Wargaming Wrocław

Baner 26cm

Ogłoszenie

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW


#1 2011-09-18 15:44:00

 fala

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Stuttgart
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 885

SM 1500 stara rozpa sprzed 3 lat

Heh, robiłem porządki w pokoju i znalazłem nabazgraną rozpę z czasów jak nic więcej poza tymi modelami nie miałem i dopiero zaczynałem grać (ale przynajmniej full wyswig). Jakoś mi się udało przyfarcić na 2gie miejsce na turnieju w Bolterze kiedyś nią, kiedy jeszcze nie było SW, BA i GK...

1 Space Marine Captain (HQ) @ 130 Pts
     Plasma Pistol (x1)
     Power Weapon (x1)

1 Space Marine Librarian (HQ) @ 100 Pts
     #Psychic Hood; The Avenger; Null Zone

5 Terminator Squad (Elites) @ 240 Pts
     Chainfist (x2)
     Assault Cannon

1 Dreadnought (Elites) @ 125 Pts
     Heavy Flamer
     Assault Cannon

10 Tactical Squad (Troops) @ 205 Pts
     Missile Launcher (x1)
     Flamer

     1 Rhino @ [35] Pts

5 Tactical Squad (Troops) @ 165 Pts

     1 Razorback @ [75] Pts
          Lascannon and TL Plasma Gun

5 Scout Squad (Troops) @ 93 Pts
     Combat Blade (x4)
     Shotgun (x1)

     1 Scout Sergeant @ [28] Pts
          Melta Bombs

5 Scout Squad (Troops) @ 90 Pts
     Sniper Rifle (x4)
     Camo Cloaks

5 Devastator Squad (Heavy Support) @ 170 Pts
     Missile Launcher (x2)
     Plasma Cannon (x2)

7 Assault Squad (Fast Attack) @ 179 Pts
     Jump Packs

     1 Space Marine Sergeant @ [53] Pts
          Power Fist
          Jump Packs

Models in Army: 49
Total Army Cost: 1497

Zapraszam do zmierzenia się z tą rozpiską z perspektywy dzisiejszych czasów i odpowiedniego jej skomentowania

Teraz w tym stylu wolałbym wystawić np.

1 Space Marine Librarian (HQ) @ 125 Pts
     Null Zone; Vortex of Doom
     Terminator Armour

5 Terminator Squad (Elites) @ 240 Pts
     Chainfist (x2)
     Assault Cannon

1 Ironclad Dreadnought (Elites) @ 145 Pts
     Dread. CC Weapon
     Heavy Flamer
     Seismic Hammer
     Meltagun

9 Tactical Squad (Troops) @ 240 Pts
     Plasma Cannon (x1)
     Meltagun (x1)

     1 Space Marine Sergeant @ [51] Pts
          Power Fist

     1 Rhino @ [35] Pts

10 Tactical Squad (Troops) @ 255 Pts
     Plasma Cannon (x1)
     Meltagun (x1)

     1 Razorback @ [75] Pts
          Lascannon and TL Plasma Gun

9 Scout Squad (Troops) @ 160 Pts
     Bolt Pistol (x9)
     Bolter (x4)
     Combat Blade (x4)
     Shotgun (x1)

     1 Scout Sergeant @ [43] Pts
          Teleport Homer
          Melta Bombs

1 Predator (Heavy Support) @ 120 Pts
     2 Sponson Lascannon
     Turret Autocannon

1 Vindicator (Heavy Support) @ 115 Pts

2 Attack Bike Squadron (Fast Attack) @ 100 Pts
     Multi-Melta (x2)

Models in Army: 43
Total Army Cost: 1500

Jakieś opinie, poza tym, że scouci to jedynie w Stormie i że Techmarine ze swoim cannonem zawsze się przyda?
No kupię sobie tego głupiego storma, jeśli wcześniej nie wydadzą nowego kodeksu do marynarzy.

Ostatnio edytowany przez fala (2011-09-18 15:44:57)

Offline

 

#2 2011-09-18 16:47:43

Mozdzierz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2011-02-27
Posty: 1094

Re: SM 1500 stara rozpa sprzed 3 lat

kapitan z plasma pistolem i power swordem jest naprawdę fajny, jak Ci odpowiada to możesz wziąć, jak dasz jeszcze artificier armora to w ogóle koks się z niego zrobi.

W obu wersjach termosy z assaultem, pomyśl czy Ci bardziej nie jest potrzebny cyclone. 2 chainfisty chyba za dużo, lepiej jednego, ale może się mylę, rzadko biorę chainfisty.

Tacticale zastanów się, czy na pewno chcesz rozdzielać. O ile ten combat squad z fistem i meltą w razorze jest całkiem fajny, to ten drugi, plasma cannon i meltagun, jest dziwaczny, bo nie masz sierżanta do combata, a plasma z meltą dość znacznie różnią się zasięgami. Ale generalnie popróbuj wystawiać dziesiątkami tacticale, ostatnio zacząłem to praktykować i jest wygodnie - dłużej morale nie zdajesz, a jak ktoś w combat wejdzie to trudno zabić 10 żeby fist nie mógł oddać.

Pamiętaj, że razory z LC + TLPG są bardzo fajne, ale też aż głupio drogie, jak za czołg który ciśniesz z hv boltera nawet. Czasem warto, czasem nie.

Scouci...yyyy ze stormem oczywiście ale połówka z bolterami jest na prawdę po nic w tym wypadku. Ja jestem fanem scoutów z bolcami i hv bolterem, ale jedynym zastosowaniem, jakie dla nich znalazłem, jest stać w coverze na objectivie z camo cloakami i wkurzanie słabych unitów przeciwnika nabojem hellfire i tym, że trudno cię wyłuskać lekkimi pukawkami.

Devastatorzy fajni. Sam gram podobnie, przydają się. Bardzo fajna jest też piątka z dwoma plasma cannonami - tanio i dobrze

Predator - ja jestem fanem tesco predatora z autocannonem i dwoma bolcami, ale ten jest ok.

Winda jest dobra, ale pamiętaj, że naprawdę dobra to była 4 edycji, teraz jest lepsza na papierze niż w praktyce (GDZIE JEST POWER OF THE MACHINE SPIRIT?!). No i średnio się dopasowuje do assault squadów, scoutów i combat squadów tacticali po drugiej stronie, raz na jakiś czas sprzątając kilku swoich.

A attack bike'i...khe khem, nie chcę znowu być natrętny, ale kosztują 100 punktów, a za tyle masz wspaniałego thunderfire cannona Ale jak dobrze nimi grać, to całkiem fajne.

Ogółem wydaje mi się, że wpakowałeś całą rozpiskę broni anti tank, co najmniej jakbyś miał czołgofobię Brał bym na Twoim miejscu trochę broni, które mogą też np skasować 20 gauntów, gwardzistów, sluggasów, itp, bo armia na hordzie nie będzie jakoś strasznie cierpiała dostając z tych dziesiątek lascannonów i melt. Winda się nie liczy, bo ma krótki zasięg, łatwo zmissować, a na dodatek - GDZIE JEST POWER OF THE MACHINE SPIRIT?! ;p

Nie zapominaj też, że drop pody są naprawdę dobrym transportem u marinesów.

Ostatnio edytowany przez Mozdzierz (2011-09-18 16:49:34)


JF 100%

Offline

 

#3 2011-09-18 19:33:08

 fala

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Skąd: Stuttgart
Zarejestrowany: 2010-09-16
Posty: 885

Re: SM 1500 stara rozpa sprzed 3 lat

Thx! W październiku będę miał więcej czasu, to trochę tym pogram. Myślałem, że możemy się kiedyś zgadać i pożyczyć sobie dready i użyć Twojego Techmarina jako MoF'a żeby zagrać na 5 dreadach (masz 2, nie?) na jakimś turnieju ;D

A kapitanem z Plasma pistolem kiedyś grałem, bo mam ten model
http://4.bp.blogspot.com/_nClWPKP0-e4/SnBk2PwBD6I/AAAAAAAAAV0/0Y92xxk9VGc/s400/ultramarines-captain.jpg
i zły nie był, bo tym PP jakieś sentinele itp. zabijał.

Offline

 

#4 2011-09-18 20:07:04

Mozdzierz

http://i.imgur.com/lTZ6Z.png

Zarejestrowany: 2011-02-27
Posty: 1094

Re: SM 1500 stara rozpa sprzed 3 lat

no w ogóle z plasma pistola zwykle zabijasz coś albo ściągasz czemu większemu wound prawie na pewno, a potem sobie szarżujesz i kroisz power swordem korzystając z 4 ataków z wysokim WSem. Słaby jest tylko na kolesi z T5 i więcej, bo ranienie na 5 i 6 nigdy jakoś super nie wychodzi przy 4 atakach ;p


JF 100%

Offline

 

UWAGA!!!

W związku ze zmianą forum od poniedziałku dodawanie nowych postow będzie zablokowane. Zapraszam do rejestracji na nowym forum
WARGAMING WROCŁAW

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.klasa2bgimanr2.pun.pl www.praetorians.pun.pl www.trzepiecinska.pun.pl www.konohadojo.pun.pl www.liga-k2.pun.pl