Wargaming Wrocław

Baner 26cm

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2012-02-07 21:16:08

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Nowy Wiedźmin... w sensie książka ;)

Serwis HATAK napisał:

Mieliśmy film, serial telewizyjny i udaną grę - teraz oficjalnie potwierdzono, że pisarz, Andrzej Sapkowski zabiera się za nową książkę osadzoną w realiach wiedźmińskiego świata!

Niedawno w wywiadzie dla Radia Gdańsk Andrzej Sapkowski zapowiedział nową kontynuację przygód cieszącego się wielką popularnością Wiedźmina. Wypowiedź pisarza była dość enigmatyczna i wzbudziła żywą dyskusję - głównie o tym, czy należy traktować ją serio; niektórzy internauci zauważali, że Sapkowskiemu zdarzało się już wcześniej obiecywać kontynuację przygód Geralta i nic z tego nie wynikało.

Deklaracja pisarza jest także zaskakująca z tego powodu, że przez ostatnich kilka lat Sapkowski raczej wykluczał możliwość napisania kontynuacji wiedźmińskiego cyklu, uważając go za zamknięty rozdział w swojej twórczości.

Tym razem jednak wiele wskazuje na to, że pisarz składa nam obietnicę zupełnie poważnie...

Aby czegoś się dowiedzieć, Wirtualna Polska nakłoniła do zwierzeń Mirosława Kowalskiego, redaktora naczelnego wydawnictwa superNOWA, które wydaje kolejne książki Andrzeja Sapkowskiego.

Kowalski przyznaje - jedyne, co mogę powiedzieć to to, że będzie to powieść, a nie nowela czy zbiór opowiadań i że jej akcja toczyć się będzie w realiach wiedźmińskiego świata. - Po czym dodaje - nie będzie to żaden prequel ani sequel, co zresztą Sapkowski wielokrotnie publicznie podkreślał, tylko rzecz absolutnie odrębna.

Niestety, tego, co może znaczyć określenie rzecz całkowicie odrębna, nie wiemy.

Zapytany o to, kiedy możemy się spodziewać nowego Wiedźmina, Mirosław Kowalski zaznacza, że prawdopodobnie dopiero za dwa lata i że książka ukaże się już w miesiąc po oddaniu jej do wydawnictwa. Słowa te mogą świadczyć o tym, że praca nad nową powieścią Sapkowskiego jest dopiero w początkowej fazie.

Sam Andrzej Sapkowski, póki co, nie chce powiedzieć nic więcej na temat swojego nowego projektu, zatem na odpowiedzi na wiele innych, mnożących się pytań, prawdopodobnie przyjdzie nam trochę poczekać.


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#2 2012-03-08 21:43:57

 chupakabra

http://i.imgur.com/QqPUh.png

Skąd: wiesz, rozumiesz
Zarejestrowany: 2011-02-13
Posty: 466

Re: Nowy Wiedźmin... w sensie książka ;)

ehh, żeby tylko nie wskrzesił Wiedźmina jak w grze. pewnie popsuje wtedy całość. Realia z nowym bohaterem - Ja w to wchodzę.


∞ - ale "F" !!!, Hölle Dorato

Offline

 

#3 2012-03-08 21:56:54

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Nowy Wiedźmin... w sensie książka ;)

To na 100% nie będzie opowieść o Geralcie i raczej nie o wiedźminach


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#4 2012-03-08 22:04:50

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Nowy Wiedźmin... w sensie książka ;)

Z brzydkiego kaczątka, wykluła się kura znosząca złote jajka.
Z całym szacunkiem dla Pana Sapkowskiego (wychowałem się na jego twórczości), poczuł pismo nosem i wie, że jest odpowiedni moment na zarobienie paru srebrników, potocznie mówiąc, szykuje się do odcinania kuponów.
Sprawdźcie sobie, jaką popularność książkom o Wiedźminie zagwarantowała gra firmy CD Projekt. Zachodnie fora aż huczą, książki sprzedają się tam jak świeże bułeczki.
Obie gry Wiedźmin okazały się hitami na skalę światową, sam skończyłem pierwszą część, gram obecnie w drugą i spokojnie mogę powiedzieć, że lepszego, przygodowego rpga do tej pory nie było. Gdybym wcześniej nie czytał sagi, to teraz na bank bym ją kupił, dzięki grze. Zatem sprawa jest jasna, udało się zrobić coś fajnego i popularnego z Wiedźminem, w co Sapkowski nie wierzył, więc teraz musi jakoś cofnąć swoje słowa i zmienić przekonania, żeby skorzystać i zarobić kaski troszkę.
Oczywiście pomysł popieram i kibicuję, nawet, jeśli miało by to być spisanie historii z gry, co tak na prawdę powinno być uczynione, bo obie gry pod względem fabuły rządzą.


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#5 2012-03-08 22:10:45

 cavalierdejeux

Riddle me this...           Riddle me that

Skąd: Breslau-am-Oder
Zarejestrowany: 2010-08-18
Posty: 10089

Re: Nowy Wiedźmin... w sensie książka ;)

To nie będzie nowelizacja gier... to ma być coś nowego o świecie Wiedźmina...

... to czego nie wiadomo czy akcja będzie przed czy po książkowym Wiedźminie


Boreliusz, I've a feeling we're not in Özz anymore.
Battlefleet Gothic (Imperial Navy) ● WH40k (Gwardia Imperialna) ● Necromunda (Ratskin/Cawdor/Spyrer)
Infinity (Ariadna) ● Konfrontacja / Hell Dorado / Alkemy / AT-43 (wszystko)

2016... "Changes never changes."/"Changes never been so much fun."

Offline

 

#6 2012-03-08 22:22:06

Raziel

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2010-08-28
Posty: 1495

Re: Nowy Wiedźmin... w sensie książka ;)

Cav, Sapkowski nic nie powiedział otwarcie, o niczym nie zapewnił i żadnym słowem ani stwierdzeniem nie dał argumentu, żeby ktokolwiek mógł cokolwiek wiedzieć na pewno.
Jest mnóstwo historii do wymyślenia z czasów, gdy Geralt żył, przecież wszystkiego Sapkowski nie opisał. No i tak jak mówicie i on wspomniał, świat Wiedźmina jest wielki i dobrze nakreślony przez autora, więc jego nowa praca może dotyczyć zupełnie innego, starego bohatera, lub kogoś nowego, kogo nie znamy.
Myślę, że dyskusja nad czymś, co jest uzależnione od wyobraźni i potrzeb osoby trzeciej, jest bezcelowa
Po prostu trzymajmy ciuki, żeby Panu Sapkowskiemu się udało. ( W zasadzie wystarczy, że siądzie do pisania, dal mnie sukces murowany).


Batman, Age of Sigmar, Confrontation, Warzone, Warzone Ressurection, Warmachine, Hordes, Dystopian Wars, Firestorm Armada, HellDorado, Infinity, Battlegroup, Alkemy, LotR(stary), Team Yankee, Flames of War, Mordheim/Warheim, Anima-Tactics, WFB Historical, Afterglow, Wrath of Kings, WH40K(od biedy), WFB(od biedy)

Offline

 

#7 2012-03-09 09:53:56

 SamboR

http://i.imgur.com/gZjTx.png

986760
Skąd: Steinau an der Oder
Zarejestrowany: 2010-09-20
Posty: 1242

Re: Nowy Wiedźmin... w sensie książka ;)

Po "Żmiji" Sapkowski już nie równa się sukces
No i moje skromne zdanie - jeśli zostawią biednego Geralta w spokoju, to super


Jakby ktoś chciał nauczyć się grać w Infinity, to niech daje znać
Mam 4 armie na start (Ariadnę, Combined Army, Haqqislam oraz Yu-Jing), mogę użyczyć i wytłumaczyć co z czym, jak i dlaczego.

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.gp2010.pun.pl www.karczmadnd.pun.pl www.gitary.pun.pl www.wsclan.pun.pl www.blekitniglowczyce.pun.pl