Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2015-08-31 14:08:00

 Tuna

http://i.imgur.com/jjB7m.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2015-08-24
Posty: 38

Sm Vs Sm ?

Jak w tytule, czyli jak zgnoić swoich braci po drugiej stronie stołu ? Jakie jednostki oraz bronie bedą najodpowiedniejsze do uzyskania sukcesu na polu bitwy ?

Offline

 

#2 2015-08-31 15:01:40

Vespan

http://i.imgur.com/EwtZm.png

Zarejestrowany: 2014-05-08
Posty: 404

Re: Sm Vs Sm ?

Jednostki SM charakteryzują się dobrym pancerzem. Większość ma save 3+, a kozaki w stylu terminatorów i centurionów 2+. Tym samym najprościej ich pozabijać bronią z zasadą graviton, która jest tym skuteczniejsza im lepszy przeciwnik ma pancerz i do tego potrafi oddać sporo strzałów. Ma do niej, w różnych wersjach, dostęp pełno jednostek SM. Świetnie się sprawdzają na motocyklach, które są supermobilne, albo na jednostkach które spadają z nieba w drop podach. Fajną jednostką są centurioni, którzy mają ciężkie gravy i hurricane boltery na słabszych przeciwników (tyle tylko, że oni sami też są podatni na gravy).

Dobrze też jest mieć jakąś oddział z bronią typu melta, na wypadek budynków lub dużej ilości pojazdów.

Zauważ, że przeciwnik może zagrozić Ci tym samym, więc dobrze przemyśleć armię tak, żebyś sam nie został "zagravowany".
Motorki są fajne, bo mogą zrobić jink i mieć cover save 4+ przeciw wrogim gravom. Psykerzy mogą losować czary ułatwiające przeżywalność (niewidzialność i shrouding w telepatii, inv 4++ w dywinacji, kopuła ochronna w telepatii, Feel no Pain w biomancji). Drop pody pozwalają zacząć z Twoimi jednostkami bezpiecznie w rezerwie, poczym spaść odrazu tam gdzie trzeba i strzelić do przeciwnika zanim on będzie miał okazję to zrobić.
Z psykerów najlepszy jest Tigurius (ultramarines), który może wylosować do 3 czarów ze szkoły i przerzucić wynik, co sprawia że masz statystycznie 100% na to, że dostaniesz to co Ci potrzebne (w każdej szkole jest 6 czarów + podstawowa nielosowana).

Z dobrych i regulanrych graczy, grywających SM jest Pokrzyw i KvaN. Mogą coś Ci doradzić. KvaN jest ogranizatorem turniejów i zależy mu na nowych graczach w środowisku więc na pewno Ci pomoże jak poprosisz.

Ostatnio edytowany przez Vespan (2015-08-31 15:06:57)


Pokrzyw: [...] przypomniałem sobie że centki mają boltery na cyckach nie po to by im sutki zasłaniały, tylko do strzelania

Offline

 

#3 2015-08-31 15:40:26

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: Sm Vs Sm ?

Dokładnie, wal ja w dym

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.foruminformatyczne.pun.pl www.craftujemy.pun.pl www.shinsoo.pun.pl www.finanse.pun.pl www.psychologiaogolna.pun.pl