W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW
W ramach konwentu Falkon odbędzie się najlepsza impreza w Polsce poświęcona grom bitewnym, modelarstwu i hobby jakim są modele - Mad Days! W jej ramach odbywać się będą turnieje i pokazy gier bitewnych takich jak Warhammer, Warhammer 40k, Mordheim, Ogniem i Mieczem, Flames of War oraz wiele innych. Zapewniamy cztery dni pełne niezapomnianych wrażeń dla każdego fana figurek. Dodatkowo pokazy i nauka malowania modeli, konkursy i spotkania z autorami i wydawcami gier figurkowych oraz konkurs malarski Master of Imagination.
W ramach Mad Days odbędą się:
Pokazy
- Mordheim
- Ogniem i Mieczem
- Neuroshima Tactics
- Blood Bowl
- Flames of War
- Mein Panzer
- Operation World War II
- Warmachine
- Hordes
- Warmaster
Turnieje:
- Warhammer Fantasy Battle
- Warhammer 40k
- Infinity
- Lord of the Rings
- Umbra Turris
- Warmachine
- Mordheim
Do tego wystawy figurek, spotkania malarskie i modelarskie, konkursy, m.in. "Historie wojenne" oraz wiele innych atrakcji.
Przyjedź do Lublina i spędź z nami tych kilka dni. Z pewnością nie będziesz żałował.
Więcej informacji można znaleźć na stronie imprezy.
Zapraszamy również wszystkich na konkurs malarski Master of Imagination 2011, który odbędzie się 11.11.11 o godzinie 11.11. Data jest wyjątkowa i podobnie będzie z samą imprezą Jest to druga edycja konkursu i liczymy, że odwiedzicie nas jeszcze liczniej niż rok temu. Zapewniamy profesjonalne gabloty i oświetlenie, które pozwolą wszystkim w pełni podziwiać Wasze prace. Na zwycięzców oczywiście czekają statuetki oraz nagrody.
By wziąć udział w konkursie wystarczy pomalować (lub wyrzeźbić, w zależności od kategorii) wybrany przez siebie model, przyjechać i zgłosić go organizatorom.
Wszystkie prace muszą być zgodne z poniższym regulaminem.
ZASADY OGÓLNE
I.Zgłaszanie prac
1.Zgłaszanie prac ma miejsce w dzień konkursu, w sali, w której się odbywa, od godziny 11.11 do godziny 13.30.
2.Uczestnik może zgłosić prace w każdej z wymienionych poniżej kategorii.
3.Do każdej kategorii można zgłosić tylko jedną pracę.
4.Każda praca musi być przypisana do jednej z kategorii konkursowych. Zgłaszając pracę uczestnik deklaruje do jakiej kategorii ją zgłasza.
5.W wyjątkowych okolicznościach członkowie jury mogą przenieść pracę do innej kategorii.
6.Dopuszczane jest zgłaszanie modeli wszystkich producentów, własnych rzeźb i konwersji modeli, nie ma wymogu zgodności pracy z zasadami jakiejkolwiek gry ani zachowania jakiejkolwiek skali.
7.Zgłaszane prace muszą być pomalowane oraz posiadać odpowiednie podstawki w zależności od kategorii.
8.Nie dopuszcza się zgłaszania prac wykonanych przez inne osoby niż zgłaszający, prac grupowych oraz prac, które zajęły miejsca nagradzane (złoto, srebro, brąz) w innych konkursach.
9.Zgłoszenie pracy oznacza akceptację regulaminu oraz oświadczenie, że zgłaszający jest autorem zgłaszanej pracy.
II.Ocena prac
1.Ocena prac należy wyłącznie do członków jury.
2.Decyzje członków jury są ostateczne. O zmianie przyznanego miejsca lub wyróżnienia może zdecydować jedynie dyskwalifikacja pracy.
3.Ocenie podlega modelarska i malarska poprawność wykonania, zastosowanie technik malarskich i modelarskich, kreatywność, oryginalność oraz ogólne wrażenie wywoływane przez całą pracę, zarówno modelu jak i podstawki.
4.Ocenie nie podlega zgodność modeli z zasadami jakiejkolwiek gry, np. to jaki posiadają ekwipunek, jak liczny jest oddział i z jakich modeli się składa.
5.Pierwszym etapem jest wybór prac wyróżnionych, które przechodzą do finału.
6.Etap drugi to wybór prac nagrodzonych pierwszym, drugim i trzecim miejscem w danej kategorii.
7.Ostatnim etapem jest wybór najlepszej pracy całego konkursu wybieranej spośród zwycięskich prac z wszystkich kategorii.
8. W przypadku ilości prac niewystarczającej do wybrania trzech najlepszych miejsc w którejś z kategorii, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu i nagrodzenia tylko jednej, najlepszej pracy.
III.Dyskwalifikacja
1.Dyskwalifikacji podlegają wszystkie prace naruszające regulamin konkursu.
2.Zgłoszenie pracy cudzej lub zespołowej skutkuje dyskwalifikacją z konkursu wszystkich prac danego uczestnika.
3.Dyskwalifikacja może nastąpić po ogłoszeniu wyników i może skutkować zmianą przyznanych miejsc, nagród i wyróżnień.
KATEGORIE
I.Model pojedynczy - fantasy
1.Do kategorii kwalifikują się modele fantasy oraz historyczne z okresu do końca XIX wieku.
2.Pracę stanowi pojedynczy model o rozmiarze porównywalnym z pieszym człowiekiem w skali 32mm lub mniejszy.
3.Model powinien być umieszczony na wykończonej podstawce.
4.Rozmiar podstawki nie może przekraczać 10x10cm lub średnicy 10cm.
II.Model pojedynczy - SF
1.Do kategorii kwalifikują się modele science-fiction oraz historyczne z okresu od początku XX wieku.
2.Pracę stanowi pojedynczy model o rozmiarze porównywalnym z pieszym człowiekiem w skali 32mm lub mniejszy.
3.Model powinien być zamieszczony na wykończonej podstawce.
4.Rozmiar podstawki nie może przekraczać 10x10cm lub średnicy 10cm.
III.Duży model
1.Do kategorii kwalifikują się wszystkie pojedyncze modele większe od opisanych w kategoriach Model pojedynczy - fantasy oraz Model pojedynczy - SF.
2.Zgłaszać można prace w dowolnej konwencji - fantasy, science fiction, historyczne itd.
3.Do tej kategorii kwalifikują się również modele w skali opisanej przy dwóch poprzednich kategoriach jednak posiadające wierzchowca lub pojazd mechaniczny np. motocykl.
4.W kategorii tej można zgłaszać również popiersia, modele maszyn, potworów itp.
5.Zgłoszona praca może zawierać więcej niż jeden model w wypadku gdy jest to np. maszyna wraz z obsługą.
6.Model powinien być zamieszczony na wykończonej podstawce.
7.Rozmiar podstawki nie może przekraczać 20x20 cm lub średnicy 20 cm chyba, że wymaga tego rozmiar modelu.
IV.Diorama
1.Do kategorii tej kwalifikują się prace składające się z jednego lub grupy modeli na rozbudowanej podstawce scenicznej.
2.Rozmiar podstawki scenicznej nie jest ograniczony.
3.Ocenie, oprócz wykonania technicznego, podlegać będzie również fabuła prezentowana na dioramie, interakcja między modelami, oraz zunifikowanie modeli w przypadku oddziałów.
V. Rzeźba
1. Do kategorii tej kwalifikują się prace wykonane własnoręcznie, rzeźbione modele w dowolnej skali, scratchbuildy, popiersia etc.
2. Zgłoszone prace NIE MOGĄ być pomalowane ani spodkładowane.
3. Prace mogą być wykonane z dowolnego materiału.
4. Nie ma obowiązku umieszczania prac na podstawkach. Rozmiar ewentualnej podstawki nie może przekraczać 20x20 cm lub średnicy 20 cm chyba, że wymaga tego rozmiar modelu.
Offline
Riddle me this... Riddle me that
Ignis napisał:
W ramach konwentu Falkon odbędzie się najlepsza impreza w Polsce poświęcona grom bitewnym, modelarstwu i hobby jakim są modele - Mad Days!
No nie ma to jak skromność... Część z nas jedzie, więc zdementujemy lub potwierdzimy powyższe słowa
Offline
To nie kwestia skromności tylko marketingu, co by ludziska przyjeżdżały Zapraszamy zapraszamy
Offline
Riddle me this... Riddle me that
Wiem... tak się droczę... będziemy w około 9 osób
klik
Offline
Ja mam pytanie odnośnie regulaminu turnieju Infnity? Będzie jakiś dostępny czy może już jest dostępny i ja nie wiem gdzie?
Offline
Scenariusze: https://docs.google.com/document/d/1yte … n_US&pli=1
Regulamin: : https://docs.google.com/viewer?a=v&pid= … rome=true&
Jeszcze dzisiaj będą dostępne u nas na stronie. (maddays.pl)
Ostatnio edytowany przez Ignis (2011-10-28 17:43:38)
Offline
Link do regulaminu nie działa
Offline
Zaraz wrzucę na stronkę.
Ponawiam pytanie o pokazy konfrontacji?
Offline
Ignis napisał:
Ponawiam pytanie o pokazy konfrontacji?
A na czym miało by to polegać? No i w jaki dzień?
Offline
Potrzebne są dwie pomalowane armie i osoba, która zna zasady i będzie mogła opowiedzieć o rozgrywce i grać z ludźmi tłumacząc zasady. Pokazy w dowolne dni od czwartku do niedzieli. Jeśli będą pokazy w trzy z tych dni to ta osoba dostaje darmową wejściówkę na Mad Days i Falkon.
Offline
To ja chyba mówię - pas Mam w zasadzie jedną armię, bo druga zawęża się na razie do paru figurek. Kolejna sprawa, że nie wszystkie modele są pomalowane, a do Konwentu się raczej nie wyrobię, bo masa innych spraw na głowie, a priorytetem i tak jest pomalowanie w całości Inf
PS Za to mogę wziąć armię i rozegrać z kimś jakieś potyczki na niższym szczeblu niż pokaz.
Offline
Gratulacje dla Marcelle za wygranie konkursu na najlepszą rzeźbę!
Offline
Brakuje jeszcze zdjęcia drugiej jego genialnej rzeźby trola Jeżeli w końcu pomyliłem wszystko to niech mnie ktoś poprawi, ale z tego co zrozumiałem to ten minotaur i wspomniany trol będą wydawane jako figsy do Umbra Turris
Offline
Riddle me this... Riddle me that
Tak będą
Offline
Czesc!
Dzieki za gratulacje Chlopaki ! Milo ze ktos docenia wlozona prace :-)
Co do Umbry Turris to cavalierdejeux nie ma racji a calosc wyglada tak:
Byly na konwencie rozmowy co do "mozliwosci" wspolpracy z chlopakami z Umbry i wykorzystania tych modeli w ich systemie.
Przez sobote modele staly u chlopakow i z tego co wiem wykorzystywali je juz do promowania systemu, ale nic nie jest dogadane i nie ma zadnych konkretnych ustalen, tak wiec prosze o nie puszczanie w obieg nieprawdziwych informacji.
Na dzien dzisiejszy modele nie przynaleza do zadnego systemu, a jest calkiem mozliwe ze wykorzystane zostana w innym .
Rozwazam tez powaznie wydanie wlasnej linii modeli pod "wlasnym szyldem".
Offline
Riddle me this... Riddle me that
Przepraszam zatem za dezinformację
Jak widać nie trzeba wierzyć plotkom
Offline
Modele widziałem na żywo i są rewelacyjne.
Wszytkie prace w konkursie rzeźbiarskim jak i malowania prezentowały na prawdę bardzo wysoki poziom.
Warto też wspomnieć że kolega Loler zaliczył Grand Prix, Złoto i Srebro w poszczególnych kategoriach w konkursie malarskim.
Gratulacje.
Ostatnio edytowany przez KvaNfield (2011-11-15 01:28:08)
Offline
Model miodny, na żywo robi jeszcze lepsze wrażenie
Co do systemu UT, podejrzewam, że zmylił nas fakt, że chłopaki mówili, iż są to ich nowe wzory Minotaura i Trolla. Nas uradował natomiast fakt, że wzory te wykonał nasz człowiek
Offline
Wyniki:
Pojedynczy model fantasy:
1.Bogusz „Bohun” Stupnicki za pracę Meteor of Aegis.
2.Adam „Loler” Hałon za pracę Skaven.
3.Przemysław Wałęga za pracę Gryfin.
Wyróżnienie – Jerzy „Jerzyk” Krzyżanowski za pracę Red riding Hood.
Pojedynczy model S-F:
1.Adam „Loler” Hałon za pracę Eldar.
2.Daniel „Mr Denial” Kałaska za pracę Randezvous with death.
3.Sławomir „Sławol” Borysowski za pracę Pan Heniu.
Wyróżnienie – Edwin Smoliński za pracę Nurgle Marine.
Duży model:
1.Adam „Loler” Hałon za pracę Bloodcrusher.
2.Jerzy „Jerzyk” Krzyżanowski za pracę Renegade Ogryn.
3.Łukasz „Frost” Mrozek za pracę Papa Nurgle.
Wyróżnienie – Tomasz „Czys Hałon” za pracę Zgniły juggernaut.
Diorama:
1.Jarosław “Camelson” Drabek za pracę Where is my heavy bolter?
2.Jerzy „Jerzyk” Krzyżanowski za pracę Renegade militia.
3. Przemysław Wałęga
Wyróżnienie – Marta „Tula” Mrozek za pracę Kąpiel.
Rzeźba:
1.Marcin „Marcelle” Urmański za pracę Minotaur.
2.Przemysław Wałęga za pracę Squig.
3.Kamil „Smok” Milaniuk za pracę Ulepiec.
Wyróżnienie –Marcin Szymański za pracę Mounted witch.
Grand Prix – Adam “Loler” Hałon za pracę Eldar.
Speed Painting – Przemysław Wałęga
Speed Painting wyróżnienie – Michał „Rapta” Mikłowski.
Zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy raz jeszcze, dziękujemy wszystkim za przybycie i mamy nadzieje z Rakso, że za rok odwiedzicie nas równie licznie a nawet liczniej
Wszystkich zgłoszonych prac w tym roku było 55. Także jesteśmy zadowoleni z frekwencji Poziom prac był całkiem wysoki w niektórych kategoriach, chociaż nawet na pierwszych miejscach zdarzały się niedoróbki
Mile zaskoczeni byliśmy ilością prac zgłoszonych w nowej kategorii - Rzeźba, mamy nadzieję że z roku na rok będzie się ona rozwijać.
Jeśli chodzi o samą organizację to myślę, że jest progres w stosunku do zeszłego roku, były już porządne gablotki, nagrody tematycznie związane z naszym hobby, ale tu już pozostawię temat do przedstawienia wygranym.
Podziękowania należą się przede wszystkim Sławolowi za całokształt, za to że chciało mu się wlec taki kawał do nas, za pomoc, za fotki i pogaduchy na Mad Days i poza nimi A także Eliaszowi, że pomimo choroby i kaca dał radę sędziować z nami Oczywiście dziękujemy też wszystkim z którymi mieliśmy okazje zamienić kilka słów i spędzić mile czas : Rapcie, Bohunowi, Archaonowi z żoną, chłopakom z Warsaw Team, Lolerowi i wszystkim o których zapomniałam
Mam nadzieje, że uczestnicy nie nudzili się za bardzo i skorzystali z nauki malowania aerografem, spotkania malarskiego i warsztatów tworzenia podstawek scenicznych (Loler się wykazał) oraz nauki i pokazów różnych gier bitewnych
Offline
I fotki
Slawol napisał:
Macie fotki zwycięskich prac i wyróżnień Ogólnie to jestem z nich w miarę zadowolony, ale muszę jeszcze poćwiczyć pstrykanie pod lampką - zwłaszcza metalików i ciemnych modeli...
Zdjęć prac (nie tylko zwycięskich) mam oczywiście o wiele więcej, więc na pewno się później pojawią w zbiorczym albumie
Jeśli gdziekolwiek jest jakikolwiek błąd/nieścisłość/cokolwiek innego, to proszę o sprostowanie Dodatkowo proszę Smoka o poinformowanie mnie, która to praca jest "Ulepcem", czyli pracą z III miejsca w kat. "Rzeźba", bo się zgubiłem przy fotkach
MODEL POJEDYNCZY FANTASY
1. Bogusz "Bohun" Stupnicki - "Meteor of Aegis"
2. Adam "Loler" Hałon - "Skaven"
3. Przemysław Wałęga - "Gryfin"
Wyróżnienie - Jerzy "JerzyK" Krzyżanowski za pracę "Red Riding Hood"
MODEL POJEDYNCZY SF
1. Adam "Loler" Hałon - "Eldar"
2. Daniel "Mr_Denial" Kałaska - "Rendez Vous with death"
3. Sławomir "Sławol" Borysowski - "Pan Heniu"
Wyróżnienie - Edwin Smoliński za pracę "Nurgle Marine"
DUŻY MODEL
1. Adam "Loler" Hałon - "Bloodcrusher"
2. Jerzy "JerzyK" Krzyżanowski - "Renegade Ogryn"
3. Łukasz "Frost" Mrozek - "Papa Nurgle"
Wyróżnienie – Tomasz „Czys Hałon” za pracę "Zgniły Juggernaut"
DIORAMA
1.Jarosław “Camelson” Drabek - "Where is my heavy bolter?"
2.Jerzy „Jerzyk” Krzyżanowski - "Renegade Militia"
3. Przemysław Wałęga - za jakiś oddział, ale nie wiem, jak był nazwany Pomóż, Przemku!
Wyróżnienie – Marta „Tula” Mrozek za pracę "Kąpiel"
RZEŹBA
1. Marcin "Marcelle" Urmański - "Minotaur"
2. Przemysław Wałęga - "Squig"
3. Kamil „Smok” Milaniuk - "Ulepiec"
I NIE WIEM, KTÓRĄ FOTKĘ MAM TUTAJ WSTAWIĆ - POMÓŻ, MIŚKU!
Wyróżnienie – Marcin Szymański za pracę "Mounted witch"
GRAND PRIX
Adam "Loler" Hałon za pracę "Eldar"
Niektóre fotki mają troszkę za mało nasyconych kolorków względem rzeczywistości.
Więcej fot wkrótce.
Ostatnio edytowany przez Ignis (2011-11-15 11:58:36)
Offline
Wielkie podziekowania naleza sie przede wszystkim organizatorom: Ignis, Rakso - kawal dobrej roboty !
Oprocz tego, ze wszystko bylo dobrze zorganizowane technicznie - tak jak wspomniano wczesniej byly odpowiednie gabloty, swiatlo, miejsce, swietne nagrody, to przede wszystkim bylo to cos najwazniejsze - atmosfera i klimat !
Rzadko jezdze na takie konwenty i nie jestem jakas znana w "swiatku" osoba, a czulem sie jak wsrod Was jak "starych dobrych znajomych".
Bawilem sie naprawde swietnie i za to Wam serdecznie dziekuje.
Mysle ze zlapalem konwentowego bakcyla
Ostatnio edytowany przez Marcelle (2011-11-15 12:19:22)
Offline
Wyróżniona Diorama jest wyczesana w kosmos :
Offline
Sama diorama tak ale figurki już pozastawiały wiele do życzenia, a musieliśmy wziąć pod uwagę całość.
Offline
To kora ?
Offline
Kora, widziałem na żywo
Offline
Tutaj więcej fotek:
http://maddays.pl/galeria.html
Offline
Uczestnicy na zdjęciach:
- black 187
- dardzin 193
- teperak 196
- czys 197
- Michał 198, 314
- kvan 315, 316
- cała ekipa 304, 307, 309, 310, 314, 311, 317, 318, 319, 323
Brawa chopaki
Offline
Baal napisał:
Uczestnicy na zdjęciach:
- black 187
- dardzin 193
- teperak 196
- czys 197
- Michał 198, 314
- kvan 315, 316
- cała ekipa 304, 307, 309, 310, 314, 311, 317, 318, 319, 323
Brawa chopaki
Ja sam siebie doliczyłem na 4-5 przynajmniej
Offline
Lol, gdzie jest Wally? ;P
Offline
Cholera - zebym wiedzial ze beda foty, bo bym sie uczesal, ogolil, do fryzjera moze poszedl zeby nie straszyc...
Offline
Nie wymieniłem ich, bo nie wiem jak wyglądają
Offline