Wargaming Wrocław

Baner 26cm

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2010-12-20 21:49:13

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Armia na (mój) dobry początek...

Tak się zastanawiam...

Która armia lepsza? Która ma jakie style grania?

W oko wpadły mi (w kolejności miodności):

Combined Army
Ariadna
Nomad
s

Uwagi? Ostrzeżenia?


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#2 2010-12-20 22:54:19

 Baal

http://i.imgur.com/LOEAg.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 732

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Z tego co pamiętam to Nomads jest armią strzelecką. dużo z nimi zabawy jest


Hell Dorado - Mercenaries
Konfrontacja - Wolfeni/ Keltowie Sessairs
WH40k - Blood Angels/ Dark Eldar
WHFB - High Elves

Offline

 

#3 2010-12-20 23:06:02

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Polecam na szybko, jesli interesuje cie fluff to jest tutaj. A jesli chcesz poczytac powazniej, bez kupowania podrecznikow - http://www.infinitythegame.com/infinity_POL/ .

A najlepszy jest Haqqislam - bo Allah wielki jest ;] (tak, mam w planach zakup hakow ;]).


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#4 2010-12-20 23:22:19

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Odpowiadając może powiem dlaczego ja wybrałem PanOceanię...

Bo wg mnie ma wyczesane modele! Mam zasadę, że gdy wybieram armię, nie zwracam na mechanikę, styl gry i opinie power gamer'ów. Zawsze biorę to co mi się podoba i wiem, że patrząc na figurki będę słyszał odgłosy strzałów i krzyków na polu bitwy, a nie widział przed oczami tabelkę ze statami. Osobiście polecam ten sposób wyboru armii

Póki co nie wczytywałem się w opis jednostek innych frakcji niż PanO, ale na pewno mogę powiedzieć, że Haqqislam, choć klimatyczny, to może być ciężki w graniu ze względu na mało ciężkich jednostek i ciężkiego uzbrojenia. Nomadów ma Raziel, więc zasięgnij języka u Niego.
Większość frakcji ma wiele podobieństw ze względu na wspólne korzenie (Ziemia). Combined Army to frakcja obcych, ich Sztuczna Inteligencja jest całkiem różna od ludzkiej, dlatego wybierając ją licz się z tym, że inni gracze nie mają pojęcia o co w niej chodzi Sporo zasad i sprzętu, których nie uświadczysz u innych frakcji.
Ariadna, z tego co ja zauważyłem, preferuje jednak close combat (rąbanka i sporo broni opartych na template).

Wiem, że tyle pomocy co nic, ale może jakoś nakieruję. Polecam stronkę podaną przez Jarva (i Suzana w osobnym wątku). Są tam i zasady i spis frakcji i markery do wydruku


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#5 2010-12-20 23:37:05

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Nie będę grał PanO, bo modele jak dla mnie na jedne kopyto są

Hakiszmaki fajny wygląd, ale już jedną Kebab armię mam (Saraceni w HD)

Nomadzi to 3 opcja... pewnie ich oleje, szczególnie, że Raziel je ma... po co się powtarzać

Ariadna... armii Russian-like nigdy nie za wiele w kolekcji...

Pozostaje się podłączyć do sieci obcych :


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#6 2010-12-20 23:52:18

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Ja, wywołany do tablicy odpowiem na zadane pytanie także.
Dokładnie tak samo jak blackout_sys, zafascynowała mnie figurka. Zacząłem zbierać Nomadów, bo figurka Spektr Sniper i pierwsza Moira pozamiatały mną dokładnie. Dopiero potem poczytałem o Nomadach, ale wtedy już wiedziałem, jaką frakcją będę grał. Kompletnie nie znałem się na statsach i zasadach, bo tak jak przedmówca, w poważaniu mam tabelki, wykresy i to, która frakcja jest najsilniejsza.
Infinity jest zbalansowana, każda frakcja ma speca w każdej dziedzinie, a jeśli w czymś dominuje (Ariadna close combat) to na bank ma inną słabą stronę, w tym przypadku kiepskie balistic skill.

Nomadzi są uniwersalną frakcją, jednak rzeczywiście ich walka dystansowa się wyróżnia i stawia ich w czołówce rozpylaczy ołowiu. Jednak płacą za to kiepskim pancerzem i niewielka siłą w close combat. Tak na prawdę, największą zaletą Nomadów są jednostki z kamuflażem i z kamuflażem termooptycznym, których jest sporo.
Nomadzi zaimponowali mi jeszcze jedną cechą, jako jedyni, nie wdali się w korporacyjne machloje i spory, odcinając się kompletnie od świata władzy, biurokracji i pseudo sprawiedliwości. Podróżują sobie przez kosmos na trzech wielkich okrętach gwiezdnych, zajmując się handlem, inżynierią i przemytem. Typowi cyberpunkowcy, którym nie w głowie podbijanie kolejnych światów i zagarnianie hektarów ziemi. Rola wyrzutków wyjętych spod prawa, bardzo przypadła mi do gustu i za to cenię Nomadów i dzięki temu właśnie nimi gram.

Tak jak Nomadzi zafascynowali mnie kilkoma swoimi figurkami na starcie, tak inne frakcje mnie odrzuciły, na przykład Haqqislam swoimi motorami jednokołowymi, a Ariadna czymś, co miało przypominać wilkołaki. Nie oznacza to jednak, że tamte armie są brzydkie, wręcz przeciwnie, po prostu kilka z ich modeli mi nie odpowiadało.
Teraz, gdy mam dosyć Nomadów żeby sensownie zagrać, zastanawiam się nad kolejna frakcją. Strasznie podoba mi się Pan Oceania, ale z uwagi na to, że kolega blackout_sys już ich zbiera, wezmę się za coś innego i na bank sugerował się będę wyglądem figurek i klimatem a nie statystykami.

PS. Myli się ten, kto uważa, że Ariadna to sami ruscy. W zasadzie, to mamy tam tylko kozaków kilku, reszta to śmietanka zachodniej kultury i sztuki.

Ostatnio edytowany przez Raziel (2010-12-20 23:54:48)


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#7 2010-12-20 23:52:51

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Jest jeszcze Aleph - smiales sie, ze PanO mi sie podobalo, bo podobne do Tau - a to wlasnie raczej Aleph imho jest blizszy Tau (jesli chodzi o stylistyke modeli...).

Ostatnio edytowany przez jarv (2010-12-20 23:54:22)


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#8 2010-12-21 07:16:17

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Jeśli chodzi o modele PanO na jedno kopyto - kwestia gustu i schizy. Pokaż mi 3 elfy z 3 różnych frakcji a powiem, że są z jednej i jeden to sierżant. Za to goście w technopancerzach? Ho ho...
Jeżeli zdecydujesz się na Combined Army to z pewnością wyjdzie na plus dla światka Infinity we Wrocławiu bo raczej mało osób gra tą frakcją. Wiem, że np. w Ogrynie większość graczy zbiera PanO.
Z Alephem sprawa jest o tyle skomplikowana, że ta frakcja ukazała się dopiero z dodatkiem Human Sphere i jest do niej póki co, ja wiem, z dziesięć modeli? Ale za ta jest już sexi babe ze snajperką, którą mogę i muszę mieć w mojej sektorówce
Przeglądając pobieżnie spis jednostek mam wrażenie, że styl gry Alephem opiera się na wykorzystaniu dużej ilości tanich modeli (różnych botów) i kilku wyczesanych specjalistów, w tym oczywiście hacker jest must have.
Jeżeli chodzi o fluff to koniecznie poczytajcie sobie o Achillesie. Każda frakcja ma jakiegoś bohatera, którym jest sklonowana historyczna postać z Ziemi. Np. PanO ma Joannę D'arc Ale to co zrobił Aleph, jako frakcja podlegająca tylko ludzkiej SI i posiadająca dostęp do najnowszego techu... miodzio


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#9 2010-12-21 22:34:26

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

A i jedno co mnie martwi... Starter mi się do Combined Army nie podoba

Obcy są za mało obcy


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#10 2010-12-21 23:16:26

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Mam wrażenie, że gdy to piszesz, myślisz o tym starterze:
http://www.infinitythegame.com/infinity_ENG/images/stories/CombinedArmy/0065CEStarterPack.jpg

Tutaj owszem, obcy wyglądają jak z Planety Małp. Ale polecam twojej uwadze sektorówkę:
http://www.infinitythegame.com/infinity_ENG/images/stories/All/April2010/237_StarterPackShasvastii.jpg

Jeżeli nadal jest ona dla ciebie za mało obca, to twój umysł musiał zostać wypaczony przez Wielkiego Chthulhu Najfajniejsza sprawa z sektorówkami - jest to oczywiście trzon armii sektorowej, ale po dodaniu ze 2 modeli i odjęciu jednego możesz też wystawiać wojaków jako podstawową frakcję. Startery sektorowe mają wyraźnie fajniejsze jednostki (zarówno pod względem estetycznym, np. regularzy Accontecimento miażdżą fusilierów PanO, jak i mechanicznym) i osobiście polecam je jako podstawkę. Na poparcie tej tezy - prezentowana wyżej sektorówka. W jej skład wchodzi bejbe z Monofilament Close Combat Weapon. Urok tej broni polega na tym, że trafienie nią zabija delikwenta na miejscu


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#11 2010-12-21 23:39:25

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

I like it... I like it

http://dreamlandtoyworks.com/images/dke/my_little_cthulhu_victims.jpg


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#12 2010-12-23 01:02:43

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Jeśli w ogóle to zacznę od tego:

280633-0237 Shasvastii Expeditionary Force (Shasvastii Sectorial Army)

A co z tego? Jakieś porady Nieskończone cwaniaki?

280608-0087 The Shrouded (Sniper)
280621-0160 Seed Soldiers (Combi Rifle)
280624-0179 Shasvastii Cadmus (Combi Rifle)
280629-0212 Shasvastii Cadmus (Boarding Shotgun)
280634-0247 Shasvastii Gwailos (Boarding Shotgun)
280635-0260 Aswangs (Boarding Shotgun)

I jak się ma sprawa z Hakerami?

W spisie armii jest opcja na Shasvastii Hakera, ale figurki chyba nie ma i co z tym fantem?
____________________________________________________________________________

Poza tym stwierdziłem, że Startery nie powalają ekonomicznością.
Wychodzą finansowo prawie tak jak kupowanie na sztuki


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#13 2010-12-23 01:27:13

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Na obcych się nie wyznaję, więc dużo nie powiem. Jedyne co mogę powiedzieć na pewno, to fakt, że boarding shotgun to broń krótkich dystansów (po trafieniu kładziesz jeszcze krótki template!). Combi rifle to broń uniwersalna. Radziłbym pomyśleć nad modelem z jakąś fajniejszą zabawką typu HMG, Plasma Rifle. Poza tym weź pod uwagę zasadę kosztu special weaponów. Za każde 50 pkt. kosztu armii dostajesz 1 punkt do wydania na special weapon. Przy każdym modelu jest to wypisane. Np. w PanO, Swiss Guard z HMG ma koszt 2 pkt., więc muszę mieć co najmniej 100 punktową armię, żeby ją wystawić. Dlatego nie można mieć dużo ciężkich broni i snajperek Zwrócę jeszcze uwagę na jeden szczegół - są modele, których koszt special weapon jest ujemny. Wtedy tę wartość dodajemy do puli, zamiast odejmować (!).

Zwracaj też uwagę na special skille modeli. Niektóre mają po prostu zabójcze komba umiejętności i czasem warto wystawić takiego typka zamiast 2 innych. Przykład z PanO (nudzę, wiem) - CrocMan (polewaliśmy z niego z Suzanem) ma TO Camo, Infiltration i bonus do snajpery. Oznacza to, że można go wystawić niewidzialnego (bez figurki ani markera (!)) nawet na połówce przeciwnika. Bonus do snajpery kasuje ujemne modyfikatory strzału średniego i dalekiego snajperki. Stawiamy go na dachu wieżowca i kosimy co tylko się wychyli zza covera Oczywiście nie ma modeli doskonałych - BS na 12 to średni wynik.

Co do hakerów - zawsze są przydatni i z nimi wiąże się szczególny klimat Infinity i powiew klimaciku z Ghost in the Shell

Brak modeli - Corvus Belli wydało już 2 pełne rozpiski (podstawka i Human Sphere) ale wciąż jeszcze robi modele. Dlatego nawet w oficjalnych zasadach turniejów stoi wyraźnie napisane, że każdy model musi być przedstawiony figurką do Infinitki, za wyjątkiem żołnierzy, dla których nie ma jeszcze modelu - można (trzeba nawet) je proxować. Nie pamiętam, ale raczej jest też wymóg proxowania innym modelem Infinity - ale jak dla mnie, na stole for fun, możesz mieć nawet hakera Nurgla.

Ekonomiczność starterów - dostaniesz go za ~130 zł. 6 figurek, czyli ~22 zł figurka. Pojedyncze modele to koszt ~30 zł. Zawsze prawie dycha różnicy.

Ostatnio edytowany przez blackout_sys (2010-12-23 01:30:08)


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#14 2010-12-23 01:37:43

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

A jak to jest w rozgrywkach armii combatowych versus wystrzałowe?
Jakieś szanse w ogóle?
____________________________________________________________________________

Z tych broni, które wymieniłem (+ te ze startera) to są jakieś specjalne?
Pamiętaj, że nic nie wiem o Infinity
____________________________________________________________________________

Co do proxowania modeli jednej firmy modelami innej firmy to nie uznaje takich rzeczy...
Jest to dla mnie psucie klimatu i już... Dlatego też nie biorę udziału w różnych akcjach, kiedy wiem, że będzie figurkowa samowolka... Czasami bym chciał, ale się brzydzę


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#15 2010-12-23 02:01:43

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Multi Snipe Rifle, Sniper Rifle, Ligth GL(granatnik) i Monofilament CCW są special. Combi Rifle i Boarding Shotgun mają 0 koszt SWC (Special Weapon Cost).

Co do CC vs strzelacze:
Po jednej rozgrywce dużo Ci raczej nie powiem Mój specjalista od Close Combat nie doszedł do przeciwnika, ale to raczej z winy mojego braku doświadczenia.
Generalnie dobrymi giwerami nie można walczyć w CC, więc gdy podejdziesz z mieczem z nanowłókien (albo innego dziwnego materiału, którego nazwę sobie wymyśl ) wchodzącym w pancerze jak masło, do typka który ma nóż i pistolecik... Sam rozumiesz.

Kwestia dojścia do typka. Infinity opiera się na makietach. Dużej liczbie makiet. Baaardzo dużej. To ma być gęsto zabudowane technocity/orbital station/jungle gdzie biegniesz od covera do covera, flankujesz, desantujesz się na tyły wroga, strzelasz z okna z drugiego piętra, skaczesz między budynkami (pamiętam dyskusje o skakaniu - wg mnie Infinitka nieźle ma to rozwiązane), walczysz w ciasnych korytarzach i uliczkach. Nasza rozgrywka z Razielem była fajna, ale żeby poczuć moc tego systemu należałoby mieć jeszcze co najmniej drugie tyle makiet. Dlatego chciałbym zmotywować ludzi również do konstrukcji fajnych, Nieskończonych makiet

Wtedy dobrze zaplanowany Close Combat również zrobi rzeź. Na wszystko jest sposób. Snajper na dachu z pewnością zagrozi szarży do CC. Ale co snajper powie na desant Boarding Shotguna za plecami? Rozpiski są niejawne, na stół można równie dobrze wystawić na początku tylko połowę armii. Taktyczny raj.
Wg mnie ten system jest po prostu potężny

EDIT:
Przypomniało mi się jeszcze kilka ciekawych zasad mogących wesprzeć armie CC. Low Visibility Zones, czyli np. zadymione obszary, znacznie utrudniające strzał. Możemy sami je tworzyć (placek smoke'a), np. używając granatów dymnych.
Strzały spekulowane, np. granatnikiem ponad ścianą
I chyba największa rzeź - bronie i granaty oparte na technologii EMP. Smażą co bardziej wyrafinowaną elektronikę (jest rozpiska broni i gadżetów podatnych na EMP) nakładając DISABLE'a. Ich działanie polega na promieniowaniu, więc kładziemy placka, który działa również przez ściany (!). O konsekwencjach dla snajperów z wyłączoną snajperką nie muszę chyba wspominać

Ostatnio edytowany przez blackout_sys (2010-12-23 02:40:30)


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#16 2010-12-23 02:52:40

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

No tak właśnie jeszcze myślałem o dronach

One chyba mają ładunki EMP :

A na 200pkt mogę mieć wszystkie 4 wymienione modele z bronią specjalną... coooooool


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#17 2010-12-23 06:59:57

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Z jednej strony, z listy którą wymieniłeś Piotrze polecam szczerze snajperkę, z drugiej jednak ostrzegam, że może być tak, iż użyjesz jej tylko raz w czasie gry. We wspomnianej bitwie z blackout_sys, mój super niewidzialny sniper pokazał się na chwilę oddając dwa niezbyt skuteczne strzały i... za chwilę zginął, rozstrzelany przez desantującego się za jego plecami szalonego spadochroniarza
A co do CC, to przedmówca ma w pełni rację, stół Infinity powinien być zasiany makietami tak, ze Mordheim powinien zazdrościć. wtedy zarówno walka w ręcz, strzelanie jak i hackowanie ma razem sens. Do tego dochodzą specjalne bronie jak wspomniany dym, E/M i shock, raj dla lubującego się w kombinowaniu.
Co do dron, to pamiętaj, że na stole musisz mieć hackera lub TAGa do sterowania nimi.
Jeśli zaś chodzi o brakujące modele to po pierwsze CB dosyć intensywnie pracuje nad kolejnymi modelami, więc nawet jeśli czegoś nie ma, to nie przyjdzie Ci długo czekać. Gracze natomiast konwertują modele z Infinity, co wbrew pozorom nie jest wcale trudne, choć grzebanie z greenstufie na tak małych modelach zakrawa na zboczenie, to jednak da się. Obcinasz bronia kolesiowi, przyklejasz mu tam interface hackera i w zasadzie nic więcej nie trzeba robić.


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#18 2011-01-03 23:47:18

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Czy ja dobrze widzę, że Ariadna nie ma HAKERÓW?

To jakiś armijny obsyf?


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#19 2011-01-04 00:35:16

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Ano nie ma faktycznie. Twórcy postanowili widać, że jak coś jest we fluffie to w mechanice też tak jest. Fluffowo Ariadna to potomkowie pierwszych kolonistów i z najnowszą technologią trochę u nich na bakier. Nie mają dron ani tagów (coś doszło w human sphere ale kontroler do tego ma inżynier i nie trzeba mieć hackera). Nawet ich podstawowa broń to Rifle, a nie Combi Rifle jak u pozostałych frakcji.
Za to dobrze im wychodzi spółkowanie z fauną - dlatego Ariadna nie ma hakerów, ale ma pseudo-wilkołaki...
Zawsze pozostaje opcja hakerki najemniczki.

Ostatnio edytowany przez blackout_sys (2011-01-04 00:39:06)


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#20 2011-01-04 00:46:15

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

blackout_sys napisał:

Zawsze pozostaje opcja hakerki najemniczki

Kak se imenuje ta holka?


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#21 2011-01-04 09:46:15

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

http://www.infinitythegame.com/infinity_ENG/images/stories/All/209_ValeryaGromozweb.jpg

Jest z frakcji Mercenaries, czyli każdy może ich wziąć, z tym że wtedy są różne chece z dostępnością modeli. Jakoś nigdy mnie Merce nie zainteresowali, więc nie znam szczegółów ale jakoś się wtedy dostępność modeli trochę zmienia.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#22 2011-01-10 18:56:40

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Czy ktoś mógłby mi łaskawie wyjaśnić, na jakiej zasadzie wystawia się modele z ALEPH, bo nie mogę znaleźć?


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#23 2011-01-10 19:02:51

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Są chyba w "Human Sphere", ale do tego raczej nie ma pdf'a


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#24 2011-01-10 19:27:48

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Właśnie... PDF... Że też sam na to nie wpadłem
Dziękuję za pomysł Piotrze. Właśnie sobie odczytuję tego PDFa i muszę przyznać, że armie sektorowe są całkiem ciekawe.
Niemniej, będę najprawdopodobniej zbierał właśnie ALEPH - modele są wporzo, a i jednostki całkiem git.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#25 2011-01-10 21:27:20

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Pełna lista z Human Sphere jest tutaj
Alephu nie ma we wcześniejszych bo doszedł dopiero w HS własnie.
Z tego co pamiętam to mówiłeś Bartku, że będziesz zbierał Yu Jing? Ale w takim razie będzie nas dwóch Alephowców, bo ja również zaczynam zbierać Aleph jako drugą armię po sektorówce PanO


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#26 2011-01-10 22:02:22

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Mam zamiar zebrać trzy kolekcje do Infinity - ALEPH, Chinoli oraz wszystkie modele kobiece.
Chinole idą na pierwszy ogień (bo mają już prawie wszystkie modele dostępne), potem ALEPH (bo nie mają większości modeli), a na końcu babeczki.
Muszę się tylko zdecydować, czy u Chinoli nie ograniczyć się może wyłącznie do Japońców, bo wtedy zabawna kampfgrupa wychodzi.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#27 2011-01-12 19:46:56

 kicek1995

http://i.imgur.com/mmPko.png

13622781
Call me!
Skąd: Festung Breslau
Zarejestrowany: 2010-09-22
Posty: 196

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Ja też chciałbym zbierać Żółtych, a szczególnie Japońców, bo wyglądają lepiej.
Chciałbym sobie zobaczyć ich staty, ale w HS nie ma wszystkich.
Gdzie się schowały?

Ostatnio edytowany przez kicek1995 (2011-01-12 19:48:45)


http://img835.imageshack.us/img835/1411/05d3.png

Wh40k - Tau - >2500p; Krootz - 1000p; SWM; Infinity Japończycy >200p
Moja galeria

Offline

 

#28 2011-01-12 20:13:27

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Armia na (mój) dobry początek...

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS_T-YHhaAPFcedaftJvBjWucvHZjutyak4UPVKj4PUj__MWkDT

Wejdź na stronę Infinity i potem w dział z plikami do ściągnięcia.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#29 2011-01-12 23:08:55

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Generalnie Królik Chaosu ma rację, choć mało szczegółów w jego wytłumaczeniu
Są dwie listy armii. Jedna z podstawki, druga w osobnym PDF z dodatku Human Sphere. W dziale Download na stronie Infinity są obie do ściągnięcia. Podobnie jest z broniami, które doszły w dodatku oraz samym spisem zasad z HS.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#30 2011-01-18 10:52:18

NiZi

http://i.imgur.com/jjB7m.png

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 30

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Witam, dopiero się zarejestrowałem! Czekam właśnie na paczkę z podstawką do Połączonych armii. Jestem ciekaw co z tego będzie!

Przy okazji, jak już rozmawiamy jakie armie kupić. Może zrobili byśmy listę osób grających?

Offline

 

#31 2011-01-18 12:17:20

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Jak zaczniemy grać to zrobimy listę.

Na razie grają 2 osoby


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#32 2011-01-18 12:57:23

NiZi

http://i.imgur.com/jjB7m.png

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 30

Re: Armia na (mój) dobry początek...

będzie grał jeszcze Michał G. - na bank kojarzysz go Piotrek z czasów starej dobrej konfrontacji , ale odezwie się pewnie sam, duży więc sobie poradzi!

Offline

 

#33 2011-01-18 13:26:17

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Widziałem, że maqu się pojawił ... i koniec


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#34 2011-01-18 14:09:33

NiZi

http://i.imgur.com/jjB7m.png

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 30

Re: Armia na (mój) dobry początek...

to mam pytanko już w temacie, po zakupie podstawki "Korpus ekspedycyjny Shasvastii", o czym warto by było pomyśleć. jakie figsy kupić? ktoś ma dostęp do jakichś ciekawych rozpisek?

Offline

 

#35 2011-01-18 15:48:53

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Biorąc pod uwagę 2 grające osoby i fakt, że Combined Army interesuje się tylko Cavaler, który jeszcze figsów nie ma... chyba nie ma co liczyć na dzielenie się swoimi przemyśleniami co do rozpisek

Z ogólnych przemyśleń filozoficznych natomiast może wynikać, że zawsze warto jest mieć hakera. Nigdy nie wiadomo czy przeciwnik nie wystawi czegoś ciężkiego, drony albo guided pocisków. Poza tym ja zastanowiłbym się na special weaponami, których w starterze zawsze mało - może jakiś HMG, Plasma Rifle, snajperka.

A największy urok tego systemu jest taki, że co byś nie przyniósł ze sobą to chyba zawsze ułożysz z tego grywalną rozpiskę. Zatem bierz modele, które Ci się podobają
Oczywiście ta zasada chyba jest mniej efektywna dla Power Gamer'ów...


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#36 2011-01-18 16:09:38

NiZi

http://i.imgur.com/jjB7m.png

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 30

Re: Armia na (mój) dobry początek...

power gamerem nie jestem, juz kupilem w ogrynie model jakiejs hackerki, bo kosmicznie wygląda. jutro przybywa kurier, zobaczymy jak to wygląda. jak coś sensownego poskladam z tych figsów napiszę.

Offline

 

#37 2011-01-19 20:17:30

 kicek1995

http://i.imgur.com/mmPko.png

13622781
Call me!
Skąd: Festung Breslau
Zarejestrowany: 2010-09-22
Posty: 196

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Ja również mam już zamówione figurki,  i zastanawiałem się, czy nie można by zrobić jakiegoś małego turniejka?


http://img835.imageshack.us/img835/1411/05d3.png

Wh40k - Tau - >2500p; Krootz - 1000p; SWM; Infinity Japończycy >200p
Moja galeria

Offline

 

#38 2011-01-19 20:25:19

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

A może nauczymy się zasad najpierw?


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#39 2011-01-19 20:52:34

 kicek1995

http://i.imgur.com/mmPko.png

13622781
Call me!
Skąd: Festung Breslau
Zarejestrowany: 2010-09-22
Posty: 196

Re: Armia na (mój) dobry początek...

No właśnie to glównie miałem na myśli, ale chodziło o to, żeby ludzie krótzy nie grają, pomyśleli że jesteśmy fajni i już mamy turnieje.


http://img835.imageshack.us/img835/1411/05d3.png

Wh40k - Tau - >2500p; Krootz - 1000p; SWM; Infinity Japończycy >200p
Moja galeria

Offline

 

#40 2011-01-19 21:39:07

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Mnie też wliczcie do gry. Jak będzie okazja, to ja z chęcią


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#41 2011-01-19 22:01:21

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Pasuje tutaj cytat (może nie dokładny) z wypowiedzi cavaliera

Ach ten zapał neofitów...



A wiąże się to z tym, że noszę się z zamiarem (oczywiście jeżeli byłaby grupa grająca - a widać że zbiera się mocny team) zorganizowania cyklu eventów z Infinity związanych. Oczywiście jeżeli załoga sklepu wyraziłaby zgodę.
Polski dystrybutor Infinity, czyli Wargamer, mocno wspiera swoje produkty i jest coś takiego jak program Weteran. Dla ludzi tam działających, organizujących eventy związane z np. Infinity mają spore wsparcie - od badziewia typu koszulki i materiały promocyjne po (jeżeli dobrze się ciśnie) nawet modele do rozdania albo 50% zniżki na zakup makiet pod eventy.

Czyli jak już nauczymy się grać normalnie to będzie można urozmaicać A nauki jest sporo - ja co grę uczę się czegoś nowego o Infinity.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#42 2011-01-20 12:10:34

NiZi

http://i.imgur.com/jjB7m.png

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 30

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Pomysł z cyklem eventów jest bardzo dobry! A w jakim sklepie miały by te eventy być organizowane? Jak by pogadać w Ogrynie to na bank by się zgodzili.

Offline

 

#43 2011-01-20 12:17:50

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Uczymy się grać na Wieczorze Weteranów w Bolterze, czyli w piątki po 19.00.

Nie zawsze, ale...

Poza tym słyszałem, że w Ogrynie nie ma stołów, po tym jak ich przeniesiono w inne miejsce (nie byłem, więc tylko powtarzam plotki).


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#44 2011-01-20 12:24:10

NiZi

http://i.imgur.com/jjB7m.png

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 30

Re: Armia na (mój) dobry początek...

w tym tygodniu nie dam rady, ale na przyszły wpadnę...
w ogrynie nie ma stołów, bo jest remont na wyższym piętrze (przenieśli im na piętro inne sklepy) w marcu stoły wracają!

Ostatnio edytowany przez NiZi (2011-01-20 12:31:58)

Offline

 

#45 2011-01-20 13:19:52

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Biorąc pod uwagę, że gramy na WW w piątki w Bolterze, to właśnie o tym sklepie pisałem
Ale w Ogrynie swego czasu ludzie mocno cisnęli w Infinity, myślę więc że tam też można by kiedyś spróbować.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#46 2011-01-23 23:40:34

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Armia na (mój) dobry początek...

pytanie do graczy którzy mają za sobą już kilka bitew: czy armia nastawiona na combat wręcz ma szansę na zaistnienie w systemie infinity? Obawiam się że zamówieni przeze mnie Ariadniańczycy z dwurakami będą i tak strzelać zamiast spełniać się w swoim fachu bo dojście do walki w zwarciu będzie mijało się z celem... poza tym zawsze można się bezkarnie z combatu wyrwać i wypalić serię w agresora

czy dążenie do walki bezpośredniej ma sens w Infinity?

Offline

 

#47 2011-01-23 23:55:52

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Fakt, nie zawsze dążenie do CC jest rozsądne - żołnierz może zostać zestrzelony zanim dobiegnie. Ale jest kilka ale.
Po pierwsze: gra moja z Razielem jaką widziałeś była prowadzona na jeszcze za mało usianym makietami stole. Gdy makiety zostaną poustawiane tak, że nie widać wzajemnie swoich deployment zones, a przejście się przez stół wymaga kluczenia w ciasnych uliczkach/skakania po budynkach - wtedy CC ma dużą szansę zaistnieć.
Po drugie: mówisz o wyrwaniu się z CC. Jest to rzut na PH. przeciętne PH lekkiej i średniej piechoty to jakieś 11. Jeżeli jesteś specjalistą w CC to twój atrybut CC wynosi może mieć wartość 15 do nawet 20 w przypadku Achillesa (Tak! On zawsze trafia! Przeciwnik musi mieć nadzieję, że w FtF rollu wyrzuci więcej ). Jakby nie patrzeć statystycznie masz większe szanse przyłożyć zanim on uniknie. Poza tym są też twoje jednostki z Berserkiem, które przyłożą nawet gdy przeciwnik zrobi unik.
Po trzecie: są sytuacje kiedy strzelanie do przeciwnika może być śmieszne. Np. gościu w coverze z ODD albo TO Camo daje -9 do BS... Japońce podstawowi mają BS 10... A jak podbiegniesz do przyłożysz bez kar


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#48 2011-01-24 07:37:08

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Są też takie jednostki, które są stworzone do HtH... i jest wtedy zabawa.

http://www.elmonolisto.com/bostriarama/comics/strips/images/14_shaolinhorUS.jpg


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#49 2011-01-24 07:40:01

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Armia na (mój) dobry początek...

http://www.elmonolisto.com/bostriarama/comics/strips/images/22_PerspectivaMiniUS.jpg


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#50 2011-01-24 07:45:39

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Armia na (mój) dobry początek...

No i najsłynniejszy przeciwnik do HtH (m.in.) - PanOceański Crok Man:

http://www.elmonolisto.com/bostriarama/comics/strips/images/04_TiraCrocus.jpg

http://www.elmonolisto.com/bostriarama/comics/strips/images/25_fusiliers.jpg

http://www.elmonolisto.com/bostriarama/comics/strips/images/06_FunnyLand.jpg

http://www.elmonolisto.com/bostriarama/comics/strips/images/09_Remy.jpg

Ostatnio edytowany przez suzan (2011-01-24 07:47:17)


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#51 2011-01-24 07:48:21

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Armia na (mój) dobry początek...

http://www.elmonolisto.com/bostriarama/comics/strips/images/10_Sanitair.jpg

No... to tyle, jeżeli chodzi o klimat gry


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#52 2011-01-24 11:16:17

NiZi

http://i.imgur.com/jjB7m.png

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 30

Re: Armia na (mój) dobry początek...

no to się uśmiałem... dobry początek tygodnia...

Offline

 

#53 2011-01-27 09:39:01

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Mój Yu Jing w wersji internationale jest już skompletowany na 250pkt. Mam w nim wszystkie modele, jakie chciałem (aczkolwiek jedna ma nie tą broń co trzeba). Teraz czekam na otrzymanie przesyłki.
W zależności od tego, jak szybko Wargamer nam dostarczy modele, prawdopodobnie przez całe ferie będę osiągalny w celu zagrania partyjki (a w czasie Wieczorów to już obowiązkowo).


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#54 2011-01-27 14:58:08

NiZi

http://i.imgur.com/jjB7m.png

Zarejestrowany: 2011-01-18
Posty: 30

Re: Armia na (mój) dobry początek...

dzisiaj kurierem dostałem małpy do połączonej armii... zakochałem się morat my love! nie będziemy się z Piotrkiem powtarzać

Offline

 

#55 2011-01-27 15:09:38

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Podpisuję się rękami i nogami, czy co tam moja rasa ma


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#56 2011-02-03 16:15:37

 dardzin

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 949

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Zaintrygowany rosnącą popularnością tego systemu , chciałbym się zapytać jak to  jest z PanO? A dokładnie chodzi mi o poszczególne zakony rycerskie Da się to jakoś sensownie złożyć? Co by mi było potrzebne na te 250 pkt.?


Konfrontacja || Hordes || Infinity || Battlegroup || Firestorm Armada || BW- Napoleon || Afterglow || Ogniem i Mieczem

Offline

 

#57 2011-02-03 18:04:34

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Buum... i jest !!! Podejrzewam, że jak zawsze pudełko startowe to 200pkt.

http://www.wargamer.pl/gfx/photos/15582_268_MilitaryOrderStarterPackWeb.jpg http://www.wargamer.pl/gfx/photos/15077_241_Montesa_web.jpg http://www.wargamer.pl/gfx/photos/9348_img_1202770000_338_lg.jpg http://www.wargamer.pl/gfx/photos/11486_KnightOfSantiago_web.jpg


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#58 2011-02-03 20:08:51

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Starter z japońskiej sektorówki to 115pkt, więc nie przesadzajmy z tym "jak zwykle 200pkt".


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#59 2011-02-03 20:28:24

 dardzin

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 949

Re: Armia na (mój) dobry początek...

No nic, będę musiał podpatrzeć system na jakimś WW i wtedy zdecydować ]:->

Ostatnio edytowany przez dardzin (2011-02-03 20:30:04)


Konfrontacja || Hordes || Infinity || Battlegroup || Firestorm Armada || BW- Napoleon || Afterglow || Ogniem i Mieczem

Offline

 

#60 2011-02-03 20:39:57

 dardzin

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 949

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Czy dobrze rozumiem, że ów starter można pomalować na poszczególny zakon?


Konfrontacja || Hordes || Infinity || Battlegroup || Firestorm Armada || BW- Napoleon || Afterglow || Ogniem i Mieczem

Offline

 

#61 2011-02-05 17:05:09

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Armia na (mój) dobry początek...

był w piątek sparing naukowy z razielem i muszę przyznać że ta nieograniczona suma rozkazów na model mimo wszystko wyszła bardzo na moją niekorzyść więc coraz bardziej skłaniam się do jej ograniczenia ale przejdźmy do rzeczy:

Podczas standardowego patrolu jednego z kaledońskich przedmieść William Wallace wraz z kompanami dostrzegł nieprzyjacielski oddział Nomadów plądrujących były skład amunicji. Trzech najlepszych strzelców zajęło stanowiska ogniowe w budynku naprzeciw magazynu podczas gdy dowódca wraz z bandą głodnych krwi szkockich górali postanowili okrążyć nieprzyjaciela z flanki. Nomadzi, gdy zorientowali się że ich miejsce szabrów zostało nakryte, podbiegli szybko do okien i z oczami przy celownikach wyczekiwali odpowiedniego momentu do rozpoczęcia konfrontacji. Wtem, jeden z nich nie wytrzymał ciśnienia oddając niekontrolowaną serię w kierunku zamaskowanych członków patrolu. Pociski odbiły się od zabudowań, na co kalenończycy odpowiedzieli ogniem. W tym samym czasie szkoccy wojownicy, osłaniając swój marsz granatami dymnymi, zbliżali się coraz bardziej do magazynu, aby własnoręcznie rozprawić się z przemytnikami. Nagle, zupełnie niespodziewanie, na tyły kaledońskich strzelców zdesantował się nieprzyjacielski strzelec, zuchwale eliminując większość załogi. Gdy padł ostatni strzał, a krzyki bohatersko ginących kaledonczyków ucichły, krew szkockich wojowników momentalnie zawrzała. Z okrzykami w głosie ruszyli w stronę wroga eliminując przy tym 2 strzelców by ostatecznie polec chwalebną śmiercią.. William Wallace przeżył starcie, niestety zdając sobie sprawę z przeważającej siły wroga postanowił uzupełnić skład o świeżą krew i dopiero wtedy, ostatecznie zająć się kwestią szabrowników w sektorze Kaledonii.

przyswajamy kolejną porcję zasad i walczymy dalej, za wolność, za Kaledonię!

Ostatnio edytowany przez Artois (2011-02-05 17:43:51)

Offline

 

#62 2011-02-05 19:04:28

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Tak, grało się bardzo fajnie, mimo to, popełniliśmy kilka błędów. Nauka jednak nie idzie w las, następnym razem pójdzie nam sprawniej.
A w kwestii ilości rozkazów na model, specjalnie przeznaczałem większość rozkazów na pojedyncze modele, chcąc uzmysłowić Artoisowi, że zasada podręcznikowa jest nie do końca przemyślana.


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#63 2011-02-07 00:44:10

idio

http://i.imgur.com/A7eG5.png

Zarejestrowany: 2010-10-22
Posty: 312

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Zdaje się, że niebawem do was dołączę z Infinity Nie poczytałem jeszcze zasad do końca ani nie grałem, ale zasugerowałem się trzema stwierdzeniami:

1. Warto mieć hackera;
2. Grywa się na ogół na 250 pktów;
3. Najlepiej wystawiać modele, które się nam podobają

więc wykminiłem coś takiego na początek:

http://img248.imageshack.us/img248/7629/haqqislam.jpg

Gdyby któreś moje założenia były błędne, albo coś w tej rozpisce zupełnie bez sensu, liczę na informację od bardziej zorientowanych


Mądrość, której szukasz, jest bliżej niż myślisz: w ostatnim tomie "Złotych Myśli Smerfa Ważniaka".

Offline

 

#64 2011-02-07 01:30:13

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Wymienione przez Ciebie założenia są z pewnością prawdziwe
Rozpiska wygląda ok, tylko kilka uwag: 7 rozkazów to średnio (minus skoczek to 6 na starcie) - zastanów się nad dołożeniem kogoś albo zamianą jednego lepszego modelu na 2 ciut słabsze tylko dla dodatkowego rozkazu, który może dużo zmienić na polu walki.
Domyślam się, że Valeryę wybrałeś ze względu na figsa? Otóż przy wyborze hakera mimo wszystko zastanowiłbym się dłużej. Tutaj liczy się WIP oraz BTS (WIP jak największe a BTS jak najbardziej na minusie). WIP 14 i BTS 0 to bezszałowy wynik. WIP testujesz przy hakowaniu a BTS odejmujesz od WIP wrogiego hakera, więc warto mieć jak najlepszy ten atrybut. Nie znam listy haqqów ale popatrz czy nie ma tam jakiegoś lepiej dobranego hakera, bo możesz trafić na przeciwnika z hakerem WIP 15 i BTS -6 (znam takich w Aleph czy Combined Army) i wtedy będzie ciężko.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#65 2011-02-07 01:46:12

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

dardzin napisał:

Czy dobrze rozumiem, że ów starter można pomalować na poszczególny zakon?

Blackout_sys odpowiedz jeszcze na to


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#66 2011-02-07 02:40:45

idio

http://i.imgur.com/A7eG5.png

Zarejestrowany: 2010-10-22
Posty: 312

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Nie, nie ma lepszego Hackera Biorąc pod uwagę znaczące statystyki, jedyne co mogę poprawić to WIP o 1, a nie sądzę, żeby to miało wielki impact na grę Co do rozkazów, to właśnie była moja główna wątpliwość: czy nie za mało modeli. Rozkazów mam w poolu 7, ale zwróć uwagę na zdolność Strategos Saladina No i ten frajyer, Daylami ma swój własny order Skoro tam ewidentnych głupot nie ma, to raczej spróbuję tak Najwyżej coś potem dokupię.

Generalnie, zdążyłem już doczytać trochę.

Ostatnio edytowany przez idio (2011-02-07 02:41:42)


Mądrość, której szukasz, jest bliżej niż myślisz: w ostatnim tomie "Złotych Myśli Smerfa Ważniaka".

Offline

 

#67 2011-02-07 07:51:09

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Z tego co kojarze, to modele irregular nie tyle maja "swoje"rozkazy, ile ich rozkaz moze byc wydany tylko dla nich samych - tym samym jezeli trzymasz model gdzies w ukryciu i w danej chwili nie bedziesz go aktywowac, to masz stracony rozkaz. Co do hakerow - ta panna jest z mercow o ile dobrze pamietam. A w Haqqislamie masz chociazby touareg'a, z WIP 15.


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#68 2011-02-07 10:32:38

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

dardzin napisał:

Czy dobrze rozumiem, że ów starter można pomalować na poszczególny zakon?

Wszystkich Order Sergeants i Magister Knight możesz pomalować na dowolny zakon. Teutonic Knight jako model reprezentuje rycerza zakonu Teutonic ale, jako że każdy zakon z wyjątkiem Santiago ma opcję uzbrojenia miecz + combi rifle, uważam że nic się nie stanie jeżeli pomalujesz go odpowiednio i powiesz, że to rycerz z zakonu np. Holy Sepulchre


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#69 2011-02-09 17:58:37

 dardzin

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 949

Re: Armia na (mój) dobry początek...

blackout_sys napisał:

Wszystkich Order Sergeants i Magister Knight możesz pomalować na dowolny zakon. Teutonic Knight jako model reprezentuje rycerza zakonu Teutonic ale, jako że każdy zakon z wyjątkiem Santiago ma opcję uzbrojenia miecz + combi rifle, uważam że nic się nie stanie jeżeli pomalujesz go odpowiednio i powiesz, że to rycerz z zakonu np. Holy Sepulchre

http://wargamer.pl/gfx/photos/15582_MOSantiago.jpg
Patrząc na ten obrazek, zastanawiam się czy da się obalić Twoją teorię związaną, z tym, że model przedstawiający Teutonic Knighta, można jednak pomalować jako np. Knight od Santiago


Konfrontacja || Hordes || Infinity || Battlegroup || Firestorm Armada || BW- Napoleon || Afterglow || Ogniem i Mieczem

Offline

 

#70 2011-02-09 19:10:36

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Jeżeli spojrzysz na listę dostępnych jednostek to zauważysz, że Knight of Santiago ma możliwość wyboru uzbrojenia tylko Spitfire oraz Boarding Shotgun więc bez zamiany broni nie dasz rady. Jeżeli chcesz zbierać Zakon Santiago to jest osobny model rycerza Santiago ze Spitfire'em (jeden z moich ulubionych modeli na marginesie). Poza tym zbierając jeden konkretny zakon masz też w rules'ach napisaną dostępność modeli - 4 rycerzy z głównego zakonu oraz 2 z dowolnego innego zakonu - możesz więc zawsze Teutonica ze startera używać jako dodatkowego rycerza a resztę malujesz na zakon Santiago.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#71 2011-02-09 20:01:31

 dardzin

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 949

Re: Armia na (mój) dobry początek...

No nic, to teraz pozostaje mi zobaczyć mechanikę gry i podjąć decyzję o ewentualnym kupnie Dzięki za odpowiedzi.


Konfrontacja || Hordes || Infinity || Battlegroup || Firestorm Armada || BW- Napoleon || Afterglow || Ogniem i Mieczem

Offline

 

#72 2011-02-11 03:52:14

idio

http://i.imgur.com/A7eG5.png

Zarejestrowany: 2010-10-22
Posty: 312

Re: Armia na (mój) dobry początek...

jarv napisał:

Z tego co kojarze, to modele irregular nie tyle maja "swoje"rozkazy, ile ich rozkaz moze byc wydany tylko dla nich samych - tym samym jezeli trzymasz model gdzies w ukryciu i w danej chwili nie bedziesz go aktywowac, to masz stracony rozkaz. Co do hakerow - ta panna jest z mercow o ile dobrze pamietam. A w Haqqislamie masz chociazby touareg'a, z WIP 15.

Wiem o tym wszystkim Jak pisałem, Hackerowi mogę polepszyć jedynie WIP o 1 (czyli do 15), ale kosztem punktów, wyboru innego modelu, etc. Frajerem za 9 punktów nie zamierzam się kampić, chyba że kampić mądrze Dla tekich typków jest tylko jeden słuszny rozkaz: Suppressing Fire Rozpiska moim zdaniem niegłupia, ale i nieprzesadzona. Mało modeli, ale duża przewaga taktyczna przy rozstawianiu.

Tak, przyznaję się, już obczaiłem instrukcję, klaryfikację, wszystko co się dało

Sam oceniam na forum własną rozpę, jaki żal

Ostatnio edytowany przez idio (2011-02-11 03:56:08)


Mądrość, której szukasz, jest bliżej niż myślisz: w ostatnim tomie "Złotych Myśli Smerfa Ważniaka".

Offline

 

#73 2011-02-13 10:43:50

 chupakabra

http://i.imgur.com/QqPUh.png

Skąd: wiesz, rozumiesz
Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 466

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Witam, jestem nowy i tak przy okazji na początek to chciałem się przywitać.
Chcę zacząć grać w Infinity, podoba mi się ogólnie armia Yu Jing i z tego co zdążyłem się zorientować to posiada ona 3 zestawy startowe

http://www.mayasphere.net/infinity_POL/ … Itemid=149
http://www.mayasphere.net/infinity_POL/ … Itemid=149
http://www.mayasphere.net/infinity_POL/ … Itemid=149

Wiadomo że trochę się różnią. Kożystając ze strony www.infinitycreator.com wrzuciłem te 3 armie do beczki i wyszły mi statystyki. Jedna z tych armii odstaje bardzo w górę, 2 mają niecałe 120 punktów a ta jedna prawie 180 i wyskoczył mi napis że może być max 2 celestian guards a na zdjęciu tego zestawu jest ich trzech.
Jestem przed kupieniem zestawu startowego i korzystam ze zdjęć w necie. może coś źle robię. Nie chcę wejść na jakąś minę i kupić czegoś co mi się na nic nie nada.

Proszę o pomoc i z góry dzięki.
Pozdrawiam


∞ - ale "F" !!!, Hölle Dorato

Offline

 

#74 2011-02-13 11:12:31

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Ściągnij sobie ze strony Infinity listy armii (dwa pliki). Tam masz rozpiskę wszystkich możliwych modeli, które mają taki atrybut jak AVA - dostępność czyli ile danych mośków możesz naraz wystawić. W dodatku Human Sphere doszła możliwość wystawiania armii sektorowych czyli z ograniczoną różnorodnością modeli ale za to ze zwiększoną ich liczebnością. Np. rzeczeni Celestial Guard mają dostępność 2 w "zwykłej" armii Yu Jing, ale w armii sektorowej Imperial Service możesz ich mieć ile chcesz.
Drugi ze starterów jakie wymieniłeś to japońska armia sektorowa. Jest też trzeci starter, który nie jest armią sektorową:
http://www.theludusmachine.com/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/y/u/yu_jing_starter.jpeg
Na końcu pdfa z listą armii z dodatku Human Sphere są tabelki opisujące armie sektorowe - zerknij tam i wtedy zobaczysz o czym mowa z ograniczoną różnorodnością modeli oraz ze zwiększoną liczebnością. Przy okazji warto zauważyć, że Imperial Service może wystawiać agentów operacyjnych Alephu, w tym panią doktor/inżynier

W infinitycreatorze gdy wybierasz armię, nie bierz Yu Jing, tylko np. The Imperial Service i wtedy również zobaczysz jak to wygląda z dostępnością modeli w armiach sektorowych.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#75 2011-02-17 08:12:42

 Asar

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

status asar.bs@gmail.com
3594059
Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 2238
WWW

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Tak sobie czytam ten topic i inne informacje na temat PanOceani i niestety nie ogarniam jednej rzeczy, który zestaw powinienem sobie zamówić na początek z tego co jest dostępne w ofercie na zamówienie na 1.03?


Bartosz Skorupa [ skorupa.net ] -- kramik
PanO: 2885p, CA, Toha, SM: 2000, Wolfeny: 200, Empire of the Jade Triad, Khaliman republic

Offline

 

#76 2011-02-17 08:50:51

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Armia na (mój) dobry początek...

chupakabra napisał:

Chcę zacząć grać w Infinity, podoba mi się ogólnie armia Yu Jing

Sugerowałbym wzięcie się za Imperial Service. Póki co, mamy już człowieka z Japońcami (Kicek), mieszany układ (ja), a brakuje nam czystego Imperialu. O ile faktycznie Japońce mają ładniejsze niektóre modele (Keisotsu zdecydowanie wygląda lepiej od Zhanshi), to ich potencjał bojowy jest odwrotny - Chinole mają o wiele większego kopa w walce. Imperial może mieć kilku Agentów, wciąż posiłkując się Ninja, do tego ma Celestiali jako podstawę (a Celestiale, obok Agentów i Oniwabana, to chyba najlepsza jednostka w stosunku cena/umiejętności w tej frakcji), a starter zawiera wszystkie podstawowe jednostki, których i tak będziesz używał. Na dobrą sprawę, będziesz musiał jeszcze dokupić góra cztery modele, żeby mieć wszystko czego potrzeba, a i tak będą to te same modele, które masz w starterze.

Najprawdopodobniej twoja banda będzie wyglądała mniej więcej tak:

3-4 Celestiali (jeden ze Spitfire lub granatnikiem)
1-2 Agentów (dowolnej rangi - ważny jest monofilament blade, który mają obaj)
1-2 Wu Mingów (tańsza wersja Hsien, nieco słabsza, ale wciąż mocna)
1-2 Hsienów (ci zwłaszcza robią rozpierduchę)
ew. zamiast drugiego modelu którejś z mocniejszych jednostek, można wziąć ninję-hakera.

Jako dodatek do tego, w późniejszym jednak terminie, warto dodać kilka modeli z ALEPH, które mają naprawdę zabawne ustrojstwa do walki. Niemniej jednak Imperial Service ma największy potencjał combatowy ze wszystkich wersji Yu Jing, w dodatku jest łatwa do ogrania, a strata jednego modelu nie boli tak bardzo, jak w przypadku utraty tegoż samego wojaka w np. mieszanej bandzie (bo tam wszystko niemal jest 0-1, czyli bardzo specjalistyczne i trudne do zastąpienia).


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#77 2011-02-17 09:33:38

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Asarze, Tak naprawdę to ten, który Ci się podoba. Jeden ze starterów to czysta podstawka zawierająca modele ogólnodostępne w Panoceanii. Accontecimento oraz Zakony Rycerskie to armie sektorowe. W tych armiach masz do wyboru mniej typów modeli ale za to ze zwiększoną liczebnością. Np. w klasycznej armii PanO możesz mieć jednego rycerza z dowolnego zakonu, a w sektorówce zakonnej - w sumie 6. Nie wystawisz za to niektórych modeli, choćby Gwardii Szwajcarskiej. Przez to armie sektorowe są bardziej specjalizowane, np. zakony rycerskie na Close Combat. Jak już pisałem, zajrzyj na stronę Infinity, ściągnij PDF z listami armii. W drugim PDFie (Human Sphere) na końcu pliku są listy armii sektorowych. Jeśli któraś Cię zainteresuje to masz do niej starter - jeśli nie, to jest i starter podstawowy. Aczkolwiek moim zdaniem starter podstawowy jest po prostu brzydki - z racji tego, że reprezentuje początki Infinity
Albo może wyjaśnienie na przykładzie WH40k: zasady budowania armii sektorowych w Infinity można by na siłę przyrównać np. do składania staro-edycyjnych Thousand Sons - wszystko musi mieć MoT i jest Thousand Sonem, nie wystawisz niektórych modeli, ale możesz mieć kupę czarowników.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#78 2011-02-17 09:51:10

 Asar

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

status asar.bs@gmail.com
3594059
Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 2238
WWW

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Ale niech mnie ktoś wyprowadzić z błędu, bo od 2 dni szukam, w wargamerze nie ma starter pakca do PanOceanii?


Bartosz Skorupa [ skorupa.net ] -- kramik
PanO: 2885p, CA, Toha, SM: 2000, Wolfeny: 200, Empire of the Jade Triad, Khaliman republic

Offline

 

#79 2011-02-17 09:55:02

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

W zakładce Infinity wybierz Startery, nie PanOceania. Na drugiej stronie jest starter PanOceanii.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#80 2011-02-17 09:57:52

 Asar

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

status asar.bs@gmail.com
3594059
Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 2238
WWW

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Dzięki wielki (teraz to się nie popisałem spostrzegawczością), są i to nawet 2, ale to już sam sobie doczytam o flufie.


Bartosz Skorupa [ skorupa.net ] -- kramik
PanO: 2885p, CA, Toha, SM: 2000, Wolfeny: 200, Empire of the Jade Triad, Khaliman republic

Offline

 

#81 2011-03-17 17:12:20

 SamboR

http://i.imgur.com/gZjTx.png

986760
Skąd: Steinau an der Oder
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 1242

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Planuję sobie poskładać coś takiego w wydaniu szkockim:
Wallace (lejtnant)
4x "Galwegians" (dwóch z rifle, dwóch z chain rifle)
Mormaer z T2 Rifle
3rd Grey Rifle z AP HMG
Cateran z T2 Sniper Rifle
Cameronian (znaczy szkocki Dog-Warrior, najpewniej konwertowany pan z Mirage-5)
Wulver z T2 Rifle

Strzelanie na średnim dystansie całkiem znośne, w CC chłopcy są niesamowici. Da taka rozpiska radę?
Dziwnie składać gości, którzy są tak tani - przyzwyczajenia z Combined, gdzie wszystko drogie jak diabli wcale nie pomagają


Jakby ktoś chciał nauczyć się grać w Infinity, to niech daje znać
Mam 4 armie na start (Ariadnę, Combined Army, Haqqislam oraz Yu-Jing), mogę użyczyć i wytłumaczyć co z czym, jak i dlaczego.

Offline

 

#82 2011-03-17 17:38:07

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Artois ma szkotów i rządzą Szczególnie gdy ma dużo jednostek z granatami dymnymi a przeciwnik nie ma Multispectral Visorów czy broni Speculative/Intuitive. Do tego impetousy i jest go na stole pełno wszędzie

W ogóle o co chodzi w tej sektorówce? 3 Cameronians? ARM 3, 2 Woundy, PH 16, CC 18, 2 Chain Rifle, granaty dymne, AP CCW i do tego Total Immunity oraz Super-Jump? Biega 6-4 i kosztuje 22 punkty, 0 SWC?
Może nie moją grę, bo ja zawsze gram słabo ale chętnie zobaczyłbym jak się z tym walczy


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#83 2011-03-17 20:21:29

 SamboR

http://i.imgur.com/gZjTx.png

986760
Skąd: Steinau an der Oder
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 1242

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Znaczy z Cameronianami jest ten problem, że wszystkie dotąd wydane modele Dog-Face'ów (nie licząc merowińskiego) są paskudnie brzydkie


Jakby ktoś chciał nauczyć się grać w Infinity, to niech daje znać
Mam 4 armie na start (Ariadnę, Combined Army, Haqqislam oraz Yu-Jing), mogę użyczyć i wytłumaczyć co z czym, jak i dlaczego.

Offline

 

#84 2011-06-21 11:20:10

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Nomadami gra się trudno bo mają typowy bitewniakowy kompleks elity: milion zabawek, a każda jednostrzałowa. Za to jak Ci combos wyjdzie..., a jeszcze potem uświadomisz oponenta, że mógł to wszystko skasować jednym celnym strzałem... Moralne zwycięstwo!


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#85 2011-06-21 12:32:04

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: Armia na (mój) dobry początek...

A jak wypada Aleph w tym wypadku?

Offline

 

#86 2011-06-21 18:00:49

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Mógłby ktoś mi streścić taktyczne za i przeciw dla Aleph i  Nomadów?

Offline

 

#87 2011-06-21 19:36:30

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Nomadzi taktycznie nie ma żadnych przeciw, same ZA. Tak naprawdę Nomadzi to są trzy różne armie. Bakunin to trochę infiltratorów, najlepsi hakerzy w grze i sporo wymyślnych zabawek. Tyle tylko że nie ma tam ani jednego modelu mającego więcej niż jedno życie (jest TAG mający 3 STR, ale to nie to samo). Corregidor celuje w inżynierach i spadochroniarzach, można tam wystawić aż 9 modeli z tą opcją. No i mają Mobile Brigade, ciężką piechotę z dużym pancerzem i 2 woundami.

Połączeni Nomadzi to misz-masz obu plus parę jednostek z Tunguski, która jeszcze czeka na własną sektorówkę. Jest tam oddział uber infiltratorów i niezły haker, nie tak dobry jak z Bakunina, ale też coś potrafi i przy tamtym wychodzi tanio jak barszcz.

Generalnie to armia która nie wybacza błędów. Musi byś grana jak symfonia, każda partia precyzyjnie w swoim czasie. Jednak jak orkiestra jest zgrana, to koncert wypada wyśmienicie i przeciwnik może tylko patrzeć z przerażeniem jak pokonujesz go wojną elektroniczną albo specjalnym wyposażeniem jednostek, a mają tego trochę. Dużo wymyślnych zabawek i skomplikowanych kombosów, mało brutalnej siły, zamiast tego finezja i kontrola.


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#88 2011-06-21 23:55:48

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

W przypadku Alephu największym minusem jest mała liczba jednostek ogólnie dostępnych w frakcji oraz brak wydanych ważnych modeli.

Generalnie Aleph opiera się na małej liczbie mocnych jednostek. Zwykle na stole jest go mało, ale za to z wykopem. Standardem jest wysoki BS i WIP, a także spory ARM i BTS.

Zwykle wystawia się najtańsze jednostki dla rozkazów, a w przypadku Alephu są to REM-y, więc prawie zawsze wystawiasz hakera. Ten fakt, plus dużo możliwości wyboru hakera sprawiają, że frakcja naprawdę zachęca do korzystania z usług cyberkomandosów. Wydane modele EVO Repeater, Asury z Hacking Device Plus oraz hakerów-infilitratorów umożliwiają wykonanie wielu kombosów, które opisywałem w temacie Uber Hackingu.

Minusem z pewnością jest mniejszy wachlarz broni specjalnych. Zazwyczaj jest to Combi Rifle, Multi Rifle i Spitfire. Sporadycznie HMG i Multi Sniper Rifle. O dziwadłach w stylu kleju nikt nie słyszał, bo to przecież jakaś stara technologia Za to wiele modeli jest standardowo wyposażona w Nanopulser, który może być zabójczy na krótkie dystanse przeciwko lekkiej piechocie przeciwnika.

Dostępne są również specjaliści od walki wręcz – Myrmidoni. Chłopaki mogą naprawdę wiele zdziałać. Na wyposażeniu 2 bronie dystansowe + granaty dymne + AP CCW, do tego Martial Arts 3 i ODD.  Dochodzą do tego naprawdę fajne jednostki Posthumans, które chociaż mocne, to wymagają wprawy w umiejętnym ich wykorzystaniu (zainteresowanych odsyłam do zasady Ghost: Jumper).

Podsumowanie. Jak dla mnie Aleph jest naprawdę fajną frakcją, ale spory koszt każdego modelu sprawia, że zwykle na stole jest mała, elitarna grupka, które ma naprawdę niezłego kopa, ale boli strata każdego modelu.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#89 2011-06-22 00:35:16

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Zielarz napisał:

Nomadami gra się trudno bo mają typowy bitewniakowy kompleks elity...

blackout_sys napisał:

W przypadku Alephu (...) zwykle na stole jest mała, elitarna grupka...

wygląda na to że chyba większość frakcji jest elitarna =]

Offline

 

#90 2011-06-22 07:37:18

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Poza Ariadną, gdzie jest masa kmiotków.
Uważam też, że mój Yu Jing jest mocno nieelitarny.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#91 2011-07-03 11:38:21

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

W odpowiedzi na powtarzające się pytania nowych graczy - "którą armię wybrać i jakie figsy polecacie na początek", Corvus Belli postanowiło utworzyć przykładowe 300-punktowe, niesektorowe rozpiski dla nowych graczy, wraz z ich kosztem. Najtańsze nie przekraczają 65€, najdroższe z T.A.G-ami 100€.

Czy to dobre rozpy? Myślę, że po kilku rozgrywkach każdy wykształci swoją opinię i swój styl gry. Jeżeli wciągnie się w grę, to nie wątpię, że i tak dokupi jeszcze parę modeli Ale są to solidne rozpy na 300 punktów, od których można porządnie wystartować z systemem.

http://i1195.photobucket.com/albums/aa396/blackout_sys/35f225a0.jpg
http://i1195.photobucket.com/albums/aa396/blackout_sys/a9398b58.jpg
http://i1195.photobucket.com/albums/aa396/blackout_sys/56009669.jpg
http://i1195.photobucket.com/albums/aa396/blackout_sys/6fd63229.jpg
http://i1195.photobucket.com/albums/aa396/blackout_sys/fcb314cf.jpg
http://i1195.photobucket.com/albums/aa396/blackout_sys/be9c2734.jpg
http://i1195.photobucket.com/albums/aa396/blackout_sys/2d374c9a.jpg


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#92 2011-07-03 13:18:40

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Armia na (mój) dobry początek...

sugerowana rozpa ariadny jest dosyć grywalna (choć nie w moim stylu ), pozwalająca na zasmakowanie różnych elementów taktycznych takich jak wykorzystanie para commando oraz chasseura (infiltracja). Na uwagę zasługuje również obecność 4 przedstawicieli heavy infantry oraz ciężkiej broni (autocannon + nawet do 3 HMG!), brakuje natomiast choćby jednego modelu dobrego w CC

z powyższego zestawu wyłączyłbym dodatkowego veteran kazaka (1 na rozpę w zupełności powinien wystarczyć) oraz zrobiłbym na półce miejsce na Highlander Grey'a z podstawki. Ekipę powiększył bym natomiast o galwegian z dwurakami a następnie poszedłbym w konkretną stronę taktyczną dokupując np. więcej komandosów 

btw: moim zdaniem z dwóch starterów do ariadny dostępnych na rynku o wiele lepiej złożona jest sektorówka kaledonii ale wszystko zależy od preferowanego sposobu grania

Offline

 

#93 2011-07-03 13:49:41

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

To może ja też dodam coś od siebie do moich frakcji

PanOceania:
Medyka zamieniłbym na hakera Kamau, coby lepiej pilnować Cuttera i Orca (który jest dobrym wyborem na porucznika - wysoki ARM i 0 SWC - więc trzeba gościa chronić). Zależnie od stylu gry zostawiłbym skoczków, albo zamienił ich na np. parę Nisse (Multispectral Visor 2), w tym panią z HMG. Albo poszedł w jakość, nie ilość i zamiast skoczków wziął Swiss Guard z Missile Launcher.

Aleph:
Tutaj raczej nic bym zmieniał. Dasyu z CombiRifle'm może być wystawiony jako Forward Observer, więc drona z Guided Missile Launcher jest jak najbardziej na miejscu Z drugiej strony, można jeszcze ciekawiej to rozegrać. Asurę wystawić z Hacking Device Plus (czyli działa jak Forward Observer w ZC, bez LoF) i zamiast kucającego Dasyu wziąć śliczną hakerkę Dasyu, która będzie Repeater'em z Infiltracją i TO Camo dla Asury (jej zdolność namierzania działa także przez Repeater!).


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#94 2011-07-03 14:58:45

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: Armia na (mój) dobry początek...

blackout_sys napisał:

To może ja też dodam coś od siebie do moich frakcji
Aleph:
Z drugiej strony, można jeszcze ciekawiej to rozegrać. Asurę wystawić z Hacking Device Plus (czyli działa jak Forward Observer w ZC, bez LoF) i zamiast kucającego Dasyu wziąć śliczną hakerkę Dasyu, która będzie Repeater'em z Infiltracją i TO Camo dla Asury (jej zdolność namierzania działa także przez Repeater!).

Albo wziąć snajperkę na Asurze albo na Daysu, pierwsza ma Multispectral Visor L3 a drugi TO: Camouflage. Trzeba wtenczas zastąpić z jednego z rebotów bo SWC się nam kończy.

Offline

 

#95 2011-07-03 15:02:57

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Asura ma do wyboru tylko to uzbrojenie: Combi Rifle, Multi Rifle i Spitfire.

Poza tym mowa tu tylko o modelach, które można już kupić. Dasyu musiałbyś proxować - z Alephu snajperka jest tylko w wersji Naga, a jej broni raczej nie da się użyć do konwersji.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#96 2011-07-03 16:58:35

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: Armia na (mój) dobry początek...

blackout_sys napisał:

Asura ma do wyboru tylko to uzbrojenie: Combi Rifle, Multi Rifle i Spitfire.

Tak, to miałem na myśli tylko niejasno się wyraziłem.

Daysu to trzeba będzie sproksować, tutaj masz rację, ale można użyć dostarczonego modelu z Combi Riflem.

Offline

 

#97 2012-02-18 22:33:56

 Light

http://i.imgur.com/fphFl.png

Skąd: wro
Zarejestrowany: 2012-02-18
Posty: 6

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Hej
Z tematów które znalazłem, ten wydaje mi się najodpowiedniejszy.
Zarejestrowałem się na forum, bo coś mnie ostatnio tchnęło - pograłbym sobie w bitewniaka, ale jakiegoś małego. Skirmisha.
Z początku myślałem o Anima Tactics, co jest ciągle do zrealizowania, ale to system lekko podupadły. Zostawię go sobie na domowe granie. Więc zainteresowałem się innymi tytułami. I wpadłem na Infinity.
W grach bitewnych mam jakie-takie doświadczenie, na tyle, że skrócone zasady spokojnie pojąłem. Mam natomiast kilka pytań odnośnie innych kwestii.
1. Ile osób gra we Wrocku i czy są jakieś stałe czy może też niestałe spotkania? Nie mówię tu o prywatnych ustawkach.
2. Czy zwykły starter starczy na początek? (taki bardzo początkowy początek). Widziałem, że większość frakcji na nim bazuje.
3. Gry rozgrywane są na 1. czy 2. edycji? Bo widzę, że tłumaczenie 2. na polski jest w trakcie. W ogóle podręcznik był chyba dostępny za darmo na stronie producenta, ale coś linki się zepsuły.
4. Czy frakcje mają jakieś swoje codexy? Albo coś na ten kształt?
OK, znalazłem armybuildera na ich stronie. Ale coś bardziej... do czytania?
5. Jak z balansem? Są frakcje przegięte i słabe? Dla mnie to i tak jest tylko zabawa, ale wolę się dowiedzieć. W Animie z tego co słyszałem Samael był nie do zdarcia.

Mam nadzieję, że nie zadaję pytań na które były już odpowiedzi.

ADMIN: Zgadzam się z Tobą. To nie Dział Handel

Offline

 

#98 2012-02-18 22:40:32

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Light napisał:

1. Ile osób gra we Wrocku i czy są jakieś stałe czy może też niestałe spotkania? Nie mówię tu o prywatnych ustawkach.

Lista graczy tutaj.
Spotykamy się najczęściej na Wieczorach Weteranów [dział USTAWKI] i na turniejach co miesięcznych [Dział Infinity - Turnieje].

Light napisał:

2. Czy zwykły starter starczy na początek? (taki bardzo początkowy początek). Widziałem, że większość frakcji na nim bazuje.

Warto dokupić od 1 figurki do 3, bo wtedy się ma minimum do grania towarzyskiego i odpowiednio turniejowego.

Light napisał:

3. Gry rozgrywane są na 1. czy 2. edycji? Bo widzę, że tłumaczenie 2. na polski jest w trakcie. W ogóle podręcznik był chyba dostępny za darmo na stronie producenta, ale coś linki się zepsuły.

TYLKO 2 edycji. Pierwsza to jakiś relikt przeszłości.

Light napisał:

4. Czy frakcje mają jakieś swoje codexy? Albo coś na ten kształt?
OK, znalazłem armybuildera na ich stronie. Ale coś bardziej... do czytania?

2 książki ogólne. W nich są pełne zasady i rozpiski armii

Light napisał:

5. Jak z balansem? Są frakcje przegięte i słabe?

Tak jak w każdej grze zależy to od graczy i ich kombinowania.


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#99 2012-02-18 22:48:24

 Light

http://i.imgur.com/fphFl.png

Skąd: wro
Zarejestrowany: 2012-02-18
Posty: 6

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Szybka odpowiedź. Dzięki wielkie. Te 2 książki to Rulebook oraz Infinity Human Sphere?
Obowiązuje zasada WYSIWYG czy to jest umowne, czy dany model ma light flamethrower czy heavy albo zupełnie inną broń? Oczywiście nie przesadzając.

Offline

 

#100 2012-02-18 22:53:19

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Armia na (mój) dobry początek...

Tak to te książki...

Jeśli model wyszedł w danej konfiguracji (nazwa+broń) to musisz go użyć, jeśli nie wyszedł to możesz proxować modelami ZBLIŻONYMI wyglądam i bronią

Oczywiście w rozgrywkach towarzyskich dogadujesz się z przeciwnikiem a propose proxów.


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.cserwery.pun.pl www.megaman-axess.pun.pl www.metin3birth.pun.pl www.narutoninjaforum.pun.pl www.poke-fan.pun.pl