Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

#1 2011-01-04 15:17:14

 czlowiek.morze

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-17
Posty: 995

Jak zacząć grać w Anima Tactics?

Co potrzeba żeby zacząć w to grać?
Widziałem, że są startery dla strony ciemności i jasnej, czy trzeba kupić oba? Czy warto? Coś jeszcze potrzeba aby rozpocząć rozgrywkę?
Czy zasady są on-line?


http://i906.photobucket.com/albums/ac269/Slawol666/seaman1-2.jpg

Offline

 

#2 2011-01-04 16:44:34

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Jak zacząć grać w Anima Tactics?

Na razie powiem tyle, że nie potrzebujesz starterów, chociaż są one bardzo opłacalne. Do gry wystarczą modele oraz kości sześcio-ścienne. Zasady niedawno zostały wydane w postaci wspaniale ilustrowanej książki, której zakup bardzo polecam. W sieci znajdziesz też zasady skrócone, podam też poniżej bardzo pomocnego linka z fqu i uściśleniami.
Co do wyboru figurek, to najpierw przeglądasz wszystkie modele, wybierasz te, które najbardziej Ci się podobają, a następnie sprawdzasz  z jakiej  są  frakcji i czy są z  jasnej, czy   ciemnej strony. Po tym zabiegu, powinno się okazać, czy konkretną frakcją, czy zbieraniną mrocznych, lub świetlistych harakterów.
   
http://atoracle.wikidot.com/


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#3 2011-01-18 19:29:32

 Aki

http://i.imgur.com/jjB7m.png

9432745
Skąd: Wrocław, prawie...
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 29

Re: Jak zacząć grać w Anima Tactics?

pozwolę sobie tylko wtrącić, że do grania w AT potrzeba kości dziesięciościennych (k10).

co to tego jaką organizacją grać to są dwie metody:
- jedna wspomniana już tu powyżej przez Raziela - która jest całkiem niezłym pomysłem: wybrać tą, w której bardziej podobają się nam figurki;
oraz wersja bardziej "skomplikowana": wybrać organizację (obecnie jest ich 6), która podoba nam się pod względem mechanicznym (no ale możemy trafić na figurki, które nie będą się nam zupełnie podobać ;p

moim skromnym zdaniem najlepiej spróbować połączyć obie te metody...

grania na frakcję (czyli charakter light-dark) na dłuższą metę bym już nie polecał...

co do zakupu samych starterów to moim sprawa jest dyskusyjna, moim zdaniem warto tylko wtedy, gdy w starterze jest/są postać albo postacie, które będą pasowały do naszej późniejszej armii, w innym przypadku można je sobie raczej darować...

w starterach są:
- po 2 modele do posklejania/malowania wraz ze swoimi kartami
- po 2 karty adventage dostępne tylko tam (jedna jest wspólna dla obu starterów)
- kostkę k10
- "pchełki" do znaczenia punktów akcji
- mini-ściągawkę z podstawowymi zasadami gry
- kartę ze różnymi znacznikami do wycięcia (średniej jakości, troszkę zbyt małe jak dla mnie)

a wracając do podstawowego pytania co trzeba by zacząć grać:
- parę figurek (po 2 na gracza wystarczą, choć ja uważam, że lepiej zaczynać z 3-4 modelami)
- kostka k10, miarka, coś do śledzenia statusów postaci i ich życia
- drugi gracz

Forum angielsko-języczne: http://cipher-studios.com/AnimaBB/


"Czasem drobny gest znaczy więcej niż najbardziej heroiczny wyczyn..."
Anima Tactics: Samael
Hell Dorado: Immortals

Offline

 

#4 2011-01-18 19:45:22

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Jak zacząć grać w Anima Tactics?

I ja, ja... jeszcze ja. Zdecydowanie polecam granie frakcjami i dobór figurek pod tym kątem. Obecnie frakcji jest... hehe... 7:

  • Azure Alliance
  • Black Sun (nowość)
  • Church
  • Empire
  • Samael
  • Wissenschaft (to moje )
  • Wanderer (takie merce)

Obejrzyj sobie figurki, które Ci się podobają, np. tutaj. Potem kup sobie 3-4 i agentów danej frakcji, tak aby uzbierać 200 punktów (pomocny może być army bulider). Zasady dostępne są też na necie. W razie czego służę podręcznikiem do wglądu (ale nie pożyczę ).


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#5 2011-01-23 20:31:24

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Jak zacząć grać w Anima Tactics?

Przyznam, że spodobały mi się modele Light, szczególnie wszelkie skrzydlate. Na Fantasy Flight Games oglądałem frakcje i trafił do mnie dobór modeli w Church. Przeglądałem również Army Builder ze strony, którą podałeś suzan a także na stronie mgly.pl. W związku z tym nasuwa mi się jedno pytanie - czy gdzieś można sprawdzić faktyczny stan podziału modeli ze względu na frakcje? Bo w każdym miejscu wygląda to inaczej, niektóre modele są klasyfikowane raz jako light a raz jako dark/neutral. Poza tym w builderze przy sortowaniu Church połowa modeli ma przypis Church a druga Wanderer. Czy to znaczy, że połowa z nich to merce?
W ogóle, czy modele mogą jednocześnie należeć do różnych frakcji? I jeszcze dlaczego nigdzie (w builderze również) nie można znaleźć np. modelu siostry ze startera light? I co z modelami, które na stronie FFG są już wycenione, z artem i statusem 'jeszcze niedostępne' ale nie ma ich np. ujętych w builderze? Czy są to zapowiedziane nowe modele, do których zasady i przynależność do frakcji są na bieżąco tworzone?

Dużo pytań ale jest kilka modeli, które wpadły mi w oko a nie chciałbym wchodzić w coś o czym mało wiem (lubię też grać, nie tylko zbierać ) i po zakupie natknę się na jakieś niespodzianki, np. 3 modele okażą się być z 4 różnych frakcji i nie pogram... Poza tym fajnie gdyby ktoś dał jakieś info na temat jaka jest wg niego miodność tego systemu i jakieś jego cechy charakterystyczne.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#6 2011-01-23 21:19:41

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Jak zacząć grać w Anima Tactics?

No i po kolei...

blackout_sys napisał:

czy gdzieś można sprawdzić faktyczny stan podziału modeli ze względu na frakcje? Bo w każdym miejscu wygląda to inaczej, niektóre modele są klasyfikowane raz jako light a raz jako dark/neutral.

Uważam, że ARMY BUILDER podany przeze mnie, jest poprawny co do podziału na light/neutral/dark.

blackout_sys napisał:

Poza tym w builderze przy sortowaniu Church połowa modeli ma przypis Church a druga Wanderer. Czy to znaczy, że połowa z nich to merce?

Co do Wanderersów, to pełnią oni rolę mercenary i mogą być wybierani przez każdą frakcję. Analogicznie jak grasz na stronę light to neutrale pełnią rolę merców.

blackout_sys napisał:

W ogóle, czy modele mogą jednocześnie należeć do różnych frakcji?

Nie bardzo rozumiem pytanie, ale... tak, model może być Light i Church. Niestety grać możesz albo na strony konfliktu, albo na frakcje. To ostatnie chyba bardziej popularne jest...

blackout_sys napisał:

I jeszcze dlaczego nigdzie (w builderze również) nie można znaleźć np. modelu siostry ze startera light?

Wszystko przez błąd podawany konsekwentnie w sieci. Ona nazywa się Evangelina i jest w builderze. Dodatkowo jej karta dostępna na bardzo fajnym portalu:

http://phildeb.files.wordpress.com/2007/03/character-card-evangeline.jpg

blackout_sys napisał:

I co z modelami, które na stronie FFG są już wycenione, z artem i statusem 'jeszcze niedostępne' ale nie ma ich np. ujętych w builderze?

FFG traktuje Anime po macoszemu. Bardzo rzadko aktualizują swoją stronę. Polecam sprawdzanie sklepów np. Arcaine Miniatures (sorki, ale inaczej się nie da podać tej informacji).

blackout_sys napisał:

Czy są to zapowiedziane nowe modele, do których zasady i przynależność do frakcji są na bieżąco tworzone?

Tak też się zdarza. I to dość często...   No i przypominam, że Anime to również gra RPG w starym dobry stylu (mnóstwo tabelek, współczynników, itp. prawie Kryształy Czasu ).

blackout_sys napisał:

Poza tym fajnie gdyby ktoś dał jakieś info na temat jaka jest wg niego miodność tego systemu i jakieś jego cechy charakterystyczne.

Miodność? Jak ktoś lubi filmy anime z wykopami, niesamowitymi ciosami... i gry figurkowe, które się kończą w 20-30 minut, to polecam Generalnie gra jest kombinowana i bardzo szybka. Dużo modeli, dużo indywidualnych zasad. Natomiast proste są podstawowe zasady gry.

Co mogę jeszcze powiedzieć? Zanim kupisz, zagraj proxami.


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#7 2011-01-23 22:26:34

 Aki

http://i.imgur.com/jjB7m.png

9432745
Skąd: Wrocław, prawie...
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 29

Re: Jak zacząć grać w Anima Tactics?

łeee... zostałem uprzedzony

ale uzupełnię na ile się orientuję (mam nadzieję nie powtarzam):
1. Army Builder przytoczony tu kilka razy przestał być już niestety aktualizowany. Powód: pojawiło się kilka modeli (agenci dla poszczególnych organizacji), których można sobie w pewnym zakresie dowolnie "customizować" dobierając odpowiednie skille i umiejętności, silnik tego nie przewidywał, a zmodyfikowanie go oraz bazy danych okazało się zbyt pracochłonne (tak przynajmniej wyjaśniał twórca)

2.  Obecnie chyba najaktualniejszym spisem, wraz z podziałem i ew. klaryfikacjami, będzie Anima Oracle (link w poście Raziela). Zawiera ona spis wszystkich figurek jakie obecnie wyszły z przyporządkowaniem ich do odpowiednich kategorii (organizacyjnych i frakcyjnych). Tam najlepiej sprawdzać co jest do czego.

3. W zasadach jest powiedziane, że do armii można dołączać "najemników" (wandererów), stąd ich obecność jako "druga połowa" organizacji. Jak wybierzesz inną organizację, to zobaczysz, że Wandererzy są dokładnie tacy sami.

W ogóle, czy modele mogą jednocześnie należeć do różnych frakcji?

to może na początku wydawać się nieco zagmatwane ale warto rozróżnić pojęcie frakcji i organizacji.
Organizacje to Azur Alliance, Church itd.
Frakcja (Dark/Light/Neutral) zaś to coś na kształt światopoglądu postaci (nie mylić z charakterem postaci, choć można przyjąć takie uproszczenie). To raczej odbicie w jaki sposób postać spogląda na świat i jakimi sposobami stara się dążyć do realizacji posiadanych celów, niż stwierdzenie, że postać "dark" jest zła, a "light" jest dobra.

Miodność? Jak ktoś lubi filmy anime z wykopami, niesamowitymi ciosami... i gry figurkowe, które się kończą w 20-30 minut, to polecam Generalnie gra jest kombinowana i bardzo szybka. Dużo modeli, dużo indywidualnych zasad. Natomiast proste są podstawowe zasady gry.

true...
co do długości gry to bywa rożnie... mi się zdarzało toczyć potyczki i po 90 minut.
Zgodzić się natomiast muszę z tym, że podstawowe zasady są bardzo proste i można je bardzo szybko opanować.


"Czasem drobny gest znaczy więcej niż najbardziej heroiczny wyczyn..."
Anima Tactics: Samael
Hell Dorado: Immortals

Offline

 

#8 2011-01-23 22:34:31

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Jak zacząć grać w Anima Tactics?

Podobnie, jak w większości skirmiszy, Anima to system, w którym główną rolę odgrywają skile postaci i kombosy. O skilach nie ma co się rozpisywać, są kozackie, robią grę zazwyczaj i tak na prawdę nadają tej grze kolorytu i dynamiki. Kombosy natomiast, to zależności między poszczególnymi skilami danych postaci. W brew pozorom jest tego dużo, a i zdarza się, że niektóre postacie są ze sobą związane w jakiś sposób i tylko razem mogą trignąć jakieś megakombo.
Jak zauważył Suzan, Anima to niesamowita gratka dla fanów Mangi i Anime, bardzo żywa i łatwa w obsłudze rozgrywka powinna spodobać się tym, którzy nie lubią przesiadywać nad jedną bitwą po kilka godzin. Grać można już dwiema figurkami, a sześć czy siedem to wielka bitwa. Każda z frakcji charakteryzuje się innym stylem, jedna specjalizuje sie w magii i klątwach, inna w zakradaniu sie od tyłu i szybkim wykańczaniu z cienia. Są też potężni paladyni lubujący się w walce wręcz, jak i szybcy i zwinni bandyci, polegający na swej mobilności i zręczności. A najfajniejsze, że dzięki podziałowi na dwie kategorie (frakcje i siły dobra/zła) mamy możliwość dowolnie mieszać te cechy.


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#9 2011-03-12 18:08:16

 Aki

http://i.imgur.com/jjB7m.png

9432745
Skąd: Wrocław, prawie...
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 29

Re: Jak zacząć grać w Anima Tactics?

hmmm... w sumie tu chyba to bardziej będzie pasować niż do tematu o HellDorado...

nieco "przecieków" od Cipher Studios, na początku trochę HD, a potem [od ok 3 minuty] można zobaczyć jeden (a właściwie to dwa) modele wychodzące niedługo do Anima Tactics.

edit:
skleroza nie boli (na szczęście)

link:
http://www.youtube.com/watch?v=tF59nJhVQXA

Ostatnio edytowany przez Aki (2011-03-12 22:16:50)


"Czasem drobny gest znaczy więcej niż najbardziej heroiczny wyczyn..."
Anima Tactics: Samael
Hell Dorado: Immortals

Offline

 

#10 2011-03-12 21:51:24

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Jak zacząć grać w Anima Tactics?

Super, ale wklej co miałeś pokazać


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#11 2011-03-12 22:17:21

 Aki

http://i.imgur.com/jjB7m.png

9432745
Skąd: Wrocław, prawie...
Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 29

Re: Jak zacząć grać w Anima Tactics?

heh... ja i moja skleroza...
dobrze, że ona nie boli


"Czasem drobny gest znaczy więcej niż najbardziej heroiczny wyczyn..."
Anima Tactics: Samael
Hell Dorado: Immortals

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
uwagi nauczycieli śmieszne questy myśliwska wioska www.soulwarriors.pun.pl jakie radio golf 4 tarakum piesn koscielna