Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2010-12-20 16:54:54

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Uściślenia i Klaryfikacje

Zainspirowany pięknem i grywalnością Infinity, być może tak bardzo jak Piotrek Confrontation (e, chyba nie możliwe ) - postanowiłem po naszej rozgrywce z Razielem założyć ten temat, aby wspólnie rozważać na forum wszelkie zagwostki i nieścisłości. Przechodząc do rzeczy:

1. Unik (Dodge) :
Unik jest testem typu Face to Face, nie Normal Roll. Oznacza to, że jeżeli test uniku był zdany porównujemy go z najlepszym rzutem Bursta atakującego (najlepszy rzut to ten z wynikiem najbliższym progowi testu). Jeżeli wyrzuciliśmy większą liczbę oczek niż strzelający, to unikamy całej serii. Unikiem można też wyrwać się z Close Combat (analogicznie jak do strzału - po Dodge'u mamy możliwość ruchu do połowy naszej pierwszej wartości ruchu).

2. Strzał w ARO (EDIT 28.12.2010):
Gdy obie strony strzelają do siebie (jedna aktywnie, druga w ARO), obaj strzelcy wykonują rzuty Face to Face. Jeżeli obrońca ma sukces, to wartość jego rzutu jest progiem, który musi przekroczyć rzut atakującego, żeby był zaliczony. Trochę to pomotane.
Przykład: Typek A strzela serią 3 strzałów w typka B, który oddaje jeden strzał w ARO. Typek A ma próg 12, rzuty 5, 10, 11 - trzy sukcesy. Typek B ma próg 13, rzut 9 - jeden sukces. Wartość sukcesu typka B - czyli 9 - jest teraz wartością, którą muszą przekroczyć sukcesy typka A, żeby były trafione. Czyli sukces 5 odpada, sukcesy 10 i 11 są powyżej rzutu typka B, który inkasuje 2 trafienia i rzuca na pancerz. Oczywiście analogiczna byłaby sytuacja jeśli to typek B miałby lepsze rzuty.

3. Camo i TO Camo:
Figurki w Camo/TO Camo mogą wykonać tylko dwie akcje aby nie stracić Camo - ruch nie wymagający rzutu kością (czyli nie można się wspinać i skakać np.) oraz ostrożny ruch (Long Skill, ruch musi rozpocząć i zakończyć się poza LOF przeciwnika). Figurki w Camo/TO Camo mogą wchodzić w LOF przeciwnika, który w ARO otrzymuje przeciwko nim tylko Discover i Change Facing (nie ma tego w rules ale zdroworozsądkowo może też zrobić Alert). Wyjątkiem są figurki z Multispectral Visor LvX, które mogą strzelać do odpowiednich poziomów Camo (MV2 do Camo, MV3 do TO Camo). Poza tym jedna z ważniejszych rzeczy - figurka posiadająca Camo lub TO Camo posiada również 1 lvl Camo czyli Mimetism, który aktywny jest nawet po zrzuceniu Camo. Sprawia on, że nasze pancerze zlewają się z otoczeniem i atakujący otrzymuje -3 do BS. Oznacza to, że gościu z Camo i w Coverze jest baaardzo ciężki do zestrzelenia
Zdejmowanie Camo - możliwe jest tylko poprzez Skill Discover oraz zmuszenie markera Camo do rzutu kośćmi. Każdy rzut kośćmi powoduje zrzucenie Camo. Aby zmusić cwaniaczka do rzutu możemy, np. strzelić do niego figurką z Multispectral Visorem (jeśli jakiś strzał trafi to rzuca na Armor) lub położyć na niego placek, template strzelając do innej figurki.

4. Hackowanie Heavy Infrantry:
Hackowanie HI to nie test typu Face to Face, tylko Normal Roll na WIP hackera, zmodyfikowany o BTS (Biotechnological Shield) ofiary. BTS przyjmuje wartości niedodatnie. Hackowanie to Short Skill.
Jeżeli hack będzie udany ofiara otrzymuje Immobila. Na szczęście soft do armorów nie jest z MSoftu i można go zresetować jako Short Skill. Wykonuje się to poprzez Normal lub Face to Face Roll jeżeli wrogi hacker jest w zasięgu hacka na podstawie atrybutu WIP.
Żeby było śmieszniej, figurka hackowana otrzymuje ARO, które może przekazać dla swojego hackera (lub allied). Wtedy obrona przed hackiem jest Face to Face Rollem hackerów na WIP, zmodyfikowanym o BTS wrogiego hakera. Przewaga obrońcy hackera udaremnia próbę hacka. Krytyk po jednej ze stron skutkuje nałożeniem DISABLE na Hacking Device wrogiego hackera(!). Oczywiście jeżeli krytyk był po stronie atakującego, hackowany HI dostaje Immobila a hacker obrońca DISABLE'a gratis.
Najważniejsza informacja: nasi wojacy, mając w pancerzach tyle elektroniki, są w stałym kontakcie z hackerem i próba obrony przed hackiem przy użyciu naszego hackera nie ma limitów odległości(!).

Ostatnio edytowany przez blackout_sys (2010-12-28 14:12:08)


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#2 2010-12-20 19:06:46

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

To oznacza, że popełniliśmy kilka błędów w naszej bitwie, ale cieszę się, że od razu zabrałeś się do roboty i pogrzebałeś w zasadach.
Ja planuję kupić rulebooka, może w styczniu mi się uda. Mam bowiem wrażenie, że w tych pdf'ach od producenta nie ma wszystkiego, a na pewno nie ma fluffu, a na nim bardzo mi zależy.
Swoją drogą dodam, że grało mi się bardzo przyjemnie i utwierdziło mnie to w przekonaniu, że Ifinity to wspaniały system z potencjałem, klimatem i klasą.

Zastanawiałem się po bitwie nad pewną rzeczą, na którą zwrócił nam uwagę Piotr. Mianowicie, chodzi o realizm w wydawaniu wszystkich rozkazów w turze, tylko jednej figurce. Jest to beznadziejnie nierealistyczne i mam nadzieję, że gdzieś w jakimś faqu albo nowych zasadach to zmieniono. Sytuacja, gdy nasz wojownik powiedzmy dzięki ośmiu rozkazom, przebiega w szerz i wzdłuż całe pole bitwy, jest dla mnie nieco sciencefiction, no matrix wysiada przy tym.
Jestem za tym, by ograniczyć ilość rozkazów dla zwykłego figurka do trzech, czterech dla lutenanta wliczając jego własny. No chyba, że jest to gdzieś uściślone i sprostowane, w takim razie nie ma kłopotu.


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#3 2010-12-20 19:44:52

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Niestety, w zasadach jest wyraźnie napisane, że można wydać wszystkie rozkazy na jedną figurkę. Jedyne ograniczenie wynika z faktu, że figurka ma dostęp tylko do rozkazów z jej Combat Group. Nigdzie nie zmieniono tej zasady. Ja też uważam, że to przegięcie i byłbym za wprowadzeniem domowej zasady ograniczenia maksymalnej liczby rozkazów przydzielanych na jedną figurkę. Twoja propozycja 3 zwykłych rozkazów wydaje się być ok.
Co prawda impetous lieutenant ma nadal 5 rozkazów, ale jednak impetous to nieczęsta cecha.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#4 2011-01-04 12:17:28

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Nie dawało mi spokoju więc przekopałem rules'y i Infinity Wiki i wyłoniło się prawdziwe oblicze ARO w Infinity.

5. ARO:
Aktywny gracz wydaje rozkaz. Musi zadeklarować Long Skill albo pierwszy Short Skill. Figurki z LoF (lub ZC, zależnie od sprzętu) otrzymują ARO i zgłaszają jakich Skilli używają (może to być też ruch traktowany jako unik). Aktywny gracz wydaje drugi rozkaz (jeśli chce)! Dopiero potem wykonywane są rzuty. Oznacza to tyle, że aktywna figurka może np. odpowiedzieć ogniem na strzały w ARO lub wykonać unik.
Drugi Short Skill nie daje drugiego ARO, ale jeśli w jego wyniku figurka znajdzie się w LoF/ZC nowych wrogich modeli, to one otrzymują ARO.

Tylko w przypadku markerów Camo/TO Camo i Impersonation możliwe jest wstrzymanie wydania rozkazu ARO do drugiego Short Skilla aktywnego markera.

Jedyne możliwe ARO w Close Combat'cie to Close Combat i Dodge.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#5 2011-01-09 17:20:56

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

udało Ci się Black pokazać mi ten system z fajnej strony na tyle że wkręcam się powoli w zasady, niemniej mam kilka wątpliwość związanych z graniem Ariadną:

1. czy na 250 punktów spam 20 tanich punktowo modeli + kilka elity pozwoli mi na posiadanie 20+ rozkazów w turze?
2. czy duża ilość tanich modeli ma sens i czy to będzie grywalne?
3. na jaką odległość można rzucać smoke granades?
4. czy smoke granades dostępne u Highlanderów umożliwiają postawienie templatki całkowicie blokującej LOS (również przy użyciu specjalistycznego sprzętu)?
5. Czy zasada Berzerk Highlanderów oznacza to samo co Frenzy bo nie mogę jej znaleźć?
6. Jak mam rozumieć umiejętność V:Dogged, bo zwykły dogged umożliwia kontynuowanie ruchu mimo spadnięcia do 0 woundów aż do momentu dostania kolejnej rany lub zakończenia tury (wtedy postać ginie), ale jaki wpływ na tą umiejętność ma oznaczenie V: ?
7. Czy wykonując szarżę dążąc do walki wręcz wygląda ona następująco?: cel jest oddalony o kilkanaście cali, wykonuję 2x move w jego stronę (celowi przysługuje 1 reakcja?), drugim rozkazem wykonuję 2 razy move żeby wejść w b2b przy czym wchodzę w jego zasięg ARO (celowy przysługuje najpierw normalna reakcja, a później jeszcze ARO?) , w wyniku ARO cel oddala się, w związku z czym nie będąc w b2b znów wykonuję move (celowi przysługuje tylko ARO?) i ostatecznie dopiero dochodzi do walki wręcz jeżeli się z nim styknę???

Offline

 

#6 2011-01-09 18:52:26

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Cieszę się, że system się spodobał :) Odpowiadając po kolei:

1. Modeli możesz mieć ile chcesz ale zgrupowane są one zawsze w Combat Groupy po góra 10 modeli. Czyli w przypadku 20 modeli musisz mieć 2 grupy. Limit rozkazów to oczywiście 10 na grupę (nie licząc specjalnych).
2. Ma poniekąd sens bo jesteś bardzo elastyczny - nigdy nie wiadomo w której części terenu zaczniesz robić zamieszanie. Masz do dyspozycji dużo rozkazów więc nawet słabą piechotą można coś zdziałać. Aczkolwiek wydaje mi się, że nie branie lepszych jednostek może źle się skończyć. Lekka piechota ma zazwyczaj 0 lub 1 pancerza, więc chodząc nawet zlinkowanym oddziałem 5 piechociarzy możesz natknąć się na ciężką broń, która wykosi połowę drużyny. Albo granat, flamer. Poza tym podstawowe oddziały mają zwykle średni lub niski BS (10-12), podczas gdy bardziej elitarni nawet 15 + fajne sprzęty ułatwiające strzał i przeżycie.
Dlatego ja osobiście uważam, że duża ilość tanich modeli bez wsparcia specjalistów może być ciężka do grania. Albo przegięta i będziesz PG :P
3. Wg listy broni ze stronki Smoke Grenade ma takie staty:
0-4/+3 | 4-8/0 | 8-12/-3 | -     czyli poniekąd wcale daleko. Są też oczywiście granatniki, które mają większy zasięg.
4. Są dwa rodzaje granatów dymnych - Smoke i Zero-V Smoke. Smoke kładą w miejscu wybuchu placek ograniczający widoczność. Zero-V Smoke, jak sama nazwa wskazuje, kładą placek blokujący Line of Sight. (Jak się potem okaże, gdy wczytasz się w rules'y, nawet przez to jednak da się widzieć ;) )
5. Frenzy oznacza, że model po pierwszym killu staje się Impetuous (darmowy rozkaz na bieg do przeciwnika). Berserk natomiast to iście rzeźnicza cecha :P W CC zamiast rolli Face to Face, obie strony rzucają Normal Roll. Może się więc zdarzyć, że zginą oba modele. Model z Berserkiem dostaje +9 do CC ale nie dostaje +3 do ARM za uniki. Ponadto jeżeli przeciwnik wybiera unik i uzyska sukces, to nie unika trafionego ciosu ale jeśli przeżyje (np. zda pancerz) to może się wyrwać z CC. Ta cecha jest opcjonalna w użyciu (czyli można walczyć CC na normalnych zasadach).
6. Pełna nazwa tej umiejętności to Valor a jej drugi poziom Dogged -> Valor:Dogged. Co by nie było za długo jest skrót V:Dogged.
7. Za każdym razem jeśli wykonujesz rozkaz w LoF przeciwnika otrzymuje on jedno ARO (na cały rozkaz, nie na każdy short skill osobno). Jeżeli natomiast po zadeklarowaniu przez ciebie ruchu, skończy się on w basecontact'cie z wrogim modelem, jest to szarża. Wtedy przeciwnik ma 3 opcje do wyboru:
a) Strzelać (hackować, przejmować kontrolę, wszystko co jest atakiem), wtedy wykonywany jest Face to Face roll (twoje CC, jego np. BS). Jeśli wygra model broniący się przed szarżą, to atakujący rzuca na pancerz, bez Guts rolla jeśli wyjdzie i ruch kończy się w basecontact'cie czyli CC. Jeśli wygra szarżujący to obrońca rzuca na pancerz i znowu jest CC.
b) Kontrszarżować - wtedy jest normalna sytuacja CC.
c) Uciekać - Face to Face roll CC kontra unik. Jeśli wygra obrońca to normalnie unika. Jeśli wygra szarżujący to są w CC i obrońca rzuca na pancerz.
Tak naprawdę szarża nie ma żadnych plusów, to tylko specjalny opis mechanizmu dobiegania do przeciwnika do CC.
Mam nadzieję, że w jakiś stopniu rozwiałem twoje wątpliwości. Skoro nastawiasz się na Ariadnę to podpowiem jeszcze, że co prawda tak jak w innym wątku Cavaler Piotrek pisał - Ariadna nie ma hakerów, ale że jest do tyłu z technologią nie można hakować jej ciężkiej piechoty, a bronie E/M nie nakładają im Immobila :P

Ostatnio edytowany przez blackout_sys (2011-01-09 21:46:38)


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#7 2011-01-28 11:05:30

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Ja mam takie zapytanie, bo po lekturze zasad zastanowiła mnie sytuacja następująca:

Mój model stoi sobie za murkiem i w swojej turze pluje ołowiem z karabinu do wroga.
Kończy się moja tura, zaczyna się tura przeciwnika.
Dotychczas ukryty za domkiem model wychodzi na czystą pozycję, dając mi okazję do ARO. Wykorzystuję to na strzelanie, ale załóżmy, że nic nie wskórałem.
Przeciwnik rusza się ponownie (ten sam short skill, więc nie ma drugiego ARO), chowając się za jakąś przeszkodą, która daje mu teraz cover i +armour.
W kolejnym rozkazie przeciwnik decyduje się na ponowne ostrzelanie mnie, które aktywuje mi kolejne ARO.
Czy w tym momencie mogę rzucić się na ziemię (prone) by uniknąć ostrzelania, czy też muszę zrobić unik (dodge)? Obie czynności są zaliczane do ARO.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#8 2011-01-28 11:13:39

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Wszystko co należy do kategorii Short Movement Skills (czyli np. Prone) w ARO traktowane jest jako unik. Czyli wykonujesz Face to Face test uniku, jak wyjdzie to unikasz serii i wtedy robisz się Prone. W tym ARO to Cię nie zasłoni, ale już w następnym rozkazie przeciwnik nie ma do Ciebie Line of Fire.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#9 2011-01-29 18:14:33

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

blackout_sys napisał:

Niestety, w zasadach jest wyraźnie napisane, że można wydać wszystkie rozkazy na jedną figurkę. Jedyne ograniczenie wynika z faktu, że figurka ma dostęp tylko do rozkazów z jej Combat Group. Nigdzie nie zmieniono tej zasady. Ja też uważam, że to przegięcie i byłbym za wprowadzeniem domowej zasady ograniczenia maksymalnej liczby rozkazów przydzielanych na jedną figurkę. Twoja propozycja 3 zwykłych rozkazów wydaje się być ok.
Co prawda impetous lieutenant ma nadal 5 rozkazów, ale jednak impetous to nieczęsta cecha.

Hejka. A czy nie uważacie, że limit 3 rozkazów mocno bije w armie nastawione na Close Combat? Bo ja tak uważam... generalnie zasady są jakie są. Jak się patrzy na film w stylu Appleseed 2 (scena w Kościele, polecam) to ja widzę, jak jeden ziomal przy wsparciu drugiego przechodzi przez cały sektor. Oczywiście w tym czasie wszyscy bandyci się ostrzeliwują... ale im to nic nie daj. Generalnie INFINITY to mimo wszystko MANGA, więc realizm jest... mangowy


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#10 2011-01-29 18:49:42

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Grałem z Blackoutem demo. Wystawiłem Yu Jing niemal full combat (miałem aż 1 HMG do strzelania) i wybiłem go do nogi, tracąc raptem cztery modele (z dziesięciu) i to tylko przez własną głupotę, bo wylazłem nimi na otwartą pozycję (w dodatku plecami do przeciwnika, więc nie mieli ARO).
Trzy rozkazy na turę w zupełności wystarczają, uwierz mi. Gdyby mój Oniwaban miał możliwość wykorzystania wszystkich rozkazów samodzielnie, to samodzielnie wykosiłby całą bandę Blackouta w ciągu dwóch tur (maksimum), a tak zamordowanie 4 modeli zajęło mu trzy tury.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#11 2011-01-29 18:52:43

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Oczywiście domowe uściślenia są niezobowiązujące, więc nie ma strachu, że ze mną, czy z blackiem można tylko na nich grać.
Po prostu wydawało nam się, że możliwość obdarowania kogoś max 10 rozkazami to lekka przesada, nawet jak na mangę.
Chcemy tylko przetestować obie możliwości, by sprawdzić która bardziej wpływa na balans gry i jak.


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#12 2011-01-29 19:28:06

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

suzan napisał:

A czy nie uważacie, że limit 3 rozkazów mocno bije w armie nastawione na Close Combat?

właśnie tego się obawiam zbierając armię combatową że po 3 rozkazach dochodzenia do przeciwnika zabraknie mi kolejnego tego ostatniego by go dopaść w CC i będzie wielka lipa a już w połączeniu z Impetousem to może być naprawdę ciężko bo będzie dochodziło do sytuacji że nie będę w stanie się schować tylko będę stał i się ślinił w oczekiwaniu na kulkę

proponowałbym żeby najpierw wszyscy zainteresowani zagrali w czyste infinity i później po zobaczeniu patologii zareagowali odpowiednimi house rulesami

nie rozumiem też skąd się wzięła liczba 3, a nie np. 4 albo max 6? skoro grupa może mieć do 10 rozkazów to nie lepiej by było ograniczyć max do 5 na model? Zauważcie, że drogie punktowo armie wystawią kilka modeli i max 3 rozkazy będzie dla nich połową puli więc to praktycznie nie będzie miało znaczenia chcąc aktywować 2 postaci na turę. Może lepiej by było żeby pula była zależna od ilości modeli jeśli już ma być ograniczana?

Zaznaczam że  są to moje czysto teoretyczne przemyślenia, nie grałem jeszcze więc może po kilku bitwach moje zdanie się zmieni

Offline

 

#13 2011-01-29 19:57:28

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Masz rację, dlatego powtarzam, że zasadę trzech akcji wprowadziliśmy z blackiem w zasadzie tylko dla siebie i do przetestowania. Jedyne co mogę powiedzieć w obronie naszego home rulsa to to, że połowa graczy Infinity w necie narzeka na zbyt dużą ilość rozkazów na jedną figurkę.
Powiadacie, że limit 3 na jednego dla cc jest krzywdzący, ale co będzie, jeśli doskonale usytuowany sniper w kamuflażu zacznie napierdzielać do was 10 razy na turę? Nikt nie zdoła dobiec nawet do close combat. To jest najczęstszy przykład podawany przez graczy, przy próbie udowodnienia, że nieograniczona ilość rozkazów na model to bardzo nierealistyczna i pozbawiona balansu zasada.

Zgadzam się, żeby grać w szerszym gronie na zasadach podręcznikowych i dopiero po ograniu ewentualnie coś zmieniać.
Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by tu wypisywać swoje uwagi i pomysły już teraz.


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#14 2011-01-29 20:06:37

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Hej hej, spokojnie! Raziel dobrze napisał, póki co we dwóch graliśmy i sobie ubzduraliśmy, że tak byłoby ok. Niedługo będzie z dziesięciu graczy, każdy kilka bitew rozegra i wtedy będzie jasne co i czy w ogóle zmieniać. House rules powstają z myślą o uprzyjemnieniu rozgrywki, nie sprawianiu problemów, więc jeżeli jakaś zasada będzie głupia, to się ją ciachnie i nie widzę problemu!
Aczkolwiek Twoje argumenty Artois uważam za jak najbardziej trafne

W ogóle przyglądając się kątem oka i czytając twoje posty w sprawie kampanii Mordheimowej mam wielką chciwość na kampanię albo chociaż rozegranie kilku scenariuszy w Infinity. Mam już fajny pomysł na jeden scenario - więc niech modele jak najszybciej przychodzą a gracze grać się uczą


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#15 2011-01-29 21:03:54

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Raziel napisał:

[..]Powiadacie, że limit 3 na jednego dla cc jest krzywdzący, ale co będzie, jeśli doskonale usytuowany sniper w kamuflażu zacznie napierdzielać do was 10 razy na turę? Nikt nie zdoła dobiec nawet do close combat. To jest najczęstszy przykład podawany przez graczy, przy próbie udowodnienia, że nieograniczona ilość rozkazów na model to bardzo nierealistyczna i pozbawiona balansu zasada [..]

No cóż... sam doskonale pamiętam grę z kolegą, który grając PanOcką wystawiał Cuttera, 2x Dronboty z 360st Vision (coby pilnować tyłów) i kupkę piechoty coby mieć rozkazy. Po czym Cutter przechodził przez całe pole bitwy wywalając ze swojego działa we wszystko co się rusza... ...a to czego nie widział Cutter zestrzeliwywał z Multispectralii lv2. Co nie oznaczało, że nie dało się z nim wygrać. Po prostu trzeba było zrzucić mu na tyły swoją piechotę (na spadochronach) i wytłuc order generatory   Zresztą Cutter pod ostrzałem HMG z ARO też cieńko śpiewał...

Ta gra ma tą zaletę, że zawsze znajdziesz kontr rozpiskę na określony styl gry.


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#16 2011-01-29 21:17:38

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Tak, ale dajmy na to, że masz tylko kilka modeli do gry i nie masz czym mieszać, poza tym, nie zawsze znasz rozpe przeciwnika i nie jesteś w stanie złożyć kontry na jego "za"mocne strony.


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#17 2011-01-29 22:01:23

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Tak, ale w fanowej grze nie liczy się czy masz dokładnie takie modele, jak CI potrzeba. Nieprawdaż?

Ja tam się nie obrażę, bylebyś wystawił odpowiednio dużą podstawkę...


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#18 2011-02-17 16:51:24

 dardzin

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 949

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Tutaj z kolei, również przykład z dzisiejszej potyczki, a więc miałem rację co do tego krytyka:

"Jeśli wartość cechy wraz z modyfikatorami lub bez przekracza 20, cecha liczy się jako 20 a dodatkowe punkty zwiększają szansę uzyskania krytycznego sukcesu. Przykład: dla cechy równej 19 sukces krytyczny uzyskujemy, gdy na kostce wypadnie dokładnie 19. Podobnie dla cechy równiej 20 na kostce musi wypaść dokładnie 20. Natomiast przy wartości cechy równej 22 krytyczny sukces uzyskuje się przy wyniku 20, jednak 2 dodatkowe punkty oznaczają zwiększenie szansy na krytyczny sukces o 2 oczka, a więc zarówno 20, 19 jak i 18 są wynikami, które oznaczają krytyczny sukces."


Konfrontacja || Hordes || Infinity || Battlegroup || Firestorm Armada || BW- Napoleon || Afterglow || Ogniem i Mieczem

Offline

 

#19 2011-02-26 10:02:18

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Miny - deploy miny liczy się jako atak, nie movement - tak więc faktycznie położenie miny kończy się zdjęciem kamuflażu z modelu. Troche jak dla mnie idiotyczne, ale rulesy to rulesy ;]

Nie znalazłem natomiast nadal, czy wymagany jest rzut jakikolwiek - z tego co widzialem na wiki to podobnie sytuacja ma sie z E/Mauler i Deployable Reapeater - przy żadnym z tych urządzeń nie ma zapisu o rzucie i nie wiadomo, na co ew. rzucać.


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#20 2011-03-17 20:46:59

 Asar

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

status asar.bs@gmail.com
3594059
Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 2238
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Podręcznik napisał:

NOTE: A Synchronized Order Sergeant unit is composed by one Spec. Sergeant and one Auxbot

Czy mam rozumieć ten zapis jako że każdy odział Order Sergeant musi mieć Spec. Sergean + Auxbot?


Bartosz Skorupa [ skorupa.net ] -- kramik
PanO: 2885p, CA, Toha, SM: 2000, Wolfeny: 200, Empire of the Jade Triad, Khaliman republic

Offline

 

#21 2011-03-17 21:15:07

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Nie. To znaczy, że jeżeli wybierzesz opcję Order Sergeant (G: Synchronized) to on tworzy jedną jednostkę z auxbotem. Tylko ten typ Order Sergeanta ma auxbota. A ten zapis wymusza wystawienie go razem z auxbotem. Wydaje się to dziwne, ale ma zastosowanie. Np. w Alephie Deva może być porucznikiem tylko w wersji z Devabotem, którego jeszcze nie ma wydanego - na turniej nie da rady Oznacza to również, że auxbot połączony jest tylko ze swoim kontrolerem i nikt inny nie może go kontrolować, np. gdy znajdzie się poza zasięgiem.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#22 2011-03-17 21:19:50

 Asar

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

status asar.bs@gmail.com
3594059
Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 2238
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

@blackout_sys

dzięki


Bartosz Skorupa [ skorupa.net ] -- kramik
PanO: 2885p, CA, Toha, SM: 2000, Wolfeny: 200, Empire of the Jade Triad, Khaliman republic

Offline

 

#23 2011-03-18 09:52:30

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

@jarv a propos kładzenia deployable zabawek oraz AROwania Direct Template Weapons:

1. W przypadku ataku bronią Direct Template Weapon (flamer, chain rifle) kładzie się template bez rzutu i jest to automatic hit. Gdy przeciwnik próbuje dodge'ować, wymagany jest rzut (Normal Roll) PH-6. Jeżeli przeciwnik strzela to jest to również Normal Roll - nawet jak trafi to i tak obaj dostają damage.

2. Strzał do markerów zakamuflowanych, strzał do Zero Visibility Zone oraz ze środka Zero Visibility Zone a także położenie miny w zasięgu do wroga to Intuitive Attack. Aby wykonać ten atak wymagany jest niemodyfikowany niczym rzut (za żadne Camo i inne ODD) na WIP. Jeżeli marker Camo albo inny figs, który ma ARO a jest w zasięgu miny i wykonuje jakąś akcję, to są to wszystko symultaniczne Normal Rolle. Czyli strzał do kładącego minę będzie Normal Rollem.

3. Miny są aktywowane tylko gdy przeciwnik wkroczy w ich pole rażenia lub zostanie aktywowany Orderem/ARO jeżeli mina została położona już z nim w zasięgu. Półinteligentne systemy min pozwalają wybrać moment eksplozji, np. taki moment ruchu przeciwnika, w którym nie ma w zasięgu wybuchu naszej figurki (mina nie eksploduje jeżeli w zasięgu będzie nasz model).


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#24 2011-04-04 23:43:35

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Czuję się osobiście odpowiedzialny za zamieszanie tym spowodowane, dlatego muszę napisać w tym wątku jasno i wyraźnie co następuje:

Na statystyki broni składają się:
*Range
*Damage
*B(urst)
*Ammunition
*Template
*E/M Vulnerability
*CC

Jeżeli w sekcji Template jest napisane No, to broń ta strzela punktowo w przeciwnika. Jeżeli zaś jest tam napisane Circular/Small Teardrop/Large Teardrop, to używa ona odpowiedniego template'a.
Podsumowując:

Panzerfaust nie kładzie template'a przy trafieniu. Natomiast Missile Launcher kładzie.

Uważam, że to stwierdzenie powinno uciąć możliwe dyskusje o tym, że Magister Knight z ML w boxie nie daje nic poza nielimitowaną amunicją

Tak więc, przepraszam wszystkich za chwilowe wykokszenie PanOceanii, koledze grającemu Haqqami z Eventu dziękuję za zwrócenie nam uwagi na zasadę działania Panzerfaustów, a wszystkich zachęcam do grania przeciwko PanOceanii, która wcale niezbalansowaną nie jest


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#25 2011-05-06 10:57:43

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

zgodnie z faq ten Impersonator Jarva wcale nie jest taki straszny: The Impersonator reveals automatically when he is in base contact with another figure.

a opcja dla strzelców wygląda tak: pierwszy discover na -6, drugi discover (może być w tej samej turze, bo i takie plotki słyszałem) bez żadnych minusów, a później ogień

na dodatek każde ARO i rozkaz przebierańca wymagający rzutu automatycznie go odkrywa zatem:
- można zadeklarować discover, poczekać na ARO i jeśli koleś będzie coś robił to deklarujemy shoot i jest zwykły FTF na ARO vs shoot
- w odpowiedzi ARO na pierwszy rozkaz przebierańca możemy poczekać aż wyda drugi rozkaz (np taki wymagający rzutu) a dopiero później deklarujemy własne ARO (np. shoot)

Ostatnio edytowany przez Artois (2011-05-06 11:09:38)

Offline

 

#26 2011-05-06 11:21:22

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Artois napisał:

zgodnie z faq ten Impersonator Jarva wcale nie jest taki straszny: The Impersonator reveals automatically when he is in base contact with another figure.

tak - oznacza to, że jak już Fiday dojdzie do walki, to się odkamuflowuje. Nie możesz wejść w B2B z markerem - co oznacza, że nie możesz fidaya zmusić do ujawnienia się w ten sposób.

Artois napisał:

a opcja dla strzelców wygląda tak: pierwszy discover na -6, drugi discover (może być w tej samej turze, bo i takie plotki słyszałem) bez żadnych minusów, a później ogień

true.

Artois napisał:

na dodatek każde ARO i rozkaz przebierańca wymagający rzutu automatycznie go odkrywa zatem:
- można zadeklarować discover, poczekać na ARO i jeśli koleś będzie coś robił to deklarujemy shoot i jest zwykły FTF na ARO vs shoot
- w odpowiedzi ARO na pierwszy rozkaz przebierańca możemy poczekać aż wyda drugi rozkaz (np taki wymagający rzutu) a dopiero później deklarujemy własne ARO (np. shoot)

1. not true - nie ma FTF tylko jest najpierw normal roll Fidaya - wychodząc z impersonacji atakuje pierwszy - dopiero jeśli jego rzut nic nie zdziała przeciwnik ma także normal rolla. - korekta - true. Faktycznie jeśli Impersonator robi ARO - akcje dzieją się symultanicznie.

2. nie jestem pewien - fakt, że jak masz model w CAMO/TO CAMO, to można ARO robić pod drugim short skillu, ale nie jestem pewien, jak to jest z Impersonacją.  Trzeba poszukać, a na razie propobuję, by uznać zasadę, że można. - korekta - faktycznie można.

Tak wogóle - polecam przeczytać opis skilla na wiki.

Ostatnio edytowany przez jarv (2011-05-06 12:05:52)


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#27 2011-05-06 11:35:30

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

@1: Impersonator w ARO nie atakuje pierwszy natomiast sam wydając rozkaz ma ASF:

- Is it possible to declare in an Order as the first skill " discover" and as a second skill "shot" to a camo or supplanted ( in State 2- Characterized)?

Yes, it´s possible

1 - Active player declares first skill" discover"
2 - Reactive player could ARO. If the troop dodge or shoot or any act that discover itself, the active player does not have to roll to discover.

3 - Active player declares the second skill, shoot against the camouflaged / supplanted

—3.1-If the reactive troop dodged , the active player can shot, face to face roll.
—3.2-If the reactive troop do not ARO and Discover roll is succesfull, the shot is normal roll.
—3.3-If it fails to discover ,the active troop miss the second skill (shot).


@2

The only possible ARO against a Impersonator is Discover or Change Facing. However, it is not compulsory that the ARO be announced immediately after the adversary declares the Marker’s first Short Skill. It is possible to wait until the Marker declares its second Short Skill, and if it reveals its presence, then an ARO may be generated to react accordingly.


nie mówię że coś źle zrobiłeś czy coś, po prostu chodzi plotka że ten Impersonator jest strasznie straszny, chciałem tylko pokazać że nie jest tak źle

Ostatnio edytowany przez Artois (2011-05-06 11:40:54)

Offline

 

#28 2011-05-06 12:06:42

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Wiesz - on sam w sobie straszny nie jest - generalnie to, jak i do czego się go używa powoduje, że może być nieciekawy ;]


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#29 2011-05-07 08:03:39

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

ech panowie, panowie...

In order to discover where the grenade explodes, place the Circular Template at the original targeted point, with the number 1 facing in the same direction as the firer’s LoF. The projectile deviates a number of inches equal to the Failure Category multiplied by 2.5 (FCx2.5) in a direction indicated by the second digit of the d20 roll applied to the numbers around the edge of the Template.



@dardzin - tak mi się coś zdawało że za łatwo Ci idzie z moją infiltracją zapomniałem że camo daje modyfikator -3 do discover =]

Ostatnio edytowany przez Artois (2011-05-07 08:06:22)

Offline

 

#30 2011-05-07 09:20:34

 dardzin

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 949

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Zwracam honor Myślałem, że sprawa z jedynką, która musi być skierowana do środka dotyczy wszystkich placków.

PS Faktycznie, nie przypomniałeś mi o tym, a ja też nie pamiętałem. Chociaż w sumie z tego co pamiętam te rzuty na discovera miałem wyjątkowo niskie, więc nawet zaryzykowałbym stwierdzeniem, że "z" modyfikatorem też by mi się udało Ciebie odkryć


Konfrontacja || Hordes || Infinity || Battlegroup || Firestorm Armada || BW- Napoleon || Afterglow || Ogniem i Mieczem

Offline

 

#31 2011-05-07 22:42:41

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

jarv faktycznie miałeś rację co do zadawania ran w burst'cie:

When a miniature receives as many Wounds as the value of his Wounds Attribute, he falls on the ground Unconscious at the end of the Order, but never before the Burst (B) is finished: therefore the number of Wounds can exceed his Wounds Attribute.

Czyli nawet gdy model obleje 4 testy pancerza to w tym rozkazie nie zginie, tylko pada nieprzytomny. Ale co w przypadku rozkazów coordinated czy symultanicznych strzałów w ARO? Nie są to bursty jednego modelu lecz wielu. Z drugiej strony coordinated order to tak naprawdę jeden order, więc pasowałby do definicji.
Należałoby się zastanowić co z ARO ale ja osobiście potraktowałbym to podobnie jak coordinated order.

Ta zasada z pewnością trochę namiesza w naszych dotychczasowych rozgrywkach - zwiększy przeżywalność modeli oraz spowoduje konieczność wydania nowego rozkazu na dobicie wroga. Nice.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#32 2011-05-07 22:49:08

 Asar

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

status asar.bs@gmail.com
3594059
Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 2238
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

sprawi tez że lekarze staną się bardziej sensowni na polu walki.


Bartosz Skorupa [ skorupa.net ] -- kramik
PanO: 2885p, CA, Toha, SM: 2000, Wolfeny: 200, Empire of the Jade Triad, Khaliman republic

Offline

 

#33 2011-05-07 23:59:03

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Przepraszam, ale na pewno to trzeba tak interpretować?
Jest napisane, że nie pada na glebę, a nie że przeżywa takie coś... hmmm... hmmm...

Jakieś FAQ-i z przykładami albo cuś?


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#34 2011-05-08 00:17:42

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

No właśnie Cavalierowi dalem dzis do przeczytania te zasady i on stwierdzil, ze jednak ginie taki model... Wlasnie nie wiem jak to to wyglada...


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#35 2011-05-08 01:27:30

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Przecież są dwa stany - nieprzytomny i martwy. Po serii, która skosi wszystkie woundy model będzie nieprzytomny, czyli nic nie zrobi, nie doda rozkazu do puli, ale jest szansa na jego odratowanie. Czyli pada na glebę, ale przeżywa.

Zasada z nieprzytomnym jest taka - model ginie, jeżeli otrzyma nową ranę w stanie nieprzytomności. Z zasady, którą cytowałem wyżej wynika, że model przechodzi do stanu nieprzytomności dopiero po całej serii i dopiero potem musi dostać nową ranę. Żeby mógł zginąć w trakcie serii, musiałby w czasie jej trwania być nieprzytomny a temu zapobiega ta zasada.
FAQa szukałem ale nie znalazłem. Jak coś znajdziecie to dajcie znać


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#36 2011-05-08 08:57:55

 Asar

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

status asar.bs@gmail.com
3594059
Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 2238
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Wydaje mi się że nie ma nad czym tutaj dyskutować, chyba najprościej będzie uznać że wszystkie strzały symultanicznie rozumiemy jak strzał burst z jednej borni, czyli w wypadku zranień wprowadzają one w w stan nieprzytomny.

Jeśli są jakieś dodatkowe pytania to wydaje mi się że zamiast dyskutować tutaj należy sformułować pytanie na forum twórców gry.


Bartosz Skorupa [ skorupa.net ] -- kramik
PanO: 2885p, CA, Toha, SM: 2000, Wolfeny: 200, Empire of the Jade Triad, Khaliman republic

Offline

 

#37 2011-05-08 09:21:45

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Chłopaki, może ja nie jestem najlepszy w czytaniu po angielskiemu, ale pozwolę sobie przytoczyć tu przykład z życia wzięty, który być może rozwieje wasze wątpliwości.

"Jarv cisnął niedopałek mentola na krzywą, brukową kostkę. Ostentacyjnie zmiażdżył piętą, tlące się jeszcze narzędzie diabła.
- Rzucam to w cholerę!! - powiedział i mocniej ścisnął przewieszony przez ramię ciężki karabin maszynowy. Przylgnął do ściany pawilonu i wziął głęboki oddech. Wiedział, że dokładnie za dziesięć sekund, pracownik Boltera podejdzie do stacjonarnego telefonu, to była szansa Jarva. Wystukał numer, na właśnie kupionej pod przejściem komórce i rzucił ją w kierunku parkingu wiedząc, że już nigdy mu się nie przyda. W pawilonie obok zabrzmiał dźwięk dzwonka, słychać było kroki i głos mówiący "heeeloooł!!". To był znak, hasło od samego Allaha. Jarv rzucił się do przodu, wykonał salto, półobrót, piruet oraz coś, o czym łyżwiarze mogą tylko pomarzyć w snach, oparł kolbę broni o ramię i nacisnął spust. Może ołowiu pomknęło przez wrota Boltera w głąb pomieszczenia, wewnątrz majaczyła sylwetka jakiejś postaci, kurczowo trzymająca się telefonu, usiłująca wytłumaczyć, że "Nie!! My tu nie sprzedajemy małp!!". Jarv widział jak Cavalier jest dosłownie rozszarpywany przez kule, które z impetem uderzały w ściany, stoły, pudełka z figsami, lodówkę, starą babcię...
Cavalier padł nieprzytomny na posadzkę, na szczęście, tylko połowa kul trafiła jego ciało, z czego już niedługo miał się bardzo ucieszyć. Kanonada trwała nadal, jednak fruwające wszędzie arkusze z zamówionym towarem, oraz masa kurzu i pyłu z roztrzaskanych półek, przysłoniły Jarvovi widok na chwile i nie skorygował linii strzału, waląc nadal na wysokości wielkiej klaty stojącego Cavaliera, który bezpiecznie sobie leżał i krwawił.
Nagle, zaniepokojony hałasem, z góry zbiegł Zielarz. On wiedział co się dzieje, on zawsze wie. Wyciągnął z kieszeni pistolet maszynowy, będąc nauczycielem, zawsze musiał być przygotowany do ostrych zajęć. Zeskoczył ze schodów niczym górska kozica z auta przestraszonego turysty w Karpaczu. Przeturlał się pod gradem kul karabinu Jarva, nie bojąc się ich ostrych czubków, bo jako nauczyciel wiedział, że dobry pancerz to podstawa. Wycelował i pozwolił trzem kulom opuścić lufę jego wysłużonej broni. Jarv przyjął to na klatę, impet rzucił nim do tyłu na żywopłot.
Tym czasem, Zielarz podbiegł do nieruchawego Cavaliera, z kieszeni wyciągnął apteczkę pierwszej pomocy, narzędzie niezbędne dla dobrego nauczyciela i zabrał się za odratowywanie swojego współpracownika. Przyklejony na czoło plaster anty nikotynowy zdziałał cuda. Cavalier zerwał się na równe nogi, chwycił co miał pod ręką i ruszył w kierunku żywopłotu. Jarv, któremu elektroniczny autolekarz udzielił natychmiastowej, pierwszej pomocy, czekał. Zostało mu już tylko jedno życie, ale postanowił, że wykorzysta je zgodnie z planem. Wyskoczył z za krzaka niczym Rambo z jeziora pełnego piranii i nacisnął spust... (tu historia się powtarza, cavalier zgarnia pewną pule kulek z serii i pada nieprzytomny przed wrotami do Boltera)... Widząc to Zielarz, wyciąga z lodówki rakietnicę i bez przycelowania wali prosto w Jarva. Niestety, przyłożony do miejsca trafienia rakiety placek, obejmuje swoim zasięgiem również Cavaliera. Następuje eksplozja, Jarv prawie rozerwany na strzępy, pada pod sklepem z sukniami ślubnymi, gdzie wykrwawia się na śmierć, nie mogąc liczyć na żadnego lekarza w pobliżu (dodajmy, że jego autolekarz był jednorazowy). Tym czasem Zielarz, bezradnie stanął nad ciałem martwego Cavaliera, któremu szrapnel wbił się prosto we fretkę. Nie tak miało być, nie tak i Zielarz to wiedział, chciał pomóc, a zaszkodził. Teraz, cały  ten bałagan był na jego głowie, ale to już inna opowieść...

W skrócie, każde skuteczne strzelanie w Infinity, powoduje stan przedśmiertny u poszkodowanego, czyli brak przytomności, krwawienie. Jeśli nie ma lekarza lub apteczki, sprawa jest prosta, figsa się ściąga, w innym przypadku, poszkodowanego należy dobić kolejnym rozkazem. Nie ważne, czy to długa seria, czy ostrzał z ARO przeciwnika, wszystko dzieje się symultanicznie.
Dla mnie nie ma problemu, jedno ARO, bez względu z ilu źródeł, to jeden efekt. Dajmy szanse lekarzom.

Ostatnio edytowany przez Raziel (2011-05-08 09:29:15)


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#38 2011-05-08 09:38:08

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

No to od początku:

Rulebook napisał:

When a miniature receives a wound after failing an ARM Roll, a Wound Marker (WOUND) is placed beside him with the proper number. If he has only suffered a single Wound, the Marker will show “1”: if he has accumulated more Wounds, the Marker must reflect their number.

W skrócie: za każdy niezdany test dostajesz WOUNDa.

Rulebook napisał:

(...) When a miniature receives as many Wounds as the value of his Wounds Attribute, he falls on the ground Unconscious at the end of the Order, , but never before the Burst (B) is finished (...)

W skrócie: jeżeli masz tyle WOUNDów ile PUNKTÓW ŻYCIA, to padasz nieprzytomny. Jakkolwiek przypomniana jest tutaj zasada, że pada się na koniec ROZKAZU. Zasada ta odnosi się nie tylko do BURSTa, ale równie np. do BIEGANIA. Podasz nieprzytomny na koniec ruchu (np. w COVERZE do którego biegłeś), a nie w jego połowie (czyli na otwarty polu).

Rulebook napisał:

DEAD: If a figure in the Unconscious state receives a new Wound, he dies and will be removed from the battlefield. Some Special Ammunition can bring about this state directly.

Jak dostaniesz kolejnego WOUNDA, to jesteś martwy.

Reasumując: dostajesz tyle WOUNDów ile dostajesz, a stan UNCONSCIOUS traktujesz jako "EKSTRA WOUND" (o ile masz lekarza). Stąd posiadanie lekarza jest mile widziane (ekstra WOUND dla każdego modelu na polu bitwy).

Nigdzie nie ma informacji o konieczności wydania kolejnego ORDERU, aby CIĘ zabić. Aby zabić wystarczy kolejny WOUND.


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#39 2011-05-08 11:24:43

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

@suzan - czyli co... masz 2W i dostajesz 3 obrażenia z BURSTA (1 order), których nie wy-save-owałeś.
Jesteś nieprzytomny czy martwy?


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#40 2011-05-08 12:20:32

Krechafety

SZATAN TWÓJ PAN

2619779
Zarejestrowany: 2010-08-16
Posty: 988

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Martwy, bo tracisz też ten dodatkowy wound z unconscious.


Flamesy, Infinity. Kontakt: 605560309

Offline

 

#41 2011-05-08 14:47:00

 teperak

http://i.imgur.com/EwtZm.png

9370011
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2011-04-02
Posty: 417

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Nie, najpierw padasz nie przytomny (nie ważne ile kulek dostaniesz, dostajesz je cały czas w tym samym czasie i dopiero padasz nie przytomny po zakończonym ostrzale, który cię dosięgnął) i teraz ma zastosowanie "DEAD: If a figure in the Unconscious state receives a ----> NEW WOUND <---- czyli stajesz się martwy gdy ktoś otworzy do ciebie znów ogień ponieważ teraz jest to liczone jako ta NOWA RANA...

Tak to powinno wyglądać według mnie moim skromnym zdaniem.


Infinity - PanOceania
Kampfgruppe Normandy - Niemcy
Firestorm Armada - Terran Alliance
Warmachine - Khador

Offline

 

#42 2011-05-08 16:09:26

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

@Raziel - historia przednia, przyklad moim zdaniem swietny i dokladnie tak to wlasnie widze - tylko mentole??? MENTOLE??? ;]

ogólnie - główny problem imho, to czy stan Nieprzytomny wchodzi na model zaraz po przekroczeniu woundow, czy po calym strzelaniu (lub innymi slowy - co sie dzieje z reszta strzałow po przekroczeniu woundow modelu)...

Ja jedna rozumiem to tak, jak pisze Raziel i Black - tym bardziej, ze na koncu i tak modele Nieprzytomne licza sie jako zabite.... A takie podejscie do tematu zwieksza tez uzytecznosc lekarzy - tzn zaczynaja sie nagle jednak przydawac. Poszukam jeszcze na forum angielskim - jak nie bedzie, to zapytam.


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#43 2011-05-08 18:27:49

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

model z 1W dostaje skuteczną serię 4 pocisków zatem traci ranę a reszta przekraczająca jego W jest ignorowana. Po zakończeniu rozkazu model pada nieprzytomny i w przypadku wydania kolejnego rozkazu i dobicia go ten ginie. Tak mówią przecież zasady.. przytaczacie cytaty i wyciągacie inne wnioski niż to co w nich pisze. Stan nieprzytomności można traktować jako dodatkowy wound tylko w przypadku zdolności No Wound Incapitation która pozwala taki stan ignorować i zostaje się na nogach.

w przypadku ARO model również pada nieprzytomny po zakończeniu rozkazu zatem jeśli dostanie serie od kilku kolesi to i tak pod koniec rozkazu dopiero padnie na glebę nieprzytomny

Ostatnio edytowany przez Artois (2011-05-08 18:29:21)

Offline

 

#44 2011-05-08 20:09:59

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

@cavalierdejeux: martwy, bo zgarnąłeś więcej ołowiu niż Twoje ciało było w stanie przyjąć.

@jarv: no tak, tak... seria z M16 w tył głowy z bliskiej odległości nie zabija... ona po prostu sprawia, że jesteś nieprzytomny

@all: proponuję wystawić pytanie na oficjalnym forum gry i zakończyć ten dziwny spór...


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#45 2011-05-08 22:13:37

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Ok - przekopałem się przez angielskojezyczne forum Infinity - znalazlem watek dotyczacy dokladnie tego o co mi chodzi - http://www.infinitythegame.com/forum/sh … ?tid=2641. Jeden z gosci z Corvus Belli rozwial wszystkie watpliwosci tym postem. Tak wiec mozna zabic model jednym burstem.

Choc zapis i argumentacja jednego z gosci strasznie do mnie trafia.

Anyway - temat Znieprzytomnienia/Zabicia uwazam z mojej strony za zamkniety (chyba ze jakis House rule??? ;])


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#46 2011-05-08 23:02:25

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Tak, wygląda na to, że sprawa jest zamknięta. Choć zasady nie są jasne w tej kwestii, to jednak trzymają się realizmu. Dziwnie to wygląda w połączeniu z kwasami takimi jak ilość rozkazów na łebka, czy rozpatrywanie efektów ARO po skończonym ruchu, ale skoro tak ma być, to tak będzie. Proponuje jednak, nie tracić zbyt wiele punktów na lekarzy.
To tyle.


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#47 2011-05-08 23:07:40

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

w takim razie trochę mnie poniosła pewność poprawności mojej interpretacji, chyba jednak czytaliście poprawnie to co pisze w przytoczonych cytatach - zwracam honor

Offline

 

#48 2011-05-11 14:35:56

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

tak się zastanawiałem (ale może mam braki w lekturze) jeśli pierwszym rozkazem jest strzał, w aro przeciwnik deklaruje strzał natomiast drugim rozkazem zadeklarowanym jest dodge to FtF roll jest pomiędzy którymi elementami rozkazu?

Offline

 

#49 2011-05-11 14:43:44

 Baal

http://i.imgur.com/LOEAg.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 732

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Wydajesz jeden rozkaz na strzał i przeciwnik ma ARO wydajesz drugi rozkaz i przeciwnik ma znowu ARO


Hell Dorado - Mercenaries
Konfrontacja - Wolfeni/ Keltowie Sessairs
WH40k - Blood Angels/ Dark Eldar
WHFB - High Elves

Offline

 

#50 2011-05-11 15:16:19

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

... nope - order = 2xshort skill albo 1xlong skill. strzelanie to jeden short skill. ARO przysluguje jedno na jeden order.
Problem nie jest problemem, poniewaz w jednym orderze mozna wydac tylko jeden short skill/long skill na strzelanie...

Ogolnie:
1. aktywacja modelu/wydanie orderu
2. deklaracja 1 short skilla
3. modele, ktore maja LoF deklaruja ARO
4. deklaracja 2 short skilla
5. rzuty

Oczywiscie jesli model aktywowany nie jest w CAMO/TO-Camo/ i zdaje sie Impersonacji (ale nie pamietam, bylo to wczesniej poruszane...)


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#51 2011-05-11 15:22:47

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Nie znam się więc pytam:
Czy można zostawić sobie ARO na drugiego short skilla przeciwnika?


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#52 2011-05-11 15:32:56

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Tylko, gdy model jest w CAMO/TO CAMO - czyli na stole jest marker (no i nie pamiętam czy wchodzi w to tez Impersonacja).


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#53 2011-05-11 21:44:19

 suzan

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

1431932
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-09-24
Posty: 883

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

jarv napisał:

Ogolnie:
1. aktywacja modelu/wydanie orderu
2. deklaracja 1 short skilla
3. modele, ktore maja LoF deklaruja ARO
4. deklaracja 2 short skilla
5. rzuty

Brakuje 4.a: modele, które pozyskały ARO w trakcie drugiego short skilla mają ARO.

Wyjątek poprawnie określony, tj. TO wybiera sobie kiedy robi ARO. Interpersonal to taki rodzaj TO... moim zdaniem też powinien wybrać sobie dogodny moment na ARO (czyli pewnie drugi short skill).


Flames of War: Germany ● Great War: Germany
Vietnam: PAVN ● Team Yankee: Soviet
Sprzedam Dystopian Wars: Prussian Fleet (click to see)

Offline

 

#54 2011-05-11 22:45:00

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Mam drobne pytanie natury zasadowo-etycznej:

Mam dwa rodzaje The Hungries. I nie chodzi o ich podział na Preta i Gaki, ale o starsze i nowsze wzory
Stare są na podstawkach 40mm, a nowe na 25mm...

Pytania:
Czy mogę ujednolicić rozmiar podstawek?
A jeśli tak to na mniejsze czy na większe?
I jakie się opłaca mieć? Tu dodam, że to istotki do walki wręcz

Ewentualnie jakąś zacną duszę proszę o sprawdzenie na jakimś Forum dotyczącym Infinitki, pliz


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#55 2011-05-11 22:53:16

 Baal

http://i.imgur.com/LOEAg.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 732

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Uważam, że 25 będą lepsze, bo przy takich ustawieniach budynków jakie gramy, trudno będzie się poruszać przy 40. Do starych modeli pasują 40, ładniej wyglądają. Poza tym pewnie powinieneś grać na takich jakie masz w zestawie. Do małej podstawki dojdzie max 6 modeli. Jeszcze nie zdarzyła mi się walka 6 na 1 więc wielkość będzie miała znaczenie przy poruszaniu się.


Hell Dorado - Mercenaries
Konfrontacja - Wolfeni/ Keltowie Sessairs
WH40k - Blood Angels/ Dark Eldar
WHFB - High Elves

Offline

 

#56 2011-05-11 23:02:04

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Baal napisał:

Poza tym pewnie powinieneś grać na takich jakie masz w zestawie.

Nie jest to takie pewne
W WH40k możesz mieć większe podstawki niż oryginalne, ale nie możesz mieć mniejszych


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#57 2011-05-11 23:27:01

 Baal

http://i.imgur.com/LOEAg.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-11-01
Posty: 732

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

A zmieści stare wzory na 25 ? będą się przewracały i będzie brzydko wyglądało


Hell Dorado - Mercenaries
Konfrontacja - Wolfeni/ Keltowie Sessairs
WH40k - Blood Angels/ Dark Eldar
WHFB - High Elves

Offline

 

#58 2011-05-11 23:53:10

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

@Baal - nie o to chodzi, OK? Nie takie rzeczy się mieściły


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#59 2011-05-14 11:47:58

 Asar

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

status asar.bs@gmail.com
3594059
Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 2238
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Odnośnie problemy Berserker vs. Mertial Arts 4 zadałem pytanie na forum LINK i tak jak ustaliśmy wczoraj napierw MA4 a potem Berserker


Bartosz Skorupa [ skorupa.net ] -- kramik
PanO: 2885p, CA, Toha, SM: 2000, Wolfeny: 200, Empire of the Jade Triad, Khaliman republic

Offline

 

#60 2011-05-30 18:24:45

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

gdzieś kiedyś czytałem o limicie modeli wystawianych w hidden deploymencie, czy ktoś to pamięta może?

Offline

 

#61 2011-06-08 10:54:32

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Znalazłem w końcu hakowanie spadochronów. Po udanym zhakowaniu samolotu (BTS -9!) modele z Combat Jumpem natychmiast muszą spaść (ich kontroler wybiera gdzie), ale zdają test PH -9 i stosują rozrzut. Modele postawione w Airborne Infiltration tracą tylko rozkaz. Źródło: podręcznik, s.155.


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#62 2011-06-08 15:49:02

 czys

http://i.imgur.com/LOEAg.png

4600800
Skąd: ul. Prusa
Zarejestrowany: 2011-03-19
Posty: 679
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

a można hakować spadochrony w aro (np jako odpowiedź na chęć zrzutu skoczka)? Bo ostatnio przeciwnik chciał mi coś takiego zrobić i nie wiedzieliśmy czy można.


http://www.mrocznyraj.pl/gfx/tbb-bar.jpg

Offline

 

#63 2011-06-08 16:06:54

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Tutaj masz tabelkę ze skillami z podziałem na te, których można używać w ARO oraz na te, których nie można.
Zauważ, że hakowanie skoczków jest w sekcji skilli, których nie można używać w ARO. Jest to zresztą Long Skill, a w ARO nie można Long Skilli używać.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#64 2011-06-08 17:14:40

 czys

http://i.imgur.com/LOEAg.png

4600800
Skąd: ul. Prusa
Zarejestrowany: 2011-03-19
Posty: 679
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

ok, to musiałem przeoczyć że to Long skill. Dzięki


http://www.mrocznyraj.pl/gfx/tbb-bar.jpg

Offline

 

#65 2011-06-10 09:43:20

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Śledziłem dyskusję na forum Wargamera dotyczącą wysokości markerów. Pytanie zadano również na oficjalnym forum Infinity.
Autorzy gry wypowiedzieli się oficjalnie i umieścili w FAQ zapis:

Wszystkie markery poza Camo/TO Camo są wysokości podstawki.

Oznacza to, że wszystkie Repeatery, E-Maulery, Seed Embrio i inne cuda są tak wysokie jak podstawka - podobnie jak miny.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#66 2011-06-10 10:40:32

 Zielarz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-31
Posty: 2372

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Ja mam inne pytanko. Mam 3 Zera postawione na stole jako jeden marker dzięki zdolności CH:Camuflage. Jak mam wydawać rozkazy żeby przeciwnik nie zorientował się, że jest ich tam 3? Muszę aktywując ich wydać 3, ale robi się to jawnie/półjawnie i rozgarnięty przeciwnik to odgadnie. Jakaś mądra podpowiedź?


Never forget that your weapon was made by the lowest bidder.

Offline

 

#67 2011-06-10 10:44:44

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Ten temat był poruszany na oficjalnym forum - i niestety nie ma obejscia tego problemu. Rozsądna opcja? wystaw dwa camo markery i wydajac rozkazy aktywuj je oba (wg tego co pisali goście na angielskim forum - mozna tak zrobic...) - niech przeciwnik zgaduje pod ktorym masz dwa modele, a pod ktorym jeden...

Ewentualnościa jest tez zasugerowane tam rozwiazanie takie, ze wydajesz rozkaz by aktywowac marker - ale musisz na koncu miec dwa rozkazy w puli - te ktore wydalbys na dwa pozostale modele. Troche to pozwala oszukiwac, wiec.. nie wiem czy to dobre rozwiazanie.


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#68 2011-06-26 19:26:22

 chupakabra

http://i.imgur.com/QqPUh.png

Skąd: wiesz, rozumiesz
Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 466

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Szybkie pytanie, zrobiłem pierwszego shorta, jestem na widoki i jest aro od 2 gości z czego jeden jest w camo a drugi normalnie, obaj strzelają, Pytanie dotyczy dodga. Mogę dodgować znacznik camo czy tylko gościa którego normalnie widać? Czy znacznik camo mogę dodgować a nie mogę do niego strzelać (tak mi się zdaję że to właśnie ta opcja jest prawidłowa) I czy jest jeden dodge na ich obie akcje.
I jeszcze jedno jakby się okazało że jeden przeciwnik jest normalnie a drugi w TO camo to jak dodguje jednego to dodguje też drugiego czy jak bo w sumie wszystkie akcje niby jednocześnie ??


∞ - ale "F" !!!, Hölle Dorato

Offline

 

#69 2011-06-26 20:08:13

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

W przypadku gdy w swojej aktywnej turze atakuje Cię tylko koleś z Camo/TO Camo, a Ty nie masz MSV, to przeciwnik strzela pierwszy, a Ty tylko jeżeli przeżyjesz.
Natomiast Combat Camouflage nie działa w ten sposób w przypadku ARO-wania. Cytując Wiki:

In ARO, the reactions of Camouflaged soldiers are simultaneous to the Order they react to, so Face to Face Rolls will be made.

To znaczy, że w rozpatrywanym przez Ciebie przykładzie dodżujesz wszystko i wszystkich. TO Camo działa w tym przypadku dokładnie tak samo jak zwykłe Camo, czyli nadal dodżujesz wszystko i wszystkich.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#70 2011-06-26 22:17:05

 chupakabra

http://i.imgur.com/QqPUh.png

Skąd: wiesz, rozumiesz
Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 466

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

dziekuję


∞ - ale "F" !!!, Hölle Dorato

Offline

 

#71 2011-06-26 22:41:26

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

hmm chyba nie do końca tak graliśmy ostatnio Chup.. dobrze że już jest to wyjaśnione

Offline

 

#72 2011-06-27 12:24:21

 chupakabra

http://i.imgur.com/QqPUh.png

Skąd: wiesz, rozumiesz
Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 466

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Next time bedzie lepiej, learning all the time, my friend


∞ - ale "F" !!!, Hölle Dorato

Offline

 

#73 2011-07-03 19:14:43

 chupakabra

http://i.imgur.com/QqPUh.png

Skąd: wiesz, rozumiesz
Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 466

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

MOD: Przeniesiono

2 hakerów walczy umysłowo, jeden wygrywa a co staje się z drugim ?? pada na deski nietomny, pada mu urządzenie czy pada dead ?? Takie pytanie mam.


∞ - ale "F" !!!, Hölle Dorato

Offline

 

#74 2011-07-03 19:42:06

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Przeniosłem posta z wątku Flamer i Intuitive Fire.

Przegrany haker przechodzi od razu do stanu nieprzytomny. Jeżeli wygrana strona miała krytyka, to przechodzi on od razu to stanu martwy wraz z użytymi przez niego Repeater'ami.

A cyberattack is performed normally by a Face to Face WIP Roll Modified by the BTS of each Hacker. The Hacker who loses the roll automatically enters the Unconscious state.
(...)
If the defender or the attacker achieves a Critical, the adversary and Repeaters used by him are automatically destroyed, passing directly to the Dead state and ignoring the Unconscious state.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#75 2011-07-03 21:57:43

 chupakabra

http://i.imgur.com/QqPUh.png

Skąd: wiesz, rozumiesz
Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 466

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

dziękuję za szybką reakcję


∞ - ale "F" !!!, Hölle Dorato

Offline

 

#76 2011-07-03 21:58:30

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Nawet kiedy to jest defensive hacking?
Bo sytuacja która spowodowala pytanie Chupy, to HI weszlo w zasieg hackera, ten hackuje, a hacker frakcji HI broni. To nie jest Antihacker Protocols, tylki Defensive Hacking...


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#77 2011-07-03 22:03:54

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Oczywiście masz rację jarv. W przypadku Defensive Hacking żaden haker nie umiera. Jeśli wygra napastnik, to HI jest Hacked - jeśli obrońca to nie jest. Krytyk w tym przypadku dodatkowo nakłada stan Disable na Hacking Device hakera.

Moja odpowiedź tyczy się Anti Haker Protocols. Pytanie chupy idealnie wpisało się w tę sytuację, więc założyłem, że o to chodzi


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#78 2011-07-04 21:11:28

Artois

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-10-01
Posty: 1438

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

jeśli dowódca link'a  jest wyposażony w chain rifle i ma kolegów tylu że przysługuje mu burst = 2 to czy skierowanie obu templatek w jednego wroga zmusza go go testowania pancerza 2 krotnie  czy jak w przypadku posiadania 2 broni tego samego typu - 1 testu?

Offline

 

#79 2011-07-04 21:23:47

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

W przypadku posiadania dwóch broni tego samego rodzaju nadal są dwa testy pancerza, ale tylko jeden na unik:

Figures with 2 Direct Template Weapons (Two Chain Rifles, for instance), can shoot them successively, one after the other. This is same as if the Chain Rifle had a Burst (B) of 2, allowing the Template to be positioned twice per Shooting Order, aiming at different targets if desired. If both hit the same target, and he decides to Dodge, the figure must make a PH with a -6 Modifier, avoiding the Damage of both Templates if successful.

W przypadku linku działa to tak samo:

With Direct Template weapons (Chain Rifles, Flamethrowers…) thanks to this Bonus they act as if they have B 2, allowing their Template to be placed twice, against different enemies if desired. If the figure would normally have 2 Direct Template weapons, this Bonus is considered to give it the equivalent of B 3 (3 templates). In ARO, a figure armed with one or two of this weapons can place the Template twice.

Czyli mając dwa Chain'y kładiesz 3 teplatki, 3 testy pancerza, ale tylko jeden na unik wszystkich.


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#80 2011-09-05 11:52:35

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Wycineki z najnowszego FAQ

Q: What is the field of vision of a Moving Model?
A: Models have a 360º field of vision while Moving.

Q: Can a model draw LOF through an enemy models base from gaps left by the enemy miniature, such as the gap between its legs?
A: No.

Q: Does Hacking Device Plus also include Flash Pulse?
A: Yes.

Q: How many attempts, successful or not can a hacker do per turn against an enemy TAG or HI?
A: Against a T.A.G.s there is only one attempt allowed by player turn. When declaring the Hacking Order, the Hacker must state if he wants to Immobilize or to Possess the T.A.G. I
f he has declared an Immobilization and he was successful, the T.A.G. is Immobilized and the Hacker cannot keep hacking the T.A.G. He is not allowed to Possess the T.A.G. as he has not declared he was trying to do so.
If he declared to Possess, and he was successful, he must now spend another Short Skill of a new Order and make the WIP roll. If he is not successful, the T.A.G. stops to be Immobilized, and the Hacker can nt try again to Hack it in that player turn.
For Heavy Infantries (HI) and also Remotes (REM) it works different, as there is no limit about the number of attempts allowed to hack them.


Q: What happens in the extreme case were a line can be traced without obstruction from a models base center to a models base center, but there is no visible part of the model to be seen.
A: In that extreme scenario LoF is granted

Q: How is LoF determined to models sculpted in a crouched position?
A: Assume the model is standing, if needed, replace temporarily the model with a similar model standing, for example replace the Ninja sniper with the standing Ninja or a Zhanshi.

Q: What happens if a directly placed template (such as a template placed from a Light Flamethrower or Missile Launcher) or indirectly placed template (such as Grenades thrown with Speculative Shooting, but not those that Deviate) accidentally hits friendly or allied models?
A: Shot gets cancelled.

Q: When is a model inside a Zone of Low Visibility?
A: When the center of its base is in the zone.

Q: Can I place an Area of Effect template in the air, effectively creating an airburst?
A: Yes.

Q: What is the height of a Suppression Fire corridor?
A: A Suppression Fire corridor is a tube with circular diameter equal to the templates length.

Q: What happens if a model does not have a CC Weapon, or does not wish to use its Electric Pulse?
A: It may attack with its PH-2 doing normal damage.

Q: What is the Line of Fire of a model in Close Combat?
A: Models in Close Combat have 360o Line of Fire but this is limited to base to base contact.

Q: Can a model make a BS attack and then move in base to base contact in the same Order and vice versa?
A: Yes.

Q: Does a Hacker attempting and failing to hack an aircraft reveal its presence?
A: Yes, as soon as the hacking attempt is declared the enemy player must reveal if there is an aircraft or not.

Q: Does Cover affect Discover Short Skill?
A: No.

Q: Can a model try to Discover twice the same camouflage marker in one Order?
A: No.

Q: Can a model try to Discover twice the same Impersonation Marker in one Order?
A: Yes, but only in an attempt to decrease twice the Impersonation status, if the first attempt fails then the second Discover roll fails automatically.

Q: What is the timing of an Order?
A: While Orders are extremely elastic on how the Short Skills that take part in them interact with each other some timing takes part, a model cannot declare a Short Skill when it does not fulfill all the criteria for example or the previous Short Skill does not give at least the possibility of obtaining such criteria.
For example: A model cannot choose as a first Short Skill BS attack if it has no Line of Fire to its intended target and then declare Move to obtain Line of Fire, likewise a model can use this timing to allow it execute Short Skills that would normally not be possible like Discover a Camouflage Marker and then declare a BS attack on the still undiscovered Camouflage Marker, it is worth noting though that if the first roll fails (in the examples case the Discover roll) the second Short Skill fails automatically.

Infinity Wiki:

- Is it possible to declare in an Order as the first skill " discover" and as a second skill "shot" to a camouflaged or impersonator troop ( in State 2- Characterized)?

    Yes, it´s possible

    1 - Active player declares first skill" discover"

    2 - ReActive player could ARO. If the troop dodge or shot or any act that discover itself, the Active playerdoes not have to roll to discover.

    3 - Active player declares the second skill, shot against the camouflaged / supplanted

    Possible outcomes

        -If the reactive troop dodged, the Active player can shot, face to face roll.

        -If the reactive troop do not ARO and Discover roll is succesfull, the shot is normal roll.

        -If it fails to discover ,the active troop miss the second skill (shot).

Offline

 

#81 2011-09-15 23:30:38

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Przepraszam za post pod postem ale chciałem aby temat został podniesiony.

Ostatnio zastanawialiśmy się z Jarvem nad zasadami dla markera z Martial Arts L3/L4 wchodzącego w CC, oto cytat z Infinity Wiki:

Infnity Wiki napisał:

Martial Arts Example: A Ninja declares a Charge (Mov + CC) at the unlucky Fusilier Angus. Angus’ options are to react by Shooting or with CC. If Angus waits until the Ninja engages in CC with him, this could use his Martial Arts L3, and will perform a First Attack, a previous Normal Roll. But, if Angus reacts by Shooting, this will be a Face to Face Roll between the Ninja’s CC and Angus’ BS, because it occurs before base contact.

Więc reasumując, jak atakowany model wybierzę strzelanie będzie F2F roll. Dla innych jest normal roll według mojego rozumowania. Co wy na to?

Offline

 

#82 2011-09-16 07:30:17

 dardzin

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-08-22
Posty: 949

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Ma to jakiś sens, ponieważ figurka z Martial Arts nie dobiegła jeszcze do walki, więc trafienie w biegnącego powoduje FtF Roll. Utrudni to trochę życie tym, co wolą walczyć.


Konfrontacja || Hordes || Infinity || Battlegroup || Firestorm Armada || BW- Napoleon || Afterglow || Ogniem i Mieczem

Offline

 

#83 2011-09-16 18:44:07

Michał

http://i.imgur.com/LOEAg.png

Zarejestrowany: 2011-06-23
Posty: 743

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Pamiętajcie też, że jeśli jest to marker, to nie można do niego strzelić. Jedyną odpowiedzią w ARO może być discover (bez sensu ale..) i CC bo marker się ujawni wchodząc w base contact.

Ostatnio edytowany przez Michał (2011-09-16 18:44:42)

Offline

 

#84 2011-09-16 18:56:22

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Oczywiście pamiętamy również o modelach wyposażonych w Multispectral Visor lvl 3, które mogą strzelać do markerów


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

#85 2011-09-17 02:58:10

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

no może poza inflitracją - a ta kwestia wynikała właśnie gdy Al-Djabel (fiday z MA lvl4) szedł do close combatu. tyle, ze wtedy juz szedł jako model, a nie marker.


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#86 2011-09-17 22:10:36

Kerlhan

http://i.imgur.com/pMY5v.png

Zarejestrowany: 2011-08-12
Posty: 96

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Ja to zwykle na turniejach bywa wychodzą różne sytuacje i sprawdziłem kilka z nich:

1) Jeżeli link lider padł nieprzytomny a następnie w tej samej turze został wyleczony, link jest odnawiany automatycznie

"The Link will be automatically restored if the Leader recovers from Unconsciousness in the same turn he was downed." (str 6. zasad HS)

2) W walce wręcz używając pistoletu używa się cechy CC, co chyba również wyklucza wtedy bonus za zasięg

"In Close Combat it is used with the CC Attribute, not with BS, and allows only B (Burst) 1, even though it causes the same Damage." (Infinity Wiki)

Offline

 

#87 2011-09-17 22:41:57

 fala

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Stuttgart
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 885

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Słyszałem, że dziś to chyba było dyskutowane ale nie wiem jaka była konkluzja i czytając wiki nie jestem pewien.
Generalnie chodzi o to czy jakiś typ amunicji działa (zadaje ranę) na kogoś, kto ma immuna na ten typ i w jakich przypadkach.
- E/mauler na kogoś bez niczego z Vulnerability.
- Blitzen ("non-lethal", E/M2) na kogoś z Total Immunity

Przykład w E/M mówi tylko o konieczności rzucenia guts rolla przez nie affectniętą jednostkę, i wynika z niego, że jednostka nie dostaje wounda ( http://infinitythegame.wikispot.org/Ele … rect=E%2FM ).

Drugie moje pytanie odnosi się atakowania przy użyciu min i emaulerów. Czy można ich używać jako broni a nie tylko stawiać na ziemi? W opisiue obu jest wzmianka o możliwości ich użycia do intuitive attack, o tym, że nie nadają się do walki wręcz ale nie ma sprecyzowania czy nie można sobie nimi po prostu strzelić

Offline

 

#88 2011-09-21 12:06:38

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Podczas ostatniego turnieju było kilka niejasności związanych z modelami w Camo, oto co na ten temat mówi FAQ z Infinity Wiki

Infinity Wiki napisał:

- Can a model that has chosen to wait for the second Short Skill of a Camouflage Marker, declare ARO against that Camouflage Marker, if the Camouflage Marker does not reveal itself with its second Short Skill?

    No, the Camouflage Marker must reveal itself with its second short skill to grant ARO to models waiting for its second Short Skill.





Can I put a Suppression Fire affecting one Camouflage or TO Marker?

    Yes. But... If you put a Suppression Fire on an area where you suspect it´s a figure in Hidden Deployment, you can not shoot until the troop is revealed.

    With Suppression Fire, you control the area to prevent that troop to move or act. So, if the troop is activated and reveals himself, you can shoot your full B

    Basically, Suppression Fire does not reveal the figure in Hidden Deployment, contrary to what happens with a successful Intuitive Attack against a Marker. Even in ARO, the Camouflage in Movement rule indicates that :

    If a Camouflage Marker does not perform anything but MOV in his turn, even if it crosses a Suppression Fire zone or a figure's ZC, the only ARO that can be executed against it is Discover or Change Facing.




Can a troop do a charge ( to engage in Close Combat ) with a Camouflage or TO Marker? Can Markers avoid the troops even they were located at a point where any movement passes over them? ( door / narrower corridor ,as example)

    You can not get into base contact with a Camouflage or TO Marker.

    If the Marker is obstructing the passage through a doorway or narrow corridor, then the figures will go through the Marker by ignoring it. As mentioned above, the Special Skill not only includes technology but also the knowledge and ability to be out of sight. The figure, who is not exactly there, could have jumped to the frame of the door or floor temporally or just have moved to avoid colliding with the enemies.



Can a model try to Discover twice the same camouflage marker in one Order?

    No.



Can a model try to Discover twice the same Impersonation Marker in one Order?

    Yes, but only in an attempt to decrease twice the Impersonation status, if the first attempt fails then the second Discover roll fails automatically.



Is it possible to declare in an Order as the first skill " discover" and as a second skill "shot" to a camouflaged or impersonator troop ( in State 2- Characterized)?

    Yes, it´s possible

    1 - Active player declares first skill" discover"

    2 - ReActive player could ARO. If the troop dodge or shot or any act that discover itself, the Active playerdoes not have to roll to discover.

    3 - Active player declares the second skill, shot against the camouflaged / supplanted

    Possible outcomes

        -If the reactive troop dodged, the Active player can shot, face to face roll.

        -If the reactive troop do not ARO and Discover roll is succesfull, the shot is normal roll.

        -If it fails to discover ,the active troop miss the second skill (shot).

I cyctat bezpośrednio z opisu skillu Camouflage - Infinity Wiki

Camouflage - Infinity Wiki napisał:

Combat Camouflage. This allows a miniature in a camouflaged state to make a BS, Forward Observer, Sepsitor or Hacking attack before his opponent does. This attack is made with a Normal Roll. If the adversary survives the attack, he may then make any attacks he may have declared in ARO which are also made as Normal Rolls, with -3 to BS if shooting at the revealed figure. After this, the player will have to replace the Camouflage Marker with the correct figure. Combat Camouflage is only available for use in ranged attacks.

In ARO, the reactions of Camouflaged soldiers are simultaneous to the Order they react to, so Face to Face Rolls will be made.

If the Camouflaged figure receives a hit from an Intuitive Attack without having been Discovered first, he will have to reveal himself even if he passes the ARM Roll, removing the Camouflage Marker is replaced by its miniature (or miniatures), facing how the player prefers.

If a Camouflage Marker does not perform anything but MOV in his turn, even if it crosses a Suppression Fire zone or a figure’s ZC, the only ARO that can be executed against it is Discover or Change Facing.

I należy pamiętać że ARO należy deklarować na pierwszy możliwy short skill przeciwnika - ARO - Infinity Wiki

ARO - Infinity Wiki napisał:

It is compulsory that the Reactive player declares the ARO of all his figures in LoF with the miniature using an Order, immediately after the active player declares the Long Skill or the first Short or Short Movement Skill that will be performed in the Order. A figure can only react to this initial Skill use – another ARO is not gained at the end of the Long Skill or when the second Short Skill of the Order is announced. If, during the execution of an Order, the acting figure enters the LoF or ZC of a new enemy miniature lacking LoF or ZC when the Order was declared, that enemy model receives an ARO immediately and can react to the Order being undertaken.

....


ARO against Camouflage and Impersonation Markers: The only possible ARO against a Camouflage, TO Camouflage or Impersonation Marker is Discover or Change Facing. However, it is not compulsory that the ARO be announced immediately after the adversary declares the Marker’s first Short Skill. It is possible to wait until the Marker declares its second Short Skill, and if it reveals its presence, then an ARO may be generated to react accordingly. This rule does not cancel the advantages of Combat Camouflage and Impersonation.

Offline

 

#89 2011-09-27 19:49:19

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Znów post pod postem ale co zrobić na zasad które wymagają wyjaśnienia albo nasz interpretacja różni się się od ogólnej wykładni na oficjalnym forum Infinity

Przeglądając owe forum natknąłem się na temat dotyczący coveru, oraz często poruszanego przez nas problemu coveru figurki stojącej za rogiem. Z dokładnej analizy zasad wystarczy że kawałek podstawki będzie zasłonięty ścianą z którą model będzie w base contact aby dostać bonusy od coveru (-3 BS i +3 do Armora). Zostało to zapisane w takie sposób aby sposób rzeźbienia modelu nie miał aż takiego wpływu na tego typu bonusy (modele grubsze albo wychylone w pewnym kierunku byłby promowane. Poniższe rysunki obrazują sytuację w której model PanO jest w coverze w stosunku do modelu Yu Jing.

Infinity Official Community Forum napisał:

http://i250.photobucket.com/albums/gg272/Psychotic_Storm/Infinity/examples/Cov3.jpg
http://i250.photobucket.com/albums/gg272/Psychotic_Storm/Infinity/examples/coverquestion.jpg

Źródło: Infinity Official Community Forum

Zmienia to dość istotnie postać rzeczy i dodaje użyteczności strzelaniu za rogu.

Kolejną ciekawą rzeczą jest jak w oficjalnych zasadach wygląda sprawa coveru, w Infinity Wiki można wyczytać:

Infiniti Wiki napisał:

http://infinitythegame.wikispot.org/Cover?sendfile=true&file=photo.png

. . .

A miniature in Prone position who is in a higher position than the figure shooting at it is considered to be in Partial Cover (-3 Mod to BS and +3 Mod to ARM). To shoot at a prone figure, a miniature must be able to see its base. GRAPHIC EXAMPLES

GRAPHIC EXAMPLES
http://www.terra.es/personal5/topepiso/infinity/cover/cobertura1.jpg
Ghulams 1 and 2 do not have cover

http://www.terra.es/personal5/topepiso/infinity/cover/cobertura2.jpg
Ghulam 2 have cover, ghulam 1 do not have cover.

http://www.terra.es/personal5/topepiso/infinity/cover/cobertura3.jpg
No LOF . They can shoot each other only with especulative shot.

http://www.terra.es/personal5/topepiso/infinity/cover/cobertura4.jpg
Ghulam 2 it´s not in prone: Ghulam 1 and 2 do not have cover.

http://www.terra.es/personal5/topepiso/infinity/cover/cobertura8.jpg
Again, 1 and 2 do not have cover

http://www.terra.es/personal5/topepiso/infinity/cover/cobertura9.jpg
http://www.terra.es/personal5/topepiso/infinity/cover/cobertura10.jpg
In this two examples, 1 and 2 do not have cover. Ghulam 1 has his head seeing directly at ghulam 2 base. He has direct LOF

Nie wiem czy nasze house rules mówią inaczej ale widzę pewne rozbieżności w interpretacji zasad.

Dodatkowo jeszcze jest zasada Low Visibility Zone

Infinity Wiki - Visibility Conditions napisał:

Low Visibility Zone: With this type of terrain any Skill which requires LoF passing through any of these zones will have a Modifier of –3 to the roll (BS; Discover, Forward Observer, etc.). Thus, miniatures already possessing the Camouflage and Hiding Special Skill, or Optical Disruptor Device, will have their Modifier increased when discovered and shot at by an additional –3. A Camouflaged figure in a Low Visibility Zone will have therefore have a Modifier to hit of –6 instead of the usual –3, while a TO Camouflaged figure will have a Modifier of –9 instead of the usual –6. Landing with AD: Combat Jump will not be possible into these areas.

Offline

 

#90 2011-09-27 19:59:46

 fala

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Stuttgart
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 885

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

No, z tym staniem na budynku to problem. A co jeśli kąt jest większy i np. 2 widzi 1 a 1 widzi tylko głowę 2. Czy cover ma 2 a jeśli tak to czy 1 też ma? Ja bym grał, że tylko 2. Ale to na jaki kąt się umawiamy? Proponuję 45 stopni.

Offline

 

#91 2011-09-27 20:12:32

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

fala napisał:

No, z tym staniem na budynku to problem. A co jeśli kąt jest większy i np. 2 widzi 1 a 1 widzi tylko głowę 2. Czy cover ma 2 a jeśli tak to czy 1 też ma? Ja bym grał, że tylko 2. Ale to na jaki kąt się umawiamy? Proponuję 45 stopni.

Zgodnie z zasadami oboje będą bez covera nawet jak będą widzieli sobie tylko głowę, bo żaden nie będzie z b2b kontakcie z nim, jest to po części zobrazowane w ostatnim przypadku. Owe zasady są wprowadzone aby balansować rozgrywkę i aby sposób rzeźbienia modelu nie miał aż takiego wpływu na rozgrywkę. Przy niestandardowych modelach (wyższych z powodu jakiegoś dodatkowego elementu na podstawce np. Triple Zero u Nomadów lub niższych z powodu przykucnięcia np. Dausu z Combiakiem u Alephu) zawsze proponują postawić zwykły najprostrzy line troops z frakcji w stojącej pozycji aby zdeterminować rzeczywistą wysokość jednostki przedstawionej przez model.

Offline

 

#92 2011-09-27 20:27:45

 Asar

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

status asar.bs@gmail.com
3594059
Zarejestrowany: 2011-01-11
Posty: 2238
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

dobre uwagi Kvan


Bartosz Skorupa [ skorupa.net ] -- kramik
PanO: 2885p, CA, Toha, SM: 2000, Wolfeny: 200, Empire of the Jade Triad, Khaliman republic

Offline

 

#93 2011-09-27 20:35:45

Kerlhan

http://i.imgur.com/pMY5v.png

Zarejestrowany: 2011-08-12
Posty: 96

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Ja grałem, że jeżeli model stoi na podwyższeniu i oba modele nie widzą się całkowicie (jak w przypadku 4 obrazka od dołu), to model stojący na podwyższeniu ma cover bo jak by nie patrzeć styka się z osłoną bo po prostu na niej stoi. Żeby uniknąc ostrzały w tej pozycji wystarczyło by żeby się schylił w związku z tym wg. mnie cover mu się należy.

Offline

 

#94 2011-09-27 21:03:28

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Kerlhan napisał:

Ja grałem, że jeżeli model stoi na podwyższeniu i oba modele nie widzą się całkowicie (jak w przypadku 4 obrazka od dołu), to model stojący na podwyższeniu ma cover bo jak by nie patrzeć styka się z osłoną bo po prostu na niej stoi. Żeby uniknąc ostrzały w tej pozycji wystarczyło by żeby się schylił w związku z tym wg. mnie cover mu się należy.

My też tak graliśmy, ale wówczas wystarczy stać lekko wyżej by dostać ten cover, tak samo model na dole wystarczy że się schyli lekko i też go nie widać. Jestem jednak zdania abyśmy stosowali w tym przypadku oficjalną wykładnie.

Offline

 

#95 2011-09-27 21:15:09

Michał

http://i.imgur.com/LOEAg.png

Zarejestrowany: 2011-06-23
Posty: 743

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Nie ma co robić homerulsów, gramy jak FAQ przykazało. A z tym LowW Zone, to w czym problem? Gramy tak, jak pisze w zasadach.

Offline

 

#96 2011-11-30 22:49:18

 fala

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Stuttgart
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 885

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Z tego co rozumiem ( http://infinitythegame.wikispot.org/Electric_Pulse ) to np. atakowany moderator albo używa Electric Pulse'a albo strzela z Combi Rifle'a albo walczy pistoletem. Czyli w ramach tego samego ARO nie może zimmobilizować i zabić przeciwnika.

Offline

 

#97 2011-11-30 22:54:01

 jarv

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Call me!
Skąd: Wrocław, PL
Zarejestrowany: 2010-09-19
Posty: 1280
WWW

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

correct mr. Fala.


Infinity: Haqqislam | Alkemy: Jade Triad | Dystopian Wars: CoA | Battlegroup: US | Warmachine: Retribution of Scyrah | WH40K: Tau | Firestorm Armada: Soryllian Collective | Helldorado: Immortals | FoW: US | FoW-NAM: US
jarv'isowy PMlog

Offline

 

#98 2012-01-16 21:00:49

 fala

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Stuttgart
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 885

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Jako notoryczny użytkownik guided missle launchera napotkałem ostatnio na kwestię bonusa do arma od covera, gdy figurka ostrzeliwana stoi np. przy murze. Przetrząsnąłem wiki i jedyne miejsce gdzie na raz pojawia się cover i GML to wzmianka o total cover, że w takich momentach, jedynie z GML i speculative'a można strzelać. Nie ma tam jednak wzmiany o +3 arma. Taki bonus jest w sytuacji partial cover i zawsze łączy się z -3 BS.
[cite]There are two types of cover:

1.Partial Cover: Partial cover is made of dense material that prevents complete vision of the target. It causes a –3 Modifier to the BS of the shooter and a +3 Modifier to the ARM (or BTS) of the target (except when Hacking).

2.Total Cover: Any figure completely out of LoF behind cover of this type cannot be chosen as a target except for grenades in Speculative Shot or by Guided Special Ammunition.[/cite]

W obliczu tego nie widzę powodów dla których cel miałby mieć +3 arma, za cover, który GML ignoruje.

Offline

 

#99 2012-01-16 21:17:28

KvaN

http://i.imgur.com/gZjTx.png

3688133
Skąd: Byłem Tu a teraz jestem Tam :P
Zarejestrowany: 2011-03-25
Posty: 2816

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Masz racje fala, jedyna możliwość aby mieć covera o GML jest gdy pod blastem jest więcej jednostek i między celem głównym (w którego uderza rakieta) a celem pobocznym (który przy okazji znajduje się pod blastem jest partial cover i cell poboczny jest z nim w B2B.

Offline

 

#100 2012-03-19 19:49:49

 blackout_sys

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2010-10-04
Posty: 1798

Re: Uściślenia i Klaryfikacje

Oficjalny update statów JOTUMa. Gratanik wymieniony na ciężki flamer + DEP, PH o oczko wyżej, koszt punktowy o 6 taniej, ale porucznik 3 SWC zamiast 2.

http://i100.photobucket.com/albums/m22/cavalierdejeux/Forum/perfiljotums-en.jpg

ADMIN: Obrazki ze strony infinitythegame.com nie wyświetlają się, więc proszę o linki do miejsc hostingowych


Naleśniki ● Placki ● Miód pitny ● Schaby z serem pleśniowym

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gp2010.pun.pl www.czasnasesje.pun.pl www.karczmadnd.pun.pl www.blekitniglowczyce.pun.pl www.gitary.pun.pl