczywością jak chwilę wcześniej.
   
         Zaatakowali nas raniąc mój odział i zabijając medyka polowego Angusa. Myślałem, że już po nas, słyszałem tylko gwizd kul nad głową i krzyk konających kolegów. Z głębi bazy usłyszałem ryk wilkołaków „Deas Gu Cath!”, „Gotowi do walki!”. Dwa wielkie wilki wybiegły wprost na Sogaratów, drapiąc, gryząc, tłukąc i rozrywając ich pancerze. Został ostatni – Kornak, zaszarżował na niego William Wallace razem z Psim Pyskiem, rozdarli go na pół.
   
         To nie był koniec zostały niedobitki, z dżungli wrócił oddział S.A.S. razem z Uxią, pozbyli się we trójkę Kurgata. Ruda została poważnie raniona, ale udało mi się zatamować krwawienie i postawić ją na nogi.
   
         Z oddali ostatni Morat ostrzelał naszego porucznika, ale dla niego takie rany to nie pierwszyzna, zanim zdążył dobiec do małpy, Psi Pysk zabił go, usłyszałem tylko krzyk konającego wroga.
   

http://i64.tinypic.com/j5yxra.jpg


       
Udało mi się przeżyć, straciłem trzech kolegów z oddziału, padł jeden ze snajperów, którego próbowałem poskładać i Wilk, którego spaliliśmy wieczorem tego samego dnia.

Ostatnio edytowany przez vanTroff (2016-01-14 22:03:35)


http://i60.tinypic.com/16jg9w1.jpg

Offline

 

#4 2016-01-14 19:52:44

Hortensie

http://i.imgur.com/EwtZm.png

Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 439

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Po utworzeniu ambasady na wyspie Salvorze odebraliśmy dziwną informację... Ludzie planują przejąć szczątki Kosmolitu zlokalizowane na wyspie Sisargas.
http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/20160114_132035_zpswhirrcis.jpg
Nie wiemy kto jest nadawcą wiadomości jednak aby ukończyć nasz tajny projekt nie możemy do tego dopuścić. Zgodnie z dyrektywą Neemy została tam wysłana poniższa grupa bojowa

Tohaa 200pts

Po wylądowaniu okazało się że Aleph pod dowódctwem Machaona spiskuje przeciw naszemu sojuszowi. Otrzymaliśmy rozkaj jego eliminacji. Do tego zadania wyznaczony został Clipsos który w dzielnym boju zabijając porucznika Machaona zginął od Phoenixa!

http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/20160114_134609_zps0j21zcvo.jpg
http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/20160114_134553_zpssdsp5vfw.jpg

Po pewnym czasie usłyszeliśmy lądowanie dwóch okrętów Combined Army....  [czyt. Sambor z 3 armia na 200pts ]:-)]

http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/20160114_135236_zps4ckmqm5o.jpg

Tak! To oni zorganizowali ten cały spisek by skłócić Ludzi oraz Tohaa! Po szybkiej konsultacji z Neemą otrzymaliśmy nowy rozkaz. Wyeliminować załogę obu okrętów oraz zabić i dostarczyć ciało ich dowódcy - Umbra Legate. To zadanie wykonał dzielny Makaul. Na koniec udało nam się także dostarczyć 3 kluczowe elementy Kosmolitu. Nasz tajny projekt stworzenia nowej, uniwersalnej jednostki jest coraz bliżej spełnienia...

Offline

 

#5 2016-01-14 22:50:41

 raeone

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

9826067
Call me!
Skąd: Festung Breslau/Herdain
Zarejestrowany: 2013-06-01
Posty: 857
WWW

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Nasza misja mająca na celu wydobycie szczątków struktury Kosmolitu nie zapowiadała się przyjemnie.
Gęste, usiane pnączami blokującymi drogę bagna to nie był teren na którym serwomotory pracowały w komfortowych warunkach. Część naszych sił została daleko w tyle musieliśmy więc odpowiedzieć na zdradzieckie pogwałcenie norm sojuszu przez Tohaa mniej liczną niż zazwyczaj
grupą uderzeniową.

Lewą flanką ruszył do natarcia nasz najstarszy Myrmidon Feniks oraz Porucznik Machaon, podczas gdy autonomiczny Zayin wraz z korpusem Daktyli zabezpieczał środek naszej formacji. http://i.imgur.com/dolDIVH.jpg
http://i.imgur.com/yoqVvbn.jpg

Na prawej flance Trasymedes zabezpieczał elementy struktury... niestety jego wysiłki nie przyniosły efektu w postaci zlokalizowania konkretnych elementów Kosmolitu.
http://i.imgur.com/rYcDVkL.jpg

Lewa flanka tymczasem natrafiła na opór przeciwnika, wycofując się na pozycje wyjściowe ranę postrzałową otrzymał nasz Porucznik co wprowadziło lekkie zamieszanie w naszych szeregach. Dodatkowo na podmokłych bagnach zjawił się tak znienawidzony Kombinat. W centrum gdzie skupienie fragmentów Kosmolitu było największe z termo-optycznego kamuflażu wyłoniła się nieludzka sylwetka zwiadowcy...Jeden z obcych statków chciał lądować na naszej lewej flance, nasz hacker przekonał systemy statku że lepiej będzie wylądować w deploymencie przeciwnika. Drugibcy Dropship wylądował na prawej flance tuż przy pozycji sierżanta Trasymedesa który zaatakował wroga jak tylko wyłonił się ze statku. Zniszczył cały kontyngent który wylądował na jego pozycji niestety samemu odnosząc również poważne uszkodzenia rdzenia co wyłączyło go z bitwy.
http://i.imgur.com/Hlpqnld.jpg
http://i.imgur.com/9eJ66nS.jpg
Korespondent wojenny SamboR dołączony do naszego oddziału "niefortunnie" nastąpił na minę, nie udało się odzyskać nieśmiertelnika.
Inżynierowie naprawili zniszczonego rema, uniemożliwili również podejście przeciwnikowi ostrzałem z flammenspear`a,  jednak mając przeciwko sobie przeważające siły Tohaa, niezbadany teren, poważne straty własne i Kombinat zerwaliśmy kontakt w celu przegrupowania.

0-7 w plecy.

Ostatnio edytowany przez raeone (2016-01-27 22:49:07)

Offline

 

#6 2016-01-16 23:37:14

wedge

http://i.imgur.com/A7eG5.png

Zarejestrowany: 2012-02-23
Posty: 301

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Misja: Szturm o świcie.

Doniesienia wywiadu o planowanym ataku oddziałów Połączonych Armii na bazę AEC dotarły zbyt późno by prawidłowo przygotować się do obrony. Pomimo odważnych decyzji Dowódcy garnizonu w postaci zabezpieczenia każdej możliwej drogi podejścia do bazy, przeważające stosunkiem 2:1 siły wroga bez większego trudu poradziły sobie w początkowej fazie ataku.
http://i.imgur.com/SEIQvmUl.jpg

Pod osłoną nocy a także z wykorzystaniem dymu oraz najnowszych zdobyczy techniki w postaci MSV2 i MSV3, odziały CA zaczęły gromić obrońców.
http://i.imgur.com/Z1aVPVol.jpg

Bohaterska postawa członków regimentu Szaserów pozwoliła jednakże doczekać się odpowiedzi na rozpaczliwe prośby o wsparcie.
http://i.imgur.com/0m6mzbzl.jpg

Przeciwnik zaskoczony nagłym atakiem z flanki grupy francuskich komandosów wyposażonych w HMG i LGL zaczął powoli tracić przewagę. Zdziesiątkowanym obrońcom udało się utrzymać posterunek, lecz straszliwa i niezwyciężona tego dnia Charontyda zdołała wykraść wrażliwe dane wywiadowcze.


Infinity: Ariadna
Malifaux: Yan Lo

Offline

 

#7 2016-01-18 22:39:42

 Asar

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

status asar.bs@gmail.com
3594059
Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 2238
WWW

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

INFILTRACJA
Skład armii:
Dark Daturazi:

https://lh3.googleusercontent.com/-ZE-UaLS4meI/Vp3u0rMTgcI/AAAAAAAAJhw/SD1lg6YKCsc/s408-Ic42/1.jpg
Grupa bojowa Shasvastii w komplecie.

http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/logo_63.png Shasvastii Expeditionary Force
──────────────────────────────────────────────────

Group 1 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_regular.png9 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_irregular.png0 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_impetuosa.png0
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_63/logo_5.png NOCTIFER Lieutenant Combi Rifle / Pistol, Knife. (1 | 24)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_63/logo_10.png SPECULO KILLER Boarding Shotgun, Smoke Grenades / Pistol, Monofilament CCW, Knife. (1 | 34)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_63/logo_1.png SEED-SOLDIER Combi Rifle + Light Shotgun / Pistol, Knife. (14)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_63/logo_1001.png CORAX Combi Rifle + Light Shotgun / Pistol, Knife. (14 / 8XP)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gifMOV:4-4 CC:12 BS:11 PH:9 WIP:14 ARM:1 BTS:0 W:1
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gifSeed-Embryo, EI Hacking Device, Engineer, Minelayer
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_63/logo_16.png R-DRONE Flash Pulse, Sniffer / Electric Pulse. (8)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_63/logo_14.png Q-DRONE HMG / Electric Pulse. (1 | 26)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_63/logo_13.png M-DRONE Combi Rifle, Sniffer / Electric Pulse. (17)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_63/logo_17.png SLAVE DRONE Electric Pulse. (3)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_63/logo_17.png SLAVE DRONE Electric Pulse. (3)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_63/logo_12.png MED-TECH OBSIDON MEDCHANOID Combi Rifle, D-Charges / Pistol, Knife. (23)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_63/logo_10.png SPECULO KILLER Boarding Shotgun, Smoke Grenades / Pistol, Monofilament CCW, Knife. (1 | 34)

4 SWC | 200 Points

Open with Army 5Asar:

http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/logo_81.png Tohaa
──────────────────────────────────────────────────

Group 1 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_regular.png 10 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_irregular.png0 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_impetuosa.png0
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_81/logo_10.png CHAKSA AUXILIAR (Baggage, Sensor) Heavy Flamethrower / Pistol, CCW. (10)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_81/logo_18.png IGAO Boarding Shotgun, Flash Grenades / Pistol, AP CC Weapon. (25)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_81/logo_18.png IGAO Boarding Shotgun, Flash Grenades / Pistol, AP CC Weapon. (25)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_81/logo_1.png KAMAEL Lieutenant Combi Rifle / Pistol, Knife. (12)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_81/logo_1000.png HATAIL Combi Rifle / Pistol, Knife. (12 / 7XP)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gifMOV:4-4 CC:13 BS:11 PH:11 WIP:16 ARM:1 BTS:0 W:1
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gifHacking Device
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_81/logo_1.png KAMAEL Paramedic (Medikit) Combi Rifle / Pistol, Knife. (14)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_81/logo_1.png KAMAEL Paramedic (Medikit) Combi Rifle / Pistol, Knife. (14)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_81/logo_3.png GAO-RAEL Spitfire / Pistol, CCW. (1.5 | 36)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_81/logo_3.png GAO-RAEL Spitfire / Pistol, CCW. (1.5 | 36)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_81/logo_10.png CHAKSA AUXILIAR (Baggage, Sensor) Heavy Flamethrower / Pistol, CCW. (10)

Group 2 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_regular.png0 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_irregular.png1 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_impetuosa.png0
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_81/logo_13.png DIPLOMATIC DELEGATE (iKohl L1, Specialist Troop) Nanopulser, Flash Pulse / Pistol, Knife. (5)

3 SWC | 199 Points

Open with Army 5Przed bitwą:
Przygotowanie stołu – wyznaczenie położenia Tech-Coffin:
    Dyspersja rozrzuciła Tech-Coffiny tak, że dwa z nich znalazły się w bezpośredniej strefie rozstawienia oddziału Tohaa, z tym, że każdy wylądował przy jednej z przeciwległych krawędzi. Trzeci Tech-Coffin osiadł w strefie rozstawienia Shasvastii.
Rzut na inicjatywę:
Ten kluczowy rzut został wygrany przez Dark Daturazi. Dzięki uzyskanemu wynikowi zdecydował że pierwszeństwo będzie należeć do Tohaa, gdyż sądził, że łatwiejsze będzie reagowanie na ruchy przeciwnika oraz, że kluczowym może się okazać wystawienie Spore-Embryo.

Wystawianie:

Asar próbował umieścić swoich Igao tuż przed strefą rozstawienia przeciwnika jednak obydwa rzuty na infiltrację nie udały się (dwa razy wypadło 15). W związku z tym zajęli oni pozycję na skraju własnego deploymentu, po przeciwległych końcach planszy.
Resztę swoich jednostek Asar umieścił w 2 triadach (Kamael Lieutenant + Kamael Paramedic + Gao Rael, Kamel + Hatail + Gao Rael) za osłonami w okolicach Tech-Coffin; Chaksy zajęły budynek naprzeciwko dużego gmachu stojącego na połowie wroga. Tam były świetnie stanowiska dla infiltratorów Shasvastii. Naukowiec stanął zaraz obok jednego z Tech-Coffin.

Tura nr 1
Tohaa
Tura aktywna:
Większość rozkazów zostały wydana na otwarcie Tech-Coffin, a następnie przekradnięcie się do drugiej skrzynki, która wylądowała na prawej flance i otwarcie również jej. Na koniec tury, z prawej strony swojej planszy Asar ma naukowca ochranianego przez jeden z linków oraz Igao. Po lewej stronie druga z triad zajmuje pozycję w budynku aby kontrolować środek stołu i przede wszystkim to, co dzieje się na dachu centralnie umieszczonego budynku.

Tura reaktywna:
W tej fazie Asarowi udało się rzucić 3 krytyki pod rząd, co umożliwiło przetrwanie mocnego ostrzały ze strony drony Total-Reaction. Zmusiło to przeciwnika dospalenie rozkazów na jej naprawę i wyhamowało natarcie Shasvastii.

https://lh3.googleusercontent.com/-LiSO-GbaEKk/Vp3u0hPvINI/AAAAAAAAJh8/Gyr_hxkl8fg/s408-Ic42/2.jpg

Shasvastii:
Tura reaktywna:
Dowodzący akcją dostrzega błąd taktyczny w ustawieniu Speculo. Ze względu na pierwszeństwo przeciwnika, dwie zabójczynie znalazły się w centrum planszy, jedna ukryta na dachu budynku, druga w jego wnętrzu. To zbyt zachowawcza taktyka, która w późniejszym okresie częściowo przeważy na wyniku rozgrywki.
Tymczasem naukowiec Tohaa, nie zagrożony w żaden sposób, pojawia się przy jednym z Tech-Coffinów. Q-Drona Shasvastii kontroluje centrum planszy, w turze reaktywnej nie będąc w stanie wykorzystać swojej przewagi. Naukowiec Tohaa bez problemów bada pierwszy z Tech-Coffinów następnie przemieszcza się na drugą krawędź stołu. Podczas ruchu pozostaje poza zasięgiem Shasvastii. Dociera do drugiego Tech-Coffina i także go bada. Do końca gry nie rusza się już z miejsca. Jest tam chroniony przez link trzech żołnierzy. Drugi taki sam link podchodzi do przodu, zajmuje budynek i spitfirem kontroluje środek planszy.

Tura aktywna:
W pierwszej kolejności Shasvastii starają się opanować centrum. W tym celu Spec Ops /haker, inżynier, miner/ używa programu GADGET-2 Assisted Fire; Q-Drona otrzymuje bonus typu Marksmanship L2.
REM pierwszą serią zdejmuje wrogiego Chaksa z flamerem i rusza na pojedynek strzelecki z linkiem wroga schowanym we wnętrzu budynku po przeciwległej stronie planszy. Serwomotory pracują na najwyższych obrotach, systemy wspomagania szaleją a pociski z HMG tną powietrze. Starcie jest krótkie ale zażarte - kończy się serią krytyków, niestety głównie ze strony przeciwnika. Trzy krytyki  Gao-Rael w trzech ARO POD RZĄD!!!! powodują dwukrotne wyłączenie drony a tym samym utratę wsparcia hakerskiego i konieczność  reaktywacji REM’a. To prawdopodobnie kolejny czynnik, który przeważył o niepowodzeniu misji. Czy koniecznie trzeba dodawać, że Med-Tech naprawiając dronę na 14WIP’a musiał wykorzystać Comand Token? W ferworze walki ten wybitny specjalista o mało nie przegrzał  zwojów, na szczęście błąd dało się naprawić tylko jednym przerzutem.
Shasvastii tracą impet; ich dowódca źle ocenia sytuację i zbyt wcześnie aktywuje jedną ze Speculo. Ta umieszcza Spore-Embryo w strefie centralnej stołu. Z uwagi na wyczerpanie puli rozkazów nie jest w stanie powrócić do Impersonacji.

Tura nr 2

Tohaa:
Tura aktywna:
Asar wiedząc że w obecnej sytuacji ma małe szanse na podejście do trzeciego Tech-Coffina, postanawia skupić się na wyeliminowaniu jednostek przeciwnika zdolnych do postawienia Spore-Embryo. W związku z tym na spotkanie ze stosunkowo groźnym przeciwnikiem Speculo posyła tani model Chaksy wyposażony w miotacz ognia. Po wejściu do budynku i kilkukrotnym odpaleniu palnika udaje się spalić Spore-Embryo oraz wystawić Speculo pod ostrzał Gao-Rael. Następnie należało przejść do eliminacji zagrożenia ze strony Q-Drony oraz wspierającego ją serwanata.

Tura reaktywna:
Chaksa, która zajęła odsłonioną pozycję i robiła za przynętę na rozkazy przeciwnika wykonała swoje zadanie, zmusiła Shasvastii do spalenia dwóch rozkazów na jej wyeliminowanie a kolejne poszły na naprawę Q-Drony. Dzięki temu przeciwnikowi nie zostało za wiele czasu na realizację zadań.

Shasvastii:
Tura reaktywna:
Przeciwnik napiera, wrogi Chaksa z flamerem atakuje z flanki; w pierwszym uderzeniu flamera ujawniona Speculo udanie wykonuje dodge, Spore-Embryo broni się przed ogniem. Za drugim razem Speculo także udanie wycofuje się, niestety wychodząc z budynku i odwracając plecami do czającego się w oddali Gao-Rael; Spore-Embryo ginie. Gao-Rael, korzystając ze wsparcia linku zabija Speculo. Również Q-Drona zostaje wyłączona – tak proszę państwa oto kolejny KRYTYK!!! Chaksa przytula się do jednej ze ścian budynku sprytnie kontrolując strefę podejścia do wyłączonego serwanta i Q-Drony.

https://lh3.googleusercontent.com/-ulcjwUx4AtA/Vp3u0_nRlDI/AAAAAAAAJiA/xY4upNVMyWA/s408-Ic42/3.jpg
Link Tohaa; to oni zabili Speculo.


Tura aktywna:
Wykluwa się Seed-Soldier i obejmuje nadzorem prawą krawędź stołu. Noctifer Lieutenant atakuje Chaksę, ale akcja nie przynosi spodziewanego rezultatu, wróg przeżywa.   Atak ponawia stojący obok Med-Tech – tym razem sukces, Chaksa pada. Pozwala to na kolejne już uruchomienie Q-Drony; gdyby przyznawano medale za ilość wskrzeszeń, ten REM zdobyłby pewne miejsce na podium  Chwilę później pojedynek strzelecki z drugim linkiem przynosi zniszczenie pancerza Gao-Rael; Q-Drona może się pochwalić drugim udanym trafieniem w tej grze. Nie ma jednak czasu na otwarcie szampana; REM zajmuje nową pozycję, Noctifer okrywa się kamuflażem. Pula rozkazów znów wyczerpana, cel misji nadal poza zasięgiem grupy bojowej.


Tura nr 3
Tohaa
Tura aktywna:
Tym razem Asar wyrusza swoją lewą flanką aby zająć lepsze pozycję do AROwania przed ostatnią turą Darka. W związku z tym przesuwa swój link w ramach tego samego budynku na pozycje strzeleckie które pozwolą wyeliminować przeciwników nadciągających do 8 calowej strefy centralnej. Następnie przesuwa drugiego Igao po tej samej stronie stołu i umieszcza go w jednym z budynków, który obecnie jest pilnowany przez Q-Dronę, nadaj bardzo niebezpieczną. Po wymianie  ognia na 8 calowym zasięgu udaje się ostatecznie rozwiązać ten problem – drona wyłączona.  Drugi z Igao podchodzi z drugiej flanki i zajmuje pozycje bliżej centralnej linii, jednak w wyniki błędnego ustawienia przy budynku nie może AROwać żadnych akcji przeciwnika – brak dostatecznej widoczności przedpola.

Shasvastii:
Tura reaktywna:
Przeciwnik atakuje linkiem na prawej flance; tym razem R-Drona daje skuteczny opór – krytyczne trafienie Flash Pulsem eliminuje (oślepia) Gao-Rael. Link zatrzymuje się w obrębie budynku. Następnie rusza jeden z Igao, który po drodze powala Seed-soldiera, a następnie po raz kolejny wyłącza Q-Dronę.

https://lh3.googleusercontent.com/-rqhRh3BeOrU/Vp3u1IFSGJI/AAAAAAAAJiE/cJVnnSqGfR4/s408-Ic42/4.jpg
Przyczajony Igao.

Tura aktywna:
Dowódcza Shasvastii ocenia, że nie jest w stanie zrealizować wszystkich celów misji. Zbyt słaby napór jego grupy bojowej spowodował, że naukowiec Tohaa znalazł się poza skutecznym zasięgiem operacyjnym jakiejkolwiek jednostki. Dlatego rozkaz może być tylko jeden – Speculo umieszcza Spore-Embryo na dachu budynku, Spec Ops i Noctifer przemieszczają się do centrum pola bitwy gdzie każdy z nich pozostawia swoje zarodniki.

https://lh3.googleusercontent.com/-QQJJK213iqU/Vp3u1WhK-wI/AAAAAAAAJiI/Ku7zrOMS8T0/s408-Ic42/5.jpg

Koniec bitwy.
WYNIK ROZGRYWKI:

Shasvastii:
- 3pkt za wystawione Spore-Embryo
SUMA: 3 pkt

Zdobyte osiągnięcia:
Ja, REM
Zaufaj mi, jestem inżynierem

Tohaa:                       
- 3pkt za nie wystawione Spore-Embryo       
- 1pkt ochrona naukowca
- 2pkt za zbadane Tech-Coffiny
SUMA: 6pkt                       

Zdobyte osiągnięcia:                   
Xenobójca                       
                           
Praca zbiorowa – wykonali:
Asar & Dark Daturazi

Ostatnio edytowany przez Asar (2016-01-19 09:11:06)


Bartosz Skorupa [ skorupa.net ] -- kramik
PanO: 2885p, CA, Toha, SM: 2000, Wolfeny: 200, Empire of the Jade Triad, Khaliman republic

Offline

 

#8 2016-01-26 23:29:34

 Skeld

http://i.imgur.com/xEsLA.png

Skąd: Breslau/Reichshof
Zarejestrowany: 2015-01-14
Posty: 124

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Agresywne przejęcie

http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/logo_13.png Military Orders
──────────────────────────────────────────────────

Group 1 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_regular.png 8 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_irregular.png0 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_impetuosa.png0
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_1.png FUSILIER Combi Rifle / Pistol, Knife. (10)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_1.png FUSILIER Paramedic (MediKit) Combi Rifle / Pistol, Knife. (12)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_1.png FUSILIER Lieutenant Combi Rifle / Pistol, Knife. (10)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_26.png BROTHER KONSTANTINOS Combi Rifle, D-Charges / Assault Pistol, CCW. (29)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_1000.png INDIGO Combi Rifle / Pistol, Knife. (13 / 8XP)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gifMOV:4-4 CC:15 BS:12 PH:10 WIP:13 ARM:1 BTS:0 W:1
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gifReligious Troop, Hacking Device, Doctor, CH: Mimetism
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_2.png ORDER SERGEANT Combi Rifle / Pistol, Knife. (13)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_2.png ORDER SERGEANT Combi Rifle / Pistol, Knife. (13)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_2.png ORDER SERGEANT Spitfire / Pistol, Knife. (1 | 19)

Group 2 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_regular.png6 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_irregular.png1 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_impetuosa.png0
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_10.png FATHER-KNIGHT Hacker (Assault Hacking Device) Combi Rifle, D-Charges / Breaker Pistol, DA CCW. (0.5 | 50)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_2.png SPEC. SERGEANT (Multispectral Visor L2) Spitfire / Pistol, Knife. (1.5 | 24)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_2.png SPEC. SERGEANT Combi Rifle + AUXBOT_1 / Pistol, Knife. (17)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_2_2.png AUXBOT_1 Heavy Flamethrower / Electric Pulse. (4)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_20.png TRAUMA-DOC Combi Rifle  / Pistol, Knife. (14)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_18.png PALBOT Electric Pulse. (3)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_18.png PALBOT Electric Pulse. (3)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_19.png MULEBOT (Minesweeper) Electric Pulse. (8)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_19.png MULEBOT (Minesweeper) Electric Pulse. (8)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_13/logo_27.png WARCOR (Sixth Sense L1) Flash Pulse / Stun Pistol, Knife. (3)

3 SWC | 249 Points

Open with Army 5

Tura 1 - Zielarz w natarciu
Zgodnie z przewidywaniami w szeregach Japońskiej Armii Zielarza miejsce znalazła Oniwaban Shinobu Kitsune, która udanie zinfiltrowała się tuż przed moją strefą wystawiania. Niestety żaden z moich dzielnych wojowników Bożych wyposażonych w MSV lvl2 nie znalazł się w jej okolicy co przypłaciłem stratą jednego z sierżantów z 1CG, natomiast drugi z nich, wyposażony w nowoczesny Spitfire, udanie doprowadził ją krytycznym trafieniem na skraj śmierci. Niestety dla mnie, lekarz Tokusetsu udanie postrzelił ją w tyłek z połowy stołu, dzięki czemu wróciła ona na pole bitwy, nokautując jej wcześniejszego pogromcę.
Moja tura aktywna rozpoczęła się od polowania na Shinobu. Sierżant-Specjalista nie zważając na jej komuflaż termooptyczny dzięki wyposażeniu w MSV lvl2, ponownie wysłał ją w zaświaty, tym razem na dobre. W tym czasie Pani Doctor ze słynnej szkoły PanOceańskich Dentystów udanie przywróciła funkcje życiowe w Bracie Sierżancie. Nowo utworzony Link Team złożony z 2 Sierżantów, Indigo Brother Konstantinos i Indigo Brother Alexandros (Spec Ops) przebił się w kierunku centralnie położonego budynku kontrolnego. Spec-Ops udanie zhakował drzwi doprowadzając do ich otwarcia. Niestety po przeciwnej stronie z zasadzki wyskoczył Ninja, który udanym strzałem doprowadził mojego Spec-Opsa do utraty przytomności, a sam poległ od strzałów Brata Konstantinosa. Father-Knight nie popisał się zbyt dużą ilością akcji, unieszkodliwiając jednego Keisotsu celnym strzałem.
http://pics.tinypic.pl/i/00749/rqqiky4cjmg7.jpg
http://images.tinypic.pl/i/00749/wt2vrcb59g0p.jpg

Tura 2
Zaczęła się ona katastrofalnie dla mnie. Po pierwsze - zginął mój Sierżant Specjalista ze Spitfire. Po drugie - Doktor Tokusetsu po raz kolejny popisała się zdolnościami strzeleckimi, lecząc Ninję, który następnie zastrzelił (śmiertelnie) Indigo Brother Konstantinosa. Jednak od czego jest Pani Dentystka! Pierwsze podniosła na nogi Sierżanta, a następnie postrzelonego wcześniej Spec-Opsa, które ponownie tworząc link ze swoimi braćmi sierżantami udanie pobrał dane z terminala, a następnie przesłał je za pomocą anteny transmisyjnej na orbitę. Zadanie wykonane! Beast Mode włączył się za to Sierżantowi Specjaliście. Przebiegł się przez kawałek stołu, zabił Ninję, zabił jednego Keisotsu i podjął próbę zabicia Pani Haker, niestety nieskutecznie. Father-Knight w poszukiwaniu godnego przeciwnika próbował szturmu od flanki, niestety biegł bezskutecznie...

http://images.tinypic.pl/i/00749/xdp2z4sp4vbe.jpg

Tura 3
Przyczajony za rogiem Domaru próbował ostrzelać Spec-Ops, jednak jego zdolność mimetyzmu wraz z celnym okiem zaowocowała śmiercią napastnika! W wyniku ostrzału Zielarza po raz kolejny nieprzytomny padł Sierżant Specjalista. Ale znów, od czego jest Dentystka! Po raz kolejny na nogach, Sierżant zabił Keisotsu Hakera, Spec-Opsa oraz próbował zastrzelić przyczajonego na dachu Raidena, co po raz kolejny (sic!) przypłacił padnięciem nieprzytomnie. Link sierżantów prowadzony przez Spec-Opsa przebijał się w kierunku dowódcy przeciwnika, niestety mimo ostrzału udało mu się przeżyć, co oddziałowy operator broni szybkostrzelnej przypłacił oślepieniem z wieżyczek wokół centralnego budynku. Father-Knight dalej próbuje coś zrobić, jednak bezskutecznie...
http://files.tinypic.pl/i/00749/zww8moxjh6ar.jpg

Tura 4 - Ostatnio
Dowódca Zielarza zgodnie z kodeksem honorowym nie stronił od walki i wybiegając bezpośrednio na ostrzał zaatakował operatora broni maszynowej mojego linku, co zakończyło się ofiarami po obu stronach. Sierżant "The MSV Beast" Specjalista ponownie na nogach za sprawą skutecznego leczenia zębów. Profilaktyka uzębienia jak widać działa! W szale unieszkodliwił Raidena, Warcora, a następnie dobił nożem nieprzytomnego Hakera oraz Keisotsu. Biorąc przykład ze starszego i bardziej doświadczonego Brata, Indigo Brother Alexandros postanowił zapisać własny rozdział w tej bitwie. Najpierw pomógł wrócić do walki nieprzytomnemu sierżantowi poległemu w walce z dowódcą przeciwnika, a następnie dobił jego oraz Warcora, aby wieści o siłach Bojowników Bożych nie mogły dotrzeć do uszu przeciwnika. A Father-Knight zadowolił się oglądaniem walczących podkomendnych. Po walce udało się podkładać Indigo Brother Konstantinosa, dzięki czemu będzie on mógł dalej walczyć w imię Boże!
http://pics.tinypic.pl/i/00749/me5oz2qpzjp8.jpg
http://files.tinypic.pl/i/00749/z41wagafg1w8.jpg

Men of the Game:
Sierżant "The MSV Beast" Specjalista - zabił co się da, będąc samemu martwym 3-krotnie. Nie mógłbym wymagać od nikogo więcej
Indigo Brother Alexandros - wykonał wszystkie zadania misji, leczył kolegów, zabijał i dobijał przeciwników.
Doctor aka "The Dentist" - Leczyła. Ciągle. Z tylko jednym przerzutem. Nie wierzyłem, choć zobaczyłem

Wynik:
10:10 (małych pkt pozostało mi 248pkt [2x bagaż])

I dodatkowo zapomniałem wystawić Warcora, chociaż jego nieregularny rozkaz niewiele by zmienił

Ostatnio edytowany przez Skeld (2016-01-27 00:02:13)


http://anyplace.it/ia/images/panoceania_logo_small.png PanOceania
http://anyplace.it/ia/images/aleph_logo_small.png ALEPH
http://anyplace.it/ia/images/ariadna_logo_small.png USAriadna Ranger Force

Offline

 

#9 2016-01-29 23:25:37

grasiu

http://i.imgur.com/xvtkX.png

Zarejestrowany: 2014-06-05
Posty: 368

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Misja "Agresywne przejęcie"

Rozpiska:

http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/logo_31.png Ariadna
──────────────────────────────────────────────────

Group 1 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_regular.png 8 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_irregular.png2 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_impetuosa.png2
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_31/logo_16.png DOG-WARRIOR 2 Chain Rifles, Grenades, Smoke Grenades / AP CCW. (27)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_31/logo_1000.png INTEL Rifle, Boarding Shotgun / Pistol, Knife. (9 / 8XP)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gifMOV:4-4 CC:13 BS:11 PH:11 WIP:14 ARM:1 BTS:0 W:1
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gifHacking Device, Doctor
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_31/logo_19.png VOLUNTEER Chain Rifle, Light Shotgun / Pistol, Knife. (6)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_31/logo_4.png GRUNT Rifle / Pistol, Knife. (10)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_31/logo_9.png FOXTROT (Forward Observer) Rifle, Antipersonnel Mines / Pistol, Knife. (18)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_31/logo_26.png CHASSEUR (Forward Observer) Rifle, Light Flamethrower, Antipersonnel Mines / Pistol, Knife. (20)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_31/logo_26.png CHASSEUR (Forward Observer) Rifle, Light Flamethrower, Antipersonnel Mines / Pistol, Knife. (20)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_31/logo_8.png VETERAN KAZAK Lieutenant AP HMG / Heavy Pistol, Knife. (1 | 47)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_31/logo_43.png ARMAND (Multispectral Visor L1) MULTI Sniper, Nanopulser / 2 Breaker Pistols, Shock CC Weapon, Knife. (1.5 | 45)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_31/logo_16.png DOG-WARRIOR 2 Chain Rifles, Grenades, Smoke Grenades / AP CCW. (27)

Group 2 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_regular.png0 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_irregular.png1 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_impetuosa.png0
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_31/logo_22.png CATERAN Sniper Rifle / Pistol, AP CCW. (0.5 | 20)

3 SWC | 249 Points

Open with Army 5


Z sztab przekazał nam bardzo skąpe wytyczne. Wykraść  nośniki z cennymi danymi z lokalnej serwerowni. Dowództwo nad misją powierzono doświadczonemu kozakowi - Dimitarowi, moją zaś mnie przypadła "intelektualna część zadania". Plan był prosty jak konstrukcja cepa. Dostać się do niestrzeżonej serwerowni, odzyskać nośniki i wysłać ją szyfrowanym kanałem do S-2. Ze względu na delikatność urządzeń elektronicznych, choć moim zdaniem brakiem zaufania powierzono nam tylko połowę przysługującego sprzętu ciężkiego. Nieźle... Niecałe 5 km drogi od celu pojawił się przed nami jak duch Armand Le Muet, legendarny najemnik. Z nikomu nie znanych przyczyn postanowił się chwilowo do nas przyłączyć, gdyż jak to stwierdził "mam zbieżne interesy w tych okolica. Drużyna patrzyła na niego podejrzliwie, lecz wygląda na to że Dimitar i dziwoląg znają się od dawna. Po dotarciu do celu dane wywiadowcze się potwierdziły... No prawie. Budynek miał całodobowy system monitorowania. Dimitar powiedział, że nie są to zwykłe kamery tylko kompleksowy system raportowania wszelkich zdarzeń w okolicy. Na wszelki wypadek zakazał nam użycia broni "nie do końca zgodnych" z konwencjami wojennymi.Towarzyszące nam wilkołaki - Ragnor i Skaren tak się zagotowali, że o mały włos nie mielibyśmy sami kłopotów. Dodatkowo na miejscu zastaliśmy wykryci przez pluton Nomadów. Przeklęte szumowiny, pewnie ktoś im dobrze zapłacił za odzyskanie tych nośników. wszyscy zajeliśmy pozycje obronne. Tylko Le muet i Tagir - caterański strzelec wyborowy zajęli dogodne pozycje, spowalniając natarcie przeciwnika.

http://i1122.photobucket.com/albums/l526/grasiu/Forum%20stuff/lemuet_zps2a9hvyh6.jpg

Raport z bitwy.
Tura pierwsza:
Jak duch przed nami wyskoczył Intruder, Dobrze skamuflowany, wyposażony wizjer termooptyczny drugiej generacji szybko przyszpilił najemnika i strzelka wyborowego. Pruł ogniem tak wściekle, że mur chroniący naszych żołnierzy został kompletnie zniszczony. W tym czasie gdy Intruder ostrzeliwał nasze pozycje. Drużyna piechoty próbowała się dostać do budynku. Kamery widząc zbrojne zajście, uruchomiły protokół tłumienia zamieszek, oślepiając komandosa. Gdy opadł kurz przeszliśmy do kontrataku...

Wściekłe wilki ruszyły do przodu, rzucając tylko granaty dymne, starały się jak najszybciej dotrzeć do przeciwnika. Jeden z nich ranny przez Intrudera zmienił się w oka mgnieniu w Bestię. Wyjąc z bólu starała się dostać do Intrudera, którego zapału nie ostudził nawet ogień zaporowy prowadzony przez naszego dowódcę z ciężkiego karabinu maszynowego. Bestia cała poszarpana od kul które utknęły w jej ciele rzuciła się w szale na Intrudera rozszarpując go na strzępy. to był punkt zwrotny w potyczce drugi wilkołak pozbył się natrętnych min samo naprowadzających w taki sposób by czujne oko kamery ochronny nie dostrzegło tego. Teraz mieliśmy chwilę na to by przeładować broń i przyszykować się do natarcia, gdy przeciwnik odpowiedział znowu ogniem...

http://i1122.photobucket.com/albums/l526/grasiu/Forum%20stuff/vet-kazak_zpsqqtryowr.jpg

Tura druga:
Drużyna alguacili szybko dostała się pod budynek próbując dostać się do środka. Uświadomiłem sobie że można by użyć pobliskich anten jako wzmacniacza mojego urządzenia hakerskiego, by trochę napsuć krwi przeciwnikowi. Po kilku próbach udało mi się przeciążyć procesor ich urządzenia hakerskiego. Alguacile nie poddawali się. Niszcząc kamery załozyli ładunki wybuchowe na drzwiach torując sobie drogę do celu. Zabrali co chcieli i zaczęli przygotowywać się do wycofania. Inicjatywa była teraz po naszej stronie...

Ragnor ze zdwojoną wściekłością rzucił się na najemnika McMurrougtha, legendarnego wojownika o szkockich korzeniach. Chodziły o nim legendy, że pobierał lekcje u samego mistrza YuJing wschodnich sztuk walki. Nasz dowódca ostrzelał pozostałe kamery, unieszkodliwiając je. Następnie dał przyzwolenie nieograniczonego użycia dostępnego arsenału. Skaren ruszył z uśmiechem na twarzy na wycofujący się pododdział niezważając samemu na rany. Jednego przeciwnika rozerwał na pół zamachem potężnej łapy, pozostałych przykrył strumieniem odłamów metalu z działka łańcuchowego, kładąc kolejnych trzech trupem. W tym czasie pośpiesznie ruszyłem do budynku. Pokonując kolejne zabezpieczenia dostałem się do środka. Międzyczasie Ragnor zranił poważnie niepokonanego mistrza, uniemożliwiając mu dalszą walkę. McMurrought chyba nigdy nie stanął twarzą w twarz z tak rozwścieczonym przeciwnikiem. Nie wiem czy zginął czy przeżył ale mam wrażenie że nasze drogi się jeszcze skrzyżują. Wchodząc do środka ku mojemu zdziwieniu zauważyłem że wszystkie nośniki były na miejscu, a przy zwłokach specjalisty znalazłem jedynie mikrofilm ze zdjęciami zabezpieczeń budynku. Wyglądało na to że każdy nas mógł zrealizować swój cel, bez rozlewu krwi... Wojna jest okrutna.

http://i1122.photobucket.com/albums/l526/grasiu/Forum%20stuff/Hacker%20download_zpsfxh8jged.jpg

http://i1122.photobucket.com/albums/l526/grasiu/Forum%20stuff/dog%20warrior_zpsntieokdo.jpg


Końcowy wynik:

10 OP / 300 pts (ariadna)

Odblokowane osiągnięcia:
Malarz - 5
Korespondent Wojenny I - 3
Korespondent Wojenny II - 8
Pogromca Szumowin - 1
Doktorat w sztukach walki - 1 (za zwycięstwo z McMurroughtem)
Prawdziwa miłość - 3 (za pozostanie Skarenem w WW z Lupe Balboa)
Podwójne zabójstwo - 2 (za zabicie 3 przeciwników podwójnym strumieniem z chaingun)
Dowódca - 1

Ostatnio edytowany przez grasiu (2016-01-30 11:20:11)

Offline

 

#10 2016-01-30 21:49:27

Lordzik

http://i.imgur.com/LOEAg.png

2027445
Call me!
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 651

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Agresywne Przejęcie vs Ariadna [Grasiu]

http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/logo_52.png Jurisdictional Command of Corregidor
──────────────────────────────────────────────────

Group 1 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_regular.png 9 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_irregular.png1 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_impetuosa.png1
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_1000.png VORTEX Combi Rifle, MULTI Sniper / Pistol, Knife. (10 / 8XP)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gifMOV:4-4 CC:13 BS:11 PH:10 WIP:13 ARM:1 BTS:0 W:1
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gifHacking Device
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_22.png LUPE BALBOA Combi Rifle, Nanopulser, Panzerfaust,  Smoke Grenades / Pistol, CCW. (23)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_1.png ALGUACIL Paramedic (MediKit) Combi Rifle / Pistol, Knife. (12)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_1.png ALGUACIL (Forward Observer, Deployable Repeater) Combi Rifle / Pistol, Knife. (12)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_1.png ALGUACIL Combi Rifle / Pistol, Knife. (10)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_12.png CLOCKMAKER Combi Rifle, D-Charges / Pistol, Knife. (18)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_3.png WILDCAT Lieutenant Combi Rifle + Light Flamethrower, D-Charges / Pistol, Knife. (19)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_26.png McMURROUGH 2 Chain Rifles, Grenades, Smoke Grenades / Templar CCW (AP + DA). (31)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_11.png JAGUAR Chain Rifle, Smoke Grenades / Pistol, DA CCW. (10)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_5.png INTRUDER HMG, Grenades / Pistol, CCW. (1.5 | 42)

Group 2 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_regular.png4 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_irregular.png0 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_impetuosa.png0
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_15.png REAKTION ZOND HMG / Electric Pulse. (1 | 26)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_21.png SALYUT (Minesweeper) Electric Pulse. (8)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_21.png SALYUT (Minesweeper) Electric Pulse. (8)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_10.png MORAN Boarding Shotgun, CrazyKoalas (2) / Pistol, Knife. (0.5 | 20)

3 SWC | 249 Points

Open with Army 5

- Meeeeedyyyyyk!!!!!! K**wa, meeeeedyyyyyk!!!!!!
- Co za pier***na jatka, Lupa, co do k**wy nędzy się tu stało?
- Zamknij gębę i łataj kogo się da. Siedmiu zeszło, dopilnuj, żeby nie trzeba było siedmiu worków. Gdzie jest Szef?
- Idzie.

- Lupa, czy zech…
- Nie, k**wa, nie zechcę. W coś ty nas, k**rwa, wpakował? Miała być prosta sprawa: wejść-wziąć-wyjść, a k**rwa co wyszło? Połowa ludzi leży po całej okolicy, nie wiadomo skąd wzięli się tu ariadniańczycy ze swoimi pie***nymi psami i karczochem. Co jest w tych je***nych dancyh, że warte było życia siedmiu naszych?
- Masz je?
- Tak, mam.
- Daj mi je i się napij. A jak się uspokoisz, to zdaj raport.

RAPORT napisał:

Profilaktycznie zabezpieczyliśmy okolicę budynku. Po lewej zonda z ciężkim karabinem, wysunięty nieco do przodu Mbatian z koalami, nieco bliżej środka Huarez z Jaguarów. Maksymalnie na prawej ustawił się McMurrough (chyba wyczuł, że wszyscy czują się przy nim co najmniej nieswojo…), bliżej, na dachu, Einhard z ckm i w pobliżu Zegarmistrz. Porucznik obstawiał tyły i miał baczenie na zondy z zaopatrzeniem - miał je rzucić tam, gdzie by ewentualnie były potrzebne. Siostry “Ja-pier**lę”, MiddleFinger, Doktorek i ja ustawiliśmy się niemal bezpośrednio przed celem.

I wtedy wykryliśmy ruch niecałe 50 m od nas.

Na wieży naprzeciwko nas dało się zobaczyć jakieś załamania światła, jakby ktoś tam był. Wysłaliśmy Einharda, by to sprawdził. W międzyczasie ten głupi kundel wyrwał się do przodu i oberwał kulę. Tym cymbałom z Antypodów zawsze krew się gotuje, jak tylko poczują przeciwnika… Chwilę później Einhard otworzył ogień w stronę wieży, zmuszając dwóch snajperów do schowania się. Profilaktycznie Huarez zabezpieczył nam jeszcze drogę dymem i ruszyliśmy do przodu - Łowca lewą, pod wieżę, my środkiem, pod drzwi budynku, by wykonać zadanie.

Już wtedy coś szło nie tak, jak powinno - ktoś próbował dorwać się do decku MiddleFingera, kiedy ten chciał otworzyć nam po cichu drzwi. Równocześnie padł nam cały sprzęt rejestrujący, więc fotek z wakacji nie będzie. Chwilę później dało się słyszeć ciągły ogień ckm-ów. Zonda i Einhard mieli chyba pełne ręce roboty, próbując nas osłaniać.. Zaraz jednak nastala cisza i dopiero to było niepokojące. Szybko przeskanowałam okolicę. Zonda z ckm została wyłączona, bestia stała w miejscu, gdzie jeszcze przed chwilą był Einhard (jego funkcje życiowe były ledwo wyczuwalne) a od strony Mbatiana dało się słyszeć tylko dwie detonacje, jedna po drugiej. Na szczęście jego funkcje życiowe nie ustały.

Najwyższa pora się zwijać. Ale jeszcze zadanie. MiddleFinger spróbował jeszcze raz otworzyć drzwi, ale tym razem jego deck tylko zatrzeszczał, zaiskrzył i zadymił. To by było tyle, jeśli chodzi o ciche wejście. Odstrzeliliśmy kamery, podłożyłam ładunki i wpadliśmy do środka. MiddleFinger nie mógł odpalić decku, więc ściągnęłam szybko dane i chwilę potem podłączyłam się do anteny. Ale pech nas nie opuszczał. Antena nie działała. Jak próbowałam ją naprawić, tuż obok wybuchł granat dymny. Tak blisko, k**wa, tak blisko…

Odbezpieczyłam nanopulser, wymierzyłam w dym i odpaliłam. Siostry “Ja-pier**lę” i MiddleFinger również zaczęli strzelać w tą samą stronę. Doktorek w tym samym momencie oberwał kulką od snajpera na wieży. Z dymu wypadła kolejna bestia i wypaliła w naszym kierunku z dwóch czajników. Pocharatała siostry i MiddleFingera, ja dostałam tylko w ramię, jak wyciągałam miecz. Rozwścieczony wilkołak dyszał i śmierdział tuż przede mną, mogłam go prawie dotknąć…

W tym momencie pojawiliście się wy. Nie wiem, jak, ale chwilę później bestii nie było. Całe to zamieszanie i dym - nawet nie zdążyłam za nim strzelić.

- To wszystko, Szefie.
- Dziękuję, Balboa.
- Szefie? Co z moimi ludźmi?
- Cierpliwości, daktari z nimi pracują. Dostali się pod skalpel najlepszych.
- Szefie, Szefie…
- Mów, Iriam.
- Udało nam się przechwycić sygnał, jaki nadali Ariadniańczycy tuż przed naszym przybyciem. Niestety, nie udało się nam go zablokować, cały czas próbujemy też zlokalizować odbiorcę, ale to może potrwać. Odszyfrowaliśmy za to dane - taki sam pakiet, jak dała nam Lupa plus to.
- No zobacz, Balboa, jednak będziesz miała fotki do rodzinnego albumu:

DANE SKRADZIONE ARIADNIE napisał:

http://i1122.photobucket.com/albums/l526/grasiu/Forum%20stuff/lemuet_zps2a9hvyh6.jpg

http://i1122.photobucket.com/albums/l526/grasiu/Forum%20stuff/vet-kazak_zpsqqtryowr.jpg

http://i1122.photobucket.com/albums/l526/grasiu/Forum%20stuff/Hacker%20download_zpsfxh8jged.jpg

http://i1122.photobucket.com/albums/l526/grasiu/Forum%20stuff/dog%20warrior_zpsntieokdo.jpg

Wynik końcowy:
- wejście do budynku
- ściągnięcie danych
- brak alarmu
- Lupa i wilkołak w btb na koniec gry

Bilans strat:
- MiddleFinger - 2 chainy na klatę - ostry dyżur
- siostry "Ja-Pier**lę" - 2 chainy na klatę - ostry dyżur
- Doktorek - Le Muet to dupa - ostry dyżur
- McMurrough - jak ktoś machać mieczem nie umie, to tak ma - ostry dyżur
- Mbatian - Le Muet to dupa - ostry dyżur
- Einhard - nie stawaj z nożem przeciw wilkołakowi - ostry dyżur
- Zonda - mówiłem już, że Le Muet to dupa? - warsztat


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg

Offline

 

#11 2016-01-31 23:59:58

 SamboR

http://i.imgur.com/gZjTx.png

986760
Skąd: Steinau an der Oder
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 1242

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Rozdział pierwszy, runda druga.

Pierwsze ataki sił Połączonych Armii były okazały się być tylko próbowaniem sił nowego ludzko-tohaa aliansu. Prawdziwe uderzenie padło na bagniste laguny Salvory, gdzie grupa uderzeniowa Kombinatu uderzyła w środek potyczki między siłami ludzkiej AI, a oddziałem Tohaa. Jednostki obcych szybko zostały wyeliminowane, a Tohaa udało zabezpieczyć się zarówno fragmenty Kosmolitu, jak i przejąć Cube Thant Aung Sana - porucznika grupy uderzeniowej CA.

Placówki AEC, zostały utrzymane, jednak wojska wolnych kolonistów okupiły swoje zwycięstwa krwią. Oddziały Połączonych Armii zyskały znaczącą przewagę w jednym z sektorów, uzyskując ważne dane wywiadowcze, lecz nie skonsolidowały swoich sił na tyle, by móc liczyć na utrzymanie przyczółka ...

Siły Tohaa skutecznie przeszkodziły oddziałom Korpusu Ekspedycyjnego Kontinuum Shasvastii w akcji dywersyjnej. Operacja podmiany i wprowadzenia agenta nie powiodła się, przez co sztab Połączonych Armii musiał zwrócić się do pionu wywiadu elektronicznego o niezbędne do dalszych poszukiwań Kosmolitu dane.

Ściśle tajne operacje wywiadowcze nie trafiły na nagłówki w całej Mayi. Wszystkie oddziały delegowane do zadań z gatunku Grab&Secure wykazały się wysokim profesjonalizmem, kaasując informacje o swoim pobycie na terenie ośrodków badawczych oraz wykonując zadania ze ścisłym poszanowaniem dla międzynarodowych konwencji.

Nad Paradiso wstaje nowy dzień, niosąc nowe zagrożenia dla Ludzkiej Sfery ...


Jakby ktoś chciał nauczyć się grać w Infinity, to niech daje znać
Mam 4 armie na start (Ariadnę, Combined Army, Haqqislam oraz Yu-Jing), mogę użyczyć i wytłumaczyć co z czym, jak i dlaczego.

Offline

 

#12 2016-02-09 22:48:18

wedge

http://i.imgur.com/A7eG5.png

Zarejestrowany: 2012-02-23
Posty: 301

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Misja: DALEKI PATROL

Ariadna vs Aleph - 10:3http://i.imgur.com/DxGn1i3l.jpg

http://i.imgur.com/8fyLwS9l.jpg

http://i.imgur.com/5qVveuHl.jpg


Infinity: Ariadna
Malifaux: Yan Lo

Offline

 

#13 2016-02-10 10:20:52

 raeone

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

9826067
Call me!
Skąd: Festung Breslau/Herdain
Zarejestrowany: 2013-06-01
Posty: 857
WWW

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Cholerna planeta. Codzienne pada deszcz. Zasadniczo nie pada- to nieprzerwana ściana wody lejąca się z nieba. Planeta na której deszcz występuje przez 334 dni w roku nie będzie moim ukochanym miejscem. Wszystkie ruchome części w Lhoscie zapychają się tym błotem, wszystkie serwmotory niesamowicie skrzypią przy najmniejszym ruchu co rusz mam usterki elektroniki w obwodach. Technicy do kazdej wizyty w warsztacie dodają na puszkę WD40 aby  Tym razem znów ratujemy komuś dupę. Tym razem zapchlonym Ariadniańczykom bo nie mają pojęcia że sprzęt jaki pobrali z wysuniętego magazynu jest trefny. Gdyby ich specjaliści od cybernetyki mieli choć odrobinę umiejętności sprawdziliby interfejs prostym skanem i nie wybraliby się z nimi na zabezpieczanie terenu.
No nic jak zawsze do najgorszej, najbardziej obleśnej roboty biorą zawsze nas. Najlepszych z najlepszych. Bo mamy lhosty które można szybko wymienić nie tracąc naszeo ducha.


Zaczęło się źle. Wystawiliśmy się w niewielkim zabezpieczonym przyczułku. Miejsca mało, przepiękne okoliczności aby ktoś nas w tej niecce rozwalił paczką granatów.
http://i.imgur.com/xuUVATW.jpg
Jako pierwszy na przedpolu zjawił się Trasymedes

http://i.imgur.com/1hGiJs9.jpg
Później zabezpieczyliśmy lewą flankę wysyłając tam rema ze sprzężonym kaemem.

http://i.imgur.com/Nww5NfB.jpg
http://i.imgur.com/T9ptkWJ.jpg

Następnie z dziury wygramolili się strzelcy Agema z wyrzutniami rakiet  próbująć zając dogodne pozycje z dużym polem ostrzału.

http://i.imgur.com/SAO0jpU.jpg
Dowódca z mrówkami rozwinęli ostrożnie prawą flankę. http://i.imgur.com/sW0iRZ4.jpg
Rozkazy były jasne- ograniczyć straty w kontyngencie Aradniańczyków. Za wszelką cenę. No to poszliśmy... Niestety ariadniańscy zwiadowcy za nic mieli sobie nasze starania i wzięli się za rozstawianie namierników.  Ukształtowanie terenu wyłączyło większość naszej broni zasięgowej. Gęsta zabudowa uniemożliwiała czysty strzał do zwiadowców wroga którzy zasadniczo rozłożyli wszystkie namierniki, raniąc przy tym Trasymedesa. Dodatkowo przy uzyciu zasłony dymnej wyłączyli z akcji naszego remota następnie wycięli w pień grupę Thorakitai jednym strzałem. Podczas gdy prawa flanka parła nieprzerwanie naprzód lewa kompletnie się załamała po desancie skoczka nieprzyjaciela. Wyłączył on z akcji dwóch strzelców Agema, drugiego rema oraz Akmona.

Jedynie nasza prawa flanka złożona z linku Myrmidonów z Lt Machaonem podjęła próbę by uniemożliwić wykonanie zadań Ariadniańczykom, jednak wobec braku możliwości zniszczenia urządzeń namierniczych zadaliśmy tylko niewielkie straty....


Wynik końcowy 3:10
Dzięki CUBEVAC obyło się bez strat własnych.

Steel Phalanx
──────────────────────────────────────────────────

Group 1   10 / 0 / 0
NETROD Electric Pulse. (4)
NETROD Electric Pulse. (4)
CHANDRA Combi Rifle, Nanopulser, Flash Grenades, MULTI Sniper / Pistol, Knife. (16 / 8XP)
MOV:4-2 CC:14 BS:12 PH:11 WIP:13 ARM:3 BTS:0 W:1
360º Visor, Hacking Device
THRASYMEDES Infiltrator (Infiltration) Submachine gun, Nanopulser, Flash Grenades / Pistol, Shock CCW . (27)
AGÊMA Marksman Missile Launcher / Pistol, Knife. (1.5 | 27)
AGÊMA Marksman Missile Launcher / Pistol, Knife. (1.5 | 27)
MYRMIDON Chain Rifle, Nanopulser, Smoke Grenades / Pistol, AP CCW. (16)
MYRMIDON Chain Rifle, Nanopulser, Smoke Grenades / Pistol, AP CCW. (16)
MYRMIDON Chain Rifle, Nanopulser, Smoke Grenades / Pistol, AP CCW. (16)
MACHAON Lieutenant Combi Rifle, Nanopulser, Zero-V Smoke Grenades / Pistol, DA CCW. (0.5 | 38)

Group 2 0
ZAYIN Rebot HMG / Electric Pulse. (1 | 26)
ALKÊ Spitfire, Nanopulser / Pistol, CCW. (1.5 | 26)
PROBOT (Minesweeper) Electric Pulse. (8)
THORAKITES Submachine gun, Chain Rifle, Flash Grenades / Pistol, Knife. (12)
THORAKITES Paramedic (Medikit) Submachine gun, Chain Rifle, Flash Grenades / Pistol, Knife. (14)
DACTYL Engineer Combi Rifle, Adhesive-Launcher, D-Charges / 2 Breaker Pistols, Knife. (23)

6 SWC | 300 Points

Open with Army 5

Ostatnio edytowany przez raeone (2016-03-02 09:23:53)

Offline

 

#14 2016-02-10 13:56:10

 vanTroff

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 999

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Po ostatnim ataku Moratów na naszą placówkę dowództwo zadecydowało, że należy wyprowadzić kontratak. Kilku komandosów odnalazło ich siedzibę w opuszczonych budynkach Pan Oceanii z czasów poprzedniej kampanii na Paradiso.

    Wywiad donosił, że przywódcą obecnego tam oddziału jest Charontyda. Nie wiedziałem, co to i dlaczego dowództwo planowało atak tak dokładnie. Później William wyjaśnił nam, że to idealny wojownik EI. Będzie widział nas ukrytych w drzewach i trawach, będzie mógł dostrzec nasz każdy ruch i możemy go atakować tylko w ostateczności, bo kiedy spojrzy na nas, to prawdopodobnie już nie żyjemy. William powiedział, że on podejmie wyzwanie i sam ukatrupi potwora.

    Do naszego niewielkiego oddziału dołączył sławny najemnik – wilkołak McMurrough, przybył dołączyć do swoich braci szkotów.
    Komandosi z jednostki SAS donieśli, że baza Połączonych armii jest obłożona minami przeciwpiechotnymi, dlatego dowództwo przyłączyło do nas inżyniera z Mułem do wykrywania min.

    Rozkazy były proste, mój oddział miał czekać, aż William Wallace i górale pozbędą się Charontyda, dopiero wtedy mamy ruszyć zająć budynki wroga.


    Zaczęło się naprawdę krwawo. Tak jak przewidział Wallace, dowódca obcych od razu nas wypatrzył i wysłał przeciwko nam jakieś pokraczne potworności – Gaki i Prety. Wybiegły na nas z prędkością Antypod, jednak snajperom udało się wybić wszystkie. Muł stał…

http://i64.tinypic.com/i1h5p5.jpg    Po pierwszym szturmie ruszył na nas sam Charontyd, zabił wszystkich naszych snajperów i straciliśmy całe wsparcie ogniowe w ciągu kilku chwil! Padliśmy na ziemię czekając na wynik walki William – Charontyd.

    McMurrough wybiegł nie słuchając rozkazów na wroga, przeskoczył budynek jednym susem! I wpadł w ogień zaporowy przeciwnika. Nie miał szans, padł nieprzytomny na ziemi. Boże, skoro największy wilkołak, jakiego widziałem nie wytrzymał kilku chwil, co będzie z nami!? Przecież jesteśmy tylko rolnikami, nie pisaliśmy się na to!

http://i68.tinypic.com/14uypox.jpg    Komandos SAS – Logan ruszył oczyścić teren dla Williama. Udało mu się z bliskiej odległości zastrzelić Morata z regimentu Yaogat – te przeklęte bestie potrafiły wypatrzeć nas nawet w nocy. Na Logana napadł Gaki. Komandos był jednak na to przygotowany i walczył zwinnie unikając ciosów ostrych jak brzytwa szponów kosmity.

    Nareszcie William ruszył do boju, wybiegł jak zwykle krzycząc obelgi w stronę wrogów, po drodze zastrzelił inżyniera Moratów i robota z karabinem plazmowym, w końcu udało u się dojść do Charontydy. Uniknął wszystkich strzałów i zwarli się w pojedynku. Nasz dowódca parował ciosy i oddawał z wielką zwinnością i siłą. Niesamowity pojedynek. Po kilku chwilach wbił w dowódcę obcych swój gigantyczny claymore! Zielony płyn bryzgnął na Williama, kiedy wyrywał miecz z trzewi potwora. Nie sądziłem, że komukolwiek uda się go pokonać.

    Górale ruszyli oczyszczać bazę z resztek wroga, kilku zginęło, ale w szale bitewnym mało, który zwraca uwagę na miotacze ognia i miny. Muł stał…

http://i64.tinypic.com/i1h5p5.jpg    Gdy niebezpieczeństwo minęło ruszyłem z moim odziałem zająć budynki wroga i antenę przekaźnikową. Doktor zabandażował kilka ran McMurrougha, który natychmiast ruszył do walki rzucając granat na dach jednego z budynków udało mu się dobić kilku przeciwników, którzy jeszcze się na nas czaili.

http://i66.tinypic.com/24otwn5.jpg    Gdy myśleliśmy, że wszystko jest już w porządku, jakaś wężo-podobna pokraczna istota wypełzła z ciemności i wstrzyknęła coś jednemu z Moratów, który momentalnie podniósł się i otworzył ogień do Logana, padł martwy, ale zabrał ze sobą do grobu wężo-stwora i Yaogata. Muł stał…

http://i64.tinypic.com/i1h5p5.jpg    Pełne zwycięstwo opłacę krwią kilku naszych żołnierzy i rzeką krwi wrogów. Po raz kolejny William Wallace pokazał nam jak się zwycięża.


http://i60.tinypic.com/16jg9w1.jpg

Offline

 

#15 2016-02-22 14:32:50

Hortensie

http://i.imgur.com/EwtZm.png

Zarejestrowany: 2013-08-19
Posty: 439

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

"Terror Strike" Darek vs me

Rzuty na WIP – Tohaa osiąga sukces, dowódca Shasvastii nie zdaje. W efekcie Tohaa wybiera pierwszeństwo, a jej jednostki zostają zmuszone do wystawienia jako pierwsze.

Obraz pola bitwy – widok z okien pociągu stojącego na nasypie.
http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/Infinity%20Combined/1_zpspxw6iknq.jpg

Grupa bojowa Shasvastii w pełnej krasie – obraz przed desantem.
http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/Infinity%20Combined/2_zpstbgn0mpb.jpg

Wystawienie Tohaa – Dwie grupy bojowe Tohaa zajeły pozycje w ambasadzie. Centralną jej część obstawiały najlepsze snajperki Human Spehere Kamaelki;). Misję ochrony oraz dostarczenia Cuba Thant Aung Sana otrzymał Sakiel.
http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/Infinity%20Combined/7_zpsudhrctfz.png

Wystawienie Shasvastii:
    Grupa bojowa dzieli się na dwie mniejsze: po prawej stronie pola walki staje Q-Drona HMG chroniona przez Spec-Opsa, który blokuje podejście do niej za pomocą miny. Tuż obok tkwi slave drona podpięta pod Med-Techa. Nieco do przodu wysuwa się okryty kamuflarzem Shrouded z boarding shotgunem.
    Lewą flankę pola walki zajmuje Q-Drona z Plasmą, jej prawą stronę kryje Ikadron, lewą druga slave drona także podpięta Med.-Techa. On sam usadowił się nieco z tyłu, na dachu płaskiego budynku. Obok siebie ma dowódcę Gwailo uzbrojonego w boarding shotgun. Obie te jednostki leżą za osłoną.

TURA I
Tohaa tura aktywna:

W celu dostarczenia Cuba do pociągu zlecono naszym snajperom wyczyszczenie wrogich jednostek umozliwiając bezpieczne przejscie zarowno Sakielowi oraz trzem Chaksom niosacym kosmolit. Priorytetem tej akcji będą Drony total reaction oraz dowódca Shasvastii (Gwailo) który wspiera swój odział z dachu obok pociągu.
Pierwszy snajper Clipsos TO Camo atakuje slave dronę stojącą w pobliżu Q-Drony HMG – efekt: slave drona ranna i nieprzytomna. Kontynuując akcję ten sam snajper zbliża się do Q-Drony; akcja udaje się – drona wyłączona, uszkodzona 1 struktura.
Drugi snajper, także Clipsos TO Camo rusza środkiem stołu, zajmuje pozycję w centrum, tuż obok terminala najbardziej zbliżonego do pozycji Shasvastii. Potem spokojnie dobija wyłączoną Q-Dronę HMG. Rem ginie. Następnie wykrywa Shroudeda i zabija go krytycznym strzałem. Później próbuje dostać Spec Opsa przyczajonego za pobliskim kamieniem- tym razem bezskutecznie, specjalista przeżywa i ukrywa się przed przeciwnikiem.
http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/Infinity%20Combined/6_zpsnyvbdwpo.png

Shasvastii tura aktywna:

    Problemem są dwaj snajperzy Clipsos, którzy znajdują się zbyt blisko pozycji Shasvastii; oprócz tego strata Q-Drony HMG i Shroudeda bardzo boli, gdyż powoduje, że prawa flanka niemal jest złamana. Pula rozkazów wynosi 5, co tym bardziej ogranicza margines ewentualnego błędu. Dominacja przeciwnika jest wyraźna, posiada on praktycznie dwa razy więcej jednostek na stole. Z tego względu dowódca Shasvastii pokłada nadzieję w Q-Dronie z Plasmą, której pierwszym zadaniem jest oczyścić przedpole obok terminala.
    Spec-Ops używa programu GADGET-2 Assisted Fire, tak wzmocniona Q-Drona atakuje wyznaczony cel – niestety bez powodzenia. Pula rozkazów do wykorzystania -2. W tej sytuacji pojawia się wysunięty na prawe przedpole  Malignos hacker, który zbliżywszy się do tego samego snajpera usiłuje go pokonać w pojedynku strzeleckim. Niestety, znów bez powodzenia; jedynym zyskiem jest wycofanie się przeciwnika i schowanie w sposób, który uniemożliwia mu kontrolę terminala. To jednak za mało, dlatego po tej samej stronie objawia się Noctifers ze spitfirem. Atakuje on drugiego snajpera schowanego za kontenerem – ta akcja także kończy się niepowodzeniem. W efekcie Malignos okrywa się kamuflażem, a Noctifers i Q-Droną przechodzą w suppresive fire.

http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/Infinity%20Combined/3_zpscuegf8v9.jpg
Malignos rusza do boju; w tym momencie Q-Drona HMG jest już zniszczona.

http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/Infinity%20Combined/4_zpszbz1jcnc.jpg
Noctifers spitfire rusza do boju; w tym momencie Q-Drona HMG jest już zniszczona.

TURA II

Tohaa tura aktywna:
    Tohaa ponownie atakuje przy pomocy umieszczonego w centrum snajpera. Pojedynek strzelecki z Q-Droną ta ostatnia przegrywa. Po wyłączeniu zostaje dobita i usunięta z pola bitwy. Następnie Tohaa pcha do przodu link, który transportuje Cube Thant Aung Sana. W tej grupie jest m.in. Makaul z ciężkim miotaczem ognia. To on jako pierwszy podejmuje akcję wobec Malignosa – w efekcie haker zostaje odkryty. Potem szczęśliwie unika spalenia wycofując się za róg kontenera. To nie jest jednak wystarczająca ochrona – Symbio Bomba Sakiela zostaje odpalona, test na WIP’a przegrany; haker pada nieprzytomny. Później zostanie dobity przez miotacz ognia.
    Link posuwa się do przodu, Makaul atakuje miotaczem Noctifersa ze spitfirem; obrona nieudana, Shasvastii ginie w płomieniach. Link Tohaa wchodzi w zasięg rażenia miny, ta zostaje  odpalona – Makaul jednak przeżywa. Link napiera, lecz do wyczerpania puli rozkazów nie zagraża już Spec-Ops’owi, który praktycznie jako jedyny broni teraz tej strony pola bitwy. Za to ginie nieprzytomna slave drona, obrona przed ogniem zakończyła się niepowodzeniem.

http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/Infinity%20Combined/8_zpsjsjhelex.png
Shasvastii tura aktywna:
    Dominacja przeciwnika jest niepodważalna, na placu boju pozostały cztery jednostki. Rozgrywka zdecydowanie zbliża się do końca i nie jest to koniec, który wymarzył sobie dowódca Shasvastii.
Jednym z wielu zagrożeń wciąż jest Clipsos umieszczony w centralnej części, tuż obok terminala znajdującego się najbliżej stref Shasvastii. Dlatego jako pierwszy akcję podejmuje Gwailos, w tym celu wykorzystuje rozkaz dowódcy. Niestety źle szacuje odległość, jest powyżej 24”, strzał z boarding shotguna okazuje się niemożliwy do wykonania. Za to jeden z pozostających z tyłu snajperów Tohaa trafia krytycznie. Amunicja typu shock z broni snajperskiej od razu eliminuje Gwailosa.
Pula rozkazów do wykorzystania -  4. To ostatni moment na wykonanie jakiegokolwiek z celów misji; z tego względu w znajdującej się po lewej stronie pola bitwy strefie pojawia się Noctifers hacker. Szczęśliwie nie wykryty przez żadnego przeciwnika, dociera do terminala i pobiera dane. Wtedy otrzymuje strzał z pistoletu; żołnierz nie ma złudzeń, przejście w stan nieprzytomności nic nie da, to praktycznie pewna śmierć tylko nieco odwleczona w czasie. Prawdziwego wojownika poznaje się nie po tym jak stara się przeżyć, ale po tym jak stara się godnie zginąć. Świadomość tej trywialnej prawdy powoduje, że haker przechodzi w stan V: Dogged i ostatnim rozkazem atakuje link. Powala jednostkę z miotaczami ognia; link złamany. Noctifers umiera. Koniec tury.
http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/Infinity%20Combined/5_zps2jmgdtqf.jpg
Noctifers hacker rusza wykonać cel misji; w tym momencie Q-Drona z Plasma już jest zniszczona.

TURA III

Tohaa tura aktywna:
    Tohaa nadal napiera, Sakiel paramedyk podnosi nieprzytomnego Makaula z miotaczami ognia. Link zostaje odtworzony. Żołnierz z miotaczami atakuje Spec-Opsa, który za pierwszym razem udanie wykonuje unik. Za drugim razem skutecznie się odstrzeliwuje, light shotgun powala przeciwnika; oba rzuty na obronę przed miotaczami, za każdym razem – 20! W Spec-Opsa wstępuje nowa nadzieja. Która niemal natychmiast gaśnie – pojedynek strzelecki z drugim żołnierzem Tohaa kończy się otrzymaniem trzech ran – Spec-Ops umiera.
http://i1074.photobucket.com/albums/w417/pszczesny/Infinity%20Combined/9_zpssgbh9pex.png
Tohaa niosący Cube Thant Aung Sana wchodzi do pociągu. Po tym fakcie ruszają Chaksy niosące fragmenty Kosmolitu. Niczym nie zagrożone docierają do połowy pola bitwy.
    Po stronie Shasvastii na placu boju pozostaje jedynie Med-Tech i jeden slave drone. Dowódca Tohaa proponuje kapitulację. Med-Tech odrzuca tę propozycję – nie będzie w stanie zapanować nad tak dużą liczbą jeńców!
   
Shasvastii tura aktywna:
    Ostatni wojownik Shasvastii znajduje się w rozpaczliwej sytuacji, jednak nie zamierza tanio sprzedać skóry. Jedynym dostępnym rozkazem przesuwa się w stronę najbliższego wroga.
    Koniec tury.

TURA IV

Tohaa tura aktywna:
Clipsos snajper okrąża ostatniego wojownika Shasvastii i strzałem w plecy zabija doktor węża 
    Wszystkie jednostki Shasvastii nie żyją; ostatni pozostały na placu boju slave drone jest wyłączony i znajduje się w kontakcie ze snajperem Clipsos.
    W tej sytuacji Tohaa wkracza wszystkimi żołnierzami do pociągu i odjeżdża. Na pokładzie składu znajduje się Cube Thant Aung Sana oraz 3 fragmenty Kosmolitu.

    Jedynym osiągnięciem Shasvastii jest włamanie do datasfery i pobranie danych.
    Stan grupy bojowej Shasvastii – żadnych żywych lub nieprzytomnych; wszyscy wysłani na misję żołnierze posiadają status KIA.

Praca zbiorowa: Dark Daturazi & Hortensie
Zdjęcia pochodzą z kronik Shasvastii i Tohaa

Ostatnio edytowany przez Hortensie (2016-02-22 14:47:55)

Offline

 

#16 2016-02-23 22:19:58

 SamboR

http://i.imgur.com/gZjTx.png

986760
Skąd: Steinau an der Oder
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 1242

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Rozdział pierwszy, runda trzecia

Ambasada Tohaa, będąca areną brutalnego starcia między komandosami Shasvastii, a garnizonem sprzymierzonych z ludźmi kosmitów była usłana sczerniałymi truchłami. W oddali niknął Mag-Lev ze szczątkami kosmolitu. Przy niewielkich stratach własnych oddziały Tohaa były zdolne zabezpieczyć pociąg przed ewentualną próbą jego zatrzymania.

Linia frontu w dżunglach Paradiso została utrzymana staraniami dzielnych Kaledończyków z AEC. Siły Połączonych Armii straciły kolejny model bojowy klasy "Charontyda". Konstrukt EI, nim powrócił do matrycy zdołał zarejestrować wykrzywioną w grymasie nienawiści twarz Wallace'a. Jednostki Połączonych Armii zostały przestrzeżone. Kornak Gazarot, moracki bohater, wciąż pamiętał upokorzenie, jakiego doznał z rąk ludzi w spódnicach.

Komisarz O-12 został wzięty do niewoli podczas morackiego szturmu odcinka frontu A-112. Z silnymi poparzeniami trafił do obozu jenieckiego gdzieś w głębi terytorium zajętego przez siły EI. Siły panoceańskiego rycerstwa, którym nie udało się ochronić go, teraz, ignorując wszelkie rozkazy, ruszyły z misją ratunkową.

ALEPH skoncentrował swoje wysiłki na obserwacji działań Tohaa. Sabotowane namierniki niestety zostały rozłożone, lecz agenci kosmitów zapłacą za to krwią ...


Jakby ktoś chciał nauczyć się grać w Infinity, to niech daje znać
Mam 4 armie na start (Ariadnę, Combined Army, Haqqislam oraz Yu-Jing), mogę użyczyć i wytłumaczyć co z czym, jak i dlaczego.

Offline

 

#17 2016-03-02 09:06:43

wedge

http://i.imgur.com/A7eG5.png

Zarejestrowany: 2012-02-23
Posty: 301

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Misja: Na froncie bez zmian - Ariadna dalej niezwyciężona;)

żołnierze Ariadny na pozycjach obronnych
http://i.imgur.com/3xCQo0Fl.jpg

Grunt w inferior infiltration
http://i.imgur.com/eHkdX0kl.jpg

Szarża Van Zanta
http://i.imgur.com/mXcNWo9l.jpg


Infinity: Ariadna
Malifaux: Yan Lo

Offline

 

#18 2016-03-02 12:12:12

 vanTroff

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-06-01
Posty: 999

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Za ostatnie zadanie w bazie obcych zostałem awansowany i jestem teraz zastępcą w polu samego Williama Wallace!
W bazie stacjonowały wojska wszystkich wojsk Ariadny. Kilku francuzów, szalonych amerykanów na motocyklach i wiecznie cuchnących kozaków z jednostek liniowych.

http://i63.tinypic.com/hwh0dz.jpg    Nie sądziliśmy, że odwet nastąpi tak szybko, nie byliśmy w ogóle przygotowani na tak szybki i brutalny atak.
    Pierwszych Moratów wypatrzyli snajperzy, którzy zawołali na alarm i odstrzelili dwóch małpiszonów! Zaraz za nimi pojawił się odział wyposażony w ekwipunek pozwalający im wskakiwać na wysokie przeszkody, na to nie byliśmy przygotowani w żadnym stopniu. Pierwsza rakieta dosłownie zdmuchnęła Caterana razem z gniazdem. Moment później nie było śladu po drugim. Jeden z amerykanów, który miał przydział w terenie zginał przebity ostrzem Morata. Nie wyglądało, to dobrze, ale był z nami William Wallace!

    Razem ze swoim odziałem ruszyłem do ataku, byliśmy dość głęboko w bazie, więc dotarcie zajęło nam kilka chwil.

http://i66.tinypic.com/140yiw1.jpg        Kazałem Angusowi biec zaraz za mną z głową nisko, ponieważ kule świszczały nam nad głowami. Nowy, który odstał z przydziału ciężki karabin maszynowy spanikował i oddał strzał do oddziału opancerzonych małp i zginął nie zabierając żadnego z wrogów ze sobą do grobu. Śmierć nie godna Kaledończyka. Zanim zdążyłem wydać kolejny rozkaz mnie i moich podkomendnych trafił pocisk zapalający, widziałem jak próbują ugasić ogień tarzając się po ziemi, ale nic im to nie dało.

    Mnie nic nie bolało, nie czułem, że pali mi się ubranie, że topi się na skórze. Czułem, że zawiodłem, że nie wykonałem zadania, że matryca ALEPH odcina połączenie. Nie byłem Kaledończykiem?
…TRANSMISSION CANCELLED…


    Trafiłem na dobrych chirurgów, a ciało które zbudował Aleph było wytrzymałe. Nie wiem, który już raz pomimo śmiertelnych ran ostatecznie wychodziłem cały z potyczki.

    Pamiętam tylko rakietę, która trafiła w budynek przy którym stałem i stertę gruzu spadającą na mnie i chłopaków. Po bitwie okazało się, że Moraci z Kornakiem na czele zmietli naszych, ale nie udało im się zdobyć przedpola, ani budynku dowódców.

    Następnym razem upewnię się osobiście, że Kornak nie żyje.

http://i67.tinypic.com/mhalhs.jpg    Śmierć poniosła wielu naszych żołnierzy, niektórzy dopiero co dołączyli do nas na Paradiso, inni dołączyli dopiero do wojska! Największą tajemnicą okazał się, jeden z oficerów, w jego głowie znaleźliśmy Cube, bardzo podobną do mojej – produkcji Alephu. Wiedziałem, że Aleph znowu szuka sposobności, że podrzucić nam uśpionego szpiega. Oddałem kostkę moim kumplom ze statku Tunguska, żeby wydobyli jak najwięcej informacji.

http://i67.tinypic.com/141i6ma.jpg    Od teraz musimy znacznie bardziej czujni, bo wojna nie toczy się już tylko na froncie, ale też w naszych szeregach.
„I hae brocht ye to the ring, now see gif ye can dance.” – Zobaczymy jak tańczy Aleph…


http://i60.tinypic.com/16jg9w1.jpg

Offline

 

#19 2016-03-06 10:52:39

grasiu

http://i.imgur.com/xvtkX.png

Zarejestrowany: 2014-06-05
Posty: 368

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Infiltracja

Login: volkov
Password: **************

Ariadna's Battle Report

Filter records:
Type: all
Place: anywhere
Period: recent 30 day(s)

[Find!]

...........

(1) record(s) found

02-19-2016:1410 Ariadna vs Military Order
Accessing......
...
...
[Access Denied]


{start:hacking.protocols}
.-'_..._''.
. .' .' '.\ . .
.'| / .' .'| .-. .- .'|
< | . ' .' | \ \ / / .' |
| | __ | | < | \ \ / / __ < |
| | .'''-. .:--.'. | | | | ____ \ \ / /.:--.'. | | ____
| |/.'''. \ / | \ |. ' | | \ .' \ \ / // | \ | | | \ .'
| / | | `" __ | | \ '. .| |/ . \ ` / `" __ | | | |/ .
| | | | .'.''| | '. `._____.-'/| /\ \ \ / .'.''| | | /\ \
| | | | / / | |_ `-.______ / | | \ \ / / / / | |_| | \ \
| '. | '.\ \._,\ '/ ` ' \ \ \ |`-' / \ \._,\ '/' \ \ \
'---' '---'`--' `" '------' '---' '..' `--' `"'------' '---'

[Access Granted]


Amatorzy...


Dostęp do tej informacji był wyłączony z obiegu przestrzeni publicznej. Chociaż oficjalne media wspominały o naszym zwycięstwie, to niedługo później informacje o tym zostały zasypane wieściami o kolejnych brutalnych atakach antypodów na pobliskie osady, a dane osobowe kombatantów uczestniczone w potyczce - utajnione. Sam też nie wiele pamiętam z tej bitwy, ewakuowany ranny z pola bitwy. Dlaczego wszyscy o tym milczą? Z pewnością zaraz się o tym dowiemy.

Cel misji: Przejąć i ewakuować wysokiego rangą komisarza O-12

Inicjatywa była po stronie Zakonu co dało nam czas na zajęcie dogodnych pozycji strzeleckich

Podział ról w drużynie był następujący:
- sekcja opóźniająco zaczepna - 2x amerykańscy zwiadowcy
- sekcja szturmowa - Wilkołak i cameronian
- sekcja ogniowa - Specnaz HMG
- obserwator / strzelec wyborowy - Armand Le muet
- sekcja zaopatrzenia - dwóch "ochotników" ze szkockiego korpusu karnego

Zdjęcia z satelity pokazują rozmieszczenie wojsk. http://i1122.photobucket.com/albums/l526/grasiu/20160219_141056_zpsrzdgw0oa.jpg

To nie był dobry dzień dla zakonu. Jeden amerykaniec zameldował się na pozycji, tuż przy ich pozycjach wyjściowych. A Le Muet uważnie dozorował wybrany sektor czujnie wypatrując najmniejszy nawet ruch wojsk.
http://i1122.photobucket.com/albums/l526/grasiu/20160219_140729_zps5flupyqt.jpg

http://i1122.photobucket.com/albums/l526/grasiu/20160219_141107_zpsgfcvyr2p.jpg

Le Muet dzielnie bronił swojej pozycji, skutecznie paraliżując przemarsz wojsk. Kiedy odgłosy walki ucichły przyszła kolej na nas. Spuściliśmy psy z kantarów a te bez zastanowienia szybko pobiegły w stronę przeciwnika. Tłumiąc każdy napotkany opór dotarły do pozycji wyjściowych Zakonu. Na nic zdało się ich nawoływanie o wsparcie. Już po chwili oba wilki stały na pogorzelisku, a komisarz klęczał na kolanach prosząc o litość.

http://i1122.photobucket.com/albums/l526/grasiu/20160219_150811_zpsgfo7rh8t.jpg[TBU]

Co zatem poszło nie tak?
Nasze dowództwo nie uprzedziło nas o zlokalizowanej baterii artylerii samobieżnej sił EI. W oddali zobaczyłem pierwsze wystrzelone pociski w kierunku naszego sektoru. Wraz z sekcją przechwytującą ruszyliśmy z prędkością gołębi wystraszonych odgłosem wystrzału w kierunku komisarza. Mój temperament ostudził pocisk z karabinka z wystrzelony z bliskiej odległości który przebił moją kamizelkę kuloodporną zatrzymując się dopiero wewnątrz prawego płuca. Padłem bez dechu.
Le Muet i SpecNaz pośpiesznie zaczęli opuszczać sektor. Ktoś złapał mnie za kołnierz i zaczął ciągnąć w nieznanym kierunku. Straciłem przytomność...
Z danych szczegółowych wynika, że nawet połowa wojsk nie zdołała opuścić sektoru. Ich los pozostaje nieznany...

Wgrałem powyższe dane z powrotem do Cube, nikt nie będzie mi prał mózgu.Ktoś chyba straci dziś posadę! Niech ginie s$%#wiel!

Ostatnio edytowany przez grasiu (2016-03-06 11:17:34)

Offline

 

#20 2016-03-06 20:42:06

wedge

http://i.imgur.com/A7eG5.png

Zarejestrowany: 2012-02-23
Posty: 301

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Grasiu zapodaj prosze linkiem do raportu w Operstion Flamstrike - chcialbym polajkowac


Infinity: Ariadna
Malifaux: Yan Lo

Offline

 

#21 2016-03-10 22:07:08

 Skeld

http://i.imgur.com/xEsLA.png

Skąd: Breslau/Reichshof
Zarejestrowany: 2015-01-14
Posty: 124

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

"Doppleganger"   
Military Orders  vs  ShasvastiiMiejsce potyczki:

Polem bitwy jest dolina przecięta na pół przez rozbudowane formacje skalne. Po obu ich stronach przycupnęły zabudowania kompleksu, którego funkcja nie jest do końca wyjaśniona. Aktualnie wszystkie budynki wydają się opuszczone, niektóre są zniszczone w znacznym stopniu – nie mają okien, drzwi, nawet dachów. Inne wręcz przeciwnie, wyglądają na nieuszkodzone i są całkowicie zamknięte.


http://files.tinypic.pl/i/00765/9xeelkl5du4d.jpg
Dolina – miejsce potyczki, widok od strony strefy wystawienia Shasvastii.http://files.tinypic.pl/i/00765/j9i759gqahie.jpg

Grupa bojowa Shasvastii – obraz z głównego hangaru StatkuWystawienie:
Pierwsza kolejka rzutów nie przyniosła rozstrzygnięcia – obaj dowódcy przekroczyli WIP; w efekcie nastąpił kolejny test. Tu dowódca Military Orders zdobywa przewagę, jego rzut okazał się lepszy. Wybiera pierwszeństwo ruchu, tym samym zostaje zmuszony do wystawienia swoich sił na wskazanej przez przeciwnika stronie.

Wystawienie Military Orders:
Dzięki wygraniu możliwości zaczynania, a także specyficznemu rozmieszczeniu terenu, grupa bojowa Military Orders musiała postawić na pełną presję od samego początku. Dlatego też wszystkie jednostki zostały ustawione maksymalnie z przodu, z małą, bądź całkowitym brakiem osłony. Prawą flankę obstawił samotny Magister Knight mający na celu jak najszybsze zaatakowanie przeciwnika i skupienie części jego uwagi. Lewa flanka przypadła Father-Knightowi z AHD (Assault Hacking Device), natomiast centrum obstawił link Order Sergeantów ze Spec-Ops’em i Indigo Brother Konstantinos, obok stoi Lieutenant Father-Knight ze spitfire oraz Seraph! Cała nadzieja grupy bojowej opierała się właśnie na wykorzystaniu TAG’a i jego zdolności Super Jump.


http://images.tinypic.pl/i/00765/ffviy3dps2a4.jpg
Dolina – częściowe wystawienie sił Military Orders
Wystawienie Shasvastii:
Grupa bojowa zajmuje centrum swojej części doliny. Znajdują się tam m.in. 3 budynki, na obronie których skoncentruje się wysiłek Shasvastii. W jednym z nich przebywa wrogi Komisarz. Zadaniem jest:
- nie dopuścić do odbicia Komisarza,
- nie dopuścić do zniszczenia budynków,
- wyeliminować wrogiego Spec-Ops’a
- a w dalszej kolejności cały nadciągający oddział armii Military Orders – szczególnie ten ostatni cel już na wstępie wydaje się niemożliwy do wykonania.
Na dachu najbardziej wysuniętego budynku przysiada Q-Drona plasma rifle, która obok siebie ma servanta, a nieco dalej dowódcę całego oddziału – Gwailo z multi riflem. Druga drona, tym razem HMG sadowi się na dachu kolejnego budynku, obok siebie ma Spec Ops’a. Na dachu trzeciego budynku – tak gdzie ukryty jest Komisarz – znajduje się gwailo haker. Poniżej gwailo z multi riflem, obok niego gwailo z wyrzutnią ciężkich rakier. Wszyscy żołnierze gwailo tworzą link.
Na lewym skrzydle, ukryty za skałą spoczywa Med-Tech. Nieco po prawej stronie przedpola, za pełną osłoną stoi całkowicie niewidoczny teraz Sphinx.


http://pics.tinypic.pl/i/00765/ygqyh38qxdti.jpg
Pozycja Shasvastii – w jednym z budynków, na dachach których przyczaili się
żołnierze, znajduje się Komisarz.
Tura I:

Military Orders – tura aktywna:
Pierwszym celem grupy bojowej Military Orders było jak najszybsze wyeliminowanie dron Total Reaction przeciwnika. Do zniszczenia pierwszej z nich (plasma rifle) wyznaczony został Seraph z racji przewagi zasięgu broni strzeleckiej; co też udało mu się wykonać w 3 rozkazie, pomimo utrudnień ze strony terenu zasłaniającego widoczność, zdolności maskowania drony i osłony! Gorzej sprawa miała się z droną HMG, która mogła być trudnym orzechem do zgryzienia na naszego TAG’a. Na szczęście 5 osobowy link prowadzony przez doświadczonego Indigo Brother Konstantinosa wyposażonego w kamuflaż oraz MSV lvl 2 w swojej pierwszej próbie ostrzału zdołał całkowicie wyłączyć dronę przeciwnika z akcji! Teraz zaczyna się pełny popis Seraph’a. Wykorzystując zdolność Super Jump przemieszcza się na środek stołu, eliminując z powietrza leżącego w ukryciu Spec Ops’a przeciwnika, servanta (dzięki temu praktycznie pozbawiając Shasvastii zdolności naprawy obu dron) oraz gwailo z HRL i X-Visor. Mimo tych sukcesów Seraph otrzymał trafienie krytyczne od strzału jednego z przeciwników. TAG staje na środku stołu  jako wabik dla wroga, który w założeniu miał skupić na nim swój ostrzał.http://pics.tinypic.pl/i/00765/90k1qa61vcvv.jpghttp://s10.postimg.org/r9yyz6rsp/2016_03_04_20_03_12_resize.jpg
Seraph jako wabik dla wroga!
Shasvastii – tura aktywna:

    Pierwsze uderzenie rycerzy najlepszej ludzkiej armii niemal złamało grupę bojową Shasvastii. Z niezrozumiałych powodów obie Q-Drony nie były w stanie związać przeciwnika walką dłużej, niż marne dwie serie wymian ognia. Strata gwailosa z HRL znacznie uszczupla siłę zaporową linka tych żołnierzy. Z kolei eliminacja Spec Ops’a  i servanta praktycznie pozbawia Shasvastii możliwości reaktywacji Remów. Dodatkowo na prawym skrzydle stoi Serahp’s, który kontroluje całe przedpole. Uniemożliwia tym jakikolwiek ruch Med-Techa.
    Pula regularnych rozkazów – 4 - nie pozwala na wiele. Dowódca Shasvastii nie spodziewał się aż tak mocnego uderzenia już w pierwszych minutach starcia. Sytuacja jego żołnierzy wydaje się tragiczna. Dowódca spogląda na skrytego w jajku świętego wojownika – nawet w takiej formie Stojący w Płomieniach stanowi inspirację i wsparcie dla wszystkich Shasvastii.
    W głowie Gwailosa rodzi się plan. Wróg najwyraźniej zachłysnął się początkowym sukcesem gdyż podciągnął znaczną ilość żołnierzy w pobliże centralnej formacji skalnej. Niedaleko nich czeka przyczajony Sphinx.


http://files.tinypic.pl/i/00765/27a8agiuyi18.jpg
Przyczajony Sphinx!
Rozkaz może być tylko jeden. Rem ujawnia swój kamuflaż i rusza do ataku. Przeciwnik jest totalnie zaskoczony, na 19 możliwości wykrycia jego współczynnik wynosi 20! To pozwala Sphinx’owi uderzyć z całą mocą. Dwa ciężkie miotacze ognia pokrywają link. Wszystko dzieje się niemal w jednej chwili:
- Seraphs strzela i zadaje ranę
- Father Knight strzela i zadaje ranę
- link rozpada się, część żołnierzy stara się uniknąć ognia, jeden strzela
Sphinx otrzymuje dwa trafienia lecz jego poświęcenie przyniosło pożądany skutek, płonie część wrogiego oddziału, w tym Spec Ops! Śmierć tego ostatniego cieszy szczególnie, pozwala na wypełnienie jednego z celów misji.
Dowódca gwailo łamie swój link, wykorzystując własny rozkaz wychyla się zza osłony i wypala w stronę Seraphs’a – trafia krytycznie! TAG Military Orders otrzymuje drugą ranę. Ostatnim możliwą akcją Shasvastii jest wycofanie Sphinx’a za osłonę, kierowane w jego stronę pociski nie czynią szkody. Za to on trafia Seraphs’a – tak kolejny krytyk!!! Następuje ostateczna eliminacja tego wielkiego, wrednego s.........a , ekhem….przeciwnika.
Sphinx triumfuje!!!
Link gwailo zostaje odtworzony.


http://images.tinypic.pl/i/00765/q8uffbwv3r9o.jpg
         Zwycięski Sphinx- w tym momencie Seraphs już jest całkowicie wyłączony z bitwy!
Tura II:


http://files.tinypic.pl/i/00765/l9agplk1l7sv.jpg
Ustawienie wojsk na początku II tury
Mititary Orders – tura aktywna:
    Rozwścieczenii utratą Spec Ops’a Konstantinosa (trzem innym żołnierzom udał się dodge – oczywiście oprócz niego i jednego sergeanta) oraz dezaktywacją Serapha, pozostali przy życiu rycerze ruszyli z impetem na przeciwnika w celu przypomnienia mu, kto jest najlepszym wojskiem w Human Sphere!
Dowódca oddziału rozpoczyna ostrzał w kierunku Sphinxa, uzyskując trafienie wyłączające go z dalszej walki –tym samym pomścił swoich braci. Magister Knight przypuszcza szarżę prawą flanką, dobiegając do Doktora Węża po czym eliminując go z dalszej walki naprawdę krótkim starciem w CC. Następnie Magister rozpoczyna rajd w kierunku linku gwailo – tu niestety jego szczęście uległo wyczerpaniu. Zyskując potrzebne miejsce do oddania strzału na jednego z przeciwników, wystawił się na udany atak hakerski drugiego, przez co wspomaganie jego pancerza zostało czasowo wyłączone – IMP 1 na dwie tury. Jednak rycerz zdążył jeszcze oddać dwa strzały ze swojego shotguna – wynik:  dwa razy 1! Gwailo osiąga sukces w kostkach i wyrzuca trafienie krytyczne!
Pozostała cześć armii Military Orders nieznacznie zmienia pozycje.

Shasvastii – tura aktywna:
Choć wydawałoby się, że bitwa już przegrana, ostatni pozostali na placu boju żołnierze walczą zawzięcie. Przeciwnik jakby stracił impet, powoli posuwa się do przodu lecz nie jest to zdecydowany napór.
Pula rozkazów regularnych zredukowana do 3! Niemniej link gwailo trzyma się dzielnie. Ponieważ na lewej flance stoi unieruchomiony Magister, jeden gwailo dobija go z multi rifla. Potem zwraca się w stronę widocznego w oddali order sergenta i także go eliminuje. Na placu boju pozostaje 3 osobowy link gwailo i 5 jednostek Military Orders.


http://pics.tinypic.pl/i/00765/yvzfh4pkneuw.jpg
Unieruchomiony Magister – ten gość za chwilę zginie.
Tura III:

Mititary Orders – tura aktywna:
Nasz dowódca w swojej turze udanie eliminuje dowódcę przeciwnika, sam jednak odnosząc przy tym jedną ranę. Oddział wykorzystując Command Tokeny prze do przodu w celu umożliwienia AHD Father-Knightowi wyposażonemu w D-Charges dotarcie do budynków, w których może być przetrzymywany komisarz. Niestety przy życiu pozostaje jeszcze jeden gwailo z multi rifle stojący bezpośrednio na naszej drodze. Ten drań unikając naszych ataków, schował się  całkowicie za osłoną.
Opór przeciwnika jest coraz słabszy!

Shasvastii – tura aktywna:

Wróg nadal napiera, ale nie jest to zdecydowany napór.
Po stracie dowódcy, na placu boju pozostaje tylko gwailo z multi riflem oraz przyczajony na dachu budynku gwailo haker. Czas gra na korzyść Shasvastii, przeciwnikowi pozostała tylko jedna tura na wykonanie zadania. Przy sprzyjających okolicznościach jest duża szansa, na pokrzyżowanie jego planów.


http://images.tinypic.pl/i/00765/trk95fe5amfc.jpg
Wróg u bram!
Za chwilę gwailo odstrzeli sergeanta kryjącego się za osłoną po prawej stronie!
Ostatni Command Token zostaje wydany, gwailo z multi riflem otrzymuje dwa rozkazy do wydania. W jego polu widzenia znajduje się w 4 z 5 wrogich żołnierzy. Nadrzędnym zadaniem jest odebranie przeciwnikowi swobody manewru, dlatego pierwszym celem jest order sergeant, który pada przeszyty pociskami z amunicją shock. Druga jednostka tego typu, obiekt kolejnego ataku, niestety przeżywa.
Ostatni dwaj gwailo sposobią się do decydującego rozstrzygnięcia.


Tura IV:

Mititary Orders – tura aktywna:
Pozostaje nam niewiele możliwości manewru.
Lieutenant wykorzystuje swój rozkaz w celu zabicie przedostatniego gwailo, który mógłby przeszkodzić hakerowi w wysadzeniu drzwi i uwolnieniu Komisarza. Osiąga sukces – wróg pada.
Nie zagrożony ostrzałem Father-Knight podbiega do pierwszego budynku i wysadza ścianę. Po eksplozji  z wnętrza pomieszczenia wylatuje chmura nanobotów (dzięki SamboR!), które zajadle atakują specjalistę! Na szczęście jego szczelny pancerz o wysokiej wartości BTS (9) pozwolił mu na pozostanie przy życiu.
Mając coraz mniejsze pole manewru i dwa budynki do sprawdzenia, Father-Knight dokonuje wyboru i podbiega do najbliższej mu budowli. Wysadza kolejne drzwi - JEST! Na szczęście to w tym budynku przebywa poszukiwany Komisarz. Ostatnim rozkazem udaje się wybiec wraz z nim, poza krawędź przeciwnika! W czasie całej akcji nasz dzielny Father-Knight był tak pochłonięty swoim zadaniem, że nie zważał nawet na 3 nieudane próby wyłączenia go z walki przez hakera przeciwnika. To się nazywa godna wyróżnienia wierność misji!


http://files.tinypic.pl/i/00765/futowip7lsic.jpg
Father-Knight i Komisarz zmierzają w stronę strefy ewakuacji.
Shasvastii – tura aktywna:
Na placu boju pozostał tylko gwailo haker, który awansował na dowódcę jednoosobowego oddziału. Podczas szarży Father-Knight’a bezskutecznie 3 razy starał się użyć programu hakerskiego celem zatrzymania rycerza. Wszystkie próby nieudane!
Gwailo jest zmęczony, wyczerpany tym szalonym starciem, które przyniosło przegraną w ostatnich minutach walki tylko i wyłącznie poprzez jego nieudolność. Dlatego  postanawia wykorzystać ostatnią szansę na to, aby się zrehabilitować w oczach Matki i Stojącego w Płomieniach.
Na środku pola, bez żadnej osłony stoi wrogi dowódca, jest ranny, co daje nadzieję na jego ostateczne wyeliminowanie i osiągnięcie kolejnego z celów misji. Gwailo wychyla się zza osłony, unosi broń - niestety, dwa strzały z boarding shotguna nie okazują się wystarczająco skuteczne. Odpowiedź wroga jest zdecydowana, żołnierz Military Orders trafia i przebija się przez pancerz Shasvastii. Ten pada nieprzytomny.


Koniec gry.
http://pics.tinypic.pl/i/00765/m4598is3mmoy.jpg
Stan grupy bojowej Shasvastii na koniec bitwy.

Stan grupy bojowej Shasvastii:

2 uszkodzone i wyłączone Q-Drony,
uszkodzony i wyłączony Sphinx
Spec Ops – nieprzytomny
4 x gwailo – nieprzytomni
Med-Tech – KIA
servant - KIA


Stan grupy bojowej Military Orders:

Father-Knight Spitfire – żywy
Father-Knight AHD – żywy
Magister Knight - KIA
Order Sergeant – żywy
Order Sergeant – żywy
Order Sergeant – KIA
Order Sergeant – KIA
Seraph – uszkodzony, wyłączony
SpecOps – KIA, udany MEDEvac
Indigo Brother Konstantino – KIA, nieudany MEDEvac, udane odzyskanie CubeWynik potyczki:


Shasvastii – 2OP / zabicie wrogiego Spec-Ops’a/
PanO – 5OP /ewakuacja Komisarza/


Praca zbiorowa – Dark Daturazi & Skeld.
Zdjęcia pochodzą z kronik bojowych Shasvastii i PanO.


Podsumowanie osiągnięć:

Dark Daturazi – Shasvastii

1.    Korespondent Wojenny – 3 pkt
2.    Korespondent Wojenny – 8 pkt
3.    Dowódca – 1 pkt

Skeld – Military Orders


1.    Korespondent Wojenny – 3 pkt
2.    Korespondent Wojenny – 8 pkt
3.    Xenobójca – 1 pkt
4.    Prawdziwy przywódca – 3 pkt
5.    Mam nadzieję, że to wystarczy… - 3 pkt
6.    Dowódca – 1 pkt


http://anyplace.it/ia/images/panoceania_logo_small.png PanOceania
http://anyplace.it/ia/images/aleph_logo_small.png ALEPH
http://anyplace.it/ia/images/ariadna_logo_small.png USAriadna Ranger Force

Offline

 

#22 2016-03-15 21:51:44

Lordzik

http://i.imgur.com/LOEAg.png

2027445
Call me!
Zarejestrowany: 2011-05-23
Posty: 651

Re: "Paradiso: Aftermath" - AARy

Trainspotting vs. Tohaa [Hortensie]

http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/logo_52.png Jurisdictional Command of Corregidor
──────────────────────────────────────────────────

Group 1 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_regular.png 10 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_irregular.png0 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_impetuosa.png0
Goratain
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_3.png WILDCAT Lieutenant Combi Rifle + Light Flamethrower, D-Charges / Pistol, Knife. (19)
Cassandra
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_1.png ALGUACIL (Forward Observer, Deployable Repeater) Combi Rifle / Pistol, Knife. (12)
Sonia Black
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_1.png ALGUACIL (Forward Observer, Deployable Repeater) Combi Rifle / Pistol, Knife. (12)
Siostry “Ja-pierdolę”
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_1.png ALGUACIL Combi Rifle / Pistol, Knife. (10)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_1.png ALGUACIL Combi Rifle / Pistol, Knife. (10)
MiddleFinger
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_1000.png VORTEX Combi Rifle, MULTI Sniper / Pistol, Knife. (10 / 8XP)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gifMOV:4-4 CC:13 BS:11 PH:10 WIP:13 ARM:1 BTS:0 W:1
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gifHacking Device
Mbatian
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_10.png MORAN (Forward Observer) Combi Rifle, CrazyKoalas (2) / Pistol, Knife. (0.5 | 22)
Kega Muthua
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_10.png MORAN (Forward Observer) Combi Rifle, CrazyKoalas (2) / Pistol, Knife. (0.5 | 22)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_16.png VERTIGO ZOND Smart Missile Launcher / Electric Pulse. (1.5 | 18)
Marii
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_13.png DAKTARI Combi Rifle / Pistol, Knife. (14)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_20.png ZONDBOT Electric Pulse. (3)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_20.png ZONDBOT Electric Pulse. (3)

Group 2 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/sep.gif http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_regular.png3 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_irregular.png0 http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/orden_impetuosa.png0
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_15.png REAKTION ZOND HMG / Electric Pulse. (1 | 26)
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_21.png SALYUT (Minesweeper) Electric Pulse. (8)
Huarez
http://www.infinitythegame.com/army/logosweb/_52/logo_11.png JAGUAR Chain Rifle, Smoke Grenades / Pistol, DA CCW. (10)

3.5 SWC | 199 Points
──────────────────────────────────────────────────

W oddali słychać pociąg.

Lokomotywa cały czas hamuje.
Wytraca powoli prędkość. System ochronny pociągu wykrywa anomalię, ale nie jest w stanie wykryć jej źródła. Wszystkie protokoły podają prawidłowe kody. Mimo to pojazd zwalnia przed porzuconym osiedlem mieszkalnym, na którym nie ma żadnej stacji i od dawna nikt nie mieszka. Pociąg zwalnia, a system nie wie z jakiego powodu. System aktywował alarm. Sygnał zostaje przechwycony i stłumiony. Jedynym efektem uruchomienia alarmu było włączenie się chmury ochronnej wokół toru na 10 km w przód i w tył jednostki. Wszystkie inne zabezpieczenia zostały momentalnie wyłączone przez obce-swoje protokoły. System próbował się zrestartować, ale protokoły zabroniły mu nawet tego. Pozostał zawieszony pomiędzy restartem a nieudolnymi próbami odzyskania kontroli nad pojazdem.
Lokomotywa cały czas hamuje.

http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Nomads/IMG_20160304_180537_zpsjpb5ludf.jpg

Nomadzi zajęli stanowiska po obu stronach toru mag-leva. Nadjeżdżający pociąg mieli na wprost siebie. Po prawej, na starej wieży, ustawiona została zonda reakcyjna. Chwile zajęło jej wspięcie się po konstrukcji, ale z poziomu, który zajmowała, było widać większą część okolicy. Poniżej ustawiona byłą bagażówka, by w miarę szybko można było przetransportować ogłuszonych obcych. Obu zond osłaniał Huarez, wyposażony w granaty dymne i niezawodnego chaina. Marii zostawiła im jednego ze swoich botów, by w razie czego wesprzeć Huareza.

Po drugiej stronie torów rozłożyła się grupa alguacili pod dowództwem agenta specjalnego MiddleFingera. Dwójka przepatrywaczy, dwójka wsparcia i na najwyższym dachu MiddleFinger z karabinem snajperskim. Zaraz obok MiddleFingera stanowisko zajęła Goratain, mając baczenie na całą okolicę i wszystkich swoich ludzi. W rogu dachu cicho postukiwał drugi z botów Marii. Sama daktari leżała schowana piętro niżej, obserwując towarzyszy przez swoje zondy. Na tyłach budynku, ukryta za kontenerami, stała zonda z rakietami samonaprowadzającymi.

Jak zawsze najbardziej wysunięte do przodu pozycje zajęli wojownicy plemienni, ostrożnie kryjąc się po dachach niższych budynków. 4 koale stały jakby zupełnie martwe, ich sensory skanowały najbliższą okolicę w poszukiwaniu najmniejszego chociaż ruchu. Przez chwilę panował zupełny bezruch.

Lewa flanka:
http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Nomads/IMG_20160304_180529_zpssj8fv9zj.jpg

Prawa flanka:
http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Nomads/IMG_20160304_185007_zpsam5ui4ve.jpg

Chwilę później w zasięg sensorów zond wjechała przednia lokomotywa. Skład poruszał się wolno, w tempie poruszającego się na piechotę człowieka. Równolegle do pociągu poruszały się dwa punkty, które w dziwny sposób załamywały światło. Jakby opływało ludzką sylwetkę. Na wagonach, pomiędzy kontenerami, kryło się więcej humanoidów. Byli przerażeni, jakby cały czas uciekali przed samym diabłem. Prosto w paszczę lwa.

Nagle, niemal jakby z pustki, rozległa się seria strzałów. Z zondy reakcyjnej posypały się tylko iskry, po tym, jak wypruła z siebie krótką serię w tym kierunku. Przez sensory zondy MiddleFingerowi udało się zidentyfikować atakującego jako “Clipsosa” - lekkiego zwiadowcę w armii Tohaa. Majacząca sylwetka obcego posuwała się nadal do przodu, w stronę bagażówki i ukrytego za wieżą Huareza. Tymczasem kilka postaci przeczołgało się z wagonu bagażowego do wnętrza lokomotywy, zostawiając za sobą urządzenie rozpraszające.

***

- Kur*wa, nie mogę ich namierzyć - zakomunikował Kega.
- Ja też nie - potwierdził Mbatian.
- Spróbujcie jeszcze raz. Mamy wyraźne rozkazy - najpierw mamy ich zidentyfikować, a dopiero w razie niepowodzenia zlikwidować.
- Nic.
- Ha! Jeden-zero dla mnie. Złapałem jednego - zawołał Kega - przesyłam dane do MiddleFingera.
- Dobra, mam. Porównam z danymi od Szefa...

http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Nomads/rakiety_zpsoifnojsn.jpg

- CZYŚ TY OCI*IAŁ, MIDDLEFINGER?!?!? - wrzasnęła mu niemal do ucha Goratain - Czego nie zrozumiałeś w stwierdzeniu “Nie strzelać bez rozkazu”?!?!? Do chu*a…

http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Nomads/rakiety_zpsoifnojsn.jpg

- TO NIE JA! Ta pier*olona zonda sama odpaliła, jak tylko skończyłem porównywać dane od Muthua z wytycznymi misji!
- Kur*a!!! Kur*a!!! Kur*a!!! Kega, Mbatian - raport.
- Dwójka obcych leży. Jeden jest na pewno martwy, drugi jakoś przeżył, ale nie daje rady wstać - przekazał Mbatian.
- Ten Clipsos nadal się zbliża - zakomunikował Huarez - zepsuł bagażówkę i idzie w moim kierunku. Zadymię trochę i postaram się go podejść, inaczej padnie nam cała flanka.

- Widzę jeszcze jednego Clipsosa - odstrzelił jednego koale dla Kegi, spróbuję go namierzyć - Mbatian próbował skupić się na migocącej sylwetce po drugiej stronie torów, ale bezskutecznie. - Nie, nie dam rady. Za dobrze się kamuflują, a mi jeszcze przeszkadza ten cholerny nimbus. Kega, jest tuż przy tobie, dasz radę?
- Widzę go przez koalę, czai się na mnie. Wie gdzie jestem i pewnie odstrzeli mi łeb, jak tylko się wychylę. Nic z tego, poszukam innych celów.
- MiddleFinger, szykuj się. Wygląda na to, że O-12 znowu nie powiedziało nam wszystkiego. Postaraj się ich tylko poranić.

***

MiddleFinger zaczął systematycznie namierzać i likwidować cele. Starał się trafiać w mniej wrażliwe miejsca. Mniej wrażliwe na ciele człowieka… Obcy, gdy tylko zorientowali się w sytuacji, rzucili się do panicznej ucieczki, chowając przed strzelcem. Jeden sprawnie schował się za kontenerem. Drugi, tuż obok, nie miał tyle szczęście. Jego głowa pękła jak przejrzały arbuz, rozbryzgując posokę. Bezgłowe ciało bezwładnie osunęło się na ziemię. Trzeci obcy oberwał w bark i próbował przeczołgać się za pobliskie beczki. “Nie ze mną te numery” pomyślał MiddleFinger, posyłając kolejne strzały. Obcy przestał się czołgać. MiddleFinger przy okazji zlikwidował urządzenie zakłócające na wagonie pociągu.

Chowający się obcy weszli z kolei w pole widzenia Mbatiana. Zlikwidowanie urządzenia rozpraszającego pozwoliło na dalszą weryfikację celów. Tym razem, profilaktycznie, Vertigo zostało odłączone od systemu weryfikującego. W końcu udało się namierzyć kolejnego z Tohaa. Chwile później Chaksa padł nieprzytomny na ziemię, po strzałach z karabinu snajperskiego. W uliczce przy budynku, na którym krył się Mbatian dało słyszeć się serię strzałów, eksplozję granatów dymnych i odgłosy niszczonych przez chaina kubłów. A ponad wszystkim rechot i hiszpańskie przekleństwa. Taniec Huareza z Clipsosem nie trwał jednak długo. I sądząc po zapadłej ciszy, nie skończył się najlepiej dla Jaguara.

W międzyczasie z pociągu wybiegły dwie postacie, każda w inną stronę. Mbatian szybko pozbył się jednej z nich. Druga kryjąc się i klucząc podbiegła do budynku, gdzie ulokowała się większa część drużyny. Chwilę później ekran na siatkówce MiddleFingera rozjarzył się na czerwono sygnałami alarmowymi.

***

- O nie, nie tym razem, tępy ch*ju! Mam nowiutki deck, i nie dam się tym razem tak łatwo zwarzywić. NIE-DAM-SIĘ… Ha, ku*wa, i kto jest debeśckia? MiddleFinger jest debeściak!!! Aaaaaaaaaaaa… arghhhh… kur…..
- Hacker na dole! Wyłączyć Vertigo, Marii zrób coś z MiddleFingerem, zanim przez drgawki odgryzie sobie ten niewyparzony język! “Ja-Pierdolę” w tej chwili na dół, załatwić mi tego karczocha! Gówno mnie obchodzi, czy będzie się do czegoś później nadawał! Cassandra i Sonia na czatach! - Goratain szybko wydawała kolejne rozkazy.
- Młoda, osłaniaj mnie, schodzę pierwsza - zawołała “starsza” z bliźniaczek - gnój stoi tuż przy rogu.
- Ha! Dobra nasza! Karczoch oberwał. Ale zdążył się zaminować, nie dam rady rozbroić tej miny na czas. Marii! Poślij tam jednego ze swoich botów.
- Chwila, kończę z MiddleFingerem. Kurde, Clipsos zaminował zejście dla Mbatiana, widzę jakiś paskudny ładunek przez drugiego bota. No dobra, misie, było fajnie, ale przydajcie się na coś. Was łatwiej naprawić, niż połatać naszych.

http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Nomads/mina_zpsvjuutyqd.jpg

- Jedna z głowy, Mbatian, idę po twoją.

http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Nomads/mina_zpsvjuutyqd.jpg

- Dobra, czysto. Mbatian, uważaj, jeden Clipsos siedzi tuż pod tobą.

http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Nomads/IMG_20160304_201619_zps1zocq0zb.jpg

- Widzę go, dzięki. Zaraz się nim zajmę.

http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Nomads/IMG_20160304_201632_zpswbonzm9o.jpg

- Ok, mam go. Jest nieprzytomny, ale udało mi się go zeskanować. Przesyłam dane do pani porucznik.
- Pani porucznik! - zawołała starsza “Ja-Pierdolę” - Ten karczoch, do którego strzelałam,  jeszcze się rusza, może by go tak zabrać ze sobą? Żywotna z niego bestia, powinien wytrzymać transport…
- Już schodzę, sama go nie dźwigniesz - ciężkie skur*iele są.

http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Nomads/IMG_20160304_201643_zpssamht3gv.jpg

***

Pociąg powoli zaczął przyspieszać. W oddali ostatni z trójki Clipsos, włączył urządzenia maskujące i bezszelestnie zaczął oddalać się od Nomadów. Wolny Naród opatrywał rannych, przygotowując się jednocześnie do ewakuacji. Misja zakończyła się sukcesem. Udało się zidentyfikować kilku osobników Tohaa, a ich agent specjalny właśnie odzyskiwał przytomność pod czujnym okiem pani pułkownik. W pociągu jedynym ruchem były przedśmiertne drgawki ostrzelanych obcych - krwawe żniwo MiddleFingera.

http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Nomads/IMG_20160304_201747_zpsx6afsiid.jpg


Cele JCC:
- Za każdą jednostkę przeciwnika będącą w stanie “Targeted” na koniec tury (1 OP, każda jednostka może być Targeted na potrzeby tej misji tylko raz) - udało się wykonać na 4 różnych celach
- Za każdą jednostkę przeciwnika CASEVACowaną w trakcie gry (3 OP) - udało się wykonać na wrogim spec-opsie

Cele Tohaa:
- Minimalizacja strat (do 5 OP, 1 OP za każde 40 pkt które przeżyły grę) - grę przetrwał pojedyńczy Clipsos
- Odzyskanie kontroli nad pociągiem (3 OP, cyber) - Tohaa nie odzyskali kontroli nad pociągiem

Końcowy wynik:
7:0 dla Jurystictional Command of Corregidor

Achiwmenty dla JCC:
- Korespondent Wojenny
- Korespondent Wojenny
- Ja, REM
- Xenobójca
- Dowódca
- Równouprawnienie
- Podwójne zabójstwo


http://i833.photobucket.com/albums/zz260/Lord_Vampyre/Userbars/heretic.jpg

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.superheroes.pun.pl kto według was jest najlepszym bohaterem w lolu modlitwa za braci pytania dla kolegi i koleżanki travian stolica w def